Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Dziś, między innymi, rząd pochyli się nad Sprawozdaniem z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 r.
Stały komitet Rady Ministrów przyjął projekt nowelizacji ustawy o NBP wprowadzającej m.in. mechanizm tzw. rotacyjności składu RPP i rekomendował go rządow
PKW podała na konferencji prasowej oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Zwyciężył Andrzej Duda, który zdobył 51,55 proc. poparcia, natomiast Bronisław Komorowski uzyskał 48,45 proc. poparcia.
Pierwszą reakcją rynku walutowego na wynik wyborów prezydenckich było osłabienie złotego. Po kilku godzinach obserwujemy trend w kierunku względnej stabilizacji. Rano za euro płacono dzisiaj 4,1311 złotego, a po godzinie 13-tej 4,1081 złotego. Dolar amerykański kosztował w tym czasie 3,7571 złotego oraz 3,7435 złotego. O godzinie 8.00 za funta...
Mateusz Szczurek poinformował, że rząd ma przyjąć założenia Ordynacji podatkowej we wrześniu. Dokładnie tak jak wcześniej zapowiadano.
​Kancelaria Prezydenta wycofuje z konsultacji projekt ustawy przewidujący możliwość przejścia na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego przez osoby z co najmniej 40-letnim stażem składkowym.
Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, chce we wrześniowym referendum zapytać Wrocławian o ich opinię na temat budowy metra we Wrocławiu - podaje portal Transport publiczny

Aktualności zrzeszeń

Ukazał się 5 numer wydawanego przez Bank BPS magazynu Grupy BPS „Bank Wspólnych Sił”
Jak wynika z programu prac Senatu - ustawa o bankach spółdzielczych etc. zostanie rozpatrzona przez Komisję Budżetu i Finansów Publicznych o godz. 15.00, w sali obrad plenarnych w dniu 28 maja
Klienci Banku BPS i banków spółdzielczych z Grupy BPS mogą korzystać z portalu zakupowego Planet Plus, który pozwala w prosty sposób oszczędzać podczas zakupów w internecie.
Na Forum można było spotkać bardzo dużo nowych twarzy. Wsród „nowicjuszy konferencyjnych” byli prezesi banków i menadżerowie związani z sektorem IT.

Aktualności banków spółdzielczych

Po raz czwarty tygodnik POLITYKA nagradzał przedsiębiorstwa za działania z obszaru społecznej odpowiedzialności (CSR).
Fundusz Przyjazny Przedsiębiorczości jest inicjatywą Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju w Białymstoku oraz Banku Spółdzielczego w Brańsku. Projekt trwa od dwóch lat.
Bank Spółdzielczy w Sztumie po raz trzeci już na nordic walking, któremu towarzyszy wiele dodatkowych atrakcji.
Czas, jaki upłynął od poprzedniego Zebrania Przedstawicieli BS w Raciborzu z pewnością został dobrze wykorzystany przez władze i pracowników Banku.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

KNF opublikowała dane za marzec 2015
Prezentowane zestawienia zawierają zagregowane dane sektora bankowego

Rekomendacje i informacje KNF

KNF podała dane kwartalne TFI
Raport o sytuacji banków w 2014 roku
Informacja o sytuacji spółdzielczych kas oszczędnościowo – kredytowych w 2014 r.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Analiza wstępnych wyników sektora BS za 2014 r. wskazuje, że banki spółdzielcze sukcesywnie rozwijają się, ale nie bez dużego wysiłku i problemów. Rozwój następuje pomimo spełnienia szeregu kosztownych wymogów KNF stawianych sektorowi.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Według marcowego pomiaru, indeks reputacji TRI*M wyniósł 30 punktów i nie uległ zmianie w odniesieniu do wyniku odnotowanego w analogicznym okresie poprzedniego roku.
W przeprowadzonej podczas Forum ankiecie aż 82% uczestników opowiedziało się za stwierdzeniem, że banki i inne organizacje narażone na cyberataki powinny dzielić się informacjami o zagrożeniach z innymi.

Z innej beczki

Obchodzony 21 maja Światowy Dzień Kosmosu jest świętem ustanowionym z inicjatywy amerykańskich astronautów.
18 maja 1935 roku odbył się pogrzeb Józefa Piłsudskiego. Trumna ze zwłokami Marszałka spoczęła w krypcie św. Leonarda na Wawelu.

Ciekawe rzeczy w sieci

Nadarza się dobra okazja, żeby znacząco zwiększyć w naszym rynku bankowym udział banków z polskim kapitałem. Czy przejdzie nam koło nosa? - pyta "Gazeta Bankowa"

Artykuły nie tylko dla informatyków

Kielce 9 czerwca. Temat Rekomendacja D - czy jesteśmy przygotowani do inspekcji. Koledzy z BS-ów mówią do kolegów z BS-ów!
Celem Programu jest wsparcie rozwoju Bankowości Spółdzielczej w Polsce w taki sposób, aby umożliwić jej skuteczniejsze konkurowanie z bankami komercyjnymi.

Fotoreportaże

W tegoroczną Noc Muzeów już po raz piąty swoje podwoje otworzyło Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Tym razem pod hasłem „Noc kooperatystów”.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 25.05.2015 Informacje dnia POLSKA Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie, złoty traci na wartości . Andrzej Duda zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce, jaka została przeprowadzona w niedzielę 24 maja 2015 roku. Zgodnie z sondażem late poll zagłosowało na niego 52% głosujących. Urzędującego prezydenta...

Prawo

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw- dotyczy BTE
Projekt założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, tabela rozbieżności, stanowisko KZBS

Parlament Europejski

Ambasadorzy państw Unii Europejskiej wstępnie zatwierdzili przepisy wzmacniające gwarancje dla podróżnych wykupujących w internecie usługi i pakiety turystyczne.
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy mające na celu zapobieganie praniu pieniędzy, przestępstwom podatkowym oraz finansowaniu terrorystów

Konferencje / Szkolenia

Do całkowicie bezpłatnego udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli branży: finansowej, ubezpieczeniowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji, energetyki, branży usługowej

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Asseco Poland S.A. uruchomiło pierwsze w sektorze, profesjonalne Centrum Zarządzania Dostępem do bankowości elektronicznej dla Klientów Banków Spółdzielczych

Analizy, raporty, projekty ustaw

Co zrobiono, czego nie zrobiono i na co zwrócić uwagę - wyłuszcza KE