Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Minister finansów Mateusz Szczurek w Reykjaviku spotka się z tamtejszym ministrem finansów i z prezesem Banku Centralnego Islandii. Podpisze specjalny aneks do umowy, który umożliwi Islandii wcześniejszą spłatę zobowiązania.
Woda wdarła się do mieszkań i zabudowań gospodarczych wskutek gwałtownych nawałnic, które przeszły nad częścią kraju. Strażacy mają pełne ręce roboty.
We wtorek złoty traci do wszystkich głównych walut. Frank szwajcarski podrożał z ceny 3,9630 złotego do 4,0017 złotego. Także kurs euro rośnie. O godzinie 8.00 płacono za tę walutę 4,1049 złotego, a w południe 4,1354 złotego. Rano za dolara amerykańskiego płacono 3,7567 złotego, a o godzinie 12-tej 3,7910 złotego. Za funta brytyjskiego płacono...
"W ciągu ostatnich 15 lat wydajność pracy w Polsce rosła znacznie szybciej niż w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, a płace rosły dwa i pół razy wolniej" - przyznał prezes NBP w wystąpieniu do studentów
Emocje związane z wyborami prezydenckimi już powoli opadają Czekają nas następne, może większe, związane z wyborami parlamentarnymi. Kto wygra?
W Wielkiej Brytanii rośnie wiara w powodzenie na rynku pracy. Bezrobocie spadło do 5,5 proc.
Wczoraj bankowcy rozmawiali o tym, jak rozwiązać problem osób zadłużonych we frankach szwajcarskich. Kierunkowo rozwiązania zaprezentujemy w środę (27 maja) – obiecuje prezes ZBP, Krzysztof Pietraszkiewicz.

Aktualności zrzeszeń

W dniu 28 maja senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych rozpatrzy przyjętą przez Sejm ustawę o bankach spółdzielczych etc. Do ustawy w Senacie dołączono dwa druki: Opinię Biura Legislacji Kancelarii Senatu oraz pismo grupy banków spółdzielczych
Ukazał się 5 numer wydawanego przez Bank BPS magazynu Grupy BPS „Bank Wspólnych Sił”
Jak wynika z programu prac Senatu - ustawa o bankach spółdzielczych etc. zostanie rozpatrzona przez Komisję Budżetu i Finansów Publicznych o godz. 15.00, w sali obrad plenarnych w dniu 28 maja
Klienci Banku BPS i banków spółdzielczych z Grupy BPS mogą korzystać z portalu zakupowego Planet Plus, który pozwala w prosty sposób oszczędzać podczas zakupów w internecie.

Aktualności banków spółdzielczych

BS w Wysokiem Mazowieckiem zintensyfikował swoją działalność kulturalno-społeczną i edukacyjną.Będzie ją realizować fundacja Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem.
Po raz czwarty tygodnik POLITYKA nagradzał przedsiębiorstwa za działania z obszaru społecznej odpowiedzialności (CSR).
Fundusz Przyjazny Przedsiębiorczości jest inicjatywą Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju w Białymstoku oraz Banku Spółdzielczego w Brańsku. Projekt trwa od dwóch lat.
Bank Spółdzielczy w Sztumie po raz trzeci już na nordic walking, któremu towarzyszy wiele dodatkowych atrakcji.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

KNF opublikowała dane za marzec 2015
Prezentowane zestawienia zawierają zagregowane dane sektora bankowego

Rekomendacje i informacje KNF

Komunikat z 257. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 26 maja 2015 r. W dwieście pięćdziesiątym siódmym posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wzięli udział: Pan Andrzej Jakubiak – Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Pan Wojciech Kwaśniak – Zastępca Przewodniczącego Komisji...
KNF podała dane kwartalne TFI
Raport o sytuacji banków w 2014 roku

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Analiza wstępnych wyników sektora BS za 2014 r. wskazuje, że banki spółdzielcze sukcesywnie rozwijają się, ale nie bez dużego wysiłku i problemów. Rozwój następuje pomimo spełnienia szeregu kosztownych wymogów KNF stawianych sektorowi.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Według marcowego pomiaru, indeks reputacji TRI*M wyniósł 30 punktów i nie uległ zmianie w odniesieniu do wyniku odnotowanego w analogicznym okresie poprzedniego roku.
W przeprowadzonej podczas Forum ankiecie aż 82% uczestników opowiedziało się za stwierdzeniem, że banki i inne organizacje narażone na cyberataki powinny dzielić się informacjami o zagrożeniach z innymi.

Z innej beczki

Obchodzony 21 maja Światowy Dzień Kosmosu jest świętem ustanowionym z inicjatywy amerykańskich astronautów.
18 maja 1935 roku odbył się pogrzeb Józefa Piłsudskiego. Trumna ze zwłokami Marszałka spoczęła w krypcie św. Leonarda na Wawelu.

Ciekawe rzeczy w sieci

http://info-car.pl/bazapytan/

Artykuły nie tylko dla informatyków

Kielce 9 czerwca. Temat Rekomendacja D - czy jesteśmy przygotowani do inspekcji. Koledzy z BS-ów mówią do kolegów z BS-ów!
Celem Programu jest wsparcie rozwoju Bankowości Spółdzielczej w Polsce w taki sposób, aby umożliwić jej skuteczniejsze konkurowanie z bankami komercyjnymi.

Fotoreportaże

W tegoroczną Noc Muzeów już po raz piąty swoje podwoje otworzyło Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Tym razem pod hasłem „Noc kooperatystów”.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 26.05.2015 Informacje dnia POLSKA Stopa bezrobocia rejestrowanego. Według analityków stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 11,3% na koniec kwietnia br., czyli spadła o 0,4 pkt proc. wobec poprzedniego miesiąca. Na początku miesiąca Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej szacowało, powołując się na dane z urzędów pracy, że...

Prawo

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw- dotyczy BTE
Projekt założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, tabela rozbieżności, stanowisko KZBS

Parlament Europejski

Nowa dyrektywa UE zwiększy kontrolę nad dużymi transakcjami gotówkowymi, których… nie ma. W systemie pozabankowym średnia wpłata gotówki wg KNF wyniosła w III kwartale ubr. 105 zł.
Ambasadorzy państw Unii Europejskiej wstępnie zatwierdzili przepisy wzmacniające gwarancje dla podróżnych wykupujących w internecie usługi i pakiety turystyczne.

Konferencje / Szkolenia

Do całkowicie bezpłatnego udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli branży: finansowej, ubezpieczeniowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji, energetyki, branży usługowej

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Asseco Poland S.A. uruchomiło pierwsze w sektorze, profesjonalne Centrum Zarządzania Dostępem do bankowości elektronicznej dla Klientów Banków Spółdzielczych

Analizy, raporty, projekty ustaw

Co zrobiono, czego nie zrobiono i na co zwrócić uwagę - wyłuszcza KE