Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Szefem jest znajomy Jurgiela Paweł Grzechnik. Grzechnik jest specjalistą od hodowli zwierząt futerkowych.Jego doktorat: "Zastosowanie paszy granulowanej w żywieniu lisów polarnych".
Minister, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo wszystkich Polaków, zajmuje się szczuciem jednych na drugich i nasyłaniem bojówek na ludzi, którzy spokojnie demonstrują
Zgodnie z przewidywaniami, ale nie z oczekiwaniami Polaków Beata Szydło odwołała tylko ministra finansów Pawła Szałamachę. Potężny stanie się nowy minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, który stanie na czele superresortu
Stosunek do tej propozycji w największym stopniu różnicuje religijność. Im częstszy deklarowany udział w praktykach religijnych, tym częstsze poparcie dla zakazu handlu w niedzielę.
Blisko 40% firm już teraz narzeka na trudności w znalezieniu wykwalifikowanej kadry. Według szacunków finansowanie z programu Rodzina 500+ może w dłuższym terminie ograniczyć aktywność zawodową wśród rodziców o kolejne 235 tys. osób.
Agencja ratingowa EuroRating obniżyła rating kredytowy banku Deutsche Bank Polska S.A. z poziomu BBB- do BB+. Perspektywa ratingu została określona jako negatywna.
Rakieta Buk, którą zestrzelono w lipcu 2014 r. samolot malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines (lot MH17) nad wschodnią Ukrainą, pochodziła z Rosji - poinformowali w środę śledczy, prezentując wyniki międzynarodowego dochodzenia karnego w tej sprawie.

Analitycy Banku BPS S.A.

Pozytywnie należy ocenić także zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach w relacji średnich zarobków netto w Polsce do bardziej rozwiniętych krajów. W 2006 r. zarobki netto w naszym kraju stanowiły 25 % średniej w UE, w 2009 r. było to już 29 %, zaś w 2014 r. 33 %.
  • Pozytywnie należy ocenić także zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach w relacji średnich zarobków netto w Polsce do bardziej rozwiniętych krajów. W 2006 r. zarobki netto w naszym kraju stanowiły 25 % średniej w UE, w 2009 r. było to już 29 %, zaś w 2014 r. 33 %.
  • Wprowadzenie dokumentu w życie zniszczy dorobek pokoleń naukowców, leśników, przyrodników oraz myśliwych, którzy doprowadzili do odbudowy i stabilizacji populacji wielu gatunków zwierząt i ptaków zagrożonych lub ginących w naszym kraju - pisze Polski Związek Łowiecki
  • W poniedziałek (19 września) Komisja Europejska wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie wprowadzonego przez resort finansów 1 września br. podatku od sprzedaży detalicznej. To okazja aby skorygować złożenia - pisze analityk Daniel Piekarek
  • Piotr Chrzanowski, Wiceprezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. został wybrany na Wiceprzewodniczącego Rady ds. Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców ZBP. W Radzie zasiadają przedstawiciele 34 banków, w tym 21 banków komercyjnych. 11 banków spółdzielczych oraz dwóch banków zrzeszających.
  • Trwają obchody 25-lecia Związku Banków Polskich, których uroczystym elementem jest wyróżnianie podczas najważniejszych wydarzeń i spotkań branżowych osób, które miały swój istotny udział w dynamicznym rozwoju i bezpiecznym funkcjonowaniu polskiej bankowości.
  • Wydaje się, iż wstrzymanie się z oceną może zwiększyć wrażliwość naszej waluty na spekulacje rynkowe. Wynika to z faktu, iż brak komunikatu można interpretować zarówno pozytywnie (obowiązuje rating, który został zaktualizowany przez Moody’s w maju br.), jak i negatywnie
  • Jeśli w innych krajach banki spółdzielcze absorbują 20-30 proc. rynku, jeśli są tam traktowane jako instytucje bardzo stabilne finansowo, to dlaczego w Polsce z taką niechęcią lub zażenowaniem mówimy o spółdzielczości, traktujemy ją jak archaizm - mówi Prezes Zarządu Banku BPS S.A. Zdzisław Kupczyk
  • Nasze wsparcie nie oznacza pomocy związanej bezpośrednio z działalnością biznesową banku, gdyż jest to zadanie realizowane przez bank zrzeszający. Naszą rolą jest wspieranie stabilnego rozwoju np. poprzez odciążenie banków od spraw formalnych związanych z zarządzaniem ryzykiem - mówi Adam Skowroński
  • W tym tygodniu poznamy pierwsze po wakacjach decyzje banków centralnych w sprawie stóp procentowych. Na środę zaplanowano komunikat władz monetarnych w Polsce, w czwartek poznamy decyzję Rady Europejskiego Banku Centralnego, zaś za dwa tygodnie (21 września) swój komunikat opublikuje amerykański Fed.

Aktualności zrzeszeń

Zainteresowanie rządu bankami spółdzielczymi wynika z braku podatku bankowego - mówi prezes Ryszard Lorek w wywiadzie
Weźmie w nim udział 21 zespołów działających pod opieką spółdzielni gminnych, mieszkaniowych oraz "Cepelii", ale także i banków spółdzielczych
Zmiana pozwoli ograniczyć skutki odroczonego przystąpienia do Systemu Ochrony SGB dla banków, które są obecnie członkami Zrzeszenia SGB, ale nie są uczestnikami Systemu Ochrony SGB.
Zachęcamy do dalszego kontaktu z Biurem KZBS w celu zgłaszania kwestii dotyczących codziennej działalności Państwa banków, które wymagają podjęcia działań wobec instytucji państwowych i rządowych.

Aktualności banków spółdzielczych

W Oddziale Banku Spółdzielczego w Oławie przy ul. Pałacowej 13 w Oławie została oddana do użytku nowo zmodernizowana Sala Obsługi Klientów Instytucjonalnych.
W związku z pojawieniem się w mediach informacji dotyczących zatrzymania członków byłego Zarządu Banku Spółdzielczego w Nadarzynie, obecny Zarząd Banku oświadcza, że osoby zatrzymane przez CBA od ponad roku nie są pracownikami Banku Spółdzielczego w Nadarzynie
Bank Spółdzielczy w Chełmnie ma nowąstronę internetową. Jest przejrzysta, fukcjonalna i atrakcyjna wizualnie. Bank ma również swoje konto na FB.
Zatrzymania mają związek z wejściem CBA do prezesów SK BANKU w maju tego roku.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

W I półroczu 2016 r. wynik finansowy netto sektora bankowego1 wyniósł 8,0 mld zł, tj. o 1,2% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. S

Rekomendacje i informacje KNF

Wydając rekomendację dla SKOK, KNF wzięła pod uwagę sytuację w sektorze SKOK, stwierdzone nieprawidłowości i realia rynkowe.
W serwisie internetowym KNF została opublikowana syntetyczna informacja o kierunkach podziału zysku za 2015 r. krajowych banków komercyjnych:
Oświadczenie Przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka ws. artykułu J.Szewczaka pt. „Warszawska ośmiornica”

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych

ZBP - informacje, ekspertyzy

20 września br. w warszawskim Pałacu Prymasowskim odbyła się debata ekspercka zatytułowana „Kredyty walutowe a stabilność sektora bankowego”. Zorganizowana została wspólnie przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich (TEP), Związek Banków Polskich oraz redakcję „Super Expressu”.
„Perspektywy rynku obrotu gotówki w Polsce” – pod takim hasłem przebiegała pierwsza sesja tegorocznego Kongresu. Jakie nowe regulacje w zakresie cash processingu czekają nas w najbliższych latach?

Z innej beczki

Wprowadzenie dokumentu w życie zniszczy dorobek pokoleń naukowców, leśników, przyrodników oraz myśliwych, którzy doprowadzili do odbudowy i stabilizacji populacji wielu gatunków zwierząt i ptaków zagrożonych lub ginących w naszym kraju - pisze Polski Związek Łowiecki
Pierwszym "prawem jazdy" był dokument wystawiony dla Karla Benza w 1888 roku. Wydano go w związku ze skargami mieszkańców Mannheim na hałas i zapach jaki roztaczał jego Motorwagen

BlueNet dla sektora BS

Każdy z nas (najprawdopodobniej smiley​) choć raz w życiu używał różnej maści komunikatorów do rozmów głosowych przez Internet lub sieć lokalną. Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć trochę jak to się dzieje, że głos wędruje np. za ocean całkiem za darmo.
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, a to dla banków oznacza okres wytężonej pracy i dodatkowych obowiązków wynikających z zamknięcia roku, sprawozdań oraz dopinania projektów. Pracownicy banku podzielą się na tych, co na wszystko mają czas i na tych „ciągle zapracowanych”.

Artykuły nie tylko dla informatyków

W 2015 roku prawie 40 proc. składki przypisanej brutto w ubezpieczeniach na życie i 10 proc. składki w ubezpieczeniach majątkowych pozyskano w kanale bancassurance.
Niektóre opłaty bankowe potrafią wprawić w zdumienie i przy tym podnieść ciśnienie. Przykład? Zlecając przelew walutowy, nie zawsze wiemy, ile nas to będzie kosztowało, a chcąc zmienić konto na tańsze czasami trzeba liczyć się z dodatkowymi wydatkami.

Fotoreportaże

Chwila przerwy, chwila wakacyjnego oddechu czyli kolejny fascynujący fotoreportaż Czesławy Kosturek z niezwykłej podróży. Krok po kroku po Makaronezji. Widoki, kolory, emocje, smaki. Świetne opisy, zwyczaje, odczucia - specjalnie dla czytelników Bs.net.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 20.09.2016 Informacje dnia KOMISJA EUROPEJSKA Komisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie polskiego podatku od sprzedaży detalicznej . Komisja obawia się, że progresywne stawki oparte na wielkości przychodów przyznają przedsiębiorstwom o niskich przychodach selektywną przewagę nad ich...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Projekt ustawy o restrukturyzacji kredytów denominowanych i indeksowanych do waluty innej niż waluta polska oraz o wprowadzeniu zakazu udzielania takich kredytów - Kukiz 15
„Kancelaria Liberty” „Bądźmy Legalni”, „Legalni z Prawem” rozsyłają masowo maile o odpowiedzialności grożącej za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia zbiorów danych do rejestracji.

Parlament Europejski

Komitet Obrony Demokracji, uczestniczka wydarzeń poznańskiego Czerwca '56 Aleksandra Baniasiak i Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika są wśród laureatów tegorocznej Nagrody Obywatelskiej Parlamentu Europejskiego.
Pozycja Unii Europejskiej stała się dużo twardsza wobec starań o czerpanie korzyści z UE bez brania na siebie pełnej odpowiedzialności po tym, jak Wlk. Brytania w czerwcu br. zdecydowała o wyjściu z Unii.

Konferencje / Szkolenia

Warszawa, 27 września 2016. Nowe oblicze bankowości - wykorzystanie technologii, bezpieczeństwo transakcji elektronicznych

Razem z Asseco

Jak wykorzystać nową rzeczywistość w bankowości? - Asseco Banking Forum już 11 października w Warszawie!
W trakcie dwudniowego Forum uczestnicy mogli zapoznać się z Asseco CBP - platformą bankowości internetowej i mobilnej autorstwa Asseco Poland. Z udostępnionego w marcu br. rozwiązania Asseco CBP korzysta obecnie ponad 50 banków spółdzielczych.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Problematyka reprywatyzacji w świetle projektów ustaw w latach 1989-2016 . Autor: Robert Stawicki Główny specjalista, Biuro Analiz i Dokumentacji Senatu