Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Z innej beczki

Osoby starsze stanowią niewykorzystany kapitał ludzki na obszarach wiejskich. Niezbędna jest ich aktywizacja i przedstawienie ciekawych propozycji samorealizacji. Dla tej grupy osób potrzebne jest też zaprojektowanie specyficznych dla obszarów wiejskich modeli zabezpieczenia socjalnego.
Saszetka pasty terapeutycznej stosowanej w leczeniu niedożywienia kosztuje zaledwie 1,70 zł. Wystarczą 3 saszetki dziennie przyjmowane przez tydzień, aby dziecko szybko przybrało na wadze 1 kg. Jest to najtańsza i najprostsza terapia leczenia niedożywienia. Nie wymaga hospitalizacji i może być stosowana w domu.
Ciężko pracujesz, awansujesz, rozwijasz własny biznes i zaczynasz zarabiać więcej. I jakoś tak krok po kroku okazuje się, że z miesiąca na miesiąc zaczynasz wydawać więcej na codzienne wydatki. Dawniej starczało na zakupy spożywcze 100zł, teraz 200zł to zbyt mało. Przecież nie zaczęliście jeść dwa razy więcej. Powoli, powoli dochodzą poważniejsze wydatki: nowa garderoba, nowy telefon, jedzenie obiadów na mieście w coraz modniejszych miejscach, wakacje w drogim kurorcie.
Rok 2016 upłynął pod hasłem „superfoods”, czyli naturalnej, nieprzetworzonej żywności bogatej w składniki mające dobroczynny wpływ na nasz organizm. Super żywność zdominuje naszą dietę również w tym roku. Jak, zgodnie z trendami kulinarnymi, wyglądać będzie lista superfoods na rok 2017?
Z okazji Walentynek przypominamy świetny tekst Anii Lewkowskiej o patronie zakochanych i epileptyków. Nikt do końca nie potrafi wyjaśnić, dlaczego św. Walenty stał się patronem święta zakochanych. Wcześniej znany był bowiem przede wszystkim jako męczennik i patron... epileptyków.
Badanie "Finanse w związkach", zrealizowane na zlecenie BIK ujawniło, że ponad jedna trzecia Polaków ukrywa wydatki przed swoim partnerem. Częściej zdarza się to kobietom (41%) i osobom w wieku 25-34 lata (43%). 12% respondentów przyznało, że wzięło kredyt bez wiedzy swojej drugiej połówki.
75 lat temu, 11 lutego 1942 r., podharcmistrz Maciej Aleksy Dawidowski "Alek" dokonał najbardziej znanej akcji tzw. małego sabotażu, usuwając z pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie tablicę z napisem "Dem grossen Astronomen". Został za ten czyn uhonorowany pseudonimem "Kopernicki".
Jeśli obawy finansowe spędzają Ci sen z powiek, to przeczytaj jak niezawodnie zacząć się lepiej wysypiać. Wszystko czego potrzebujesz, to 3 wygodne finansowe poduszki, na których co wieczór złożysz pełną pomysłów głowę. A kiedy życie da Ci kopniaka złagodzą cios w zupełnie inną część ciała.
Polska międzywojenna miała wielkie marzenia. Chciała mieć kolonie. W tym celu 6 lutego 1928 roku powołano Związek Pionierów Kolonialnych.
Camino de Santiago - droga Świętego Jakuba najstarsza trasa pielgrzymkowa w Europie z charakterystyczną muszlą jako znakiem rozpoznawczym O swoim Camino pisze twórca MBanku Sławomir Lachowski

Strony