Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Info

Subfundusz BPS Stabilnego Wzrostu jest rozwiązaniem inwestycyjnym dla Klientów, którzy nie chcą ponosić zbyt wysokiego ryzyka zmienności cen akcji na giełdzie, a jednocześnie chcą partycypować w długoterminowym wzroście polskiej gospodarki.
Dobre wieści dla Europy
Teoretycznie nastroje wokół PLN pozostają dobre, jednak tradycyjnie kwestia dalszych wzrostów zależeć będzie m.in. od utrzymania hossy na rynkach akcyjnych i relatywnie słabego dolara.
W BIG InfoMonitor widnieje obecnie 58 tys. dłużników wymiaru sprawiedliwości. Jedna osoba średnio jest winna 1 796 zł, choć są i tacy, którym ciężko rozstać się z kilkoma milionami zdobytymi w drodze przestępstwa.
Przez przepisy ograniczające obrót ziemią rolnicy mają problemy z przekazaniem ojcowizny dzieciom. Na darowanie dziecku ziemi nabytej po 30 kwietnia 2016 r. zgodę powinien wyrazić sąd. Tak twierdzą Ministerstwo Rolnictwa i część prawników.
Polska na badania i rozwój przeznacza ok. 1 proc. PKB, co daje jej 37. miejsce na świecie. Innowacyjne produkty wprowadza 13 proc. małych i średnich przedsiębiorstw, czyli niemal trzykrotnie mniej niż wynosi unijna średnia. To sprawia, że są one mniej konkurencyjne na arenie międzynarodowej.
Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat podniosły polski PKB o ponad 15 proc., a płace i zatrudnienie o niemal 9 proc. Jednym z większych inwestorów pozostają Niemcy. Choć wciąż jest dużo projektów przemysłowych takich jak fabryki Lufthansy czy Mercedesa, to w ostatnich kilku latach widać wzrost zaangażowania w projekty lokalne oraz badawczo-rozwojowe.
Rynki ignorują doniesienia w sprawie Brexitu
Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym.
Do 11 kwietnia można składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dofinansowanie rozpoczęcia pozarolniczej działalności gospodarczej na wsi. Rolnicy mogą się ubiegać o 100 tys. zł wsparcia. Dofinansowanie będzie przyznawane na podstawie oceny biznesplanu, który powinien być zrealizowany maksymalnie w ciągu trzech lat. Premiowane będą projekty osób młodych (poniżej 40 roku życia) oraz projekty innowacyjne.

Strony