Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Biuro Rzecznika Finansowego, który ma reprezentować klientów w sporach z instytucjami finansowymi, ma znajdować się w Łodzi - brzmi jedna z propozycji poprawek Senatu
Poczta Polska w przyszłym roku trafi na giełdę. Najpierw ma zostać uznana za firmę o strategicznym znaczeniu - informuje "Rzeczpospolita"
UE i Wietnam uzgodniły zasadnicze zapisy porozumienia o wolnym handlu, które zniesie 99 proc. ceł pomiędzy nimi - poinformowała unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem.
Na terenie całego kraju wysokie temperatury powoduję suszę. Poziom strat rolników oszacowują specjalne komisje zatwierdzone przez wojewodów.
Dziś w Sejmie posłowie zagłosują nad możliwością przewalutowania kredytów dla posiadaczy większych mieszkań i domów niż pierwotnie zakładał projekt pomocy dla zadłużonych we franku.
Z ankiety NBP wynika, że banki już trzeci kwartał z rzędu podnoszą pozaodsetkowe koszty kredytu. Należy to wiązać z niskim poziomem stóp procentowych NBP.
Jeśli "Rzeczpospolita" ma rację, to fundusze Kancelarii Prezydenta, które przejmie ekipa Andrzeja Dudy, są tak małe, że sparaliżują początek jego urzędowania.

Analitycy Banku BPS S.A.

Tym razem analitycy Banku BPS S.A. skupili się na wskaźnikach dot. stopy bezrobocia oraz poziomu zatrudnienia i wynagrodzenia.
  • Tym razem analitycy Banku BPS S.A. skupili się na wskaźnikach dot. stopy bezrobocia oraz poziomu zatrudnienia i wynagrodzenia.
  • Nasz były redakcyjny kolega, dobrze znany Państwu Miłosz Słota, specjalnie dla Bs.Net przygotował fotoreportaż ze swoich wakacyjnych podróży. Pytany - czemu? - odrzekł, że sektor ma w sobie "to coś" co powoduje, że się o nim dobrze i ciepło pamięta.
  • Utworzenie przez banki spółdzielcze zrzeszenia zintegrowanego nie umożliwi osiągnięcia korzyści regulacyjnych tak jak w przypadku IPS. Skutkiem tego będzie niespełnienie norm ostrożnościowych i konieczność istotnej przebudowy bilansów tych banków. Stworzy to istotne wyzwanie dla stabilności sektora
  • Poseł Ajchler: Sądzę, że jeśli chodzi o sprawy podatkowe, o których dzisiaj mówił pan przewodniczący, to ja bym nie czekał na pana ministra finansów, bo przecież Minister Finansów powinien się zgodzić z decyzją Sejmu, a nie narzucać Komisji swoją wolę. To po pierwsze.
  • W dniu 20 lipca Bronisław Komorowski podpisał ustawę o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających. Ustawa wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia, z wyjątkiem dodawanego art. 10b , który wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia.
  • ZBP z początkiem lipca otworzył przedstawicielstwo w Brukseli. “ZBP pozostaje otwarty na wszystkie propozycje współpracy w tym zakresie od innych organizacji”- czytamy w komunikacie. Czy w związku z tym KZBS planuje nawiązanie współpracy z przedstawicielstwem, czy też izba będzie kontynuować własne ścieżki w EACB?
  • W wyniku kryzysu finansowego w UE wprowadzono bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące wymogów kapitałowych wobec banków. Teraz KE chce dowiedzieć się jak niektóre z tych zasad działają w praktyce np. jaki mają wpływ na udzielanie kredytów MŚP czy na finansowanie projektów infrastrukturalnych. Dlatego ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie, które potrwają do 7 października.
  • Dzierzgoński Bank od lat wspiera kulturę. Ma to "we krwi". Interesujące pomysły zawsze mogą liczyć na jego życzliwe zainteresowanie. A i kultura odwdzięcza się jak może honorując i doceniając Bank. Tak było i tym razem, podczas Dzierzgońskich Spotkań z Jazzem "Old Jazz".
  • Bank został sponsorem niezwykłego pomysłu - specjalnego koncertu Stanisława Soyki w Chorzelach. To na cześć funkcjonującej tu kiedyś wytwórni wód gazowanych. To przyjemność, a może nawet zaszczyt - napisał BS w Chorzelach, bank znany ze swojego uczestnictwa w życiu "Małej Ojczyzny".

Aktualności zrzeszeń

28 lipca br. KZBS wystosował do Kancelarii Sejmu pismo w sprawie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych.
W piśmie skierowanym do Kancelarii Sejmu 30 lipca br. KZBS wnosi uwagi do poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo dewizowe oraz niektórych innych ustaw.
"Spółdzielnia pomysłów” jest częścią projektu Spółdzielczej Grupy Bankowej – Społecznika 2.0. – skierowanego do liderów najmniejszych nawet wspólnot.
Ukazał się wakacyjny numer Banku Wspólnych Sił. W nim wiele ciekawych artykułów

Aktualności banków spółdzielczych

Bank Spółdzielczy w Sztumie zachęca mieszkańców do wspólnego marszu Nordic Walking połączonego z licznymi atrakcjami. Impreza odbędzie się 29 sierpnia.
25.07-02.08.2015 r. odbywał się 52. Tydzień Kultury Beskidzkiej. To największa w kraju i jedna z największych na świecie imprez folklorystycznych.
GBS Bank zachęca swoich klientów do wzięcia udziału w loterii. Można wygrać Dacię Duster i wiele innych atrakcyjnych nagród.
Warmiński Bank Spółdzielczy świętował swoje 40-lecie oraz Święto Spółdzielczości Bankowej. W sumie cztery tygodnie

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych i banków - czerwiec 2015 r.
Informacja miesięczna o sytuacji w sektorze bankowym

Rekomendacje i informacje KNF

KNF nałożyła na 9 biur usług płatniczych kary pieniężne w wysokości po 900 złotych na 7 biur i 500 złotych na 2 biura.
Ustanowienie zarządców komisarycznych w SKOK Polska i Powszechnej SKOK
KNF przypomina biurom usług płatniczych o ich obowiązkach prawnych wynikających z ustawy o usługach płatniczych.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Nowy Magazyn BS.NET do pobrania
Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Stanowisko ZBP dot. projektu ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych.
Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisały pierwszą transakcję w ramach programu wspierającego konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw (COSME) korzystając ze wsparcia Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych

Z innej beczki

Można różnić się w ocenie słuszności podjęcia decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego. Ale zapomnieć o nim nie można.
Domowe sposoby na otrzymanie cennego kruszcu przytacza portal nieznanahistoria.pl Problem możemy mieć jednak z wymierzeniem odpowiedniej objętości czy wag.

Ciekawe rzeczy w sieci

Prezes NBP chciałby podwyższyć w Polsce wynagrodzenia, ale nie mówi jak to robić. W gospodarce rynkowej rząd sięgnąć może po dwa rozwiązania - nieskuteczne lub bardzo dobre.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Gdy jestem w Banku Spółdzielczym na audycie i pytam: „czy mają Państwo Plany Ciągłości Działania (PCD)?”, zwykle odpowiedź jest pozytywna. Następnie przychodzi etap przejrzenia tych planów, a po nim pytanie kolejne: „czy mogą mi Państwo pokazać, gdzie jest w PCD napisane co konkretnie będą Państwo robić
Magazyn Informatyki Śledczej i Bezpieczeństwa IT - Profilowanie hakerów

Fotoreportaże

Nasz były redakcyjny kolega, dobrze znany Państwu Miłosz Słota, specjalnie dla Bs.Net przygotował fotoreportaż ze swoich wakacyjnych podróży. Pytany - czemu? - odrzekł, że sektor ma w sobie "to coś" co powoduje, że się o nim dobrze i ciepło pamięta.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 05.08.2015 Informacje dnia USA Zamówienia w przemyśle USA w czerwcu wzrosły o 1,8% m/m i wyniosły 478,5 mld USD. Konsensus rynkowy zakładał wzrost o 1,4%. W ujęciu nieuwzględniającym transportu, wzrost zamówień wyniósł 0,5%, wobec konsensusu na poziomie 0,8%. INGBSK PKOBP VISTULA COLIAN WAWEL Wyniki w 2Q’15 lepsze od...

Prawo

Uchwała nr 38/2015 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 23 lipca 2015 r. zmieniająca uchwałę w sprawie trybu i szczegółowych zasad przekazywania przez banki do Narodowego Banku Polskiego danych niezbędnych do ustalania polityki pieniężnej
21 lipca 2015 r. Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o poselskich projektach ustaw o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw.

Parlament Europejski

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisały pierwszą transakcję w ramach programu wspierającego konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw (COSME) korzystając ze wsparcia Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych
Komisja Europejska podała wykaz tygodni wakacyjnych obowiązujących szkoły w poszczególnych krajach. Najwięcej na Cyprze, najmniej w Danii

Konferencje / Szkolenia

BODiE wspólnie z UE w Poznaniu proponuje nowy kierunek studiów podyplomowych „Zarządzanie sprzedażą w banku spółdzielczym”.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

NBP - Ocena funkcjonowania system,u płatniczego w II półroczu 2014 roku