Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Znacząco zwiększyła się liczba ofert pracy; niepokoi, że zmniejsza się liczba osób, które w efekcie znalezienia pracy przechodzą z bezrobocia do zatrudnienia.
Rzeczniczka marszałka województwa mazowieckiego powiedziała IAR, że spośród przebywających za granicą około tysiąca sześciuset klientów biura, w niedzielę do kraju wróciło trzystu.
Daily Shot pokazuje aktywa wybranych banków europejskich i w USA w relacji do PKB macierzystego kraju. W Europie lider to Danske Bank -ok 180 proc. PKB
Ponad połowa polskich nauczycieli uważa, że posłanie 6-latków było błędem. Większość twierdzi również, iż pod względem infrastruktury szkoły nie są gotowe na edukację 6-letnich dzieci
Prowizja pobierana przez banki za transakcje dokonywane przy użyciu karty płatniczej, tzw. opłata interchange, została obniżona oraz ujednolicona w całej UE.
GUS podało wyniki badania „Sytuacja na rynku pracy migrantów i ich potomków”, które zostało zrealizowane w II kwartale 2014 r.jako dodatkowe badanie modułowe, w ramach Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL, ang. LFS).
Ostatni dzień sierpnia rozpoczął się od wzrostu kursów głównych walut. Rano za euro na rynku FOREX płacono 4,2206 złotego.

Analitycy Banku BPS S.A.

Z danych wynika, iż za wytwarzanie 2/3 wartości dodanej w Polsce odpowiedzialne są zaledwie trzy rodzaje działalności. Najwyższy udział w strukturze ma handel oraz działalność związana z transportem.
  • Z danych wynika, iż za wytwarzanie 2/3 wartości dodanej w Polsce odpowiedzialne są zaledwie trzy rodzaje działalności. Najwyższy udział w strukturze ma handel oraz działalność związana z transportem.
  • Wczoraj w Senacie odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego rozpatrywano ustawę o nadzorze makroostrożnościowym i zarządzaniu kryzysowym. Komisja nie uwzględniła wniesionych poprawek i zarekomendowała przyjęcie ustawy bez zmian.
  • Zdaniem KNF BFG powinien mieć możliwość obejmowania również udziałów w bankach spółdzielczych, a nie tylko akcji banków jak do tej pory.
  • Niebawem do rąk Państwa trafi nowy, dziesiąty już numer Magazynu BS.NET. Tym razem skupiliśmy się na szeroko pojętym bezpieczeństwie banku i jego klientów. Ale nie tylko, w numerze znajdują się też wywiady, opinie i poglądy na tematy, którymi żyje sektor banków spółdzielczych.
  • Przed bankami spółdzielczymi stoi konieczność reorganizacji zrzeszeń. Nowe przepisy prawa CRDIV/CRR , wprowadzone z myślą o dużych bankach muszą być zaadoptowane również do małych instytucji finansowych. W efekcie wdrożenie tych regulacji może wpłynąć negatywnie na finansowanie gospodarki.
  • czyli VIII Spotkania Orkiestr Dętych pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wołczynie. Prowadził je najlepszy konferansjer wśród burmistrzów i najlepszy burmistrz wśród konferansjerów - Pan Jan Leszek Wiącek - Burmistrz Wołczyna. Dzięki BS w Wołczynie działo się!
  • Przedstawiamy zapiski Prezesa Józefa Myrczka z warsztatów na temat proporcjonalności zorganizowanych przez Europejski Nadzór Bankowy. Mają one charakter notatek z kolenych prezentacji i wystąpień, cechują się zwięzłością i podkreślają najważniejsze tezy.
  • Lwów rozpalony do białości. 38-39 stopni. Wieczorami mury miasta oddają nagromadzone w dzień ciepło. Nie ma czym oddychać. Ranek nie przynosi orzeźwienia. Ale to nic nowego, Ukraina od wielu miesięcy ma wysoką gorączkę.
  • Polska jest krajem o niskim ubankowienieniu, jednym z najniższych w całej Unii Europejskiej - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz w rozmowie z BS.net

Aktualności zrzeszeń

Przedmiotem posiedzenia było m.in. omówienie aktualnego stanu prac nad wdrożeniem znowelizowanej ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających...
W nowym, ósmym numerze tęczy Polskiej" znalazła się informacja na temat dalszych losów ustawy Prawo spółdzielcze procedowanej przez Nadzwyczajną Komisję. Wynika z niej, że prace nie zostaną już zakończone.
Wczoraj w Senacie odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego rozpatrywano ustawę o nadzorze makroostrożnościowym i zarządzaniu kryzysowym. Komisja nie uwzględniła wniesionych poprawek i zarekomendowała przyjęcie ustawy bez zmian.
Zdaniem KNF BFG powinien mieć możliwość obejmowania również udziałów w bankach spółdzielczych, a nie tylko akcji banków jak do tej pory.

Aktualności banków spółdzielczych

W Gazecie Powiatu Wołomińskiego dwa materiały na tema SK Banku. Jeden to list klienta, dugi to wywiad z z rzecznikiem prasowym SK Banku, prof. dr. hab. Waldemarem J. Dziakiem.
Zakończył się 43 Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w Kategoriach Młodzieżowych JKTS Open 2015. Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju wsparł jego organizację,
XIV Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, odbył się 22 i 23 sierpnia 2015 roku w Wilkowicach (gmina Lipno, województwo wielkopolskie). Imprezie towarzyszyła wystawa rolnicza ,,Roltechnika", którą organizują Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Decyzją Rady Nadzorczej w dniu 27.08.2015r. powołany został nowy członek Zarządu Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie – Pani Anna Kaźmierska, wieloletni pracownik Banku, pełniąca dotychczas funkcję Naczelnika Zespołu Zarządzania Aktywami i Ryzykiem Kredytowym Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Czerwiec 2015
Dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec czerwca 2015 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Wśród banków, które nie udzielały frankowych kredytów mieszkaniowych były zarówno podmioty z kapitałem zagranicznym, jak i krajowym, w tym banki spółdzielcze.
KNF zaakceptowała założenia rekomendacji dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych zawieranych w internecie za pośrednictwem banków, krajowych instytucji płatniczych, krajowych instytucji pieniądza elektronicznego oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.
KNF wprowadza zmiany w praktyce zatwierdzania prospektów emisyjnych. Zmiany dotyczą spółek i emitentów, którzy złożą prospekty do KNF po 1 września 2015 r.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Nowy Magazyn BS.NET do pobrania
Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Raport AMRON – SARFiN: w drugim kwartale bieżącego roku nastąpił niespotykany od kilku kwartałów wzrost liczby i wartości nowych kredytów mieszkaniowych.
W nawiązaniu do uchwalenia przez Sejm i skierowania ww. projektu ustawy (druk nr 3660) wraz z dodatkowym sprawozdaniem Komisji Finansów Publicznych (druk nr 3781-A) do Senatu, Związek Banków Polskich przedstawia pięć propozycji zmian do tego dokumentu.

Z innej beczki

Tak mówili na wyrzutnię Niemcy, "Katiusza" - mówili o niej Rosjanie. Piosenkę o Katiuszy śpiewała cała radziecka armia, strzelając przy tym z wyrzutni.
Papieros dla dwojga, wózek przeciwgazowy, kapcie dla kota. Te wynalazki nie zdobyły może popularności, ale jaką kreatywnością musieli wykazać się wynalazcy!

Ciekawe rzeczy w sieci

Najwięcej banków, pieniędzy i ludzi zamożnych jest w Ameryce. To tam rozwija się od roku przedsięwzięcie, które daje szansę zwiększyć zyski z lokat do zauważalnego poziomu.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Siłą rozwiązań BIG DATA Abastry jest duża skalowalność, elastyczność i uniwersalność. Nasze rozwiązania, w zależności od ilości i charakterystyki danych, opieramy o różne typy baz danych.
Tak naprawdę to nie inspekcji nadzorcy obawiać się powinniśmy, ale tego, czy poziom bezpieczeństwa technologicznego pozwoli naszemu Bankowi szybko i sprawnie podnieść się po ewentualnej katastrofie bądź po wystąpieniu incydentu, zakłócającego ciągłość technologiczną jego funkcjonowania.

Fotoreportaże

KDBS Bank z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej Bankowej zorganizował w tym roku II Gwiaździsty Rajd Rowerowy Spółdzielców. Potem ugotował kocioł żuru i zorganizował związany z Dniem konkurs. Jego zwycięzca odjechał rowerem ufundowanym przez Bank.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 31.08.2015 Informacje dnia NIEMCY Wzrost sprzedaży detalicznej w Niemczech o 1,4% m/m w lipcu w ujęciu relanym. W ujęciu nominalnym wzrost wyniósł 1,3%. Oczekiwania rynku wynosiły 1% m/m. Wzrost w ujęciu rocznym wyniósł 3,3% w ujęciu realnym i 3,1% w ujęciu nominalnym. Konsensus rynkowy wynosił 1,5%. LCCORP HERKULES DUDA...

Prawo

Możliwość i sposoby eliminacji z obrotu prawnego postanowień umownych uznanych przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za abuzywne
Od zdania senatorów w dużym stopniu zależeć będzie los ustawy, więc do Senatu wpływają kolejne pisma od instytucji, izb gospodarczych, banków i organizacji zrzeszających tzw. frankowiczów. Dziś zbiera się Komisja.

Parlament Europejski

Od września w ramach struktur Komisji Europejskiej zacznie działać zespół, którego zadaniem będzie przeciwstawianie się propagandzie Rosji.
Analiza Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

Konferencje / Szkolenia

Udział w wykładach będzie nieodpłatny. Terminy i miejsca zostaną opublikowane wkrótce.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

Sprawozdanie Generalnego Inspektora Informacji Finansowej z realizacji ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w 2014 roku