Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Wypłaty środków gwarantowanych deponentom Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Wspólnota dokonywane będą za pośrednictwem PKO Banku Polskiego - informuje BFG w komunikacie
Ostrzegł jednocześnie przed przykrymi niespodziankami ze strony Stanów Zjednoczonych i Chin, jak również ryzykiem geopolitycznym na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.
EBC w komunikacie informuje, że dziś rano doszło do naruszenia bezpieczeństwa bazy danych, w której znajdują się ogólnie dostępne treści umieszczone na stronie internetowej. Doprowadziło to do kradzieży adresów e-mail i innych danych kontaktowych pozostawionych przez osoby rejestrujące się na stronie EBC.
Partie Udar i Swoboda ogłosiły w czwartek, że wychodzą z koalicji rządzącej w Radzie Najwyższej Ukrainy. Koalicję opuściło także 15 deputowanych niezrzeszonych. Daje to prezydentowi Petro Poroszence możliwość ogłoszenia przedterminowych wyborów parlamentarnych.
W trakcie akcji policjanci przeszukali 31 domów i mieszkań. Zlikwidowali dwie plantacje marihuany. Znaleźli i zabezpieczyli broń palną wraz z amunicją, amfetaminę, marihuanę i sterydy anaboliczne. Ujawnili również przedmioty zawierające treści i symbolikę nazistowską.
W ocenie rządu w obecnej sytuacji politycznej i wobec zestrzelenia samolotu przeprowadzenie Roku Polskiego w Rosji nie jest możliwe. To oznacza, że również planowany na 2015 Rok Rosji w Polsce ulega zawieszeniu.

  • Przeszkadza mi: brak jedności i zaangażowania we wspólne sprawy. Na pewno chciałabym zintegrować środowisko bankowo-spółdzielcze, żeby była jedność, wspólność działania wszystkich banków spółdzielczych i zrzeszających.
  • Żaneta Kowalska: Po wieloletniej współpracy z wieloma bankami, czy to jako dostawca, czy jako klient, jestem osobiście urzeczona bankami spółdzielczymi i w ogóle całą spółdzielczością w Polsce. W momencie, kiedy zaczęłam szukać kooperantów do wsparcia fundacji, temat spółdzielczości zaistniał w moim życiu
  • Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie obchodził jubileusz 150-lecia działalności. Dla okolicznych mieszkańców przygotował niezwykłe atrakcje
  • Publikujemy zestawienie najważniejszych zapisów dyrektywy BRRD dotyczących zwolnień IPS z niektórych wymogów i restrykcji w zakresie uporządkowanej likwidacji banków.
  • Na początku 2014 roku Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Radomiu przeniósł centralę do nowej siedziby przy ulicy Waryńskiego. Wcześniej trzeba było jednak przeprowadzić generalny remont budynku, w którym kiedyś mieściła się szkoła muzyczna. Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu z cyklu "Nowoczesna tradycja".
  • Przez siedemnaście lat sektor banków spółdzielczych obchodził swoje Święto centralnie. W tym roku zmieniono jego formułę, co Świętu wyszło zdecydowanie na dobre.
  • Siedzibę Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu z pełnym przekonaniem nazwać można nową. Choć znajduje się pod tym samym adresem, przy ul. Wojska Polskiego 4, jednak wygląd budynku oraz jego funkcjonalność zmieniły się nie do poznania
  • Dlaczego w Polsce wciąż obecna jest tendencja do narzucania siłowych rozwiązań sektorowi banków spółdzielczych
  • Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała informację o sytuacji banków, SKOK-ów i dostawców usług płatniczych w I kwartale 2014 r. Oto najważniejsze spostrzeżenia i wnioski nadzorcy dotyczące banków spółdzielczych i banków zrzeszających. Szczegółowe dane w raporcie KNF . Banki spółdzielcze: Wynik...

Aktualności zrzeszeń

Hanna Gronkiewicz Waltz wspomina w rozmowie lata 90. - czas szalejącej inflacji i ciężkiej sytuacji sektora bankowego w Polsce, w tym banków spółdzielczych
Informujemy, że w zakładce Rada Ekspertów Spółdzielczych jest już do pobrania elektroniczna wersja czwartego, wakacyjnego numeru Magazynu BS.NET
Polski nie stać dziś na bezmyślne wejście do unii bankowej. Model centralnego sterowania lokalnymi finansami nie powinien być testowany na naszych portfelach - uważają uczestnicy konferencji Warsaw Enterprise Institute, poświęconej Unii Bankowej.
Z informacji prasowych wynika, że banki utrudniają korzystanie z usług bankowych przez osoby starsze posługujące się dowodem osobistym wydanym na czas nieoznaczony

Aktualności banków spółdzielczych

Niedawno Bank Spółdzielczy w Księżpolu, a teraz Warmiński Bank Spółdzielczy uruchomił usługę identyfikacji w technologii Finger Vein (biometrii).
Bank zaprasza na turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Banku już w najbliższą niedzielę
Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie przyłączył się do akcji "Szkoła z prawami dziecka". W jej ramach przyznano 6 Gwiazd Szeryfa
Bank Spółdzielczy w Księżpolu uruchomił pionierską w Europie usługę identyfikacji biometrycznej. Oferuje jedną z najbezpieczniejszych metod dostępu do środków zgromadzonymi na koncie.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Zalecenia: Ściślejsza integracja sektora bankowości spółdzielczej i przekształcenie zrzeszeń w systemy ochrony instytucjonalnej obejmujące płynność i kapitał banków;
Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała informację o sytuacji banków, SKOK-ów i dostawców usług płatniczych w I kwartale 2014 r.

Rekomendacje i informacje KNF

KNF wyraziła zgodę na dokonanie zmiany w składzie zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA (GPW) polegającej na powołaniu Pana Pawła Tamborskiego w skład zarządu GPW i powierzeniu mu funkcji Prezesa Zarządu.
W dniu 22 lipca odbyło się 222 posiedzenie KNF
KNF przedstawiła znowelizowane Rekomendacje

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Pobierz 4 Nr Magazynu w wersji elektronicznej
Problemy finansowe jednego z dwóch banków zrzeszających skłaniają do refleksji, co dalej z modelem zrzeszeń w Polsce - czy banki zrzeszające ostatecznie wybiorą IPS, czy model zrzeszenia zintegrowanego? KNF chce IPS-ów.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Ostateczny termin wejścia w życie Rekomendacji określono na dzień 31 marca 2015 roku. Pozornie (aż) dziewięć miesięcy to termin odległy, ale na bankach wymusza to działania w trybie absolutnie nadzwyczajnym i ekspresowym, jako że wdrożenie nowych zasad wymaga między innymi głębokich modyfikacji w centralnych systemach
Związek Banków Polskich, biorąc udział w pracach legislacyjnych, zgłaszał poprawki, mające na celu otwarcie dostępu do postępowania upadłościowego osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i minimalizację wykluczenia społecznego dłużnika.

Z innej beczki

Tak przynajmniej twierdził tworzący w XIX i XX w. architekt Jan Sas Zubrzycki. Swoje przekonanie przekuł w serię kościołów na terenie całego kraju. Inni tworzący w tym czasie architekci również mieli własną wizję narodowych form dla polskiej architektury.
Jak uczył św. Augustyn - to rozum jest ulubionym tworem Boga. To dzięki rozumowi mamy cywilizację, naukę, medycynę, twórczość, kulturę. W Polsce również.

Ciekawe rzeczy w sieci

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Artykuły nie tylko dla informatyków

W Kaspersky Lab każdego dnia wykrywamy 300 tys. nowych przypadków złośliwego oprogramowania na całym świecie. Ono jest wszędzie, infekuje nasze komputery, próbuje ukraść nasze pieniądze czy zaszyfrować nasze dane i domagać się okupu za ich odszyfrowanie.
HiPay Fullservice poszerza swoją współpracę z SOFORT Banking i umożliwia wykonywanie bezpośrednich internetowych przelewów poprzez wszystkie swoje platformy

Fotoreportaże

Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie obchodził jubileusz 150-lecia działalności. Dla okolicznych mieszkańców przygotował niezwykłe atrakcje

Puls Parkietu - rynek akcji

Bank HSBC opublikował wstępne dane, dotyczące indeksu PMI dla przemysłu w Chinach. Wskaźnik wzrósł do poziomu 52 pkt (wobec 50,7 pkt miesiąc wcześniej).

Prawo

Projekt ustawy zmienia ustawę z 1997 r. – Prawo bankowe i inne akty prawne. Niektóre z tych zmian wykraczają poza zakres transpozycji lub implementacji prawa Unii.
Uchwała nr 40/2014 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 17 lipca 2014 r. zmieniająca uchwałę w sprawie trybu i szczegółowych zasad przekazywania przez banki do Narodowego Banku Polskiego danych

Parlament Europejski

Posłowie podkreślili także, że Ukraina razem z Gruzją i Mołdawią, mogą, w przyszłości, ubiegać się o członkostwo w UE.
Parlament Europejski oraz Europejski Bank Centralny nie miały jednolitego zdania w sprawie przyjęcia przez Litwę euro od 1 stycznia 2015 roku. Dziś opublikowano na stronach Komisji do spraw Monetarnych i Gospodarczych uzgodnioną opinię mniejszości w tej sprawie.

Konferencje / Szkolenia

4 września Wwa. Weryfikacja tożsamości w sektorach takich jak bankowość, administracja publiczna czy innych jest potrzebna do zapewnienia pełnego bezpieczeństwa.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W dniu 26 czerwca br. w Hotelu Gromada Lotnisko miał miejsce uroczysty wieczór inaugurujący Święto Spółdzielczości Bankowej 2014 r.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Jednym, choć nie jedynym sposobem działania na rzecz stabilności systemu bankowego, jest pełnienie przez bank centralny funkcji pożyczkodawcy ostatniej instancji, lender of last resort.