Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

D.A.S. rozwija skrzydła

D.A.S. rozwija skrzydła

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. wprowadziło istotne zmiany w swojej ofercie. Klienci D.A.S. TUOP S.A. mogą teraz zawsze liczyć na wsparcie ubezpieczyciela, nawet w sprawach wykraczających poza zakres ubezpieczenia. Wprowadzenie tak wyjątkowej na polskim rynku oferty jest kolejnym krokiem zmierzającym do rozwoju D.A.S. oraz rynku ubezpieczeń ochrony prawnej w Polsce.

D.A.S. TUOP S.A. jest zdecydowanym liderem na polskim rynku ubezpieczeń ochrony prawnej. W 2017 roku ubezpieczyciel zaoferował swoim klientom nowe, korzystniejsze ogólne warunki ubezpieczenia.

- Nowa oferta D.A.S. ma być dla klienta bardziej przyjazna, a zarazem kompleksowa i użyteczna oraz zapewniać rzeczywiste bezpieczeństwo w różnych sytuacjach związanych z problemami prawnymi. Nowe warunki ubezpieczenia pozwalają nam zatem zapewnić, że klient D.A.S. nigdy nie zostanie z problemem prawnym pozostawiony sam sobie. Nawet jeśli sprawa wykracza poza zakres ubezpieczenia, udzielimy fachowej porady, która pomoże ubezpieczonemu odnaleźć się w sytuacji i podjąć odpowiednie kroki  ¬mówi Rafał Hiszpański, Prezes Zarządu D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A.

Nowa jakość na rynku ubezpieczeń ochrony prawnej

Najważniejsza zmiana w ofercie dotyczy zapewnienia ubezpieczonym wsparcia także w sprawach wykraczających poza zakres ubezpieczenia. Na czym polega to wyjątkowe na polskim rynku rozwiązanie?

Klient D.A.S. może liczyć na fachową pomoc ekspertów w każdej sytuacji, jeśli tylko problem prawny dotyczy przedmiotu ubezpieczenia, czyli – w zależności od rodzaju ubezpieczenia – firmy lub osoby fizycznej. Wsparcie w takich sprawach ma postać nielimitowanych telefonicznych porad oraz informacji prawnych dotyczących procedur prawnych i administracyjnych, a także organów ochrony prawnej i prawników. D.A.S. udostępni również klientowi aktualne wzory umów i dokumentów oraz zidentyfikuje stan prawny w danej sprawie. To nie wszystko, klient D.A.S. może również otrzymać bezpłatne analizy prawne różnego rodzaju dokumentów, takich jak umowy czy pisma urzędowe. Liczba takich opinii jest zależna od wykupionego wariantu ubezpieczenia – dwa razy w roku w opcji standard i cztery razy w roku w wariancie premium.

- Nie każdy problem prawny kończy się na sali sądowej, wielu z nas sądy odwiedza sporadycznie lub wcale. Jednak nie rzadko wchodzimy w różnego rodzaju spory ze sprzedawcami, usługodawcami, kontrahentami czy urzędami. Mało kto w takiej sytuacji idzie po poradę do adwokata czy radcy prawnego. W efekcie działamy nieskutecznie lub w ogóle rezygnujemy z dochodzenia swoich praw  ¬podkreśla Prezes D.A.S. - Ubezpieczenie ochrony prawnej, które dodatkowo gwarantuje dostęp do nielimitowanych porad telefonicznych w każdej sprawie dotyczącej przedmiotu ubezpieczenia, zapewnia klientowi niespotykane dotąd bezpieczeństwo, bo może postępować bardziej świadomie, podejmować decyzje w oparciu o rzetelne porady prawne, a nie tylko własną intuicję – przekonuje Rafał Hiszpański.

Klienci dostaną więcej w standardzie

Wśród innych znaczących rozszerzeń w zakresie ochrony ubezpieczeniowej w życiu prywatnym D.A.S. pojawia się możliwość ubezpieczenia pojazdów z tzw. kratką, które są używane w celach prywatnych. Wcześniej takie auto wymagało oddzielnego ubezpieczenia, aby w pojeździe byli chronieni wszyscy pasażerowie, np. zawożone do szkoły czy przedszkola dzieci. Również w trosce o najmłodszych i spokój ich rodziców, ochronę niepełnoletnich członków rodziny objętych ubezpieczeniem rozszerzono także o przypadki popełnienia przestępstwa umyślnego przez dzieci w wieku do 17 lat.

Zmiany na korzyść klientów dotyczą także oferty dla firm i wolnych zawodów. Do podstawy ubezpieczenia włączona została pomoc w zakresie umów na potrzeby własne firmy, która wcześniej była dodatkowym produktem. Nowa odsłona polisy D.A.S. to również specjalna oferta dla jednoosobowych działalności czy samozatrudnionych.

D.A.S. stawia na rozwój

Nowe ogólne warunki ubezpieczenia to tylko część szeroko zakrojonego procesu zmian w D.A.S., które zaczęły się już w ubiegłym roku od zmiany strony internetowej D.A.S. na bardziej czytelną, przyjazną dla użytkowników. Nowa oferta jest kolejnym krokiem, za którym już wkrótce pójdą następne.

- Prace nad szczegółową strategią wciąż trwają, ale już teraz mamy precyzyjną wizję zmian na lepsze, rozwoju wielokanałowego i wieloproduktowego. Zmodyfikowaliśmy już ofertę D.A.S., czyniąc ją jeszcze korzystniejszą dla klientów. Zamierzamy wprowadzić nowe produkty odpowiadające na aktualne potrzeby, takie jak ochrona prawna w internecie. Dzięki współpracy z multiagencjami i brokerami rozszerzeniu ulegnie sieć sprzedaży. Chcemy docierać skuteczniej do klienta indywidualnego, ale także korporacyjnego ¬ wylicza Prezes D.A.S. – Dzięki tym zmianom zamierzamy doprowadzić nie tylko do rozwoju naszej firmy, ale także całego polskiego rynku ubezpieczeń ochrony prawnej, który wciąż przed sobą ogromny potencjał wzrostu – podsumowuje Rafał Hiszpański.

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A.