Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Konsumenci ankietowani przez GUS w I połowie czerwca przewidują, że w kolejnych 12 miesiącach ceny wzrosną w niewielkim stopniu - poinformował NBP.
Transfery środków z Unii Europejskiej do Polski wyniosły w maju 693,53 mln euro – podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.
Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył w środę, że nie ma powodu, by w razie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej londyńskie City pozostało ośrodkiem transakcji clearingowych dla euro,
Prezydent Rosji Władimir Putin wydał w środę dekret o przedłużeniu do końca 2017 roku embarga na produkty żywnościowe z krajów Unii Europejskiej, wprowadzonego w odpowiedzi na unijne sankcje będące reakcją na politykę Rosji wobec Ukrainy.
Wielka Brytania może po wyjściu z UE mieć dostęp do wspólnego unijnego rynku, jeśli będzie przestrzegać swobody przepływu osób – taki warunek postawili przywódcy 27 pozostałych państw Wspólnoty.
Brexit nie zmienił unijnych nastrojów Polaków. Byliśmy i jesteśmy w grupie największych euroentuzjastów. W sondażu za pozostaniem w Unii opowiada się 81 pro
W tym tygodniu na rynku walutowym obserwujemy stabilizację notowań funta brytyjskiego na poziomie 5,3 złotego. W czwartkowy poranek za tę walutę płacono 5,3516 złotego.

Analitycy Banku BPS S.A.

Analitycy Banku BPS prognozują, że tym razem Polska wyjdzie z grupy. Robią to porównując dane gospodarcze 24 krajów biorących udział w rozgrywkach : PKB, inflację, stopę bezrobocia i bilans obrotów bieżących
  • W pierwszym kwartale tego roku IPS – SGB został wzmocniony przez 4 banki: BS w Jastrowie, SBL w Złotowie, BS w Gnieźnie, a także LBS w Strzałkowie. W drugim kwartale do IPS – SGB dołączyły 2 banki: BS w Chodzieży oraz RBS w Malanowie.
  • Piękny gest Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego. Ukłon w stronę ludzi współtworzących historię nie tylko Polski i Podhala, ale i wspólnej Europy, tak ważny w dzisiejszych nieprzewidywalnych czasach.
  • W marcu 2016 przedstawiciele Międzynarodowego Związku Spółdzielni i Komisji Europejskiej podpisali umowę ramową o partnerstwie w globalnym programie rozwoju. Będzie promocja spółdzielczości w Europie
  • Przyznajcie się. To wy go wpuściliście… Kevin ma trzynaście lat i wielki problem, bo brat wciąż mu podbiera pieniądze ze skarbonki. Przez kilkanaście stron komiksu chłopiec uczy się świata bankowości i bankowości elektronicznej notując różne przypadki i wpadki
  • Nikt nie przewidział, że nadchodzi apokalipsa. Nadeszła 1 i za chwilę 17 września 1939 roku likwidując polską państwowość. Zaczęły się trwające ponad pięć lat straszne czasy mroku, po których już nic nie było takie samo. Co się wówczas działo ze spółdzielczymi finansowymi instytucjami? Jak potoczyły się ich losy?
  • W drugiej edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu, przygotowanego przez Fundację Patriotyzmu Gospodarczego oraz dziennik "Rzeczpospolita", Bank Spółdzielczy w Brodnicy uznany został najbardziej patriotyczną wśród instytucji finansowych w Polsce
  • Pytamy Prezesa Banku BPS Zdzisława Kupczyka: sektor kończy dostosowywanie się do zmienionych przez CRDIV/CRR warunków funkcjonowania. Teraz najważniejsza będzie współpraca i strategia w ramach IPS, aby zwiększyć konkurencyjność banków spółdzielczych. Jaką drogę Pan by wskazał?
  • Szyfrowanie to nic innego jak zabezpieczanie transmisji danych tak, aby nie dało się ich ujawnić poza stronami do tego uprawnionymi. Mechanizmy ochrony kryptograficznej gwarantują integralność przesyłanych danych oraz potwierdzają, że strony komunikujące się ze sobą, są tymi, za które się podają.
  • 21 czerwca br. w Warszawie odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.N a stanowisko Prezesa KZBS zgłoszono kandydaturę, Pani Krystyny Majerczyk – Żabówka. Wniosek ten jednomyślnie poparli wszyscy uczestniczący w obradach

Aktualności zrzeszeń

W pierwszym kwartale tego roku IPS – SGB został wzmocniony przez 4 banki: BS w Jastrowie, SBL w Złotowie, BS w Gnieźnie, a także LBS w Strzałkowie. W drugim kwartale do IPS – SGB dołączyły 2 banki: BS w Chodzieży oraz RBS w Malanowie.
Hasło Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości 2016 brzmi: Spółdzielnie - zdolność do działania na rzecz zrównoważonej przyszłości.
Wręczono podziękowania dla banków partnerskich projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL.
Do Spółdzielni Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS przystąpiły kolejne cztery banki. Obecnie System Ochrony Zrzeszenia BPS tworzy więc aktualnie 259 banków spółdzielczych i Bank BPS.

Aktualności banków spółdzielczych

Piękny gest Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego. Ukłon w stronę ludzi współtworzących historię nie tylko Polski i Podhala, ale i wspólnej Europy, tak ważny w dzisiejszych nieprzewidywalnych czasach.
Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie, podczas pikniku rodzinnego organizowanego dla pracowników banku i ich rodzin, wydzielił specjalną strefę kibica
Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie już po raz kolejny został laureatem nagrody w kategorii RUBINOWY HIT 2016 z dwiema gwiazdami za kompleksową ofertę usług bankowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komputerowych i internetowych,
W sobotę tradycyjnie przy wsparciu Hexa Banku Spółdzielczego odbyła się Noc Świętojańska w Wiźnie, natomiast w niedzielę druga edycja imprezy pod nazwą Piknik Party Piątnica.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Informacja miesięczna. Kwiecień 2016
W I kwartale 2016 r. wynik finansowy netto sektora bankowego 1 wyniósł 3,5 mld zł, o 15,7% mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Suma bilansowa wzrosła w skali roku o 3,9% i wyniosła 1627,3 mld zł. Wartość kredytów dla sektora niefinansowego zwiększyła się o 5,7%, do 969,2 mld zł, a depozytów o 9,3%, do 932,9 mld zł. Wybrane...

Rekomendacje i informacje KNF

KNF opublikowała stanowisko dotyczące emisji przez banki obligacji podporządkowanych
Współpraca będzie dotyczyć działań Prezesa UOKiK wynikających ze znowelizowanej ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. W szczególności „tajemniczego klienta” – czyli czynności zmierzających do zakupu towaru w celu uzyskania informacji stanowiących dowód w sprawie.
KNF jednogłośnie wydała rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Po pierwszym kwartale 2016 r. liczba klientów indywidualnych mających podpisaną umowę bankowości elektronicznej wyniosła ponad 30,8 mln.
ZBP odnosi się do Analizy Prawnej dotyczącej kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich

Z innej beczki

Muhammed Ali, który jako jedyny bokser w historii trzykrotnie sięgnął po tytuł mistrza świata wszechwag i skutecznie bronił go dziewiętnaście razy.
Nikt nie przewidział, że nadchodzi apokalipsa. Nadeszła 1 i za chwilę 17 września 1939 roku likwidując polską państwowość. Zaczęły się trwające ponad pięć lat straszne czasy mroku, po których już nic nie było takie samo. Co się wówczas działo ze spółdzielczymi finansowymi instytucjami? Jak potoczyły się ich losy?

BlueNet dla sektora BS

Prawdopodobnie wielu czytelników na samą myśl o zagadnieniu pod nazwą „Zarządzanie Jakością Danych” dostaje gęsiej skórki
Szyfrowanie to nic innego jak zabezpieczanie transmisji danych tak, aby nie dało się ich ujawnić poza stronami do tego uprawnionymi. Mechanizmy ochrony kryptograficznej gwarantują integralność przesyłanych danych oraz potwierdzają, że strony komunikujące się ze sobą, są tymi, za które się podają.

Artykuły nie tylko dla informatyków

„Mi się nigdy te kołchozy nie podobały” - powiedział do mnie niedawno prezes jednego z Banków Spółdzielczych.
W ostatnich dniach pojawiły się informację o wykorzystaniu wizerunku statystyki publicznej do rozpowszechnienia wiadomości zawierających oprogramowanie złośliwe – typu malware.

Fotoreportaże

Wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże, zachwycająca architektura królewskich miast i gorące piaski Sahary – wszystko to czeka na nas w Maroku, malowniczym kraju północnozachodniej Afryki, oficjalnie nazywanym – Królestwem Maroka.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 28.06.2016 Informacje dnia Wielka Brytania, USA Agencje S&P i Fitch tną rating Wielkiej Brytanii. W reakcji na Brexit, w poniedziałek agencje Standard&Poor’s i Fitch poinformowały o obcięciu oceny wiarygodności kredytowej Wielkiej Brytanii. Agencja S&P obniżyła rating z oceny AAA do AA, natomiast agencja Fitch...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Zarządzenie nr 15/2016 Prezesa Narodowego Banku Polskiego z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie zakresu, trybu i terminów przekazywania przez banki, objęte obowiązkowym systemem gwarantowania, informacji do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece, ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa

Parlament Europejski

Podczas niego postanowiono o konieczności zachowania czterech podstawowych swobód UE oraz jedności Wspólnoty 27 państw. Przywódcy "27"
"Podczas gdy niektóre państwa członkowskie mogą postanowić, iż będą integrować się wolniej lub w mniejszym zakresie, trzon UE musi zostać wzmocniony, a rozwiązań wybiórczych należy unikać", czytamy w rezolucji.

Konferencje / Szkolenia

Jak się przygotować, jak zabezpieczyć, kto jest kim czyli czym się różni urząd skarbowy od urzędu kontroli skarbowej

Razem z Asseco

Nowe konsorcjum branżowe wprowadza otwarte standardy dla mobilnych podpisów elektronicznych.
Asseco znalazło się w pierwszej piątce w 19 kategoriach raportu Computerworld TOP 200. W 8 kategoriach firma zajęła 1. miejsce, poprawiając tym samym zeszłoroczny wynik.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Badanie barier związanych z ubankowieniem wśród osób młodych w Polsce- opracowanie NBP