Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Aby się nie rozpaść, Unia musi poradzić sobie z różnymi wyzwaniami, przed którymi obecnie stoi. Jednym z największych problemów jest zjawisko tzw. Unii wielu szybkości, które może się przełożyć na to, że w ramach Unii powstanie kilka mniejszych tworów – grup państw połączonych w wyniku jakiejś polityki.
Koniec kwietnia na rynku walut to dość stabilne notowania, ale tendencja raczej w kierunku osłabiania złotego. Przed godziną 14-tą za euro płacono 4,4080 złotego, a za dolara amerykańskiego 3,8669 złotego.
Wydaje się, że decyzja o obniżeniu perspektyw dla Polski przez Agencję Moody's, przewidziana na 13. maja, została już zdyskontowana, lecz mimo to polska waluta nadal traciła na negatywnym sentymencie.
Sejm zaakceptował w piątek ustawę, która ma umożliwić powołanie spółki odpowiedzialnej za opracowanie systemu informatycznego, mającego pomóc w walce z wyłudzeniami VAT.
Policja chce sięgnąć po ekstraśrodki i stworzyć w Komendzie Głównej wyspecjalizowaną komórkę, która od strony informatycznej będzie szukać sposobów, jak wykryć i wyeliminować hakerów.
W dalszym ciągu partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się największym poparciem wyborców - wynika z sondażu dla "Faktów" TVN i TVN 24 zrealizowanego przez Millward Brown SA.
Jutro wchodzą w życie unijne przepisy o obniżeniu kosztów połączeń pomiędzy państwami UE. To już ostatnia taka obniżka, bo od połowy czerwca przyszłego roku za rozmowy telefoniczne w całej Unii będziemy płacić dokładnie tak jak za rozmowy krajowe.

Analitycy Banku BPS S.A.

osłabienie tempa wzrostu gospodarczego jest jednym z warunków, w których Rada Polityki Pieniężnej nie wyklucza możliwości obniżenia stóp procentowych NBP (drugim warunkiem jest pogłębienie się deflacji). O tym, czy polska gospodarka rzeczywiście spowolniła przekonamy się dopiero 13 maja
  • W skład Federacji Rosyjskiej wchodzi Żydowski Obwód Autonomiczny. Jest częścią Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. Istnieje od 1934 roku i trwa nadal.
  • Idea spółdzielczości jest obecna na całym świecie. U nas powoli odradza się w bólach przełamywania schematów myślowych o spółdzielniach. A tymczasem na Dalekim Wschodzie zaraz po II wojnie światowej, w Kraju Kwitnącej Wiśni utworzono pierwsze spółdzielnie pracy.
  • Forum organizuje Związek Banków Polskich, we współpracy ze zrzeszeniami Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz Spółdzielczej Grupy Bankowej, a także Centrum Prawa Bankowego i Informacji. Rejestracja do 13 maja. Dla środowiska bankowego udział w Forum jest bezpłatny.
  • Banki spółdzielcze udowodniły, że w praktyce swojego działania kierują się racjonalnością decyzji i odpowiedzialnością za otoczenie, w którym funkcjonują – mówi Prezes Zarządu Banku BPS Zdzisław Kupczyk.
  • osłabienie tempa wzrostu gospodarczego jest jednym z warunków, w których Rada Polityki Pieniężnej nie wyklucza możliwości obniżenia stóp procentowych NBP (drugim warunkiem jest pogłębienie się deflacji). O tym, czy polska gospodarka rzeczywiście spowolniła przekonamy się dopiero 13 maja
  • W ramach unijnego programu COSME, wspierającego rozwój małych i średnich firm, banki spółdzielcze udzielają firmom kredytów z gwarancją BGK. Kredyty o obniżonym ryzyku spłaty oferuje 11 banków, w tym SGB-Bank i zrzeszone w nim Banki Spółdzielcze.
  • Ciąg dalszy Państwa opinii na temat, co powinno się zmienić w ustawodawstwie polskim i unijnym, aby sektor banków spółdzielczych mógł odetchnąć i zająć się biznesem a nie biurokracją...
  • Z zainteresowaniem przeczytałem zamieszczony na Państwa portalu artykuł pana dr Alberta Sadowskiego pod tytułem – Czy oddać system do Zrzeszenia ? - pisze Radosław Kuleczka z Banku Spółdzielczego Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy
  • Gdyby to było możliwe, jakich zmian oczekiwalibyście Państwo w regulacjach dotyczących sektora banków spółdzielczych w ustawodawstwie polskim i unijnym. W jakim kierunku powinny iść zmiany? A może nie są one potrzebne?

Aktualności zrzeszeń

Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji zaprasza na konferencję sprzedażową „Budowanie relacji kluczem do efektywnej sprzedaży”, która odbędzie się dnia 8 czerwca 2016 r. w Poznaniu, w Hotelu Mercure Poznań Centrum.
W Konkursie obok wyłonienia najlepszego komercyjnego oraz spółdzielczego banku oceniani będą też liderzy instytucji. Przyznany zostanie tytuł Bankowego Menedżera Roku.
Ukazał się nowy numer BWS. Wywiady, doświadczenia z Facebookiem, nowości. Polecamy lekturę.
Ostatnie 25 lat przyniosło wielkie zmiany w polskim sektorze finansowym i szybki rozwój rynku kapitałowego. Polacy mają konta bankowe i chętnie korzystają z bankowości elektronicznej, najbardziej ufają BS-om

Aktualności banków spółdzielczych

23 kwietnia odbyła się XXIII Wielka Gala Katowickiej Izby Rzemieślniczej w Katowicach. Jej punktem kulminacyjnym było przyznanie tytułu Rzemieślnika Roku 2015,
Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju podjął współpracę z Fundacją PL, która prowadzi działalność edukacyjną m.in. dla osób niepełnosprawnych, a w szczególności z dysfunkcją narządu słuchu.
Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju prowadzi kampanię promującą Rachunek ABITNY START, dla młodzieży między 13 a 18 rokiem życia.
Mikołowski Bank Spółdzielczy w ramach cyklu spotkań dla lokalnych przedsiębiorców MBS dla Biznesu oraz projektu Jej Wysokość Komunikacja 27 kwietnia w środę zorganizował w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie spotkanie pogłębiające więdzę na temat e-mail marketingu

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Informacja miesięczna. Luty 2016
KNF przedstawiła dane dotyczące sektora bankowego - luty 2016

Rekomendacje i informacje KNF

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła w dniu 26 kwietnia 2016 r. decyzję o przejęciu Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej w Knurowie (Powszechnej SKOK) przez Alior Bank SA.
Opublikowany został dokument pt. Metodyka badania i oceny nadzorczej banków komercyjnych, zrzeszających oraz spółdzielczych (Metodyka BION) z dnia 22 kwietnia 2016 r.
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie zawiesiła z dniem 22 kwietnia 2016 r.działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Jowisz” w Czeladzi (SKOK Jowisz).

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Wielkość Centralnej Bazy Danych Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE z dokumentami tożsamości, które po zablokowaniu nie mogą być wykorzystane do wyłudzeń wynosi 1 581 448 sztuk.
Według zrealizowanego w marcu 2016 badania „Reputacja polskiego sektora bankowego” Zaufanie do działających w Polsce banków deklaruje 61% ankietowanych

Z innej beczki

Gertrude Bell posiadła cenna wiedzę na temat Bliskiego Wschodu, która umożliwiła nakreślenie granic państw arabskich po I wojnie światowej.
W skład Federacji Rosyjskiej wchodzi Żydowski Obwód Autonomiczny. Jest częścią Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. Istnieje od 1934 roku i trwa nadal.

BlueNet dla sektora BS

Wielu z nas nie widzi potrzeby tworzenia procedur w organizacji i traktuje to jako zło konieczne, które „jakby po złości” narzuca nam nadzorca. Jednak z procedurami jest jak z ryzykiem.
To jeden z trzech trendów rozwoju widocznych w branży IT. A co oznacza ten skrót ? Dosłownie: Przynieś Swoje Własne Urządzenie (Bring Your Own Device). A gdzie? Do pracy, firmy, instytucji.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Cert.pl przedstawił raport dotyczący bezpieczeństwa i swojej działalności. Bezpieczeństwo w sieci zależy od nas wszystkich - pisze zespół Cert
Agencja PR obsługująca IBM opublikowała informację o groźnym wirusie, który atakuje systemy bankowe dodając, że zaatakował - UWAGA - 230 banków spółdzielczych oraz 17 komercyjnych

Fotoreportaże

Wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże, zachwycająca architektura królewskich miast i gorące piaski Sahary – wszystko to czeka na nas w Maroku, malowniczym kraju północnozachodniej Afryki, oficjalnie nazywanym – Królestwem Maroka.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 28.04.2016 Informacje dnia USA Stopy procentowe w USA bez zmian. Rezerwa Federalna podjęła decyzję o pozostawieniu głównej stopy procentowej w przedziale od 0,25% do 0,50%, konsensus rynkowy zakładał stopy na poziomie 0,25-0,50%. ORBIS BENEFIT MBANK Wyniki 1Q’16. Hotelowa spółka osiągnęła następujące wyniki: Komentarz DM Banku...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Warto wiedzieć jakie zmiany nas czekają i jakie będą skutki nowych regulacji
Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie określenia systemów, w których istnieje ryzyko systemowe

Parlament Europejski

. Kijów sugeruje skierowanie policyjnej misji tej organizacji na tereny objęte konfliktem, a Moskwa zgadza się nawet na wyposażenie jej w ostrą broń.
Kontrowersyjna umowa handlowa negocjowana pomiędzy UE a USA może zniszczyć europejskie rolnictwo i zagrozić bezpieczeństwu żywności

Konferencje / Szkolenia

Blue Media zaprasza banki spółdzielcze na konferencję, Sopot 8 -10 maja 2016

Razem z Asseco

Stowarzyszenie Audytorów Wewnętrznych IIA Polska przyznało certyfikat nowej wersji oprogramowania Asseco Audit Planning and Managment - Asseco APMS.
Rozwiązanie Asseco Customer Banking Platform zostało nagrodzone tytułem oraz rekomendacją „Hit Roku 2016” w konkursie technologicznym zorganizowanym przez Gazetę Bankową.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Obecny kształt polskiego systemu podatkowego jest wypadkową wielu czynników. Z jednej strony na kształt ustawodawstwa podatkowego wpływały przez ostatnie ćwierćwiecze potrzeby fiskalne, obietnice wyborcze partii politycznych, wymogi Konstytucji RP, dekodowane w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego,