Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Były wiceszef MSZ Mikołaj Dowgielewicz został przedstawicielem Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) przy Unii Europejskiej - poinformował we wtorek bank. Będzie się zajmował relacjami EBI z unijnymi instytucjami.
70 proc. Polaków otrzymuje od swoich pracodawców dodatkowe świadczenia. Najbardziej ceniona i pożądana przez nas jest opieka medyczna.
Spadło poparcie dla wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu RP, jednocześnie przybyło przeciwników tego rozwiązania
Analizuje Wyborcza Biz. Z analizy wygląda na to, że najwcześniej w 2017 roku, choć RPP obniżając stopy do poziomu 1,5 sugerowała, że ta decyzja kończy cykl łagodzenia polityki pieniężnej. Ale wystąpiły zdarzenia, które podwyżkę mogą odwlec.
Na koniec pierwszego półrocza 2015 roku 19 ankietowanych banków uniwersalnych prowadziło 29 mln kont osobistych. W ciągu minionego roku rynek urósł o kolejny milion rachunków.
Jednodniowe referendum kosztuje 90 mln zł, z czego diety dla obwodowych komisji wyborczych to ponad 35 mln zł. Karty do głosowania będą kosztować 4 mln zł
Narodowy Bank Polski przygotował aplikację mobilną „Encyklopedia pojęć ekonomicznych”. Można ją bezpłatnie pobrać na tablety i telefony.

Analitycy Banku BPS S.A.

Z danych wynika, iż za wytwarzanie 2/3 wartości dodanej w Polsce odpowiedzialne są zaledwie trzy rodzaje działalności. Najwyższy udział w strukturze ma handel oraz działalność związana z transportem.
  • Z danych wynika, iż za wytwarzanie 2/3 wartości dodanej w Polsce odpowiedzialne są zaledwie trzy rodzaje działalności. Najwyższy udział w strukturze ma handel oraz działalność związana z transportem.
  • Wczoraj w Senacie odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego rozpatrywano ustawę o nadzorze makroostrożnościowym i zarządzaniu kryzysowym. Komisja nie uwzględniła wniesionych poprawek i zarekomendowała przyjęcie ustawy bez zmian.
  • Zdaniem KNF BFG powinien mieć możliwość obejmowania również udziałów w bankach spółdzielczych, a nie tylko akcji banków jak do tej pory.
  • Przed bankami spółdzielczymi stoi konieczność reorganizacji zrzeszeń. Nowe przepisy prawa CRDIV/CRR , wprowadzone z myślą o dużych bankach muszą być zaadoptowane również do małych instytucji finansowych. W efekcie wdrożenie tych regulacji może wpłynąć negatywnie na finansowanie gospodarki.
  • czyli VIII Spotkania Orkiestr Dętych pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wołczynie. Prowadził je najlepszy konferansjer wśród burmistrzów i najlepszy burmistrz wśród konferansjerów - Pan Jan Leszek Wiącek - Burmistrz Wołczyna. Dzięki BS w Wołczynie działo się!
  • Przedstawiamy zapiski Prezesa Józefa Myrczka z warsztatów na temat proporcjonalności zorganizowanych przez Europejski Nadzór Bankowy. Mają one charakter notatek z kolenych prezentacji i wystąpień, cechują się zwięzłością i podkreślają najważniejsze tezy.
  • Lwów rozpalony do białości. 38-39 stopni. Wieczorami mury miasta oddają nagromadzone w dzień ciepło. Nie ma czym oddychać. Ranek nie przynosi orzeźwienia. Ale to nic nowego, Ukraina od wielu miesięcy ma wysoką gorączkę.
  • Polska jest krajem o niskim ubankowienieniu, jednym z najniższych w całej Unii Europejskiej - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz w rozmowie z BS.net
  • Opinia z dnia 5 sierpnia w sprawie projektu ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych denominowanych w walutach obcych. EBC ostrzega Polskę przed skutkami ustawy

Aktualności zrzeszeń

Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych” ,w którym opublikowany został m.in. wywiad z Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Izabelą Leszczyną, dotyczący kwestii ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych
W Bankach Spółdzielczych SGB objętych konkursem można wziąć kredyt, wysłać rodzinne wakacyjne zdjęcie i zawalczyć o cenne nagrody.
W dniu 31 sierpnia 2015 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwałę nr 18/2015 w sprawie określenia form, trybu oraz szczegółowych warunków udzielania zwrotnej pomocy finansowej z funduszu restrukturyzacji banków spółdzielczych.
Banki Spółdzielcze z Grupy BPS rozpoczynają Trzecią Edycję Programu TalentowiSKO – nowej odsłony Szkolnych Kas Oszczędności prowadzonych w Bankach Spółdzielczych od pokoleń.

Aktualności banków spółdzielczych

Sponsorem XVIII Letnich Koncertów Organowych już po raz kolejny był Bank Spółdzielczy w Limanowej. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych
W minioną sobotę ( 29.08.2015r. ) w pięknych plenerach Pałacu w Brynku miała miejsce uroczysta Gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach podsumowująca XV finał konkursu o statuetkę „Kruszec Biznesu”.
W tym roku, zjechało do Czarnkowa 108 par bliźniąt z różnych zakątków naszego kraju i nie tylko, bowiem goszczono również parę bliźniąt z Dublina w Irlandii. Uczestnikom święta bliźniąt towarzyszyły całe rodziny, przyjaciele i znajomi, wszyscy świetnie się bawili.
14 sierpnia br. dzieci uczestniczące w parafialnych półkoloniach odwiedziły Bank Spółdzielczy w Zgierzu.Każdy z małych gości otrzymał od Banku drobny upominek.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Czerwiec 2015
Dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec czerwca 2015 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Instytut Allerhanda zaprasza do udziału w Call for Papers ogłoszonym w ramach czwartej edycji Polskiego Kongresu Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2015. Komisja Nadzoru Finansowego objęła Kongres FinReg2015 patronatem honorowym. 14-15 października
Wśród banków, które nie udzielały frankowych kredytów mieszkaniowych były zarówno podmioty z kapitałem zagranicznym, jak i krajowym, w tym banki spółdzielcze.
KNF zaakceptowała założenia rekomendacji dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych zawieranych w internecie za pośrednictwem banków, krajowych instytucji płatniczych, krajowych instytucji pieniądza elektronicznego oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Nowy Magazyn BS.NET do pobrania

ZBP - informacje, ekspertyzy

Czy technologie biometryczne są przyszłością bankowości? Jak wykorzystywać biometrię w poszukiwaniu nowych strumieni dochodów? Konferencja International Biometric Congress umożliwi uzyskanie odpowiedzi m.in. na te pytania, jak również pozwoli usystematyzować wiedzę
Raport AMRON – SARFiN: w drugim kwartale bieżącego roku nastąpił niespotykany od kilku kwartałów wzrost liczby i wartości nowych kredytów mieszkaniowych.

Z innej beczki

Do dziś nie wiadomo na pewno, czy Kałasznikow był konstruktorem słynnych karabinków, czy nie była to mistyfikacja
Tak mówili na wyrzutnię Niemcy, "Katiusza" - mówili o niej Rosjanie. Piosenkę o Katiuszy śpiewała cała radziecka armia, strzelając przy tym z wyrzutni.

Ciekawe rzeczy w sieci

Najwięcej banków pobożnych powołał znany jezuita o. Piotr Skarga, który związał tę instytucję z Arcybractwem Miłosierdzia. I to właśnie on zainicjował w Polsce banki pobożne zapewne w 1579 w Wilnie i w 1587 w Krakowie.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości dzieci jest jej kreowanie. Szczególnie klarownie widać to na przykładzie zabezpieczenia finansowego.
Siłą rozwiązań BIG DATA Abastry jest duża skalowalność, elastyczność i uniwersalność. Nasze rozwiązania, w zależności od ilości i charakterystyki danych, opieramy o różne typy baz danych.

Fotoreportaże

KDBS Bank z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej Bankowej zorganizował w tym roku II Gwiaździsty Rajd Rowerowy Spółdzielców. Potem ugotował kocioł żuru i zorganizował związany z Dniem konkurs. Jego zwycięzca odjechał rowerem ufundowanym przez Bank.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 02.09.2015 Informacje dnia STREFA EURO Spadek stopy bezrobocia w lipcu w strefie euro. Bezrobocie wyniosło 10,9%, wobec 11,1% miesiąc wcześniej. Konsensus rynkowy wynosił 11,1%. Stopa bezrobocia dla całej Unii Europejskiej wyniosła 9,5% w lipcu, wobec 9,6% miesiąc wcześniej. TORPOL WAWEL Wzrost zaangażowania. W 2Q’15 spółka...

Prawo

W dniu 9 września Sejm rozpatrzy sprawozdanie Komisji Finansów dotyczące ustawy o tzw. uśpionych rachunkach. Komisja rekomenduje przyjęcie jej.
Opinia Senatu do ustawy o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w systemie finansowym

Parlament Europejski

Od września w ramach struktur Komisji Europejskiej zacznie działać zespół, którego zadaniem będzie przeciwstawianie się propagandzie Rosji.
Analiza Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

Konferencje / Szkolenia

Udział w wykładach będzie nieodpłatny. Terminy i miejsca zostaną opublikowane wkrótce.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

Lobbing polskiego biznesu w Brukseli dziesięć lat po akcesji