Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku wydał w dniu 21 listopada 2017 r. postanowienie o ogłoszeniu upadłości SKOK „Wybrzeże
Mastercard poszerza grono detalistów uczestniczących w Priceless Specials. W ostatnim czasie decyzję o dołączeniu do tego programu lojalnościowego podjęły kolejne renomowane marki handlowe.
Autonomiczne samochody na ulicach, które podczas jazdy będą na bieżąco informowały o kolizjach, korkach, a nawet powalonych drzewach. Fani gier VR i AR będą cieszyć się niesamowitymi i realistycznymi wrażeniami – tak sieć 5G zmieni nasze życie.
Reforma wymiaru sprawiedliwości oraz zakaz handlu w niedziele - to główne propozycje legislacyjne, którymi zajmowali się posłowie.
Roman S., do niedawna ulubiony ekspert TVP ds. niegodziwości banków i sądów, odpowiada przed sądem za wyłudzenie pieniędzy z banku
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed kolejnym sposobem oszustwa na „pracownika ZUS”.

Kalendarium

Publikujemy tutaj zebrane przez nas najważniejsze wydarzenia organizowane przez sektor bankowości spółdzielczej lub przez firmy zewnetrzne na potrzeby banków. Pokazujemy też imprezy organizowane przez BZ i BS.

Wsparcie Biznesu

Blisko połowa Polaków uważa, że sytuacja mieszkaniowa w kraju zmierza w dobrym kierunku.
Ponad jedna trzecia Polaków odwiedza bank co najmniej raz w miesiącu, najczęściej po to, aby wpłacić lub wypłacić pieniądze.
Ile wydamy w tym roku na święta Bożego Narodzenia? Jakie produkty znacznie podrożeją, czyniąc w naszych portfelach spustoszenie? Skąd Polacy pozyskują dodatkowe środki na zorganizowanie rodzinnych świąt?

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Aktualności zrzeszeń

Wg nieoficjalnych informacji portalu bs.net nastąpiły zmiany kadrowe w dwóch spółkach zależnych od SGB-Banku
SGB serdecznie zaprasza wszystkich do głosowania na „Najładniejszą polską kartę 2017 roku”. SGB-Bank SA zgłosił w tym roku kartę „Karta z sercem”, dostępną w ramach kampanii „Konto za Złotówkę”. Przez najbliższy tydzień, do dnia 29 listopada br. włącznie – na stronie Konkursu umieszczona jest lista i wizerunki 6 kart zgłoszonych do tego konkursu...
Spółdzielczy System Ochrony SGB uruchomił stronę www.
We wprowadzeniu i promowaniu nowej oferty Banki Spółdzielcze SGB wspiera Mastercard, który oferuje karty zbliżeniowe do „Konta za Złotówkę”.
Już jest dostępne Wygodne Konto, przygotowane przez Banki Spółdzielcze SGB i Banki Spółdzielcze z Grupy BPS w porozumieniu z ZUS

Aktualności banków spółdzielczych

Znany ekspert został wiceprezesem zarządu banku spółdzielczego w Lipce.
Maciej Frankiewicz nowym wiceprezesem PBS w Sanoku
Bank Spółdzielczy Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy na prośbę KZBS zorganizował spotkanie dotyczące funkcjonowania banków spółdzielczych oraz działalności KZBS na rzecz sektora.
Bank Spółdzielczy w Limanowej był fundatorem nagród rzeczowych dla wszystkich laureatów II edycji czytelniczego konkursu plastycznego - „Dobry zwyczaj wypożyczaj”.
Esbank działa w ramach projektu "Otwarta Firma – Biznes przy tablicy"

Analitycy Banku BPS S.A.

Specjalnie dla internetowego portalu bankowości spółdzielczej komentuje Daniel Piekarek z Banku BPS SA

Rankingi, wyniki finansowe sektora

GUS: Wynik finansowy netto banków spadł o 16,9% r/r do 6,9 mld zł w I półroczu
Zysk netto sektora bankowego wraz z oddziałami zagranicznymi wyniósł 5,17 mld zł w okresie styczeń-maj 2017 r. i był niższy o 2,15 % w skali roku, wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Wynik z odsetek wzrósł o 11,1 % do 17,04 mld zł, zaś wynik z prowizji sięgnął 5,64 mld zł i był o 9,4% wyższy w ujęciu rocznym. Wynik z działalności...

Rekomendacje i informacje KNF

Nowa publikacja pt. Bankowość elektroniczna w teorii i praktyce. Materiały edukacyjne dla środowiska szkolnego
Komunikat KNF w sprawie FinCrea Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A

Union Investment

Według dziennika „Rzeczpospolita”, Union Investment TFI oferuje najlepsze w Polsce IKE w formie funduszu inwestycyjnego.

Razem z Concordią

Concordia zdecydowała, aby od 1 stycznia 2018 r. zacząć oferować producentom drobiu nowy produkt tj. ubezpieczenie produkcji zwierzęcej od utraty zysku.

Głos Izb Gospodarczych

W czasie warsztatów Żuławski Bank Spółdzielczy podzielił się z uczestnikami spotkania niezwykle oświadczeniami konsorcjum bankowego, z wygranego przetargu
Bank Spółdzielczy Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy na prośbę KZBS zorganizował spotkanie dotyczące funkcjonowania banków spółdzielczych oraz działalności KZBS na rzecz sektora.
KZBS zaprasza na doroczną konferencję w NBP pt. „Sektor Banków Spółdzielczych w czasach innowacji i przemian”

Z innej beczki

24 listopada wypada wyprzedażowy Black Firday, w grudniu czeka nas przedświąteczna gorączka zakupów, a po świętach znów wyprzedaże.
Programowanie, kompetencje cyfrowe i znajomość języków obcych – to część z kompetencji, które mogą zapewnić awans w 2018 roku.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Każdego dnia hakerzy atakują firmy na świecie ponad 6,5 miliona razy. Rok 2017 jest rekordowy jeśli chodzi o aktywność hakerów na całym świecie.
Eksperci spodziewają się, że więcej legalnych programów zostanie "zatrutych" przez ugrupowania atakujące ofiary reprezentujące szerszy profil i zasięg geograficzny, co sprawi, że ataki będą coraz trudniejsze do wykrycia.

Fotoreportaże

Blisko 20 tys. pasjonatów biegania z całego świata stanęło w niedzielę 12 listopada na starcie owianego legendą biegu z Maratonu do Aten. Co zrobić, aby stać się jednym z nich - jak zorganizować sobie udział w oryginalnym maratonie, z jakimi wydatkami trzeba się liczyć?

Puls Parkietu - rynek akcji

Puls Parkietu - rynek akcji Opracowanie z dnia - 23.11.2017

Okiem Konkurencji

BOŚ Bank kontynuuje cykl bezpłatnych webinarów – czyli wykładów online, które skierowane są do osób zainteresowanych prowadzeniem i promocją firmy w internecie.
Z okazji 6. urodzin BGŻOptima przygotowała dla klientów prezent w postaci półrocznej lokaty.

Analizy, raporty, projekty ustaw

CFO coraz częściej obawiają się braku wykwalifikowanych pracowników oraz rosnących kosztów prowadzenia biznesu

Prawo

Rządowy projekt ustawy z 3 października 2017 r. o zmianie ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywania sektora finansowego dla wyłudzeń skarbowych
Z analizy ABR SESTA wynika, że aż 41% Sądów Gospodarczych w Polsce nie potrafi wskazać, ile trzeba czekać na nakaz zapłaty, zaopatrzony w klauzulę wykonalności.

Parlament Europejski

Działa już bezpłatna aplikacja na smartfon - mObywatel. Rozwiązanie, które przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji, zapewnia szybki dostęp do dokumentów w telefonie.
Komisja Europejska wskazała dziś sposoby zakończenia programu lepszego stanowienia prawa.

Konferencje / Szkolenia

BODiE zaprasza na cykl sesji z „Ochrony Danych Osobowych” i „Zabezpieczeń wierzytelności kredytowych”.

Razem z Asseco

Od 20 listopada 2017 r. Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000.
Sztuczna inteligencja, telemedycyna, elektromobilność, Internet Rzeczy oraz systemy sterowania dla dronów .

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych