Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Wokół sektora finansowego

W ciągu kilku tygodni pierwsze polskie e-sklepy udostępnią swoim klientom Visa Checkout – szybką, wygodną i bezpieczną formę płatności. Usługa ta ułatwi płacenie online zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych.
Zarząd Alior Banku S.A. (dalej: ,,Bank") informuje, że otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zalecenie zwiększenia funduszy własnych poprzez zatrzymanie całości zysku wypracowanego w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016 roku. Powyższe zalecenie zostało wydane w nawiązaniu do stanowiska KNF z dnia 6 grudnia 2016 r. w sprawie...
Zdecydowana większość (ok. 80 proc.) uczestników rynku walutowego Forex traci zainwestowane tam pieniądze. W ciągu 4,5 roku łączne straty klientów krajowych firm inwestycyjnych wyniosły na tym rynku ponad 2,1 mld zł.
Nowe badanie EACB i TIAS: dzięki staraniom KZBS po raz pierwszy z udziałem polskiego sektora bankowości spółdzielczej.
W 2016 roku Fundusz Akcji zarobił 7,4%. Ale warto i trzeba przypomnieć, że początek ubiegłego roku nie był zbyt obiecujący.
To może być milowy krok dla przelewów ekspresowych w Polsce. NBP wchodzi do systemu Express Elixir
KSF rekomendował również Ministrowi Rozwoju i Finansów wprowadzenie zmian w zasadach funkcjonowania, istniejącego od 2015 roku, Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.
Konferencja IT w instytucjach finansowych jest dorocznym, branżowym spotkaniem przedstawicieli instytucji finansowych oraz przedstawicieli sektora IT.
Banki prześcigają się w innowacjach. Za 5 lat 90 proc. klientów będzie korzystać z bankowych aplikacji mobilnych
Prezentacja Iwony Kozery, partnera i lidera doradztwa biznesowego na Europę Centralną i Południowo-Wschodnią w firmie doradczej EY podczas Forum Bankowego 2017.

Strony