Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Wokół sektora finansowego

Problemy ze spłatą zadłużenia ma 2 mln Polaków. Dla większości rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny
15 proc. osób zaakceptowałoby oszukańcze zachowania wobec firm ubezpieczeniowych – wynika z badania Moralność Finansowa Polaków 2017.
Procesy demograficzne, zmiany w modelach biznesowych pośredników finansowych, działalność fintechów oraz zwiększający się udział kanałów zdalnych w dystrybucji produktów pośredników to najważniejsze czynniki decydujące o branży pośrednictwa finansowego w bliższej i dalszej przyszłości.
Polska bankowość w pigułce - nowy raport PR News
Jussi Snellman: zależy nam by Komisja w pełni uwzględniła możliwości technologiczne oferowane przez tzw. interfejsy programowania aplikacji (API)
Ubywa stacjonarnych placówek bankowych, a Polacy z roku na rok stają się coraz bardziej mobilni – można wysnuć tezę, że za kilka lat wszelkie sprawy związane z finansami będziemy załatwiać online.
Rada przyjęła dyrektywę ws. zasad rozstrzygania sporów podatkowych między państwami członkowskimi.
Według danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield instytucje finansujące w dalszym ciągu z optymizmem patrzą w przyszłość rynku finansowania dłużnego nieruchomości.
W dniu 9 października 2017 r. odbyło się posiedzenie Rady ds. Systemu Płatniczego, organu opiniodawczo-doradczego przy Zarządzie Narodowego Banku Polskiego.
Na wniosek G20 Rada ds. Stabilności Finansowej przygotowała raport dotyczący kwestii regulacyjnych i nadzorczych związanych z rozwojem sektora fintech

Strony