Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Rankingi, wyniki finansowe sektora

W minionym roku rynek obligacji Catalyst obchodził swoje siódme urodziny. Czy był to dla niego udany rok? Podsumowuje rok 2016 Piotr Ludwiczak, Head of Research, Michael/Ström.
Zwiększyły się realne dochody sektora gospodarstw domowych. Wzrost realnych dochodów opierał się w dużej mierze na wysokiej dynamice świadczeń społecznych, w której dominującą rolę odgrywały wypłaty w ramach programu Rodzina 500 Plus.
KNF opublikował dane sektora bankowego za 2016 rok. Zysk sektora w górę ale jest to głównie wynik sprzedaży przez banki udziałów w Visa Europe.
W IV kwartale 2016 r. sytuacja przedsiębiorstw poprawiła się. Była ona związana ze wzrostem sprzedaży, pozytywnymi tendencjami na rynku pracy oraz środkami z programu Rodzina 500 plus.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec listopada 2016 r.
NBP przedstawił dane dotyczące sektora bankowego za listopad 2016 roku
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec października 2016 r.
Raporty „Rozwój systemu finansowego w Polsce” opracowane zostały przez zespół ekspertów z Departamentu Stabilności Finansowej NBP.
BFG - opracowanie miesięczne, wrzesień 2016
Zysk netto sektora bankowego wraz z oddziałami zagranicznymi wyniósł 11,45 mld zł w okresie styczeń-wrzesień br. i był wyższy o 0,4 proc. r/r, wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Strony