Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Artykuły nie tylko dla informatyków

Zaledwie 2 proc. polskich start-upów wskazało na crowdfunding jako źródło kapitału. Ostatnio jednak kolejne firmy postanowiły pójść tą ścieżką.
75% Polaków nie obawia się korzystania z internetu. Jednocześnie 1/3 Polaków nie zmienia swoich haseł i danych uwierzytelniających lub robi to rzadko, a 1/4 osób w ogóle nie ma antywirusa na swoich urządzeniach
Tylko 25 proc. polskich internautów jest skłonnych płacić za treści online, podczas gdy średnia w największym światowym badaniu to 40 proc.
Bitcoin to waluta niezależna od jakiejkolwiek instytucji centralnej, oparta na najwyższych technikach kryptograficznych. Dlatego też jest uważana za najbardziej bezpieczną na świecie
Najczęściej pożyczamy pieniądze z banku i od rodziny, a dopiero w dalszej kolejności od znajomych lub firm pożyczkowych.
Te muszą się dostosować do oczekiwań swoich odbiorców, jeśli chcą przetrwać na zmieniającym się rynku medialnym.
W Polsce stopień automatyzacji produkcji i jej zarządzania jest na niższym poziomie niż w Europie Zachodniej – tak wynika z „Badanie stopnia automatyzacji firm w Polsce”.
Ludzie uwielbiają swoje urządzenia cyfrowe. Mimo to narażają ich bezpieczeństwo poprzez własne ryzykowne zachowanie. Pomimo świadomości zagrożenia ze strony cyberprzestępców ludzie nie zapewniają im odpowiedniej ochrony: około połowa z nich nie stosuje nawet podstawowych środków bezpieczeństwa, takich jak hasła czy PIN-y.
Presja i daleko posunięta skłonność do ustępstw powodują, że terminy płatności części faktur przekraczają nawet 60 dni.
Uczestnicy rynku finansowego z uwagą analizują projekty dwóch ustaw, które w niedługim czasie mogą radykalnie zmienić procedurę egzekucji sądowej .

Strony