Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

BGK informuję, że od 08 sierpnia wznowi możliwości składania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla młodych”
Ponad 4,6 mld zaległych długów pozakredytowych mają młode osoby. Co ósmy młody człowiek (18-24 lata) posiadający kredyt nie radzi sobie z jego spłatą.
Liderem przedsiębiorczości został dolnośląski Karpacz, w którym w 2015 r. na 1 tys. mieszkańców przypadało 795,37 podmiotów gospodarczych
Andrzej Diakonow nowym Zastępcą Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.
Najgłośniejsze sprawy sądowe dotyczące kredytów opartych na frankach szwajcarskich to pozwy zbiorowe. W ich cieniu toczą się indywidualne potyczki kredytobiorców.
Dobra reputacja miast przyciąga inwestorów. Budowanie wizerunku coraz częściej priorytetem samorządowców

Kalendarium

Publikujemy tutaj zebrane przez nas najważniejsze wydarzenia organizowane przez sektor bankowości spółdzielczej lub przez firmy zewnetrzne na potrzeby banków. Pokazujemy też imprezy organizowane przez BZ i BS.

Wsparcie Biznesu

2015 roku smartfonem dysponowało 45,4% familii, aby w rok później ten odsetek podskoczył do 53,4%.
Manipulacja to forma zamierzonego wywierania wpływu na drugą osobę w taki sposób, aby podejmowała ona – nie zdając sobie z tego sprawy – działania zaspokajające potrzeby manipulatora, niezależnie od własnych celów, interesów i wartości. Obrona przed manipulacją bywa bardzo trudna.
Podróże służbowe to codzienność wielu polskich przedsiębiorstw. Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki tylko w 2016 r. w delegacje za granicę wyjechało ponad milion Polaków.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter
  • W czerwcu 2017 r., w ujęciu liczbowym w porównaniu do roku poprzedniego udzielono więcej kredytów mieszkaniowych i przyznano więcej limitów kredytowych w kontach osobistych.
  • Silne wzajemne powiązanie międzynarodowych rynków finansowych sprawia, że wszelkie zawirowania błyskawicznie przenoszą się do Polski. Ewentualny kryzys walutowy byłby u nas odczuwalny po 1 dniu, zaś turbulencje na rynkach akcji i obligacji maksymalnie po 5 dniach.
  • Manipulacja to forma zamierzonego wywierania wpływu na drugą osobę w taki sposób, aby podejmowała ona – nie zdając sobie z tego sprawy – działania zaspokajające potrzeby manipulatora, niezależnie od własnych celów, interesów i wartości. Obrona przed manipulacją bywa bardzo trudna.
  • W 2016 roku statystyczny mieszkaniec Polski miał przeciętnie 40,2 lata - wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego nt. stanu i struktury ludności.
  • Oferta powszechnie dostępnych poręczeń i gwarancji dla MŚP z jednej strony uruchomi zasoby finansowe polskich firm i zmotywuje je do inwestowania, a z drugiej zwiększy efektywność wykorzystania środków unijnych.
  • Przypadające na dzień 25.06.2017 roku ogólnopolskie Święto Spółdzielczości Bankowej, Bank obchodził w dniu 14.07.2017 roku, w dniu bardzo szczególnym, gdyż Bank świętował Jubileusz 110-lecia działalności.
  • Czasami nie trzeba jeździć na koniec świata, aby zobaczyć coś unikalnego. Wystarczy zajrzeć do Czeskiego Krumlova, aby się zachwycić.
  • Narodowy Bank Polski popiera dalszą integrację sektora banków spółdzielczych w formie IPS-ów. Wydaje się to nieodzownym warunkiem jego funkcjonowania w długiej perspektywie .
  • Izba Gospodarki Elektronicznej po raz kolejny publikuje raport poświęcony e-finansom. Jak wynika z raportu "Portfel Polaka" korzystanie z usług bankowych deklaruje 80 proc. internautów

Aktualności zrzeszeń

Kredyt hipoteczny „Mieszkanie dla Młodych” na pierwszym miejscu w lipcowym rankingu portalu bankier.pl.
W II kwartale 2017 r. ruszył Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej.
Zapraszamy do czytania wakacyjnego numeru magazynu "Bank Wspólnych Sił".
Spółdzielcza Grupa Bankowa wspiera Powidz Jam Festiwal.
Narodowy Bank Polski popiera dalszą integrację sektora banków spółdzielczych w formie IPS-ów. Wydaje się to nieodzownym warunkiem jego funkcjonowania w długiej perspektywie .

Aktualności banków spółdzielczych

Prezentujemy wybrane aktywności banków spółdzielczych publikowane na profilach na Facebooku.
Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, w ramach stałej współpracy z Urzędem Miejskim w Gnieźnie w zakresie wsparcia letnich inicjatyw kulturalnych, był sponsorem Dni Gniezna 2017
W sobotę 22 lipca, na Placu Piłsudskiego w S W sobotę 22 lipca, na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli po raz pierwszy odbył się „Lasowiacki Festiwal Pierogów”, który wsparł finansowo Nadsański Bank Spółdzielczy.
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie zaprasza do nowej placówki - Filii Banku przy ul. Zakopiańskiej
W najbliżą niedzielę, 23 lipca w parku miejskim w Limanowej odbędzie się III Jarmark Historyczny Św. Marii Magdaleny - między wojnami: piękne dwudziestolecie.

Analitycy Banku BPS S.A.

Dla internetowego portalu bankowości spółdzielczej komentarz ekonomiczny Daniela Piekarka z Banku BPS S.A.

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Zysk netto sektora bankowego wraz z oddziałami zagranicznymi wyniósł 5,17 mld zł w okresie styczeń-maj 2017 r. i był niższy o 2,15 % w skali roku, wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Wynik z odsetek wzrósł o 11,1 % do 17,04 mld zł, zaś wynik z prowizji sięgnął 5,64 mld zł i był o 9,4% wyższy w ujęciu rocznym. Wynik z działalności...
KNF opublikował Biuletyn roczny. Rynek PPE 2016

Rekomendacje i informacje KNF

Andrzej Diakonow nowym Zastępcą Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.
We wtorek, 25 lipca 2017 r. na liście ostrzeżeń publicznych KNF umieszczone zostały nowe podmioty.

Union Investment

Od początku swojego istnienia banki spółdzielcze dbają o dobro lokalnych społeczności – także o swoich pracowników, którzy są ich częścią. Jednym z benefitów, który bank może zaoferować swoim pracownikom jest pracowniczy program emerytalny. Czym jest PPE i dlaczego warto go założyć?

Razem z Concordią

Tłok i gwar to idealne wprost warunki dla złodziei. Niestety taki właśnie klimat panuje w popularnych miejscowościach wypoczynkowych.

Głos Izb Gospodarczych

Akademia Sportu Klubu Bankowca kolejny raz zaprasza na Regaty o Puchar Związku Banków Polskich.
W dniu 22 lipca wejdą w życie przepisy ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami, która w sposób kompleksowy ureguluje całość rynku kredytów hipotecznych
W dniu 17 lipca br. KZBS po konsultacjach z przedstawicielami sektora bankowości spółdzielczej przekazał do Komisji Nadzoru Finansowego uwagi do projektu Rekomendacji

Z innej beczki

Tylko 44% kobiet i aż 78% mężczyzn zgadza się z twierdzeniem, że pracownicy o podobnych kwalifikacjach mają równe szanse na awans, niezależnie od płci.
Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli ogłasza nabór na staże w miesiącach wrzesień i październik 2017 r.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Około 10 proc. Polaków obawia się zagrożeń związanych z byciem oszukanym w internecie, to ponad połowa z nas nie dostrzega „zdecydowanie” albo „raczej” zagrożeń związanych z płatnościami elektronicznymi.
E-rada 1: chroń komputer i telefon. Nie otwieraj podejrzanych maili i załączników, nie odpowiadaj na dziwne SMS-y

Fotoreportaże

Czasami nie trzeba jeździć na koniec świata, aby zobaczyć coś unikalnego. Wystarczy zajrzeć do Czeskiego Krumlova, aby się zachwycić.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 26.07.2017

Okiem Konkurencji

BZ WBK Leasing został oficjalnym partnerem i operatorem finansowym SUBARU Import Polska.
W 1 półroczu 2017 roku zysk netto grupy Banku Millennium wyniósł 314 min zł.

Analizy, raporty, projekty ustaw

W czerwcu 2017 r., w ujęciu liczbowym w porównaniu do roku poprzedniego udzielono więcej kredytów mieszkaniowych i przyznano więcej limitów kredytowych w kontach osobistych.

Prawo

Uchwały NBP podjęte w czerwcu 2017 r.
w sprawie szczegółowych warunków rozkładania na raty należności z tytułu sprzedaży nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz wysokości oprocentowania rozłożonej na raty należności

Parlament Europejski

Czy wizyta Prezydenta Trumpa w Polsce i to, że z pozoru nie podniósł tych obaw, dały rządowi wolną drogę do takich ruchów? Nie.
Sytuacja, także w wymiarze międzynarodowym jest naprawdę poważna. I dlatego wymaga poważnych środków i poważnych partnerów. Proszę spróbować, Panie Prezydencie.

Konferencje / Szkolenia

20 i 21 września po raz szósty odbędzie się konferencja, której celem jest nie tylko wymiana i poszukiwanie rozwiązań dążących do unowocześnienia infrastruktury polskich miast, ale również poprawy jakości życia jego mieszkańców.

Razem z Asseco

Asseco Poland S.A, podpisało umowę z Sberbank Europe AG, z siedzibą w Austrii, na wdrożenie systemu Asseco Treasury, obejmującego nowe funkcjonalności obsługi transakcji skarbowych
Asseco to nie tylko największy producent oprogramowania w Polsce, ale przede wszystkim firma, która w swoich codziennych działaniach realizuje zasady patriotyzmu gospodarczego

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych