Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Info

To będzie ważny tydzień
Systematycznie maleje kwota do spłaty z tytułu kredytów mieszkaniowych, zaciągniętych w szwajcarskiej walucie. Obecnie do spłaty pozostaje 114,03 mld zł. i jest to o 6,8% mniej niż w czerwcu br.
8 grudnia 2017 r. agencja Fitch ogłosiła decyzję o utrzymaniu oceny ratingowej Polski. Perspektywa ratingu pozostała na poziomie stabilnym.
Brexit coraz bliżej
W tym tygodniu nie poznaliśmy zbyt wiele danych dla polskiej gospodarki, dlatego najwięcej uwagi poświęcono posiedzeniu Narodowego Banku Polskiego.
Wyraźna większość polskiego społeczeństwa jest przeciwna wprowadzeniu euro. Poparcie dla wspólnej waluty według CBOS jest najniższe w historii pomiarów. Co więcej, według badań Eurobarometru, aż 40% Polaków nie spodziewa się, aby euro kiedykolwiek zamieniło złotego.
Dane NBP: Na koniec listopada br. oficjalne aktywa rezerwowe Polski, zarządzane przez NBP, wynosiły 95,8 mld EUR, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie 113,4 mld USD.
Ruszył konkurs dla urzędów ogłoszony w ramach ogólnopolskiego Programu płatności bezgotówkowych w administracji publicznej.
Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła + 4,3% w listopadzie 2017 r.
W tym roku mamy do czynienia z rekordowymi wynikami sprzedaży kredytów hipotecznych. W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, w III kwartale br. akcja kredytowa wzrosła w ujęciu wartościowym o 13,1%, zaś ilościowym – o 7,4% .

Strony