Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Środa upływa pod znakiem stabilizacji kursów podstawowych walut. Rano za euro płacono 4,1468 złotego, a w południe 4,1371 złotego. Nieznacznie zmienił się kurs dolara amerykańskiego. O godzinie 8.00 płacono za tę walutę 3,8022 złotego, a po godzinie 13-tej 3,8008 złotego. Funt brytyjski kosztował w tym czasie odpowiednio 5,8644 złotego oraz 5,8459...
KE postuluje rozmieszczenie UE 40 tysięcy uchodźców. Docierają oni przez Morze Śródziemne do Włoch i Grecji. Do Polski miałoby trafić 2659 osób.
KNF zarzuca bankom powierzchowne traktowanie problemu frankowiczów – informuje „Puls Biznesu”.
Królowa Elżbieta II poinformowała w środę, że do końca 2017 roku zostanie przeprowadzone referendum w sprawie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
Rzecznik Praw Dziecka wnioskował o ujednolicenie książeczek zdrowia. Powinna ona stać się częścią dokumentacji medycznej.
Jan Bury, szef klubu PSL w rozmowie z radiową Jedynką, twierdzi, że obecny prezydent mało zrobił dla rolników, być może mało też zaproponował.
PSL przejął prezydencki projekt reformy emerytalnej. Projekt dotyczący możliwości przejścia na emeryturę po 40 latach pracy trafi wkrótce do laski marszałkowskiej.

Aktualności zrzeszeń

W dniu 28 maja senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych rozpatrzy przyjętą przez Sejm ustawę o bankach spółdzielczych etc. Do ustawy w Senacie dołączono dwa druki: Opinię Biura Legislacji Kancelarii Senatu oraz pismo grupy banków spółdzielczych
Ukazał się 5 numer wydawanego przez Bank BPS magazynu Grupy BPS „Bank Wspólnych Sił”
Jak wynika z programu prac Senatu - ustawa o bankach spółdzielczych etc. zostanie rozpatrzona przez Komisję Budżetu i Finansów Publicznych o godz. 15.00, w sali obrad plenarnych w dniu 28 maja
Klienci Banku BPS i banków spółdzielczych z Grupy BPS mogą korzystać z portalu zakupowego Planet Plus, który pozwala w prosty sposób oszczędzać podczas zakupów w internecie.

Aktualności banków spółdzielczych

Corocznie Nadsański Bank Spółdzielczy wspiera Kapucyński Piknik Charytatywny i bierze czynny udział w zbiórce charytatywnej.
BS w Wysokiem Mazowieckiem zintensyfikował swoją działalność kulturalno-społeczną i edukacyjną.Będzie ją realizować fundacja Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem.
Po raz czwarty tygodnik POLITYKA nagradzał przedsiębiorstwa za działania z obszaru społecznej odpowiedzialności (CSR).
Fundusz Przyjazny Przedsiębiorczości jest inicjatywą Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju w Białymstoku oraz Banku Spółdzielczego w Brańsku. Projekt trwa od dwóch lat.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna.
KNF opublikowała dane za marzec 2015

Rekomendacje i informacje KNF

Komunikat z 257. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 26 maja 2015 r. W dwieście pięćdziesiątym siódmym posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wzięli udział: Pan Andrzej Jakubiak – Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Pan Wojciech Kwaśniak – Zastępca Przewodniczącego Komisji...
KNF podała dane kwartalne TFI
Raport o sytuacji banków w 2014 roku

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Analiza wstępnych wyników sektora BS za 2014 r. wskazuje, że banki spółdzielcze sukcesywnie rozwijają się, ale nie bez dużego wysiłku i problemów. Rozwój następuje pomimo spełnienia szeregu kosztownych wymogów KNF stawianych sektorowi.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Według marcowego pomiaru, indeks reputacji TRI*M wyniósł 30 punktów i nie uległ zmianie w odniesieniu do wyniku odnotowanego w analogicznym okresie poprzedniego roku.
W przeprowadzonej podczas Forum ankiecie aż 82% uczestników opowiedziało się za stwierdzeniem, że banki i inne organizacje narażone na cyberataki powinny dzielić się informacjami o zagrożeniach z innymi.

Z innej beczki

105 lat temu - 27 maja 2010 roku -w Baden-Baden zmarł Robert Koch jeden z twórców bakteriologii i nauki o chorobach zakaźnych, laureat nagrody Nagrody Nobla.
Obchodzony 21 maja Światowy Dzień Kosmosu jest świętem ustanowionym z inicjatywy amerykańskich astronautów.

Ciekawe rzeczy w sieci

http://info-car.pl/bazapytan/

Artykuły nie tylko dla informatyków

Kielce 9 czerwca. Temat Rekomendacja D - czy jesteśmy przygotowani do inspekcji. Koledzy z BS-ów mówią do kolegów z BS-ów!
Celem Programu jest wsparcie rozwoju Bankowości Spółdzielczej w Polsce w taki sposób, aby umożliwić jej skuteczniejsze konkurowanie z bankami komercyjnymi.

Fotoreportaże

W tegoroczną Noc Muzeów już po raz piąty swoje podwoje otworzyło Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Tym razem pod hasłem „Noc kooperatystów”.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 27.05.2015 Informacje dnia POLSKA Stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła na koniec kwietnia br. 11,2% wobec 11,7% miesiąc wcześniej, podał GUS. W kwietniu 2014 stopa ta wyniosła 13% a liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 1 782,2 tys., czyli była niższa o 14,3% niż przed rokiem. SEKTOR BANKOWY Wywiad z Markiem...

Prawo

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw- dotyczy BTE
Projekt założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, tabela rozbieżności, stanowisko KZBS

Parlament Europejski

Wzrosną wydatki na bezpieczeństwo i pomoc humanitarną, ale ogólnie wydatki będą zbliżone do tegorocznych.
Nowa dyrektywa UE zwiększy kontrolę nad dużymi transakcjami gotówkowymi, których… nie ma. W systemie pozabankowym średnia wpłata gotówki wg KNF wyniosła w III kwartale ubr. 105 zł.

Konferencje / Szkolenia

Prowadzone przez ekspertów prelekcje koncentrować się będą na zagadnieniach związanych z energetyką wiatrową

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Asseco Poland S.A. uruchomiło pierwsze w sektorze, profesjonalne Centrum Zarządzania Dostępem do bankowości elektronicznej dla Klientów Banków Spółdzielczych

Analizy, raporty, projekty ustaw

Co zrobiono, czego nie zrobiono i na co zwrócić uwagę - wyłuszcza KE