Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Nowe rozwiązania wprowadzają zmiany w przepisach normujących udzielanie ulg w spłacie należności o charakterze cywilnoprawnym oraz niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym
Majówka w tym roku dla części osób może potrwać nawet dziewięć dni. To dobra okazja na wiosenny wyjazd, jeśli tylko pogoda dopisze.
Pracownicy nie zawsze wykorzystują zwolnienie lekarskie zgodnie z jego przeznaczeniem. Powinno ono służyć jak najszybszemu powrotowi do zdrowia.
Na ulgę prorodzinną mogą liczyć rodzice i opiekunowie dziecka – przy jednym dziecku można odliczyć ponad 1,1 tys. zł. Nawet 1,5 tys. zyskają ci, którzy odkładają pieniądze na IKZE.
Rada nadzorcza PZU Życie powołała Romana Pałaca na stanowisko prezesa spółki - poinformowała w środę firma. Zastąpi on Pawła Surówkę, który został powołany na prezesa PZU.
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski był pytany na briefingu w Senacie, czy jego zdaniem los projektu ustawy metropolitalnej jest już przesądzony.

Kalendarium

Publikujemy tutaj zebrane przez nas najważniejsze wydarzenia organizowane przez sektor bankowości spółdzielczej lub przez firmy zewnetrzne na potrzeby banków. Pokazujemy też imprezy organizowane przez BZ i BS.

Wsparcie Biznesu

Automatyzacja procesów, uczące się algorytmy analizujące wnioski kredytowe, nowe modele oceny ryzyka, szybkość, prostota i dostępność produktów zdecydują o sukcesie na rynku.
Najważniejszym interesariuszem banku (zresztą każdego przedsiębiorstwa) jest klient, a cała hierarchia ważności interesariuszy powinna być zorientowana względem klienta. To klient wypłaca każdemu w banku wynagrodzenie
Konta oszczędnościowe i lokaty są uznawane przez Polaków za najatrakcyjniejsze instrumenty lokowania oszczędności – wynika z badania „Finansowy Barometr ING”.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter
  • Nie dzielmy tego, czego nie powinno się dzielić mówi Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości w specjalnym wywiadzie udzielonym portalowi www.bs.net.pl.
  • Automatyzacja procesów, uczące się algorytmy analizujące wnioski kredytowe, nowe modele oceny ryzyka, szybkość, prostota i dostępność produktów zdecydują o sukcesie na rynku.
  • Najbliższe lata mogą w znacznym stopniu zmienić sposób myślenia o biznesie bankowym. Wygrają ci gracze, którzy już dziś wpisują digitalizację i współpracę z innymi podmiotami na rynku w działalność firmy.
  • Dla ponad 567 tys. młodych osób (18-34 lata) pierwsze poważne decyzje finansowe skończyły się problemami, które mogą istotnie rzutować na całą resztę ich życia.
  • zy banki spółdzielcze i kasy oszczędnościowo-kredytowe mogą wyjść obronną ręką z walki z fintechami? Czy mają szansę w starciu z dyktaturą zero-jedynkowości i sztucznej inteligencji? Autor „Bankruption” John Waupsch odpowiada na każde z tych pytań: tak, ale to będzie wymagało dużego wysiłku.
  • W praktyce personalizacja oznacza, że firma uczy się kim jestem - moich oczekiwań - i dostarcza tego czego ja chcę w wybranym przeze mnie miejscu i porze. Ja jestem w centrum.
  • "Gatunkiem, który przetrwa nie jest ani ten najsilniejszy, ani najinteligentniejszy. Przetrwa ten, który potrafi się najszybciej dostosować i zmieniać" Karol Darwin
  • Artykuł 5 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) określa podstawowe zasady ochrony danych osobowych, które stosować powinni administratorzy danych. Zgodnie z zasadą zgodności z prawem, rzetelności i przejrzystości, dane osobowe powinny być przetwarzane zgodnie z prawem, rzetelnie i w sposób przejrzysty w stosunku do osoby, której dane dotyczą.
  • Startupy FinTech-owe kształtują handel i usługi finansowe, skupiając się na potrzebach i wygodzie konsumentów.

Aktualności zrzeszeń

Nie dzielmy tego, czego nie powinno się dzielić mówi Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości w specjalnym wywiadzie udzielonym portalowi www.bs.net.pl.
Na portalu cashless.pl ukazał się artykuł na temat nowości, jakie klientom zrzeszonych u siebie banków szykuje SGB.
Kredyt hipoteczny Mój Dom z kartą kredytową BPS Visa na pierwszym miejscu w rankingu bankier.pl
Warsztat KZBS i BIK: „Nowe metody i sposoby budowania bezpiecznego wzrostu kredytowego w bankach spółdzielczych”
UKNF opublikował dokument pt. Metodyka badania i oceny nadzorczej banków komercyjnych, zrzeszających oraz spółdzielczych (Metodyka BION)

Aktualności banków spółdzielczych

Po raz 14. w całej Polsce, po raz 9. w ESBANKU Banku Spółdzielczym – 26 kwietnia 2017 r. odbył się Dzień Przedsiębiorczości.
Bank Spółdzielczy w Sztumie wspiera młodzież w zdobywaniu wiedzy matematycznej
W sobotę 29.04.2017 roku swoje 90 urodziny obchodzi Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli. Z tej okazji przypominamy jego historię.
Przedstawiciele pozytywnie ocenili działalność Banku, Rady Nadzorczej oraz udzielili absolutorium Zarządowi Banku.
Na Catalyst Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach opublikował raport roczny za 2016 rok wraz z opinią biegłego rewidenta oraz oświadczeniami Zarządu.

Analitycy Banku BPS S.A.

Specjalnie dla portalu bs.net.pl komentuje Daniel Piekarek z Banku BPS SA.

Rankingi, wyniki finansowe sektora

UKNF informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec lutego 2017 r.
W marcu 2017 r. KIR rozliczył w systemie Elixir 159,41 mln komunikatów o wartości 403,72 mld zł,

Rekomendacje i informacje KNF

Komunikat z 351. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 25 kwietnia 2017 r
W załączniku analiza Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dotyczącą oszacowania skutków wejścia w życie 3 projektów ustaw frankowych.

Union Investment

Kilkadziesiąt banków spółdzielczych przekonało się już o korzyściach płynących z zainwestowania środków w Fundusz SGB Gotówkowy, który dedykowany jest nie tylko bankom spółdzielczym ale również ich klientom.

Razem z Concordią

Concordia Ubezpieczenia w najnowszym rankingu magazynu Motor uzyskała najniższy współczynnik związany ze skargami dotyczącymi ubezpieczeń komunikacyjnych kierowanych do Rzecznika Finansowego.

Głos Izb Gospodarczych

Społeczna ocena banków w ciągu minionego roku uległa poprawie, a zaufanie, którym Polacy darzą banki pozostało stabilne
Osłabienie dynamiki wzrostu liczby rachunków dostępnych przez internet dla klientów detalicznych to oznaka nieuniknionego nasycenia tego obszaru usług bankowych.
Mieczysław Groszek pokieruje terminalizacją polskich firm. Będzie szefem tworzonej do tego celu fundacji

Z innej beczki

W trosce o zdrowie klientów w 2016 roku na świecie zmieniono skład prawie 180 tys. produktów spożywczych i kosmetyków.
Niemal połowa osób po 35 roku życia nie ma pełnego uzębienia. To wynik tego, że zbyt rzadko odwiedzamy gabinety dentystyczne.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Umacniająca się pozycja kandydatów na rynku pracy powoduje, że pracodawcy muszą się liczyć z odejściami często kluczowych osób z organizacji .
Dark data, sztuczna inteligencja oraz blockchain to kluczowe trendy rozwoju technologicznego dla biznesu w najbliższych latach.

Fotoreportaże

Przypadek sprawił, że należąca do Chile mała wyspa na Pacyfiku kojarzy się dziś ze Świętami Wielkanocnymi. Nie ma jednak cienia przypadku w tym, że ta sama wyspa stała się jednym z najbardziej intrygujących miejsc na świecie.

Puls Parkietu - rynek akcji

Puls Parkietu - rynek akcji Opracowanie z dnia - 28.04.2017

Okiem Konkurencji

Najbliższe lata mogą w znacznym stopniu zmienić sposób myślenia o biznesie bankowym. Wygrają ci gracze, którzy już dziś wpisują digitalizację i współpracę z innymi podmiotami na rynku w działalność firmy.
W BGŻOptima obowiązuje nowa promocja na koncie oszczędnościowym. Wpłacane środki do kwoty 150 tys. zł będą oprocentowane na 2,2 proc. w skali roku.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Najważniejszych wydarzeń na rynku mieszkaniowym w marcu było zakończenie przyjmowania wniosków o dopłaty w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Prawo

Artykuł 5 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) określa podstawowe zasady ochrony danych osobowych, które stosować powinni administratorzy danych. Zgodnie z zasadą zgodności z prawem, rzetelności i przejrzystości, dane osobowe powinny być przetwarzane zgodnie z prawem, rzetelnie i w sposób przejrzysty w stosunku do osoby, której dane dotyczą.
Rozwiązania wprowadzane przez Dyrektywę PSD 2 nie tylko zwiększają dostępność rynku dla podmiotów działających w obszarze e-commerce, ale również mogą pośrednio prowadzić do marginalizacji roli banków na rynku płatności, których rola w niektórych sytuacjach zostanie sprowadzona jedynie do prowadzenia „marketingowo niewidzialnego” rachunku bankowego, gdyż to dostawca usługi płatności będzie tym podmiotem, którego logo będzie najbardziej widoczne.

Parlament Europejski

Tegoroczne wakacje w UE będą tańsze dla użytkowników telefonów komórkowych. Już od połowy czerwca zniesione zostaną opłaty roamingowe dla osób, które korzystają ze swoich komórek i smartfonów w innym kraju Unii. Nowy mechanizm rozliczeń „Roam like at home” gwarantuje, że będziemy płacić za połączenia, wiadomości i przesył danych na takich samych zasadach jak w kraju zamieszkania.
Rada przyjęła decyzję, która nakazuje dopuścić bezprzewodowe usługi szerokopasmowe do korzystania z wysokojakościowych fal we wszystkich państwach członkowskich

Konferencje / Szkolenia

"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" - Asseco zaprasza banki na spotkania

Razem z Asseco

"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" - Asseco zaprasza banki na spotkania
Jak wykorzystać potencjał rozwiązań IT do rozwoju usług finansowych? Jaka jest rola placówek bankowych w nowej, cyfrowej rzeczywistości? Odpowiedzi, m.in. na te pytania poznają uczestnicy Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych, które odbędzie się 6 kwietnia w Hotelu Regent w Warszawie. Asseco jest partnerem strategicznym tego wydarzenia.

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych