Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, chce we wrześniowym referendum zapytać Wrocławian o ich opinię na temat budowy metra we Wrocławiu - podaje portal Transport publiczny
PKW poinformowała, że oficjalne wyniki wyborów zostaną podane dzisiaj o godzinie 18. Przedtem muszą spłynąć dane ze wszystkich okręgów.
Władimir Putin wysłał telegram do Andrzeja Dudy z gratulacjami zwycięstwa w wyborach prezydenckich i wyraził nadzieję na konstruktywną współpracę.
Polski prezydent-elekt - Adam Duda ma obecnie 43 lata. Młodsza jest tylko prezydent Kosowa Atifete Jahjaga.
Nowe przepisy dotyczące karania kierowców weszły w życie w poniedziałek 18 maja. Już widać efekty - policja zatrzymała już 454 prawa jazdy.
Złoty osłabiał się przed drugą turą wyborów prezydenckich.Znajdowało to swoje uzasadnienie nie tylko w ryzyku politycznym związanym z niedzielnymi wyborami prezydenckimi, ale także w realnej groźbie utraty płynności finansowej Grecji.
Nie będzie poważnych gospodarczych konsekwencji wynikających ze zmiany prezydenta - ocenia Piotr Kuczyński w rozmowie z IAR.

Aktualności zrzeszeń

Ukazał się 5 numer wydawanego przez Bank BPS magazynu Grupy BPS „Bank Wspólnych Sił”
Jak wynika z programu prac Senatu - ustawa o bankach spółdzielczych etc. zostanie rozpatrzona przez Komisję Budżetu i Finansów Publicznych o godz. 15.00, w sali obrad plenarnych w dniu 28 maja
Klienci Banku BPS i banków spółdzielczych z Grupy BPS mogą korzystać z portalu zakupowego Planet Plus, który pozwala w prosty sposób oszczędzać podczas zakupów w internecie.
Na Forum można było spotkać bardzo dużo nowych twarzy. Wsród „nowicjuszy konferencyjnych” byli prezesi banków i menadżerowie związani z sektorem IT.

Aktualności banków spółdzielczych

Po raz czwarty tygodnik POLITYKA nagradzał przedsiębiorstwa za działania z obszaru społecznej odpowiedzialności (CSR).
Fundusz Przyjazny Przedsiębiorczości jest inicjatywą Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju w Białymstoku oraz Banku Spółdzielczego w Brańsku. Projekt trwa od dwóch lat.
Bank Spółdzielczy w Sztumie po raz trzeci już na nordic walking, któremu towarzyszy wiele dodatkowych atrakcji.
Czas, jaki upłynął od poprzedniego Zebrania Przedstawicieli BS w Raciborzu z pewnością został dobrze wykorzystany przez władze i pracowników Banku.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

KNF opublikowała dane za marzec 2015
Prezentowane zestawienia zawierają zagregowane dane sektora bankowego

Rekomendacje i informacje KNF

KNF podała dane kwartalne TFI
Raport o sytuacji banków w 2014 roku
Informacja o sytuacji spółdzielczych kas oszczędnościowo – kredytowych w 2014 r.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Analiza wstępnych wyników sektora BS za 2014 r. wskazuje, że banki spółdzielcze sukcesywnie rozwijają się, ale nie bez dużego wysiłku i problemów. Rozwój następuje pomimo spełnienia szeregu kosztownych wymogów KNF stawianych sektorowi.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Według marcowego pomiaru, indeks reputacji TRI*M wyniósł 30 punktów i nie uległ zmianie w odniesieniu do wyniku odnotowanego w analogicznym okresie poprzedniego roku.
W przeprowadzonej podczas Forum ankiecie aż 82% uczestników opowiedziało się za stwierdzeniem, że banki i inne organizacje narażone na cyberataki powinny dzielić się informacjami o zagrożeniach z innymi.

Z innej beczki

Obchodzony 21 maja Światowy Dzień Kosmosu jest świętem ustanowionym z inicjatywy amerykańskich astronautów.
18 maja 1935 roku odbył się pogrzeb Józefa Piłsudskiego. Trumna ze zwłokami Marszałka spoczęła w krypcie św. Leonarda na Wawelu.

Ciekawe rzeczy w sieci

Aktualne położenie pociągów w Polsce

Artykuły nie tylko dla informatyków

Kielce 9 czerwca. Temat Rekomendacja D - czy jesteśmy przygotowani do inspekcji. Koledzy z BS-ów mówią do kolegów z BS-ów!
Celem Programu jest wsparcie rozwoju Bankowości Spółdzielczej w Polsce w taki sposób, aby umożliwić jej skuteczniejsze konkurowanie z bankami komercyjnymi.

Fotoreportaże

W tegoroczną Noc Muzeów już po raz piąty swoje podwoje otworzyło Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Tym razem pod hasłem „Noc kooperatystów”.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 25.05.2015 Informacje dnia POLSKA Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie, złoty traci na wartości . Andrzej Duda zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce, jaka została przeprowadzona w niedzielę 24 maja 2015 roku. Zgodnie z sondażem late poll zagłosowało na niego 52% głosujących. Urzędującego prezydenta...

Prawo

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw- dotyczy BTE
Projekt założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, tabela rozbieżności, stanowisko KZBS

Parlament Europejski

Ambasadorzy państw Unii Europejskiej wstępnie zatwierdzili przepisy wzmacniające gwarancje dla podróżnych wykupujących w internecie usługi i pakiety turystyczne.
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy mające na celu zapobieganie praniu pieniędzy, przestępstwom podatkowym oraz finansowaniu terrorystów

Konferencje / Szkolenia

Do całkowicie bezpłatnego udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli branży: finansowej, ubezpieczeniowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji, energetyki, branży usługowej

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Asseco Poland S.A. uruchomiło pierwsze w sektorze, profesjonalne Centrum Zarządzania Dostępem do bankowości elektronicznej dla Klientów Banków Spółdzielczych

Analizy, raporty, projekty ustaw

Co zrobiono, czego nie zrobiono i na co zwrócić uwagę - wyłuszcza KE