Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała dziś o utrzymaniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, czyli 1,50 proc. To dobra wiadomość dla kredytobiorców, którzy nadal będą płacić niższe raty i niestety nieco gorsza dla osób oszczędzających, które niewiele zarobią choćby na lokatach.
Mimo, że od kilku dni obserwujemy nieznaczny wzrost kuru euro, to w środę tendencja ta jest wyhamowywana. Rano za tę walutę trzeba było zapłacić 4,2564 złotego, a w południe 4,2465 złotego.
Szef komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego, zaproponował, by państwa, które zgodzą się na przyjmowanie uchodźców, otrzymały dodatkowe unijne fundusze strukturalne.
Były wiceszef MSZ Mikołaj Dowgielewicz został przedstawicielem Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) przy Unii Europejskiej - poinformował we wtorek bank. Będzie się zajmował relacjami EBI z unijnymi instytucjami.
70 proc. Polaków otrzymuje od swoich pracodawców dodatkowe świadczenia. Najbardziej ceniona i pożądana przez nas jest opieka medyczna.
Spadło poparcie dla wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu RP, jednocześnie przybyło przeciwników tego rozwiązania
Analizuje Wyborcza Biz. Z analizy wygląda na to, że najwcześniej w 2017 roku, choć RPP obniżając stopy do poziomu 1,5 sugerowała, że ta decyzja kończy cykl łagodzenia polityki pieniężnej. Ale wystąpiły zdarzenia, które podwyżkę mogą odwlec.

Analitycy Banku BPS S.A.

Z danych wynika, iż za wytwarzanie 2/3 wartości dodanej w Polsce odpowiedzialne są zaledwie trzy rodzaje działalności. Najwyższy udział w strukturze ma handel oraz działalność związana z transportem.
  • Zapowiadany przez PiS podatek bankowy wisi w powietrzu jak miecz Damoklesa. Jest też trochę jak Yeti, wszyscy o nim mówią, ale nikt go jeszcze nie widział. O zdanie na ten temat pytamy Zdzisława Kupczyka, Prezesa Zarządu Banku BPS S.A.
  • Z danych wynika, iż za wytwarzanie 2/3 wartości dodanej w Polsce odpowiedzialne są zaledwie trzy rodzaje działalności. Najwyższy udział w strukturze ma handel oraz działalność związana z transportem.
  • Wczoraj w Senacie odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego rozpatrywano ustawę o nadzorze makroostrożnościowym i zarządzaniu kryzysowym. Komisja nie uwzględniła wniesionych poprawek i zarekomendowała przyjęcie ustawy bez zmian.
  • Zdaniem KNF BFG powinien mieć możliwość obejmowania również udziałów w bankach spółdzielczych, a nie tylko akcji banków jak do tej pory.
  • Przed bankami spółdzielczymi stoi konieczność reorganizacji zrzeszeń. Nowe przepisy prawa CRDIV/CRR , wprowadzone z myślą o dużych bankach muszą być zaadoptowane również do małych instytucji finansowych. W efekcie wdrożenie tych regulacji może wpłynąć negatywnie na finansowanie gospodarki.
  • czyli VIII Spotkania Orkiestr Dętych pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wołczynie. Prowadził je najlepszy konferansjer wśród burmistrzów i najlepszy burmistrz wśród konferansjerów - Pan Jan Leszek Wiącek - Burmistrz Wołczyna. Dzięki BS w Wołczynie działo się!
  • Przedstawiamy zapiski Prezesa Józefa Myrczka z warsztatów na temat proporcjonalności zorganizowanych przez Europejski Nadzór Bankowy. Mają one charakter notatek z kolenych prezentacji i wystąpień, cechują się zwięzłością i podkreślają najważniejsze tezy.
  • Lwów rozpalony do białości. 38-39 stopni. Wieczorami mury miasta oddają nagromadzone w dzień ciepło. Nie ma czym oddychać. Ranek nie przynosi orzeźwienia. Ale to nic nowego, Ukraina od wielu miesięcy ma wysoką gorączkę.
  • Polska jest krajem o niskim ubankowienieniu, jednym z najniższych w całej Unii Europejskiej - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz w rozmowie z BS.net

Aktualności zrzeszeń

Ukazał się właśnie nowy, sierpniowy numer Magazynu BS.NET. Tematem przewodnim jest w nim bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo banków i klientów. Oprócz tego wiele interesujących materiałów.
Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych” ,w którym opublikowany został m.in. wywiad z Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Izabelą Leszczyną, dotyczący kwestii ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych
W Bankach Spółdzielczych SGB objętych konkursem można wziąć kredyt, wysłać rodzinne wakacyjne zdjęcie i zawalczyć o cenne nagrody.
W dniu 31 sierpnia 2015 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwałę nr 18/2015 w sprawie określenia form, trybu oraz szczegółowych warunków udzielania zwrotnej pomocy finansowej z funduszu restrukturyzacji banków spółdzielczych.

Aktualności banków spółdzielczych

Bank Spółdzielczy w Chodzieży, wychodząc naprzeciw potrzebom rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny, wprowadził dla tych osób specjalną promocję.
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy przygotowuje się do rozbudowy siedziby swojej centrali. Bank świadczy usługi i sprzedaje produkty finansowe za pośrednictwem 7 placówek, między innymi w Łomży i Białymstoku. Jedna z placówek mieści się w siedzibie centrali banku ale już wymaga powiększenia ze względu na coraz większe zainteresowanie ofertą banku, ze strony miejscowych klientów.
Sponsorem XVIII Letnich Koncertów Organowych już po raz kolejny był Bank Spółdzielczy w Limanowej. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych
W minioną sobotę ( 29.08.2015r. ) w pięknych plenerach Pałacu w Brynku miała miejsce uroczysta Gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach podsumowująca XV finał konkursu o statuetkę „Kruszec Biznesu”.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Czerwiec 2015
Dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec czerwca 2015 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Instytut Allerhanda zaprasza do udziału w Call for Papers ogłoszonym w ramach czwartej edycji Polskiego Kongresu Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2015. Komisja Nadzoru Finansowego objęła Kongres FinReg2015 patronatem honorowym. 14-15 października
Wśród banków, które nie udzielały frankowych kredytów mieszkaniowych były zarówno podmioty z kapitałem zagranicznym, jak i krajowym, w tym banki spółdzielcze.
KNF zaakceptowała założenia rekomendacji dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych zawieranych w internecie za pośrednictwem banków, krajowych instytucji płatniczych, krajowych instytucji pieniądza elektronicznego oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Nowy Magazyn BS.NET do pobrania

ZBP - informacje, ekspertyzy

Czy technologie biometryczne są przyszłością bankowości? Jak wykorzystywać biometrię w poszukiwaniu nowych strumieni dochodów? Konferencja International Biometric Congress umożliwi uzyskanie odpowiedzi m.in. na te pytania, jak również pozwoli usystematyzować wiedzę
Raport AMRON – SARFiN: w drugim kwartale bieżącego roku nastąpił niespotykany od kilku kwartałów wzrost liczby i wartości nowych kredytów mieszkaniowych.

Z innej beczki

Dla spodziewających się kontroli KNF w związku z rekomendacją D
Optymalna odległość od telewizora jest jednym z nieśmiertelnych tematów, na który dyskusje chyba nigdy nie będą miały końca.

Ciekawe rzeczy w sieci

Najwięcej banków pobożnych powołał znany jezuita o. Piotr Skarga, który związał tę instytucję z Arcybractwem Miłosierdzia. I to właśnie on zainicjował w Polsce banki pobożne zapewne w 1579 w Wilnie i w 1587 w Krakowie.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości dzieci jest jej kreowanie. Szczególnie klarownie widać to na przykładzie zabezpieczenia finansowego.
Siłą rozwiązań BIG DATA Abastry jest duża skalowalność, elastyczność i uniwersalność. Nasze rozwiązania, w zależności od ilości i charakterystyki danych, opieramy o różne typy baz danych.

Fotoreportaże

KDBS Bank z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej Bankowej zorganizował w tym roku II Gwiaździsty Rajd Rowerowy Spółdzielców. Potem ugotował kocioł żuru i zorganizował związany z Dniem konkurs. Jego zwycięzca odjechał rowerem ufundowanym przez Bank.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 02.09.2015 Informacje dnia STREFA EURO Spadek stopy bezrobocia w lipcu w strefie euro. Bezrobocie wyniosło 10,9%, wobec 11,1% miesiąc wcześniej. Konsensus rynkowy wynosił 11,1%. Stopa bezrobocia dla całej Unii Europejskiej wyniosła 9,5% w lipcu, wobec 9,6% miesiąc wcześniej. TORPOL WAWEL Wzrost zaangażowania. W 2Q’15 spółka...

Prawo

Do Senatu wpłynęły opinie na temat referendum. Są bardzo różne.
Każdorazowo do instytucji obowiązanej należy ocena, czy operacje zamiany zlecane przez klienta stanowią elementy składowe jednej transakcji czy też stanowią oddzielne transakcje.

Parlament Europejski

Od września w ramach struktur Komisji Europejskiej zacznie działać zespół, którego zadaniem będzie przeciwstawianie się propagandzie Rosji.
Analiza Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

Konferencje / Szkolenia

Wielkopolskie Centrum Nieruchomości ogłasza nabór na Studium Podyplomowe z Wyceny Nieruchomości. Studium organizowane jest w ramach Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie. Wszystkie zajęcia odbywają się w Poznaniu.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

Zaangażowanie gmin we wspieranie przedsiębiorczości ma wpływ na poziom zatrudnienia i jakość miejsc pracy, zamożność mieszkańców oraz dochody samorządów.