Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

System podzielonej płatności zastąpi odwrócony VAT i zapobiegnie wyprowadzaniu pieniędzy za granicę – mówi wiceminister finansów.
Coraz więcej Polaków nie radzi sobie ze spłatą swoich długów. Z najnowszego 33 raportu InfoDług wynika, że o blisko 266 tys. osób zwiększyła się liczba zadłużonych.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych sprawdza umowy z firmami i przestrzeganie obowiązującej w kraju stawki minimalnej 13 zł za godzinę pracy .
W ostatni dzień składania PIT-ów za zeszły rok, we wtorek 2 maja, pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej będą dyżurować w urzędach skarbowych.
Podjęliśmy decyzję, by wycofać projekt dot. metropolii warszawskiej, jeszcze w piątek pismo w tej sprawie skierowane zostanie do marszałka Sejmu-poinformował poseł PiS Jacek Sasin.
Nowe rozwiązania wprowadzają zmiany w przepisach normujących udzielanie ulg w spłacie należności o charakterze cywilnoprawnym oraz niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym

Kalendarium

Publikujemy tutaj zebrane przez nas najważniejsze wydarzenia organizowane przez sektor bankowości spółdzielczej lub przez firmy zewnetrzne na potrzeby banków. Pokazujemy też imprezy organizowane przez BZ i BS.

Wsparcie Biznesu

Rosnący popyt na pracę i malejąca jej podaż, wzrost kosztów i spadek wydajności – to największe wyzwania, przed którymi stoi gospodarka. Przyczyną są zmiany demograficzne. W sektorze małych i średnich firm szybciej, niż oczekiwano, mogą zacząć się bankructwa. Banki muszą uważać, komu dają kredyt.
Automatyzacja procesów, uczące się algorytmy analizujące wnioski kredytowe, nowe modele oceny ryzyka, szybkość, prostota i dostępność produktów zdecydują o sukcesie na rynku.
Najważniejszym interesariuszem banku (zresztą każdego przedsiębiorstwa) jest klient, a cała hierarchia ważności interesariuszy powinna być zorientowana względem klienta. To klient wypłaca każdemu w banku wynagrodzenie

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter
  • Z okazji jubileuszu, w imieniu własnym oraz całego zespołu redagującego portal składam Radzie Nadzorczej, Zarządowi, pracownikom, życzenia wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w rozwoju Banku wraz z gratulacjami oraz wyrazami uznania dla dotychczasowych osiągnięć.
  • Nie dzielmy tego, czego nie powinno się dzielić mówi Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości w specjalnym wywiadzie udzielonym portalowi www.bs.net.pl.
  • Rosnący popyt na pracę i malejąca jej podaż, wzrost kosztów i spadek wydajności – to największe wyzwania, przed którymi stoi gospodarka. Przyczyną są zmiany demograficzne. W sektorze małych i średnich firm szybciej, niż oczekiwano, mogą zacząć się bankructwa. Banki muszą uważać, komu dają kredyt.
  • Raport KPMG „Wakacyjne wyjazdy Polaków” z 2015 r. potwierdza to, co większość z nas wie intuicyjnie: jeśli chodzi o wyjazdy na zagraniczne urlopy, Polacy masowo wybierają południe. Chorwacja, Hiszpania i Włochy plasują się mocno u szczytu listy. Ale co jeśli mamy ochotę na nieszablonowe, inspirujące wakacje? Proponujemy oryginalny wyjazd na północ. Oto kilka wskazówek, dotyczących pobytu w jednym z najbardziej malowniczych miast Skandynawii.
  • Konkurencyjność rynku, innowacje technologiczne, wygoda klienta i jego bezpieczeństwo – te cztery hasła streszczają cele unijnej dyrektywy regulującej usługi płatnicze, czyli PSD 2.
  • Święto Spółdzielczości Bankowej umożliwia promocję całego sektora bankowości spółdzielczej, warto skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia i od jak najlepszej strony zaprezentować nie tylko swój bank spółdzielczy, ale cały sektor.
  • Automatyzacja procesów, uczące się algorytmy analizujące wnioski kredytowe, nowe modele oceny ryzyka, szybkość, prostota i dostępność produktów zdecydują o sukcesie na rynku.
  • Najbliższe lata mogą w znacznym stopniu zmienić sposób myślenia o biznesie bankowym. Wygrają ci gracze, którzy już dziś wpisują digitalizację i współpracę z innymi podmiotami na rynku w działalność firmy.
  • Dla ponad 567 tys. młodych osób (18-34 lata) pierwsze poważne decyzje finansowe skończyły się problemami, które mogą istotnie rzutować na całą resztę ich życia.

Aktualności zrzeszeń

Nie dzielmy tego, czego nie powinno się dzielić mówi Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości w specjalnym wywiadzie udzielonym portalowi www.bs.net.pl.
Święto Spółdzielczości Bankowej umożliwia promocję całego sektora bankowości spółdzielczej, warto skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia i od jak najlepszej strony zaprezentować nie tylko swój bank spółdzielczy, ale cały sektor.
Zapraszamy do lektury oraz prenumeraty branżowego magazynu "Głos Banków Spółdzielczych " wydawanego przez KZBS.
Na portalu cashless.pl ukazał się artykuł na temat nowości, jakie klientom zrzeszonych u siebie banków szykuje SGB.
Kredyt hipoteczny Mój Dom z kartą kredytową BPS Visa na pierwszym miejscu w rankingu bankier.pl

Aktualności banków spółdzielczych

Z okazji jubileuszu, w imieniu własnym oraz całego zespołu redagującego portal składam Radzie Nadzorczej, Zarządowi, pracownikom, życzenia wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w rozwoju Banku wraz z gratulacjami oraz wyrazami uznania dla dotychczasowych osiągnięć.
Raporty roczne ESBANKU oraz BS w Skierniewicach
Spośród 164 prac Komisja Konkursowa nagrodziła łącznie 37 prac przyznając I, II i III miejsce w kategorii klas 1-3 oraz 4-6 w każdej ze szkół, które przystąpiły do konkursu.
W dniu 27 kwietnia br., odbyło się zebranie przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Czarnkowie,
Po raz 14. w całej Polsce, po raz 9. w ESBANKU Banku Spółdzielczym – 26 kwietnia 2017 r. odbył się Dzień Przedsiębiorczości.

Analitycy Banku BPS S.A.

Specjalnie dla portalu bs.net.pl komentuje Daniel Piekarek z Banku BPS SA.

Rankingi, wyniki finansowe sektora

UKNF informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec lutego 2017 r.
W marcu 2017 r. KIR rozliczył w systemie Elixir 159,41 mln komunikatów o wartości 403,72 mld zł,

Rekomendacje i informacje KNF

Komunikat z 351. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 25 kwietnia 2017 r
W załączniku analiza Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dotyczącą oszacowania skutków wejścia w życie 3 projektów ustaw frankowych.

Union Investment

Kilkadziesiąt banków spółdzielczych przekonało się już o korzyściach płynących z zainwestowania środków w Fundusz SGB Gotówkowy, który dedykowany jest nie tylko bankom spółdzielczym ale również ich klientom.

Razem z Concordią

Concordia Ubezpieczenia w najnowszym rankingu magazynu Motor uzyskała najniższy współczynnik związany ze skargami dotyczącymi ubezpieczeń komunikacyjnych kierowanych do Rzecznika Finansowego.

Głos Izb Gospodarczych

Święto Spółdzielczości Bankowej umożliwia promocję całego sektora bankowości spółdzielczej, warto skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia i od jak najlepszej strony zaprezentować nie tylko swój bank spółdzielczy, ale cały sektor.
Zapraszamy do lektury oraz prenumeraty branżowego magazynu "Głos Banków Spółdzielczych " wydawanego przez KZBS.
Społeczna ocena banków w ciągu minionego roku uległa poprawie, a zaufanie, którym Polacy darzą banki pozostało stabilne

Z innej beczki

Dla milionów pracujących Polaków średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw za 2016 r. w wysokości 4277 zł brutto, mocno różni się od rzeczywistości. Połowa zatrudnionych nie zarabia na rękę nawet 2,5 tys. zł,
W trosce o zdrowie klientów w 2016 roku na świecie zmieniono skład prawie 180 tys. produktów spożywczych i kosmetyków.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Konkurencyjność rynku, innowacje technologiczne, wygoda klienta i jego bezpieczeństwo – te cztery hasła streszczają cele unijnej dyrektywy regulującej usługi płatnicze, czyli PSD 2.
Umacniająca się pozycja kandydatów na rynku pracy powoduje, że pracodawcy muszą się liczyć z odejściami często kluczowych osób z organizacji .

Fotoreportaże

Raport KPMG „Wakacyjne wyjazdy Polaków” z 2015 r. potwierdza to, co większość z nas wie intuicyjnie: jeśli chodzi o wyjazdy na zagraniczne urlopy, Polacy masowo wybierają południe. Chorwacja, Hiszpania i Włochy plasują się mocno u szczytu listy. Ale co jeśli mamy ochotę na nieszablonowe, inspirujące wakacje? Proponujemy oryginalny wyjazd na północ. Oto kilka wskazówek, dotyczących pobytu w jednym z najbardziej malowniczych miast Skandynawii.

Puls Parkietu - rynek akcji

Puls Parkietu - rynek akcji Opracowanie z dnia - 28.04.2017

Okiem Konkurencji

W minionym roku do eurobanku dołączyło ponad 130 tys. nowych klientów. Bank wdrożył płatności zbliżeniowe HCE, wzmacniał relacje z klientami w oparciu o wysoką jakość świadczonych usług. Baza depozytów banku przyrosła o 19%, znacznie powyżej tempa wzrostu rynku w tym obszarze.
Polski Standard Płatności podpisał z Raiffeisen Bank Polska umowę o uczestnictwo w systemie płatności mobilnych BLIK. Plan zakłada, że w drugiej połowie roku klienci banku będą mogli za pomocą BLIKA realizować transakcje w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz wypłacać gotówkę z bankomatów.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Najnowszy raport Bankier.pl oraz PRNews.pl zawierający unikalne dane nt sektora bankowego

Prawo

Artykuł 5 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) określa podstawowe zasady ochrony danych osobowych, które stosować powinni administratorzy danych. Zgodnie z zasadą zgodności z prawem, rzetelności i przejrzystości, dane osobowe powinny być przetwarzane zgodnie z prawem, rzetelnie i w sposób przejrzysty w stosunku do osoby, której dane dotyczą.
Rozwiązania wprowadzane przez Dyrektywę PSD 2 nie tylko zwiększają dostępność rynku dla podmiotów działających w obszarze e-commerce, ale również mogą pośrednio prowadzić do marginalizacji roli banków na rynku płatności, których rola w niektórych sytuacjach zostanie sprowadzona jedynie do prowadzenia „marketingowo niewidzialnego” rachunku bankowego, gdyż to dostawca usługi płatności będzie tym podmiotem, którego logo będzie najbardziej widoczne.

Parlament Europejski

Tegoroczne wakacje w UE będą tańsze dla użytkowników telefonów komórkowych. Już od połowy czerwca zniesione zostaną opłaty roamingowe dla osób, które korzystają ze swoich komórek i smartfonów w innym kraju Unii. Nowy mechanizm rozliczeń „Roam like at home” gwarantuje, że będziemy płacić za połączenia, wiadomości i przesył danych na takich samych zasadach jak w kraju zamieszkania.
Rada przyjęła decyzję, która nakazuje dopuścić bezprzewodowe usługi szerokopasmowe do korzystania z wysokojakościowych fal we wszystkich państwach członkowskich

Konferencje / Szkolenia

"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" - Asseco zaprasza banki na spotkania

Razem z Asseco

"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" - Asseco zaprasza banki na spotkania
Jak wykorzystać potencjał rozwiązań IT do rozwoju usług finansowych? Jaka jest rola placówek bankowych w nowej, cyfrowej rzeczywistości? Odpowiedzi, m.in. na te pytania poznają uczestnicy Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych, które odbędzie się 6 kwietnia w Hotelu Regent w Warszawie. Asseco jest partnerem strategicznym tego wydarzenia.

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych