Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Wokół sektora finansowego

Prezes UOKiK przedstawił trzy istotne poglądy dotyczące sporów o postanowienia umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego Poglądy odnoszą się do sporów konsumentów z bankiem Millennium
NBP opublikował raport nt należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych i banków
Idea Bank, znany ze swoich ekstrawaganckich pomysłów, takich jak mobilny wpłatomat czy bankowy coworking Idea Hub, uruchamia kolejny projekt bez precedensu. W wybranych pociągach PKP Intercity właśnie pojawił się wagon Idea Hub Express, będący pierwszą placówką bankową na torach i jednocześnie pierwszym coworkingiem dla podróżujących.
ING BSK złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wydanie zezwolenia na utworzenie banku hipotecznego pod nazwą „ING Bank Hipoteczny S.A.” z siedzibą w Katowicach.
W 2015 r. podatek wpłacony przez ten sektor do budżetu państwa wyniósł 2,99 mld zł, zaś w roku ubiegłym kwota ta wyniosła 4,35 mld zł.
Osłabienie dynamiki wzrostu liczby rachunków dostępnych przez internet dla klientów detalicznych to oznaka nieuniknionego nasycenia tego obszaru usług bankowych.
KNF uchyliła decyzję nakładającą na Benefia TUnŻ (Compensa TUnŻ jest następcą prawnym) karę pieniężną w wysokości 1,5 mln zł. Komisja zmniejszyła karę Compensie do 1,1 mln zł.
Mieczysław Groszek pokieruje terminalizacją polskich firm. Będzie szefem tworzonej do tego celu fundacji
Z adresu: enigma@salaenigma.pl nastąpiła masowa wysyłka wiadomości e-mail, w której autorzy podszywają się pod Euler Hermes Collections Sp. z o.o
Program partnerski Mastercard nagrodzony za najlepsze działania lojalnościowe w usługach dla konsumentów.

Strony