Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Prokuratura szuka setek milionów złotych. Jak mogło dojść do potężnej afery inwestycyjnej? - analizuje portal wpolityce.pl
Zakończył się 17 Kongres Gmin Wiejskich - prezentujemy relacje z jego obrad.
Marszałek Sejmu i Prokurator Generalny wnieśli by TK uznał konstytucyjność kwestionowanych artykułów Kodeksu karnego.
Czy Polska Press wykonało decyzję warunkową z 2013 roku dotyczącą przejęcia Mediów Regionalnych? Urząd rozpoczął postępowanie i przeprowadził kontrolę.
52,4 proc. Polaków deklaruje jako „znikome” prawdopodobieństwo oszczędzania pieniędzy w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a jako „żadne” – 25,6 proc. - wynika z badania zrealizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH*.
20 października 2017 r. agencja ratingowa Standard & Poor's ogłosiła decyzję o utrzymaniu oceny ratingowej Polski.

Kalendarium

Publikujemy tutaj zebrane przez nas najważniejsze wydarzenia organizowane przez sektor bankowości spółdzielczej lub przez firmy zewnetrzne na potrzeby banków. Pokazujemy też imprezy organizowane przez BZ i BS.

Wsparcie Biznesu

Pięć rzeczy, które poprawią relacje między menedżerami a pracownikami.
Już blisko 70 proc. polskich internautów zagląda na strony internetowe banków. Kim są, gdzie mieszkają, w jakim są wieku i jakie mają wykształcenie? Szczegółowy profil odwiedzających serwisy bankowe przedstawia analiza firmy Gemius.
Wraz z rosnącą popularnością e-handlu zmienia się profil kupujących w sieci. E-konsumentami jest już 54 proc. polskich internautów, a ich charakterystykę przedstawia raport „E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska”.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter
  • Dokładnie 20 lat temu TUW Wielkopolska (obecnie Concordia Ubezpieczenia) wystawił pierwszą polisę ubezpieczeniową.
  • We wrześniu 2017 r., w ujęciu wartościowym, udzielono więcej każdego rodzaju produktu kredytowego, w porównaniu z wrześniem 2016 r. Największy wzrost odnotowano w przypadku kredytów mieszkaniowych (+4,7%) oraz zaakceptowanej wartości limitów kredytowych w kontach osobistych (+4,4%).
  • Akademia Przychodów Pozoaodsetkowych to inicjatywa skierowana do wszystkich Banków Spółdzielczych w ramach Spółdzielczej Grupy Bankowej. Przedsięwzięcie to jest realizowane w ramach współpracy SGB-Banku ze spółkami SGB Leasing, Faktorzy, Conocrdia, Union Investment i BODiE.
  • Już blisko 70 proc. polskich internautów zagląda na strony internetowe banków. Kim są, gdzie mieszkają, w jakim są wieku i jakie mają wykształcenie? Szczegółowy profil odwiedzających serwisy bankowe przedstawia analiza firmy Gemius.
  • Wraz z rosnącą popularnością e-handlu zmienia się profil kupujących w sieci. E-konsumentami jest już 54 proc. polskich internautów, a ich charakterystykę przedstawia raport „E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska”.
  • Bankowy Fundusz Gwarancyjny ze zrozumieniem przyjął zgłaszane przez KZBS uwagi banków spółdzielczych dotyczące wyzwań wynikających z obciążeń obowiązkami w zakresie sprawozdawczości
  • Grzegorz Radłowski w swojej książce Skuteczny trening sprzedaży zwraca uwagę, jak ważne są w sprzedaży takie kwestie, jak znajomość własnych talentów i rozwój kompetencji, a w pracy szefa zespołu sprzedaży rozumienie kompetencji poszczególnych członków zespołu oraz pracy coachingowej.
  • Gdy w 2009 r. w cyberświecie pojawił się bitcoin i przebił się do świadomości wielu ludzi jako pierwsza kryptowaluta, chyba nikt nie przypuszczał, że wystarczy zaledwie kilka lat, by za bitcoiny dało się oficjalnie kupić obywatelstwo podatkowego raju. Zdumiewa także tempo wzrostu wartości najpopularniejszej z kryptowalut - cena jednego bitcoina przekroczyła barierę 5 tys. dolarów.
  • ZUS wypłacił już pierwsze emerytury według nowego wieku emerytalnego. Przywrócenie przywileju wcześniejszego przejścia na emeryturę kobietom spowodowało, że ich świadczenia są niemal o połowę niższe niż mężczyzn.

Aktualności zrzeszeń

Banki Spółdzielcze SGB wspierały organizację Forum Rolniczego w roli sponsora generalnego, organizując panel merytoryczny oraz stoisko Ekspert Cafe.
Akademia Przychodów Pozoaodsetkowych to inicjatywa skierowana do wszystkich Banków Spółdzielczych w ramach Spółdzielczej Grupy Bankowej. Przedsięwzięcie to jest realizowane w ramach współpracy SGB-Banku ze spółkami SGB Leasing, Faktorzy, Conocrdia, Union Investment i BODiE.
RN Centrum Finansowego Banku BPS odwoła Pana Ryszarda Buńko ze składu Zarządu i funkcji Prezesa Zarządu.
Przeczytaj wywiad jakiego udzielił Edward Tybor, przewodniczący Rady Zrzeszenia Banku BPS i prezes Zarządu Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego.
W bankach spółdzielczych dostępność i lokalność doskonale łączy się z innowacyjnością przekonuje P. Pyzik p.o prezesa SGB-Banku SA.

Aktualności banków spółdzielczych

W Lubaczowie odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kickboxingu Full Contact w Lubaczowie, którego Bank Spółdzielczy w Lubaczowie był sponsorem.
Finanse seniora – to jeden z pierwszych tematów, z jakim zapoznają się Studenci Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku
Rentowność obligacji 15 z 20 banków spółdzielczych obecnych na rynku wtórnym obligacji spadła w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Za nami XXI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Sportowego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomży.
W pasowaniu na przedszkolaka wzięła udział prezes BS w Chorzelach Aleksandra Wiśnicka , a Bank został sponsorem upominków – pluszowych Pszczółek.

Analitycy Banku BPS S.A.

Specjalnie dla internetowego portalu bankowości spółdzielczej komentarz Daniela Piekarka z Banku BPS SA.

Rankingi, wyniki finansowe sektora

GUS: Wynik finansowy netto banków spadł o 16,9% r/r do 6,9 mld zł w I półroczu
Zysk netto sektora bankowego wraz z oddziałami zagranicznymi wyniósł 5,17 mld zł w okresie styczeń-maj 2017 r. i był niższy o 2,15 % w skali roku, wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Wynik z odsetek wzrósł o 11,1 % do 17,04 mld zł, zaś wynik z prowizji sięgnął 5,64 mld zł i był o 9,4% wyższy w ujęciu rocznym. Wynik z działalności...

Rekomendacje i informacje KNF

Zaproszenie na konferencję „Polska jako regionalne centrum innowacji finansowych – prezentacja Raportu Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech)”
Komunikat z 372. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 17 października 2017 r.

Union Investment

ZUS wypłacił już pierwsze emerytury według nowego wieku emerytalnego. Przywrócenie przywileju wcześniejszego przejścia na emeryturę kobietom spowodowało, że ich świadczenia są niemal o połowę niższe niż mężczyzn.

Razem z Concordią

Dokładnie 20 lat temu TUW Wielkopolska (obecnie Concordia Ubezpieczenia) wystawił pierwszą polisę ubezpieczeniową.

Głos Izb Gospodarczych

Bankowy Fundusz Gwarancyjny ze zrozumieniem przyjął zgłaszane przez KZBS uwagi banków spółdzielczych dotyczące wyzwań wynikających z obciążeń obowiązkami w zakresie sprawozdawczości
KZBS opublikował informacje na temat sektora banków spółdzielczych w Europie w 2016 r
Komisja Europejska pracuje nad nowym instrumentem prawnym, który ma ułatwić bankom dochodzenie roszczeń z tytułu kredytów i pożyczek zaciąganych przez przedsiębiorców.

Z innej beczki

Co dziś na obiad? Coś kwaśnego! To ulubiony smak Polaków Jakie potrawy smakują nam najlepiej? Okazuje się, że kwaśne. To smak, który często obecny jest w naszej kuchni i to jego też szukamy w restauracjach. Gdy idziemy do restauracji, to najczęściej wybieramy lokal, który serwuje dania włoskie – takiej odpowiedzi udzieliło 81 proc. respondentów...
Według ZUS nowo przyznawane emerytury mężczyzn są aż o 80% wyższe niż kobiet.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Coraz więcej odsłon stron internetowych w polskiej sieci jest wykonywanych z przeglądarek bez Flasha. Od pięciu lat ten odsetek stale rośnie. W ostatnim miesiącu było to już prawie dwie trzecie odsłon.
Gamifikacja, znana też jako grywalizacja, to wykorzystywanie mechanizmów z gier do budowania motywacji i aktywizowania pracowników.

Fotoreportaże

W dniach 14-15 października 2017 r. Warszawski Bank Spółdzielczy czynnie uczestniczył w Święcie Dyni w Folwarku Bródno.

Puls Parkietu - rynek akcji

Puls Parkietu - rynek akcji Opracowanie z dnia - 23.10.2017

Okiem Konkurencji

Bank BGŻ BNP Paribas przygotował specjalną ofertę cenową dla firm zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym.
Udoskonalona aplikacja, z zaprojektowaną od podstaw szatą graficzną i funkcjonalnościami, umożliwia szybsze i bardziej przystępne korzystanie z usług Banku.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Trwają zaawansowane prace legislacyjne nad rządowymi projektami ustawy o komornikach sądowych oraz ustawy o kosztach komorniczych

Prawo

Komisja Europejska chce wzmocnić system unijnych agencji nadzorujących rynki finansowe, żeby realizacja planu unii rynków kapitałowych (CMU) była efektywna i bezpieczna. Celem jest też konsolidacja kontroli nad całkiem nowymi zjawiskami na rynkach wynikającymi z rozwoju technologicznego.
KE opublikowała projekt decyzji wykonawczej, która precyzuje jakie środki techniczne i organizacyjne powinni podjąć dostawcy usług cyfrowych.

Parlament Europejski

Choć przyjęto kompromisowe poprawki, nie zabrakło kontrowersji. Zwłaszcza ze strony przedstawicieli firm internetowych.
Komisja Europejska prezentuje zestaw operacyjnych i praktycznych środków, które mają lepiej bronić obywateli UE przed zagrożeniami terrorystycznymi .

Konferencje / Szkolenia

26 października 2017 odbędzie się konferencja „Efektywny controlling”.

Razem z Asseco

„Rewitalizować czy zamykać oddziały banków” – pod takim hasłem 10 października w Warszawie odbyło się Asseco Banking Forum 2017, w którym udział wzięło blisko 200 przedstawicieli sektora bankowego, branży IT oraz mediów.
Asseco zaprezentowało swoje najnowsze rozwiązanie Asseco Advisory Banking Platform (Asseco ABP) podczas konferencji Finovate w Nowym Yorku.

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych