Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Polska branża leasingowa odnotowała historyczne wyniki w pierwszym półroczu 2017. W tym czasie dynamika wzrostu branży przekroczyła 11 proc. rdr.
Niemal wszystkie polskie firmy wysyłają swoich pracowników w podróże biznesowe własnym lub firmowym samochodem.
Jest wiele wątpliwości i obaw dot. ćwiczeń Zapad '17, może się okazać, że nie wszystkie siły i środki zostaną wycofane przez Rosję z Białorusi po zakończeniu ćwiczeń - powiedział w poniedziałek wiceszef MON Michał Dworczyk.
Wzrasta liczba szkód zgłaszanych przez poszkodowanych w wyniku nawałnic, jakie w ubiegły weekend przeszły nad Polską - wynika z danych uzyskanych przez PAP z firm ubezpieczeniowych. PZU odnotowało już ponad 29 tys. zgłoszonych szkód, Warta - ponad 5 tys., Allianz - ok. 1 tys.
W lipcu w sklepach małoformatowych masło i produkty kojarzone ze zdrowym stylem życia osiągnęły jeden z największych rocznych wzrostów wartości sprzedaży .
Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Empik kontroli nad spółką Platon. W sprawie zostało przeprowadzone badanie rynku, a termin zakończenia postępowania antymonopolowego został wydłużony o 4 miesiące.
Dziewięciu na dziesięciu Polaków jest zdania, że dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym należy dostarczać wiedzy z dziedziny finansów osobistych i zarządzania pieniędzmi – wynika z badania Barometr Providenta.
Zdaniem analityków Templeton Asset Management TFI jesień na światowych giełdach będzie udana, ponieważ światowa gospodarka stabilnie się rozwija.
W I półroczu 2017 roku ogłoszono informacje o niewypłacalności 418 przedsiębiorstw – wynika z analizy Euler Hermes. To 15-proc. wzrost względem I połowy 2016 roku.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące piramidy finansowej – firmy Horcus Investment Group S.A. w Warszawie.

Strony