Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Sąd Rejonowy w Hajnówce uznał aktywistów blokujących ciężki sprzęt do wycinki Puszczy Białowieskiej za winnych. Odstąpił jednak od wymierzenia kary
Dziennik Bałtycki: We wtorek 21 listopada zmarł profesor doktor habilitowany Adam Jedliński, przez lata związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego
KNF jednogłośnie nałożyła na FinCrea Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. karę pieniężną w łącznej wysokości pięciu milionów złotych
Europejska Organizacja Konsumentów (BEUC) apeluje, żeby zakazać usługi zwanej DCC. Pod tą nazwą kryje się przewalutowanie kwoty płatności dokonywanej kartą, która często odbywa się na warunkach znacznie gorszych niż w banku.
Wypłaty zadośćuczynień po śmierci osoby bliskiej np. w wypadku samochodowym mogą być nawet o 30% niższe, niż te uzyskiwane obecnie w sądach.
Port Lotniczy Gdynia Kosakowo nie musi oddawać 92 mln zł pomocy publicznej.

Kalendarium

Publikujemy tutaj zebrane przez nas najważniejsze wydarzenia organizowane przez sektor bankowości spółdzielczej lub przez firmy zewnetrzne na potrzeby banków. Pokazujemy też imprezy organizowane przez BZ i BS.

Wsparcie Biznesu

Blisko połowa Polaków uważa, że sytuacja mieszkaniowa w kraju zmierza w dobrym kierunku.
Ponad jedna trzecia Polaków odwiedza bank co najmniej raz w miesiącu, najczęściej po to, aby wpłacić lub wypłacić pieniądze.
Ile wydamy w tym roku na święta Bożego Narodzenia? Jakie produkty znacznie podrożeją, czyniąc w naszych portfelach spustoszenie? Skąd Polacy pozyskują dodatkowe środki na zorganizowanie rodzinnych świąt?

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Aktualności zrzeszeń

2 głosy za przy 6 wstrzymujących to wynik głosowania w KNF w sprawie utworzenia trzeciego zrzeszenia
Przypominamy wywiad z marca 2017 roku udzielony naszej redakcji przez Panią Anną Zwierzchowską - prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Tarczynie a zarazem jedną z liderek nowo tworzonego zrzeszenia: Polskiego Banku Apeksowego.
Banki Spółdzielcze SGB jako lider finansowania agrobiznesu w Polsce po raz kolejny aktywnie uczestniczyły w V edycji konferencji Narodowe wyzwania w Rolnictwa 2017.
Końcówka roku to doskonała okazja na zmniejszenie podatków należnych fiskusowi. Na dodatek można przy tej okazji zadbać o wyższą emeryturę.
O szlifowaniu talentów, bankach działających w konspiracji i unowocześnianiu wsi mówi Zdzisław Kupczyk.

Aktualności banków spółdzielczych

Maciej Frankiewicz nowym wiceprezesem PBS w Sanoku
Bank Spółdzielczy Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy na prośbę KZBS zorganizował spotkanie dotyczące funkcjonowania banków spółdzielczych oraz działalności KZBS na rzecz sektora.
Bank Spółdzielczy w Limanowej był fundatorem nagród rzeczowych dla wszystkich laureatów II edycji czytelniczego konkursu plastycznego - „Dobry zwyczaj wypożyczaj”.
Esbank działa w ramach projektu "Otwarta Firma – Biznes przy tablicy"
Zgoda KNF na łączenie banków spółdzielczych.

Analitycy Banku BPS S.A.

Specjalnie dla internetowego portalu bankowości spółdzielczej komentuje Daniel Piekarek z Banku BPS SA

Rankingi, wyniki finansowe sektora

GUS: Wynik finansowy netto banków spadł o 16,9% r/r do 6,9 mld zł w I półroczu
Zysk netto sektora bankowego wraz z oddziałami zagranicznymi wyniósł 5,17 mld zł w okresie styczeń-maj 2017 r. i był niższy o 2,15 % w skali roku, wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Wynik z odsetek wzrósł o 11,1 % do 17,04 mld zł, zaś wynik z prowizji sięgnął 5,64 mld zł i był o 9,4% wyższy w ujęciu rocznym. Wynik z działalności...

Rekomendacje i informacje KNF

Nowa publikacja pt. Bankowość elektroniczna w teorii i praktyce. Materiały edukacyjne dla środowiska szkolnego
Komunikat KNF w sprawie FinCrea Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A

Union Investment

Według dziennika „Rzeczpospolita”, Union Investment TFI oferuje najlepsze w Polsce IKE w formie funduszu inwestycyjnego.

Razem z Concordią

Concordia zdecydowała, aby od 1 stycznia 2018 r. zacząć oferować producentom drobiu nowy produkt tj. ubezpieczenie produkcji zwierzęcej od utraty zysku.

Głos Izb Gospodarczych

W czasie warsztatów Żuławski Bank Spółdzielczy podzielił się z uczestnikami spotkania niezwykle oświadczeniami konsorcjum bankowego, z wygranego przetargu
Bank Spółdzielczy Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy na prośbę KZBS zorganizował spotkanie dotyczące funkcjonowania banków spółdzielczych oraz działalności KZBS na rzecz sektora.
KZBS zaprasza na doroczną konferencję w NBP pt. „Sektor Banków Spółdzielczych w czasach innowacji i przemian”

Z innej beczki

Brytyjskie uczelnie przyciągają kilka tysięcy polskich studentów. Brexit tego na razie nie zmieni
Nie banki, energetyka, ale technologia i biotechnologia podbijają serca inwestorów.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Każdego dnia hakerzy atakują firmy na świecie ponad 6,5 miliona razy. Rok 2017 jest rekordowy jeśli chodzi o aktywność hakerów na całym świecie.
Eksperci spodziewają się, że więcej legalnych programów zostanie "zatrutych" przez ugrupowania atakujące ofiary reprezentujące szerszy profil i zasięg geograficzny, co sprawi, że ataki będą coraz trudniejsze do wykrycia.

Fotoreportaże

Blisko 20 tys. pasjonatów biegania z całego świata stanęło w niedzielę 12 listopada na starcie owianego legendą biegu z Maratonu do Aten. Co zrobić, aby stać się jednym z nich - jak zorganizować sobie udział w oryginalnym maratonie, z jakimi wydatkami trzeba się liczyć?

Puls Parkietu - rynek akcji

Puls Parkietu - rynek akcji Opracowanie z dnia - 22.11.2017

Okiem Konkurencji

BOŚ Bank kontynuuje cykl bezpłatnych webinarów – czyli wykładów online, które skierowane są do osób zainteresowanych prowadzeniem i promocją firmy w internecie.
Z okazji 6. urodzin BGŻOptima przygotowała dla klientów prezent w postaci półrocznej lokaty.

Analizy, raporty, projekty ustaw

CFO coraz częściej obawiają się braku wykwalifikowanych pracowników oraz rosnących kosztów prowadzenia biznesu

Prawo

Rządowy projekt ustawy z 3 października 2017 r. o zmianie ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywania sektora finansowego dla wyłudzeń skarbowych
Z analizy ABR SESTA wynika, że aż 41% Sądów Gospodarczych w Polsce nie potrafi wskazać, ile trzeba czekać na nakaz zapłaty, zaopatrzony w klauzulę wykonalności.

Parlament Europejski

Działa już bezpłatna aplikacja na smartfon - mObywatel. Rozwiązanie, które przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji, zapewnia szybki dostęp do dokumentów w telefonie.
Komisja Europejska wskazała dziś sposoby zakończenia programu lepszego stanowienia prawa.

Konferencje / Szkolenia

BODiE zaprasza na cykl sesji z „Ochrony Danych Osobowych” i „Zabezpieczeń wierzytelności kredytowych”.

Razem z Asseco

Od 20 listopada 2017 r. Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000.
Sztuczna inteligencja, telemedycyna, elektromobilność, Internet Rzeczy oraz systemy sterowania dla dronów .

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych