Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Joanna klimek, czyli przyszła żona Jacka Kurskiego ma nową pracę, dowiedział się portal wirtualnemedia.pl. Klimek od stycznia do końca października była dyrektor programową Telewizji Polskiej.
PKB w IV kwartale przyspieszy wobec III kwartału, głównie dzięki spożyciu prywatnemu – ocenia Ministerstwo Rozwoju.
Zysk netto sektora bankowego wraz z oddziałami zagranicznymi wyniósł 12,15 mld zł w okresie od stycznia do października tego roku i był wyższy o 6,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym, wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego (
Najbardziej atrakcyjnym dla inwestorów województwem pozostaje mazowieckie, a największy awans w klasyfikacji zanotowało opolskie - wynika z najnowszej, ósmej już edycji Raportu atrakcyjności inwestycyjnej województw.
EBC ostatni raz obniżył stopy procentowe na posiedzeniu w marcu. Na marcowym posiedzeniu EBC zdecydował się również na zwiększenie skali skupu aktywów z rynku.
Program prac legislacyjnych rządu nie przewiduje wypowiedzenia konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (tzw. konwencji antyprzemocowej) - poinformował PAP pełnomocnik rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego Adam Lipiński.
Alior Bank i Raiffeisen Bank International AG (RBI) nie porozumiały się w sprawie zbycia wydzielonej podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska na rzecz Aliora i zakończyły negocjacje w tej sprawie.

Analitycy Banku BPS S.A.

Kluczowym argumentem w polityce Rady, który jest podkreślany w tegorocznych komunikatach władz monetarnych jest przekonanie, iż stabilizacja stóp procentowych pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.
  • Podczas Zgromadzenia Prezesów Banków Spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS S.A., które odbyło się 7 grudnia br., uroczyście pożegnano Prezesów odchodzących na emeryturę oraz powitano ich następców.
  • na Spotkanie z Poezją oraz na wernisaż wystawy wycinanek z nutką Bożego Narodzenia - twórczyni ze Skarżyska-Kamiennej, pani Lucyny Kozłowskiej, w dniu 15 grudnia o godz. 15.00.
  • Banki uczestniczące w IPS stanowiły we wrześniu 2016 r. 84,1% liczby wszystkich banków spółdzielczych i dysponują ok. 80% potencjału tego sektora. Część banków działających poza IPS, w liczbie 56 złożyło w dniu 20 października 2016 r. wniosek o wyrażenie zgody na utworzenie apeksowego banku zrzeszającego.
  • Jak wygląda w nim sytuacja banków spółdzielczych? Jaka jest ich pozycja, co jest mocną stroną, a co zagrożeniem? Jakie działania powinien podejmiować sektor, aby wzmocnić swoją rolę.
  • Kluczowym argumentem w polityce Rady, który jest podkreślany w tegorocznych komunikatach władz monetarnych jest przekonanie, iż stabilizacja stóp procentowych pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.
  • Jerzy Bańka: Trudno sobie wyobrazić akceptacje dla oddłużenia, dla osób obchodzących prawo, osób, które z całą świadomością zadłużyły się, roztrwoniły majątek i nie zamierzają spłacać swoich długów. Mówimy stanowcze nie dla takich zachowań.
  • Klienci Banków Spółdzielczych SGB coraz chętniej sięgają po kartę AGRO SGB wydawaną we współpracy z firmą Mastercard. Jest to wydawana do rachunków bankowych otwieranych przez klientów z sektora AGRO
  • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. został nagrodzony tytułem Lider Przedsiębiorczości Roku 2016 w kategorii jednostki samorządu terytorialnego i instytucje wspierające przedsiębiorczość.
  • W siedzibie Narodowego Banku Polskiego 29 listopada br. odbyła się konferencja zorganizowana przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, w której wzięło udział ponad 140 przedstawicieli bankowości spółdzielczej. Tematem spotkania była strategia rozwoju, a wyzwania przyszłości. Misja i rola sektora banków spółdzielczych.

Aktualności zrzeszeń

Podczas Zgromadzenia Prezesów Banków Spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS S.A., które odbyło się 7 grudnia br., przedstawiono wyniki konkursu „Najlepszy Bank Spółdzielczy zrzeszony z Bankiem Polskiej Spółdzielczości".
Podczas Zgromadzenia Prezesów Banków Spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS S.A., które odbyło się 7 grudnia br., uroczyście pożegnano Prezesów odchodzących na emeryturę oraz powitano ich następców.
Podczas Zgromadzenia Prezesów Banków Spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS S.A., które odbyło się 7 grudnia br., w miejsce Prezesów Banków Spółdzielczych, którzy przeszli na emeryturę wybrano nowych.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała aneks do umowy o współpracy z SGB Bank SA, który umożliwia uruchomienie nowej linii kredytów preferencyjnych ZC.

Aktualności banków spółdzielczych

W dniu 25 listopada, podczas gali finałowej XVII edycji Konkursu "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców, Janina Wolanin", Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Księżpolu po raz 10 z rzędu odebrała nagrodę w postaci Tytułu przyznanego przez Kapitułę Konkursu oraz Kryształowe "JABŁUSZKO".
Bank Spółdzielczy w Czarnkowie był sponsorem rozgrywek I Halowego Turnieju Piłki Nożnej Juniorów Młodszych. W hali sportowej, 3 grudnia do turnieju przystąpiły cztery drużyny. Współzawodnictwo było zacięte, ale zgodne z zasadami fair play.
W styczniu 2016 roku minęło 150 lat od chwili powołania do życia Kasy Oszczędności i Pożyczki Towarzystwa Rzemieślniczego, której kontynuatorem jest Bank Spółdzielczy w Środzie Wielkopolskiej. Obejrzyj film o Banku
W spotkaniu wziął udział Prezes Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego Pan Stanisław Pyszka. Wręczył upominki i odebrał List Gratulacyjny z okazji 90-lecia Banku.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Raporty „Rozwój systemu finansowego w Polsce” opracowane zostały przez zespół ekspertów z Departamentu Stabilności Finansowej NBP.
BFG - opracowanie miesięczne, wrzesień 2016

Rekomendacje i informacje KNF

Banki uczestniczące w IPS stanowiły we wrześniu 2016 r. 84,1% liczby wszystkich banków spółdzielczych i dysponują ok. 80% potencjału tego sektora. Część banków działających poza IPS, w liczbie 56 złożyło w dniu 20 października 2016 r. wniosek o wyrażenie zgody na utworzenie apeksowego banku zrzeszającego.
Zmiana polega na roszerzeniu Rekomendacji o kredyty hipoteczne ze stałą stopą procentową

Union Investment

Banki spółdzielcze coraz częściej decydują się na współpracę z towarzystwami funduszy inwestycyjnych w zakresie dystrybucji kont IKE i IKZE. Powodów jest kilka. Jeden z najważniejszych to utrzymujące się od dłuższego czasu niskie stopy procentowe w Polsce - mówi dyr. Anna Żelazna

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Rozwój bankowości internetowej w erze szybkich zmian, architektura przyszłości w systemach bankowych, nowości w rozwiązaniach IT

ZBP - informacje, ekspertyzy

Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, działający przy Związku Banków Polskich został uhonorowany tytułem „Lidera Przedsiębiorczości 2016” w kategorii „Instytucja Wspierająca Przedsiębiorczość”.
III kwartał 2016 roku upłynął pod znakiem znacznego spadku popytu na kredyty mieszkaniowe. To największy kwartalny spadek liczby nowo udzielonych kredytów od pięciu lat.

Z innej beczki

Kiedyś było to kościelne święto ku czci św. Mikołaja, biskupa Miry, a teraz do dzieci przychodzi baśniowy Mikołaj
W miniony piątek przyjęta przez Sejm. Dziś będzie zaopiniowana przez senackie Komisje. Sąd Najwyższy twierdzi, że opiniowany projekt ma wszelkie cechy prawa „stanu wyjątkowego”, którego, o ile wiadomo, nikt w Polsce dotąd nie wprowadził zgodnie z art. 228 i nast. Konstytucji.

BlueNet dla sektora BS

Urządzenia UTM i tradycyjne firewalle od strony bezpieczeństwa i realizowanych w tych obszarach zadań, służą ogólnie do tego samego, czyli zabezpieczają naszą sieć przed niepowołanym dostępem z zewnątrz. Gdzie w takim razie występują różnice?
Gdybyśmy chcieli dosłownie przetłumaczyć słowo „hardening”, to najprostszym tłumaczeniem od razu nam się nasuwającym jest polskie słowo „utwardzanie”. Proponujemy przy tym tłumaczeniu pozostać, bo utwardzanie systemów teleinformatycznych dobrze oddaje znaczenie słowa hardeningu w IT

Artykuły nie tylko dla informatyków

Rynek FinTech w Europie Środkowo-Wschodniej jest wart 2,2 mld euro, Polska liderem w obszarze innowacji w bankowości oraz płatnościach
Polska znalazła się na 4 miejscu w rankingu europejskich krajów charakteryzujących się najmniejszą liczbą ataków hakerskich.

Fotoreportaże

Nie tylko Rossa i Cmentarz Łyczakowski. Zabytkowe cmentarze, na których znajdują się polskie nagrobki rozsiane są na całych terenach nazywanych Kresami Wschodnimi II Rzeczpospolitej.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 08.12.2016 Informacje dnia PEKAO, UNICREDIT, PZU, PFR Zakończenie negocjacji między UniCredit a konsorcjum PZU oraz PFR. Umowa dotyczy sprzedaży udziałów Banku Pekao S.A. (32,8% ogólnej liczby głosów) oraz Pioneer Pekao Investment Management S.A., a tym samym pośrednie nabycie Pioneer Pekao TFI S.A., Pekao Pioneer PTE S.A. i...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego ustawa jako niezgodna z traktatem akcesyjnym UE i niezgodna z unijnym prawem
Wniosek o zbadanie zgodności przepisów ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji:

Parlament Europejski

Komisja przedstawiła dzisiaj sprawozdanie z postępów z wdrażania ustaleń zawartych w oświadczeniu UE-Turcja oraz w realizacji unijnych programów relokacji i przesiedleń.
Polskie regiony przekazują w Europejskim Komitecie Regionów stanowisko ws. polityki spójności po 2020 r.

Konferencje / Szkolenia

w prawie polskim oraz perspektywy zmian wynikających z IV Dyrektywy AML/CFT. 25 stycznia 2017, Warszawa

Razem z Asseco

Asseco zostało uhonorowane „Medalem 25-lecia” Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. Wyróżnienie wręczono podczas obchodów jubileuszu 25-lecia Związku. Medal odebrał Adam Góral – Prezes Zarządu Asseco Poland S.A.
Miło nam poinformować, że Asseco otrzymało nagrodę za najlepszy produkt z wykorzystaniem Angulara w kategorii enterprise. Autorskie rozwiązanie Asseco Customer Banking Platform zostało wyróżnione podczas ngPoland Angular Conference 2016

Analizy, raporty, projekty ustaw

Najnowszy raport autorstwa firm Expander i Metrohouse.