Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Przed godziną 15-tą euro kosztowało 4,3041 złotego, a dolar amerykański 3,9600 złotego. Notowania obniżyły także funt i frank. Za funta brytyjskiego trzeba było zapłacić 4,8376 złotego. Kurs CHF do PLN wynosił w tym czasie 3,9682.
Podcza dzisiejszego posiedzenia rządu omawiano m.in. Projekt ustawy o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw
Rumuński rząd zamierza skierować do trybunału konstytucyjnego przyjętą w ubiegłym tygodniu przez parlament ustawę o przewalutowaniu kredytów we frankach szwajcarskich po kursie historycznym
Nie ma obecnie terminu, od kiedy MF chciałby wprowadzić modyfikację w konstrukcji podatku od instytucji finansowych, ale to rozważa – poinformował PAP wiceminister finansów Wiesław Janczyk.
Należy się spodziewać, że tempo wzrostu PKB w III kwartale było „nieco” niższe niż 3,1 proc. odnotowane za I półrocze – oceniła Maria Jeznach, dyrektor Departamentu Rachunków Narodowych w GUS.
Poniedziałek był drugim dzień II Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Uczestnicy domagali się m.in. pełnego dostępu do metod planowania rodziny, zgodnego z ich sumieniem i życiowymi wyborami. Protestom towarzyszyły hasła: "Nie dla Polski fanatyków", "Wolność, równość, bezpieczeństwo. Gdzie jest wasze człowieczeństwo", "Biskup nie równa się lekarz", "...
W prasie ocena roku rządów PiS. Jak wygląda realizacja wyborczych obietnic? Co obiecywano, a jak poszło naprawdę? Bardzo krytyczna jest opinia opozycji. Sondaże też nie są aż tak przychylne rządzącej partii. Ale PiS jest bardzo z siebie zadowolone.

Analitycy Banku BPS S.A.

Na tle bardziej rozwiniętych gospodarek, wskaźnik inflacji w Polsce kształtuje się na niższym poziomie (poniżej zera), jednak także w naszym kraju widoczna jest tendencja wzrostowa (we wrześniu br. wskaźnik CPI w ujęciu rocznym ukształtował się na poziomie minus 0,5 %, tj. najwyżej od grudnia 2015 r.)
  • Bank BPS przygotował dla swoich Klientów promocję, która daje możliwość spłaty na preferencyjnych warunkach zadłużenia z tytułu kredytów obrotowych zaciągniętych w innych Bankach oraz otrzymania dodatkowych środków z przeznaczeniem na bieżącą działalność.
  • . Rentowność kapitału własnego banków spadła w Polsce z 10 proc. w 2014 roku do 6,6 proc. w 2015 roku. W 2017 roku będzie to 3-4 proc. Z kolei w Europie Środkowej rentowność wyniosła 6,7 proc. w stosunku do 4,5 proc. w 2014 roku i w 2018 roku ma osiągnąć wartość 7,8 proc.
  • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. pod nazwą Akademia Banku BPS rozpoczyna cykl wykładów poświęconych bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
  • Na tle bardziej rozwiniętych gospodarek, wskaźnik inflacji w Polsce kształtuje się na niższym poziomie (poniżej zera), jednak także w naszym kraju widoczna jest tendencja wzrostowa (we wrześniu br. wskaźnik CPI w ujęciu rocznym ukształtował się na poziomie minus 0,5 %, tj. najwyżej od grudnia 2015 r.)
  • Gdybyśmy chcieli dosłownie przetłumaczyć słowo „hardening”, to najprostszym tłumaczeniem od razu nam się nasuwającym jest polskie słowo „utwardzanie”. Proponujemy przy tym tłumaczeniu pozostać, bo utwardzanie systemów teleinformatycznych dobrze oddaje znaczenie słowa hardeningu w IT
  • Obecna sytuacja rynkowa nie sprzyja bankom. Utrzymująca się niepewność, a przede wszystkim niskie stopy procentowe, zniechęcają klientów do lokat. Powoduje także wstrzymanie inwestycji, a więc i akcji kredytowej. W jaki sposób przy obecnie niskich stopach procentowych zwiększyć przychody banku?
  • Święty Nepomucen, łąki i pola ochroni przed suszą i powodzią. Mosty uchroni i przeprawy, sprowadzi dobre życie rodzinne i wesprze spowiedników- Taka jest ludowa tradycja. Stąd figurki św. Nepomucena przy mostach, rzekach, skrzyżowaniach dróg, placach i kościołach.
  • Na datę sporządzenia niniejszej analizy, tj. na datę 27.09.2016 r. uczestnikami IPS były 464 spośród 560 działających banków spółdzielczych (267 w Zrzeszeniu BPS i 197 w Zrzeszeniu SGB). Poza IPS funkcjonowało 96 banków spółdzielczych.
  • Bank BPS przygotował animację na temat bezpieczeństwa bankowości elektronicznej, która ma pomóc Klientom w zrozumieniu zasad bezpiecznego realizowania transakcji internetowych. Z filmu dowiemy się do czego służy bankowość internetowa

Aktualności zrzeszeń

Bank BPS przygotował dla swoich Klientów promocję, która daje możliwość spłaty na preferencyjnych warunkach zadłużenia z tytułu kredytów obrotowych zaciągniętych w innych Bankach oraz otrzymania dodatkowych środków z przeznaczeniem na bieżącą działalność.
Przedsięwzięcie realizowane jest na podstawie współpracy Concordii Ubezpieczenia, Banków Spółdzielczych SGB i Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA. Skierowane jest ono do słuchaczy szkół rolniczych w całej Polsce
Sejm jednogłośnie zaakceptował w piątek ustawę, która przewiduje możliwość zakładania darmowego tzw. podstawowego rachunku płatniczego.
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. pod nazwą Akademia Banku BPS rozpoczyna cykl wykładów poświęconych bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Aktualności banków spółdzielczych

Udziałowcy i klienci protestują przeciwko skazaniu ich Banku na niebyt, podkreślają, że bank odgrywał ogromną rolę w społeczności lokalnej, był incjatorem wielu przedsięwzięć, wspierał organizacje działające na rzecz pożytku publicznego. Bank działał od 100 lat i jego brak wpłynie na kondycję rejonu i lokalnego biznesu.
W związku ze spełnieniem warunku gwarancji wobec Banku Spółdzielczego w Nadarzynie, Bankowy Fundusz Gwarancyjny („Fundusz”) rozpoczął działania związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem wypłat środków gwarantowanych deponentom Banku.
Finansowany przez spółkę "Fratria" portal braci Karnowskich - wpolityce.pl bardzo interesuje się bankami spółdzielczymi, szczególnie w kontekście działalności byłego szefa nadzoru Andrzeja Jakubiaka, któremu wciąż zarzuca brak nadzoru nad sektorem
23 października odbyła się jubileuszowa XX edycja Ogólnopolskiego Turniej Tańca Towarzyskiego i X Dziecięca Gala Taneczna sponsorowany przez Hexa Bank Spółdzielczy.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych i banków – IX '16
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec sierpnia 2016 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Informujemy, że do publicznej konsultacji został przesłany projekt Rekomendacji H dotyczącej systemu kontroli wewnętrznej w bankach.
Informujemy, że w serwisie internetowym KNF zostało opublikowane stanowisko dotyczące produktów finansowych o charakterze polis lokacyjnych.

Union Investment

Obecna sytuacja rynkowa nie sprzyja bankom. Utrzymująca się niepewność, a przede wszystkim niskie stopy procentowe, zniechęcają klientów do lokat. Powoduje także wstrzymanie inwestycji, a więc i akcji kredytowej. W jaki sposób przy obecnie niskich stopach procentowych zwiększyć przychody banku?

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Rozwój bankowości internetowej w erze szybkich zmian, architektura przyszłości w systemach bankowych, nowości w rozwiązaniach IT

ZBP - informacje, ekspertyzy

Kredyty obrotowe przedsiębiorstw i kredyty mieszkaniowe w największym stopniu zaważyły na wrześniowych zmianach w głównym indeksie koniunktury Pengab.
Tak jak i w minionych latach piąta edycja Forum cieszyła się dużym zainteresowaniem środowiska bankowego. W tym roku głównym z poruszanych tematów, było przygotowanie wdrożenia dyrektywy PSD2.

Z innej beczki

Jako pierwsza jednostka pod polską banderą "Lwów" w swych podróżach odwiedził szereg portów Bałtyku, Morza Północnego, Śródziemnego, Czarnego, oraz Atlantyku, wszędzie robiąc furorę wyglądem swoim i załogi
Zbudowano go w Hamburgu. W 1929 roku kupiło go społeczeństwo Pomorza. 24.X.1945 r. żaglowiec wrócił do Polski po wojennym internowaniu go w Sztokholmie.

BlueNet dla sektora BS

Gdybyśmy chcieli dosłownie przetłumaczyć słowo „hardening”, to najprostszym tłumaczeniem od razu nam się nasuwającym jest polskie słowo „utwardzanie”. Proponujemy przy tym tłumaczeniu pozostać, bo utwardzanie systemów teleinformatycznych dobrze oddaje znaczenie słowa hardeningu w IT
Projektem „Kevin sam w Banku” zachęciliśmy Banki Spółdzielcze do edukacji młodzieży gimnazjalnej w zakresie bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych

Artykuły nie tylko dla informatyków

Komunikat Generalnego Inspektora Informacji Finansowej dla podmiotów prowadzących działalność w zakresie wymiany walut jako instytucji obowiązanych w sprawie stosowania środków bezpieczeństwa finansowego.
Biznes, który jest celem samym w sobie nie jest skuteczny. Ostatecznym jego celem powinien zawsze być człowiek.

Fotoreportaże

Święty Nepomucen, łąki i pola ochroni przed suszą i powodzią. Mosty uchroni i przeprawy, sprowadzi dobre życie rodzinne i wesprze spowiedników- Taka jest ludowa tradycja. Stąd figurki św. Nepomucena przy mostach, rzekach, skrzyżowaniach dróg, placach i kościołach.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 25.10.2016 Informacje dnia ORANGE POLSKA Wyniki za 3Q’2016: przychód na poziomie 2.851 mln PLN (-4% r/r), EBITDA 832 mln PLN (marża 29%, -2 p.p. r/r). Zysk netto wyniósł 37 mln PLN (110 mln PLN w 3Q’2015, -66 % r/r). Wyniki nie odbiegają od oczekiwań analityków. W 3Q’2016 liczba klientów zmniejszyła się o 302 tys. MANGATA...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

„Kancelaria Konsumencka", „Kancelaria Liberty”, „Bądźmy Legalni”, „Legalni z Prawem” rozsyłają masowo maile o odpowiedzialności grożącej za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia zbiorów danych do rejestracji
Opinia w sprawie projektu ustawy o zasadach zwrotu określonych kwot spreadów walutowych pobieranych w przypadku kredytów powiązanych z walutami obcymi (CON/2016/50), Polska,

Parlament Europejski

Posłowie domagają się mechanizmu oceny stanu poszanowania demokracji, praworządności i praw podstawowych w państwach członkowskich UE. Końcowy etap - zawieszenie w prawach członka
Wynik brytyjskiego referendum może mieć negatywny wpływ na budżet UE w 2017 roku, ale Parlament Europejski pracuje nad tym, by temu zapobiec - mówi Jens Geier

Konferencje / Szkolenia

To okazja do spotkania i dialogu zainteresowanych rozwojem nowoczesnej bankowości spółdzielczej.Warszawa, 22 listopada

Razem z Asseco

Blisko 200 przedstawicieli sektora bankowego, IT oraz mediów spotkało się 11 października w Warszawie podczas kolejnej edycji konferencji Asseco Banking Forum.
Asseco Poland S.A. organizuje kolejną edycję szkoleń poświęconych sprawozdawczości ostrożnościowej.

Analizy, raporty, projekty ustaw

W Sejmie jest nowy projekt regulacji prawa aborcyjnego. Radykalny. Kary za przerwanie ciąży - choć nie dla kobiet - byłyby jeszcze ostrzejsze, a środki antykoncepcyjne dla kobiet nielegalne