Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się wyłudzeniami VAT na wielką skalę. Skarb Państwa na działalności przestępców stracił co najmniej 5 mln złotych.
Cyberprzestępcy w ofensywie. Tym razem na ich celowniku znaleźli się klienci PKO Banku Polskiego. "Ostrzegamy przed nowym scenariuszem oszustw z wykorzystaniem bankowości elektronicznej" - czytamy w komunikacie na stronie banku.
Redakcja portalu bs.net uprzejmie informuję, że w dniach 25.02.2017 roku od godziny 18.00 do dnia 26.02.2017 roku godziny 10.00 będą prowadzone prace serwisowe. W tym czasie mozliwe sa zakłócenia w dostępności do naszego serwisu. Za powstałe niedogodności przepraszamy.
W ubiegłym roku wydaliśmy na reformę kopalń 1,52 mld zł. Średnio straciły 7 zł na każdej tonie węgla
Do 28 lutego 2017 r. każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej musi złożyć odpowiedni wniosek.
Kredyty hipoteczne będą mogły udzielać tylko instytucje kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego (banki i skok-i), a kredyty będą udzielane w walucie, w której klienci uzyskują większość dochodów
W ostatnim dniu 36. posiedzenia Sejmu posłowie uchwalili 12 ustaw. Wśród nich są ułatwienia dla pracowników, emerytów i rencistów w rozliczeniach PIT już za 2016 r., ustawa regulująca zasady zawierania umów kredytu hipotecznego oraz zmiany w Kodeksie karnym.

Analitycy Banku BPS S.A.

Specjalnie dla portalu www.bs.net.pl komentarz Daniela Piekarka z Bank BPS S.A. Według danych GUS, wzrost PKB w IV kwartale 2016 r. wyniósł 2,7 % r/r, wobec 2,5 % wzrostu w III kwartale 2016r.

Aktualności zrzeszeń

13 stycznia 2018 roku to data, obligująca poszczególne kraje członkowskie UE, w tym Polskę do implementacji do krajowych porządków prawnych Dyrektywy PSD 2. Dyrektywa weszła w życie 1 stycznia 2016 r. i zastąpi dotychczasową Dyrektywę PSD.
Obecność banków spółdzielczych pomaga lokalnemu biznesowi. Tak wynika z badań polskich i zagranicznych naukowców
Banki SGB były najczęściej wybierane przez rolników szukających korzystnego kredytowania.
Ciekawy artykuł Marcina Idzika opublikował magazyn NBS - prezentuje on wyniki badań zmian aktywności klientów banków spółdzielczych na rynku usług bankowych.

Aktualności banków spółdzielczych

Wacław Tomecki - Prezes Banku Spółdzielczego w Żorach wyrózniony "Tryptykiem Żorskim" - prestiżową nagrodą dla osób zasłużonych dla miasta.
Podziękowania dla pracowników Banku Spółdzielczego w Gnieźnie oddział w Mogilnie za pracę charytatywną przy liczeniu datków zebranych podczas 25-tego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
Pierwsze miejsce wśród lokat 3M Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w opracowanym przez serwis Bankier.pl „Rankingu lokat 3M Bankier.pl – luty 2017 r., Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie zajął I miejsce wśród lokat 3M bez dodatkowych warunków. http://www.pbsciechanow.pl/16,wydarzenia.html?tresc=3596
Srebrne jabłko dla PBS w Ciechanowie Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie został uhonorowany przez Burmistrza Miasta Mława srebrnym jabłkiem za wsparcie lokalnych artystów i podmiotów zajmujących się działalnością kulturalną oraz pomagających w organizacji ważnych imprez kulturalnych, patriotycznych i rozrywkowych. http://www.pbsciechanow.pl/16,...

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

W minionym roku rynek obligacji Catalyst obchodził swoje siódme urodziny. Czy był to dla niego udany rok? Podsumowuje rok 2016 Piotr Ludwiczak, Head of Research, Michael/Ström.
Zwiększyły się realne dochody sektora gospodarstw domowych. Wzrost realnych dochodów opierał się w dużej mierze na wysokiej dynamice świadczeń społecznych, w której dominującą rolę odgrywały wypłaty w ramach programu Rodzina 500 Plus.

Rekomendacje i informacje KNF

w artykule z RP o działaniach KNF w sprawie handlu kontami bankowymi
Funkcjonowanie strony internetowej KNF zostało przywrócone po tym, jak zidentyfikowana została próba ingerencji z zewnątrz w obsługujący ją system informatyczny.

Union Investment

Rozmowa z Anną Żelazną, dyrektorem ds. bankowości spółdzielczej Union Investment TFI na temat funduszu typu asset allocation.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Prowadzone badania pokazują, że oddziały odgrywają kluczową rolę w zdobywaniu nowych klientów lub sprzedaży nowych produktów. W tradycyjnych bankach detalicznych aż 70-90 proc. nowej sprzedaży generują oddziały. Z roku na rok spada jednak częstotliwość wizyt klientów oraz liczby operacji realizowanych w placówkach bankowych.

Głos Izb Gospodarczych

13 stycznia 2018 roku to data, obligująca poszczególne kraje członkowskie UE, w tym Polskę do implementacji do krajowych porządków prawnych Dyrektywy PSD 2. Dyrektywa weszła w życie 1 stycznia 2016 r. i zastąpi dotychczasową Dyrektywę PSD.
Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich ogłosiła V polską konkursu Etyka w finansach (Ethics in Finance). Organizatorem światowej edycji jest Obserwatorium Finansowe, szwajcarska fundacja non profit w Genewie (www.robincosgroveprize.org). Jednym z partnerów międzynarodowej edycji jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Z innej beczki

Osoby starsze stanowią niewykorzystany kapitał ludzki na obszarach wiejskich. Niezbędna jest ich aktywizacja i przedstawienie ciekawych propozycji samorealizacji. Dla tej grupy osób potrzebne jest też zaprojektowanie specyficznych dla obszarów wiejskich modeli zabezpieczenia socjalnego.
Saszetka pasty terapeutycznej stosowanej w leczeniu niedożywienia kosztuje zaledwie 1,70 zł. Wystarczą 3 saszetki dziennie przyjmowane przez tydzień, aby dziecko szybko przybrało na wadze 1 kg. Jest to najtańsza i najprostsza terapia leczenia niedożywienia. Nie wymaga hospitalizacji i może być stosowana w domu.

Wsparcie Biznesu

Profil klienta – czyli jego preferencje, upodobania, nawyki postawy, przekonania i zachowania konsumenckie – staje się wyznacznikiem strategii każdej firmy w budowaniu i utrzymywaniu trwałych więzi z klientami.
Zmniejszenie wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka operacyjnego oznacza poprawę współczynnika wypłacalności i daje możliwość utrzymania lub podniesienia wymogu z tytułu ryzyka kredytowego. Może więc w danym przypadku wiązać się z możliwością rozwinięcia akcji kredytowej i poprawy wyniku finansowego.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Dziś obchodziłby 62 urodziny, niestety od 6 lat nie ma Go wśród Nas. Dziękujemy za Jego wkład w rozwój technologii i za wszystko co po sobie zostawił
Po kryzysie banki - nawet te największe - sygnalizowały nieraz, że chcą zerwać z wcześniejszymi praktykami prowadzącymi do nadużyć. Przypadek Wells Fargo pokazuje, że mimo lawiny regulacji chroniczna nierentowność sektora sprawia, że wciąż znajdują się nowe furtki.

Fotoreportaże

Bieszczady wciąż jeszcze dzikie, nie do końca odkryte, momentami tajemnicze. To zapierające dech w piersiach widoki, mgła unosząca się nad połoninami, małe wioski, zatopione w krajobrazie cerkwie. To także ludzie, którzy żyją tu od pokoleń, ale również ci, którzy dotarli tu w poszukiwaniu spokoju i harmoni.

Puls Parkietu - rynek akcji

Puls Parkietu - rynek akcji Opracowanie z dnia - 24.02.2017

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Advertisement

Prawo

Kredytowanie leczenia jest rozwiązaniem dla aktywnych konsumentów, którzy na swoje zdrowie patrzą jak na inwestycję, która będzie procentować przez lata
Prezentujemy artykuł Elektroniczne zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego w świetle zmian wprowadzonych do Kodeksu cywilnego, Kodeksu postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw autorstwa Małgorzaty Miller, radcy prawnego, partnera w SLS Seredyński Sandurski Kancelaria Radców Prawnych sp.p. Artykuł ukazał się w magazynie Bank Spółdzielczy.

Parlament Europejski

23.02.2017 r EBA, czyli Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, opublikowała finalną wersję tzw. RTS-ów, czyli wytycznych technicznych do Dyrektywy PSD II.
Polska gospodarka jest w fazie silnego wzrostu, mimo wciąż dość niskiego poziomu inwestycji – to jedna z ocen KE zawarta w corocznym raporcie o sytuacji gospodarczej w Polsce

Konferencje / Szkolenia

Szkolenia jeśli mają być dofinansowane, muszą być wybrane spośród usług zarejestrowanych przez usługodawców posiadających uprawniania do realizacji usług z dofinansowaniem w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości

Razem z Asseco

Nowoczesne rozwiązania informatyczne pozwalają budować przyjazne państwo. Tam, gdzie komfort i wygoda obywatela są jednym biegunem, drugim jest bezpieczeństwo systemów przetwarzających wrażliwe dane. To właśnie e-bezpieczeństwo będzie jednym z głównych tematów podczas VII edycji konferencji Computerworld Państwo 2.0, której partnerem strategicznym jest Asseco. Spotkanie odbędzie się w dniach 2-3 marca w Warszawie.
Nasze społeczeństwo jest bardzo otwarte, a nasze banki w nowoczesny sposób realizują funkcjonalności bankowe, więc tym bardziej są otwarte na rozwiązania fintechowe - powiedział Tomasz Leś, Starszy Menedżer Produktu, Asseco Poland. Ponadto w swojej wypowiedzi wskazał na przykłady firm fintechowych z Polski, które bardzo mocno promują własne produkty już nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Mikro i małe firmy więcej eksportują i inwestują. 49% firm inwestowało w 2016 r - to najwyższy wynik w 7-letniej historii badania "Raport o sytuacji mikro i małych firm”. 18% z nich prowadziło w ostatnim roku działalność eksportową. To dwa razy więcej niż w pierwszym badaniu. Ogólny wskaźnik koniunktury osiągnął poziom 96,7 pkt i był to drugi najlepszy wynik w okresie ostatnich 7 lat (+3 pkt powyżej średniej z lat 2010-2015). Wyzwaniem dla firm jest zwiększenie innowacyjności - pokazały wyniki raportu.