Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Parlament Europejski

Europejski semestr 2017 – pakiet wiosenny: Komisja wydaje zalecenia dla poszczególnych krajów
Tegoroczne wakacje w UE będą tańsze dla użytkowników telefonów komórkowych. Już od połowy czerwca zniesione zostaną opłaty roamingowe dla osób, które korzystają ze swoich komórek i smartfonów w innym kraju Unii. Nowy mechanizm rozliczeń „Roam like at home” gwarantuje, że będziemy płacić za połączenia, wiadomości i przesył danych na takich samych zasadach jak w kraju zamieszkania.
Rada przyjęła decyzję, która nakazuje dopuścić bezprzewodowe usługi szerokopasmowe do korzystania z wysokojakościowych fal we wszystkich państwach członkowskich
Dziewięciu na dziesięciu Europejczyków uważa, że poufność ich e-maili i wiadomości tekstowych wysyłanych przez internet powinna być zagwarantowana - wynika z badania Eurobarometru.
Ochroną danych osobowych zajmie się nowa instytucja z uprawnieniami do ustalania zasad ochrony danych, kontrolowania oraz karania. Wzrosną również uprawnienia organizacji społecznych działających w tym obszarze. Wymogi i kary będą wyższe.
Komisja Europejska rozpoczęła proces konsultacji społecznych dotyczących programu Erasmus+ na lata 2014-2020.
Powstanie nowa unijna instytucja: Europejska Prokuratura. Jednak nie wszystkie państwa zostaną nią objęte – będzie ona działała tylko w państwach zaintereowanych dalszą integracją w tej dziedzinie.
Kluczowe kwestie w rokowaniach dotyczą przyszłości Brytyjczyków mieszkających w Unii Europejskiej oraz obywateli Unii mieszkających w Wielkiej Brytanii.
Otylia Trzaskalska-Stroińska z Polski i Alice Bunn z Wielkiej Brytanii zostały wiceszefowymi Rady Europejskiej Agencji Kosmicznej.
cenie inwestorów proponowane przez Komisję Europejską zmiany w zakresie implementacji wskaźnika stabilnego finansowania netto (NSFR) mogą mieć pozytywne przełożenie na europejski rynek obligacji zabezpieczonych.

Strony