Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

European Money Week 2017 - Projekt ma charakter niekomercyjny i składa się z serii wydarzeń, które realizowane są w jednym tygodniu marca w całej Europie.
Wielu ludzi traktuje wypalanie traw jako istotny element wiosennych porządków i metodę na pozbycie się szkodników i chwastów. Istnieje też błędne przekonanie, że w ten sposób użyźnia się glebę
Rewolucja w portfelach mieszkańców Wielkiej Brytanii staje się faktem. We wtorek do obiegu wchodzi nowa, 12-boczna moneta o wartości jednego funta.
Minister rodziny Elżbieta Rafalska tłumaczy, że chodzi o "doprecyzowanie wielu przepisów, które nastręczają trudności interpretacyjnych".
Od 30 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie restrukturyzacji małych gospodarstw w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Cyklon tropikalny Debbie dotarł we wtorek do północno-wschodnich wybrzeży Australii. Uderzył w ląd w stanie Queensland.
UKNF ma przyjemność zaprosić szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne do włączenia się w międzynarodową akcję Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza,

Wsparcie Biznesu

W jakich dziedzinach FinTech najprężniej się obecnie rozwija? Podpowiadają eksperci Blue Media.
FinTech to wyzwanie strategiczne dla rynku finansowego. Sektor finansowy stoi w obliczu rewolucji, która istotnie zmienia rolę informatyki. Zmiana ta będzie szczególnie ważna dla sektora bankowego.
Firmy coraz częściej stawiają na customer experience, czyli zsumowane doświadczenia, jakie klient zyskuje z daną firmą we wszystkich możliwych kanałach kontaktu.
W maju 2018 roku wejdzie w życie rozporządzenie GDPR regulujące zasady przechowywania i przetwarzania danych osobowych na terenie Unii Europejskiej.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter
  • Poczynając od upadku PRL, przez powstanie wolnego rynku, rozwój usług bankowych, denominację, rewolucję cyfrową i wreszcie początek ery FinTech, tyle zaledwie w ciągu ćwierćwiecza doniosłych wydarzeń doświadczyły portfele Polaków.
  • W maju 2018 roku wejdzie w życie rozporządzenie GDPR regulujące zasady przechowywania i przetwarzania danych osobowych na terenie Unii Europejskiej.
  • Polski System Płatności opracował polski system płatności mobilnych BLIK. Do projektu dołączyły główne banki działające w kraju. Co jakiś czas lista powiększa się o kolejne. I to właśnie dzięki temu rozwiązaniu w komórce możesz płacić za zakupy.
  • Kształt i treść regulacji zależą od występujących i potencjalnych ryzyk. Trudność polega na tym, że w nowych (nie znajdujących odpowiednika w przeszłości) usługach opartych na mobilnych aplikacjach ich identyfikacja a priori jest ograniczona tak dla regulatorów, jak i dla samych operatorów. Dodatkową przeszkodę stanowi proces ich szybkiego umiędzynarodowienia
  • W drugiej części artykułu Maciej Łuczak odpowiada na pytanie: Dlaczego rozwiązaniem problemów bankowości detalicznej jest blockchain?
  • Blockchain może zmienić bankowość detaliczną, tak jak e-mail zmienił komunikację między ludźmi. Blockchain zmieni to, jak będziemy realizować transakcje. Blockchain pozwala jednoznacznie określić, zrealizować, przeprowadzić, rozliczyć i zapisać dowolną transakcję.
  • System compliance to niezwykle istotny element funkcjonowania instytucji finansowych. Co kryje się pod tym pojęciem i czy wprowadzenie takiego systemu opłaca się bankom spółdzielczym?
  • Jadąc wzdłuż Großglockner Hochalpenstraße - jednej z najbardziej znanych dróg w całych Alpach, pośród majestatycznych szczytów gór można do woli rozkoszować się pięknem przyrody parku narodowego!
  • Buntownicy to fascynująca, niezwykle pouczająca książka, która pomoże ci nie tylko rozpoznać twoje własne, niepowtarzalne talenty i zdolności, lecz także znaleźć w sobie siłę do tego, by, próbując je urzeczywistniać i realizować w życiu, rzucać wyzwanie konwencjonalnym, obiegowym poglądom i opiniom.

Aktualności zrzeszeń

Dzisiaj pierwszy dzień 7 Kongresu Banków Spółdzielczych w Brukseli zorganizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB).
Dzięki współpracy SGB i Lecha Poznań możesz stać się posiadaczem nowej Karty Kibica. Karta posiada funkcję płatniczą.
Przedstawiciele dwóch banków zrzeszających wśród laureatów konkursu „Lidera sprzedaży gwarancji z Funduszu Gwarancyjnego POIG”
W Krajowej Radzie Spółdzielczej od 2 do 14 marca br. odbywały swoje pierwsze posiedzenia komisje problemowe.
W związku z obchodami 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, EACB (Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych) wyraziło swoje poparcie i zaangażowanie w idee integracji europejskiej.

Aktualności banków spółdzielczych

Bank spółdzielczy w Lipnie aktywnie pracuje z młodzieżą - goszcząc ją w siedzibie banku oraz włączając się do akcji Money Week.
W najnowszym numerze Kuriera finansowego m.in o kredycie ekologicznym i płatnościach on-line.
Warmiński Bank Spółdzielczy, po raz kolejny ufundował nagrodę główną w plebiscycie. Nadesłanych zostało kilkadziesiąt tysięcy kuponów.
Nadsański Bank Spółdzielczy podpisał umowę patronacką z Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej. Bank w oparciu o wiedzę swoich pracowników będzie prowadził inicjatywy promujące wiedzę z zakresu finansów i bankowości. zapraszamy do obejrzenia filmu z podpisania umowy: ( klikając w obrazek lub w link pod zdjęciem ) https://www.youtube.com/watch?v=...
Na ostatni tydzień marca tego roku przypadła kolejna edycja European Money Week. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja świadomego korzystania z usług finansowych i edukacji ekonomicznej społeczeństwa. W ramach tego projektu Wiceprezes Zarządu KDBS Bank - Mirosław Gniady - spotkał się z młodzieżą z Gimnazjum Nr2 w Wieńcu . Była to doskonała...

Analitycy Banku BPS S.A.

Według szacunkowych danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów, dochody budżetu państwa po dwóch miesiącach 2017 r. wyniosły 60,9 mld zł, wobec 56,2 mld zł przed rokiem.

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec stycznia 2017 r. raport w załaczniku.
Narodowy Bank Polski opublikował kwartalną informację pt. „Sytuacja na rynku kredytowym – wyniki ankiety do przewodniczących komitetów kredytowych”.

Rekomendacje i informacje KNF

Komunikat z 348. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 28 marca 2017 r. 28 marca 2017 r. 1. W trzysta czterdziestym ósmym posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wzięli udział: • Pan Marek Chrzanowski – Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, • Pan Marcin Pachucki – Zastępca...
Uprzejmie informujemy, że w piątek, 24 marca 2017 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały podmioty: Platynowe Inwestycje SA z siedzibą w Płocku oraz SouthBanco.

Union Investment

Kilkadziesiąt banków spółdzielczych przekonało się już o korzyściach płynących z zainwestowania środków w Fundusz SGB Gotówkowy, który dedykowany jest nie tylko bankom spółdzielczym ale również ich klientom.

Razem z Concordią

Polacy niechętnie zmieniają towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym ubezpieczyli swój dom lub mieszkanie. Niemal 2/3 osób, które mają już polisę chroniącą ich nieruchomość, planuje kontynuować ją w tej samej firmie.

Głos Izb Gospodarczych

Procedowana w Sejmie Ustawa o kredycie hipotecznym wprowadzi daleko idące zmiany na polskim rynku i nowe standardy w zakresie relacji między kredytobiorcami i bankami.
Sektor bankowy i technologiczny razem dla edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa – to główne przesłanie porozumienia o partnerstwie w projekcie „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni”.

Kalendarium

Publikujemy tutaj zebrane przez nas najważniejsze wydarzenia organizowane przez sektor bankowości spółdzielczej lub przez firmy zewnetrzne na potrzeby banków. Pokazujemy też imprezy organizowane przez BZ i BS.

Z innej beczki

Zintegrowane systemy zarządzania ogrodem pozwalają zdalnie sterować nawadnianiem ogrodu czy koszeniem trawy.
W 2017 roku będziemy mieć do czynienia z dynamiką sprzedaży detalicznej w Polsce, a dominującymi trendami będą „smart shopping”, lokalność oraz personalizacja zakupów. Stąd coraz większe zainteresowanie innowacyjnymi narzędziami, które łączą sprzedawców z klientami, dostarczając im aktualne informacje o rabatach, gazetkach promocyjnych czy programach lojalnościowych.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Aż 77 proc. dorosłych Polaków posiada rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, a 66 proc. kartę płatniczą. Poza tym aż 87 proc. wynagrodzeń w Polsce wypłacana jest przelewem na konto osobiste
Poczynając od upadku PRL, przez powstanie wolnego rynku, rozwój usług bankowych, denominację, rewolucję cyfrową i wreszcie początek ery FinTech, tyle zaledwie w ciągu ćwierćwiecza doniosłych wydarzeń doświadczyły portfele Polaków.

Fotoreportaże

Jadąc wzdłuż Großglockner Hochalpenstraße - jednej z najbardziej znanych dróg w całych Alpach, pośród majestatycznych szczytów gór można do woli rozkoszować się pięknem przyrody parku narodowego!

Puls Parkietu - rynek akcji

Puls Parkietu - rynek akcji Opracowanie z dnia - 28.03.2017

Okiem Konkurencji

Podjęto uchwałę w sprawie przeznaczenia na wypłatę dywidendy 98 procent jednostkowego zysku netto za 2016 rok. Zaproponowana kwota wynosi 591 887 988 zł
Hossa na warszawskiej giełdzie wpływa na wzrost cen akcji. Wraz z nimi rosną wyniki funduszy inwestycyjnych, lokujących na rynku krajowym i za granicą.
Sześciu bankierów w Polsce zarobiło w w 2015 roku po ponad milion euro.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Prezentujemy raport firmy PWC Zarządzanie kapitałem ludzkim coraz większym wyzwaniem dla firm z sektora finansowego.

Prawo

Ubezpieczenie się przed cyberzagrożeniami ma szczególne znaczenie w kontekście ostatniego ujawnienia informacji CIA przez Wikileaks. W dużej mierze można je określić, jako podręcznik do cyberataków. Teraz dostępny dla każdego.
W niniejszym artykule przybliżę zatem funkcję weksla jako formy zabezpieczenia wierzytelności banków. Poruszę również problematykę składanych przez klientów oświadczeń o poddaniu się egzekucji z aktu notarialnego w trybie art. 777 § 1 pkt 4) k.p.c.

Parlament Europejski

Otylia Trzaskalska-Stroińska z Polski i Alice Bunn z Wielkiej Brytanii zostały wiceszefowymi Rady Europejskiej Agencji Kosmicznej.
cenie inwestorów proponowane przez Komisję Europejską zmiany w zakresie implementacji wskaźnika stabilnego finansowania netto (NSFR) mogą mieć pozytywne przełożenie na europejski rynek obligacji zabezpieczonych.

Konferencje / Szkolenia

Ukazała się nowa oferta edukacyjna Bankowego Ośrodka Doradztwa i Edukacji. Zawiera szereg nowych tematów ważnych w bieżącej działalności banku spółdzielczego.

Razem z Asseco

Prezes Asseco zwrócił uwagę na zacieśniającą się współpracę pomiędzy sektorem bankowym i administracją publiczną, dla której bardzo istotne było zainicjowanie „Programu Rodzina 500+”.
Asseco, ze statusem Partnera Strategicznego, bierze udział w kwietniowej konferencji organizowanej przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych