Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Parlament Europejski

Wiele branż przemysłu europejskiego znajduje się w punkcie zwrotnym – mówiła komisarz Elżbieta Bieńkowska prezentując kompleksową strategię przemysłową KE .
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wygłosił dzisiaj orędzie o stanie Unii w 2017 r. przed posłami do Parlamentu Europejskiego .
Jesienią powstanie unijna specgrupa do walki z fake news – zapowiada nowa unijna komisarz ds. cyfrowych, Bułgarka Mariya Gabriel.
Jak uczynić unijny łańcuch dostaw żywności bardziej sprawiedliwym? – to temat rozpoczynających się właśnie konsultacji publicznych w ramach UE
Nowy unijny program dostarczania owoców, warzyw i mleka do szkół wszedł w życie 1 sierpnia
Zakupy przez internet są coraz popularniejsze w UE, ale ewentualne zwroty i reklamacje wciąż wymagają przejścia skomplikowanych procedur. Komisja Europejska chce uprościć ten proces.
Trzy amerykańskie koncerny internetowe: Facebook, Google i Twitter mogą w najbliższym czasie zapłacić grzywnę – zagroziła wczoraj Komisja Europejska. Powodem jest naruszanie praw użytkowników ich serwisów.
Czy wizyta Prezydenta Trumpa w Polsce i to, że z pozoru nie podniósł tych obaw, dały rządowi wolną drogę do takich ruchów? Nie.
Sytuacja, także w wymiarze międzynarodowym jest naprawdę poważna. I dlatego wymaga poważnych środków i poważnych partnerów. Proszę spróbować, Panie Prezydencie.
Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej podczas wczorajszej (19 lipca) konferencji prasowej odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące polskiego projektu reformy sądownictwa.

Strony