Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

W ciągu roku liczba dzieci zabitych, rannych i rekrutowanych do sił zbrojnych w Jemenie wzrosła niemal dwukrotnie.
Około 150 mln euro chce zainwestować w Lublinie norweska spółka TergoPower. Tyle ma kosztować budowa elektrowni na słomę.
W 2018 roku na wypłaty emerytur może zabraknąć nawet 63 miliardy złotych. ZUS przygotował prognozę wpływów i wydatków FUS.
Nowym zastępcą prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji została Beata Marczak.
Dla większości Polaków obecny system podatkowy jest nieodpowiedni, przede wszystkim ze względu na jego skomplikowanie i niezrozumienie.
Wyniki referendum przedstawiła w poniedziałek nad ranem miejska komisja referendalna w Legionowie.
Poznaliśmy nazwiska dziewięciu finalistów szóstej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. Nominowani to wizjonerzy, działacze społeczni oraz bohaterowie polskiej przedsiębiorczości .

Wsparcie Biznesu

Klucz do sukcesu leży w prawidłowym procesie sprzedaży – Klient musi wiedzieć w co inwestuje, na co może liczyć i jakie ryzyko uwzględniać. Jasna informacja jest tu podstawą.
Inwestorzy zagraniczni w ciągu ostatnich 25 lat ulokowali w Polsce projekty warte ponad 700 mld zł. To przyczynia się do wzrostu gospodarczego .
Co 10 lat pojawia się dziesięć razy więcej urządzeń mających możliwość podłączenia do sieci. Szacuje, się, że w 2020 roku ich liczba wyniesie 70 miliardów, a w 2030 – bilion.
W drugiej części artykułu Maciej Łuczak odpowiada na pytanie: Dlaczego rozwiązaniem problemów bankowości detalicznej jest blockchain?

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter
  • Prezentujemy wywiad redakcji bs.net.pl z Pania Anną Zwierzchowską - prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Tarczynie a zarazem jedną z liderek nowo tworzonego zrzeszenia: Polskiego Banku Apeksowego.
  • Subfundusz BPS Stabilnego Wzrostu jest rozwiązaniem inwestycyjnym dla Klientów, którzy nie chcą ponosić zbyt wysokiego ryzyka zmienności cen akcji na giełdzie, a jednocześnie chcą partycypować w długoterminowym wzroście polskiej gospodarki.
  • Kształt i treść regulacji zależą od występujących i potencjalnych ryzyk. Trudność polega na tym, że w nowych (nie znajdujących odpowiednika w przeszłości) usługach opartych na mobilnych aplikacjach ich identyfikacja a priori jest ograniczona tak dla regulatorów, jak i dla samych operatorów. Dodatkową przeszkodę stanowi proces ich szybkiego umiędzynarodowienia
  • W drugiej części artykułu Maciej Łuczak odpowiada na pytanie: Dlaczego rozwiązaniem problemów bankowości detalicznej jest blockchain?
  • Blockchain może zmienić bankowość detaliczną, tak jak e-mail zmienił komunikację między ludźmi. Blockchain zmieni to, jak będziemy realizować transakcje. Blockchain pozwala jednoznacznie określić, zrealizować, przeprowadzić, rozliczyć i zapisać dowolną transakcję.
  • System compliance to niezwykle istotny element funkcjonowania instytucji finansowych. Co kryje się pod tym pojęciem i czy wprowadzenie takiego systemu opłaca się bankom spółdzielczym?
  • Jadąc wzdłuż Großglockner Hochalpenstraße - jednej z najbardziej znanych dróg w całych Alpach, pośród majestatycznych szczytów gór można do woli rozkoszować się pięknem przyrody parku narodowego!
  • Buntownicy to fascynująca, niezwykle pouczająca książka, która pomoże ci nie tylko rozpoznać twoje własne, niepowtarzalne talenty i zdolności, lecz także znaleźć w sobie siłę do tego, by, próbując je urzeczywistniać i realizować w życiu, rzucać wyzwanie konwencjonalnym, obiegowym poglądom i opiniom.
  • Kilkadziesiąt banków spółdzielczych przekonało się już o korzyściach płynących z zainwestowania środków w Fundusz SGB Gotówkowy, który dedykowany jest nie tylko bankom spółdzielczym ale również ich klientom.

Aktualności zrzeszeń

Prezentujemy wywiad redakcji bs.net.pl z Pania Anną Zwierzchowską - prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Tarczynie a zarazem jedną z liderek nowo tworzonego zrzeszenia: Polskiego Banku Apeksowego.
Banki spółdzielcze działają zgodnie z misją również tam, gdzie ‒ ze względu na niską efektywność i małe korzyści ‒ inne instytucje finansowe są nieobecne. Przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu.
Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej (SGB), we współpracy z organizacją płatniczą MasterCard, przygotowały dla rolników kartę płatniczą AGRO SGB wraz z programem rabatowym SGB.
Rada Nadzorcza powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Związku Pana Przemysława Gabrusewicza oraz na członka Zarządu Panią Agnieszkę Mańkowską.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wraz z BODiE przygotował ofertę studiów podyplomowych przygotowanych specjalnie dla pracowników sektora bankowości spółdzieczej.

Aktualności banków spółdzielczych

Konkurs, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Limanowej we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami oraz nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej, przy wsparciu Banku Spółdzielczego w Limanowej jako sponsora nagród rzeczowych, miał powiatowy zasięg
Kadra Banku Spółdzielczego w Chorzelach dokłada wszelkich starań, by ta instytucja rozwijała się w szybkim tempie.
BS w Koronowie uhonorowany przez kapitułę w kategorii Gospodarka za inwestycję, jaką była budowa nowoczesnej placówki Banku w Brusach.
Dzieci zobaczyły jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony Klienta, ale także co jest w Banku po jego tajemniczej stronie – czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć!
Dom Maklerski Banku BPS SA prezentuje wyniki obligacji banków spółdzielczych.

Analitycy Banku BPS S.A.

Według szacunkowych danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów, dochody budżetu państwa po dwóch miesiącach 2017 r. wyniosły 60,9 mld zł, wobec 56,2 mld zł przed rokiem.

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec stycznia 2017 r. raport w załaczniku.
Narodowy Bank Polski opublikował kwartalną informację pt. „Sytuacja na rynku kredytowym – wyniki ankiety do przewodniczących komitetów kredytowych”.

Rekomendacje i informacje KNF

Uprzejmie informujemy, że w piątek, 24 marca 2017 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały podmioty: Platynowe Inwestycje SA z siedzibą w Płocku oraz SouthBanco.
UKNF informuje, że została opublikowana Informacja o zasadach dostępu do podstawowego rachunku płatniczego. INFORMACJA O ZASADACH DOSTĘPU DO PODSTAWOWEGO RACHUNKU PŁATNICZEGO Podstawowy rachunek płatniczy przeznaczony jest dla konsumentów, którzy nie posiadają innego rachunku płatniczego w walucie...

Union Investment

Kilkadziesiąt banków spółdzielczych przekonało się już o korzyściach płynących z zainwestowania środków w Fundusz SGB Gotówkowy, który dedykowany jest nie tylko bankom spółdzielczym ale również ich klientom.

Razem z Concordią

Jak ubezpieczyć hotel lub pensjonat? Najlepiej solidnie, a to oznacza, że trzeba zadbać o zabezpieczenie wielu aspektów tego rodzaju biznesu.

Głos Izb Gospodarczych

Nowe badanie EACB i TIAS: dzięki staraniom KZBS po raz pierwszy z udziałem polskiego sektora bankowości spółdzielczej.
Internetowy portal bankowości spółdzielczej www.bs.net.pl jako patron medialny zaprasza na Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych, organizowane przez KZBS.

Kalendarium

Publikujemy tutaj zebrane przez nas najważniejsze wydarzenia organizowane przez sektor bankowości spółdzielczej lub przez firmy zewnetrzne na potrzeby banków. Pokazujemy też imprezy organizowane przez BZ i BS.

Z innej beczki

Zintegrowane systemy zarządzania ogrodem pozwalają zdalnie sterować nawadnianiem ogrodu czy koszeniem trawy.
W 2017 roku będziemy mieć do czynienia z dynamiką sprzedaży detalicznej w Polsce, a dominującymi trendami będą „smart shopping”, lokalność oraz personalizacja zakupów. Stąd coraz większe zainteresowanie innowacyjnymi narzędziami, które łączą sprzedawców z klientami, dostarczając im aktualne informacje o rabatach, gazetkach promocyjnych czy programach lojalnościowych.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Z raportu Banku Zachodniego WBK i PI Research wynika, że jednym z największych wyzwań nadchodzącej rewolucji majątkowej będzie sukcesja w firmach rodzinnych.
Kształt i treść regulacji zależą od występujących i potencjalnych ryzyk. Trudność polega na tym, że w nowych (nie znajdujących odpowiednika w przeszłości) usługach opartych na mobilnych aplikacjach ich identyfikacja a priori jest ograniczona tak dla regulatorów, jak i dla samych operatorów. Dodatkową przeszkodę stanowi proces ich szybkiego umiędzynarodowienia

Fotoreportaże

Jadąc wzdłuż Großglockner Hochalpenstraße - jednej z najbardziej znanych dróg w całych Alpach, pośród majestatycznych szczytów gór można do woli rozkoszować się pięknem przyrody parku narodowego!

Puls Parkietu - rynek akcji

Puls Parkietu - rynek akcji Opracowanie z dnia - 27.03.2017

Okiem Konkurencji

Sześciu bankierów w Polsce zarobiło w w 2015 roku po ponad milion euro.
Utworzone przez BOŚ rezerwy wynoszą łącznie 220,8 mln zł.
PKO Bank Polski we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR) i Polskim Standardem Płatności (PSP) wprowadził nowy rodzaj płatności w urzędach i e-urzędach przelewem inicjowanym za pomocą kodu BLIK z aplikacji IKO

Analizy, raporty, projekty ustaw

Krótkookresowa analiza zjawisk i procesów zachodzących w gospodarce narodowej, obejmująca miesięczne, kwartalne i roczne informacje .

Prawo

Ubezpieczenie się przed cyberzagrożeniami ma szczególne znaczenie w kontekście ostatniego ujawnienia informacji CIA przez Wikileaks. W dużej mierze można je określić, jako podręcznik do cyberataków. Teraz dostępny dla każdego.
W niniejszym artykule przybliżę zatem funkcję weksla jako formy zabezpieczenia wierzytelności banków. Poruszę również problematykę składanych przez klientów oświadczeń o poddaniu się egzekucji z aktu notarialnego w trybie art. 777 § 1 pkt 4) k.p.c.

Parlament Europejski

Otylia Trzaskalska-Stroińska z Polski i Alice Bunn z Wielkiej Brytanii zostały wiceszefowymi Rady Europejskiej Agencji Kosmicznej.
cenie inwestorów proponowane przez Komisję Europejską zmiany w zakresie implementacji wskaźnika stabilnego finansowania netto (NSFR) mogą mieć pozytywne przełożenie na europejski rynek obligacji zabezpieczonych.

Konferencje / Szkolenia

Ukazała się nowa oferta edukacyjna Bankowego Ośrodka Doradztwa i Edukacji. Zawiera szereg nowych tematów ważnych w bieżącej działalności banku spółdzielczego.

Razem z Asseco

Prezes Asseco zwrócił uwagę na zacieśniającą się współpracę pomiędzy sektorem bankowym i administracją publiczną, dla której bardzo istotne było zainicjowanie „Programu Rodzina 500+”.
Asseco, ze statusem Partnera Strategicznego, bierze udział w kwietniowej konferencji organizowanej przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych