Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

System podzielonej płatności zastąpi odwrócony VAT i zapobiegnie wyprowadzaniu pieniędzy za granicę – mówi wiceminister finansów.
Coraz więcej Polaków nie radzi sobie ze spłatą swoich długów. Z najnowszego 33 raportu InfoDług wynika, że o blisko 266 tys. osób zwiększyła się liczba zadłużonych.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych sprawdza umowy z firmami i przestrzeganie obowiązującej w kraju stawki minimalnej 13 zł za godzinę pracy .
W ostatni dzień składania PIT-ów za zeszły rok, we wtorek 2 maja, pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej będą dyżurować w urzędach skarbowych.
Podjęliśmy decyzję, by wycofać projekt dot. metropolii warszawskiej, jeszcze w piątek pismo w tej sprawie skierowane zostanie do marszałka Sejmu-poinformował poseł PiS Jacek Sasin.
Nowe rozwiązania wprowadzają zmiany w przepisach normujących udzielanie ulg w spłacie należności o charakterze cywilnoprawnym oraz niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym
Majówka w tym roku dla części osób może potrwać nawet dziewięć dni. To dobra okazja na wiosenny wyjazd, jeśli tylko pogoda dopisze.
Pracownicy nie zawsze wykorzystują zwolnienie lekarskie zgodnie z jego przeznaczeniem. Powinno ono służyć jak najszybszemu powrotowi do zdrowia.
Na ulgę prorodzinną mogą liczyć rodzice i opiekunowie dziecka – przy jednym dziecku można odliczyć ponad 1,1 tys. zł. Nawet 1,5 tys. zyskają ci, którzy odkładają pieniądze na IKZE.
Rada nadzorcza PZU Życie powołała Romana Pałaca na stanowisko prezesa spółki - poinformowała w środę firma. Zastąpi on Pawła Surówkę, który został powołany na prezesa PZU.

Strony