Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Jak informuje Euractiv.pl premier Włoch Matteo Renzi w wywiadzie dla telewizji Rai 1 zagroził, że jest gotów zawetować projekt budżetu Unii Europejskiej, jeśli kraje Europy Środkowej nie zaczną przyjmować migrantów w ramach procesu relokacji.
Media w Szwecji donoszą o dwóch rosyjskich okrętach wojennych wyposażonych w rakiety typu Kaliber, które wpłynęły na wody Bałtyku. Swoim zasięgiem pociski obejmują cały Stary Kontynent.
Premier Beata Szydło podczas wizyty w Wielkopolsce powiedzila, że władza przywraca państwo obywatelom. W związku z tym będzie więcej policyjnych posterunków.
Mateusz Kijowski powiedział w Radiu ZET, że ma pewność, iż on i działacze KOD są inwigilowani, a ich telefony są na podsłuchach. Powiedział też, że jest przygotowany na to, że zostanie zaaresztowany.
Kandydatem do Rady Polityki Pieniężnej zgłoszonym przez senatorów PiS jest Rafał Sura – poinformował PAP senator Grzegorz Bierecki. Rafał Sura jest doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Relacja krótkoterminowego zadłużenia zagranicznego do oficjalnych aktywów rezerwowych na koniec czerwca 2016 r. wyniosła 67,2 proc. i w porównaniu z I kwartałem 2016 r. poprawiła się o 1,4 pkt. proc.
Jednolity podatek wzbudza obawy. Większość polityków sądzie, że jest to forma wprowadzenia podwyżki podatków na spełnienie wyborczych obietnic. Rzeczpospolita prowadzi akcję - Nie dla podwyżki podatków

Analitycy Banku BPS S.A.

Na tle bardziej rozwiniętych gospodarek, wskaźnik inflacji w Polsce kształtuje się na niższym poziomie (poniżej zera), jednak także w naszym kraju widoczna jest tendencja wzrostowa (we wrześniu br. wskaźnik CPI w ujęciu rocznym ukształtował się na poziomie minus 0,5 %, tj. najwyżej od grudnia 2015 r.)
  • Bank BPS przygotował dla swoich Klientów promocję, która daje możliwość spłaty na preferencyjnych warunkach zadłużenia z tytułu kredytów obrotowych zaciągniętych w innych Bankach oraz otrzymania dodatkowych środków z przeznaczeniem na bieżącą działalność.
  • . Rentowność kapitału własnego banków spadła w Polsce z 10 proc. w 2014 roku do 6,6 proc. w 2015 roku. W 2017 roku będzie to 3-4 proc. Z kolei w Europie Środkowej rentowność wyniosła 6,7 proc. w stosunku do 4,5 proc. w 2014 roku i w 2018 roku ma osiągnąć wartość 7,8 proc.
  • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. pod nazwą Akademia Banku BPS rozpoczyna cykl wykładów poświęconych bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
  • Na tle bardziej rozwiniętych gospodarek, wskaźnik inflacji w Polsce kształtuje się na niższym poziomie (poniżej zera), jednak także w naszym kraju widoczna jest tendencja wzrostowa (we wrześniu br. wskaźnik CPI w ujęciu rocznym ukształtował się na poziomie minus 0,5 %, tj. najwyżej od grudnia 2015 r.)
  • Gdybyśmy chcieli dosłownie przetłumaczyć słowo „hardening”, to najprostszym tłumaczeniem od razu nam się nasuwającym jest polskie słowo „utwardzanie”. Proponujemy przy tym tłumaczeniu pozostać, bo utwardzanie systemów teleinformatycznych dobrze oddaje znaczenie słowa hardeningu w IT
  • Obecna sytuacja rynkowa nie sprzyja bankom. Utrzymująca się niepewność, a przede wszystkim niskie stopy procentowe, zniechęcają klientów do lokat. Powoduje także wstrzymanie inwestycji, a więc i akcji kredytowej. W jaki sposób przy obecnie niskich stopach procentowych zwiększyć przychody banku?
  • Święty Nepomucen, łąki i pola ochroni przed suszą i powodzią. Mosty uchroni i przeprawy, sprowadzi dobre życie rodzinne i wesprze spowiedników- Taka jest ludowa tradycja. Stąd figurki św. Nepomucena przy mostach, rzekach, skrzyżowaniach dróg, placach i kościołach.
  • Na datę sporządzenia niniejszej analizy, tj. na datę 27.09.2016 r. uczestnikami IPS były 464 spośród 560 działających banków spółdzielczych (267 w Zrzeszeniu BPS i 197 w Zrzeszeniu SGB). Poza IPS funkcjonowało 96 banków spółdzielczych.
  • Bank BPS przygotował animację na temat bezpieczeństwa bankowości elektronicznej, która ma pomóc Klientom w zrozumieniu zasad bezpiecznego realizowania transakcji internetowych. Z filmu dowiemy się do czego służy bankowość internetowa

Aktualności zrzeszeń

Bank BPS przygotował dla swoich Klientów promocję, która daje możliwość spłaty na preferencyjnych warunkach zadłużenia z tytułu kredytów obrotowych zaciągniętych w innych Bankach oraz otrzymania dodatkowych środków z przeznaczeniem na bieżącą działalność.
Przedsięwzięcie realizowane jest na podstawie współpracy Concordii Ubezpieczenia, Banków Spółdzielczych SGB i Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA. Skierowane jest ono do słuchaczy szkół rolniczych w całej Polsce
Sejm jednogłośnie zaakceptował w piątek ustawę, która przewiduje możliwość zakładania darmowego tzw. podstawowego rachunku płatniczego.
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. pod nazwą Akademia Banku BPS rozpoczyna cykl wykładów poświęconych bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Aktualności banków spółdzielczych

GBS Bank w Strzelinie chętnie wspiera inicjatywy, które poprawiają jakość życia fizycznego. Jako sponsor imprez gratuluje wszystkim zawodnikom – warto biegać!
Udziałowcy i klienci protestują przeciwko skazaniu ich Banku na niebyt, podkreślają, że bank odgrywał ogromną rolę w społeczności lokalnej, był incjatorem wielu przedsięwzięć, wspierał organizacje działające na rzecz pożytku publicznego. Bank działał od 100 lat i jego brak wpłynie na kondycję rejonu i lokalnego biznesu.
W związku ze spełnieniem warunku gwarancji wobec Banku Spółdzielczego w Nadarzynie, Bankowy Fundusz Gwarancyjny („Fundusz”) rozpoczął działania związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem wypłat środków gwarantowanych deponentom Banku.
Finansowany przez spółkę "Fratria" portal braci Karnowskich - wpolityce.pl bardzo interesuje się bankami spółdzielczymi, szczególnie w kontekście działalności byłego szefa nadzoru Andrzeja Jakubiaka, któremu wciąż zarzuca brak nadzoru nad sektorem

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych i banków – IX '16
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec sierpnia 2016 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Komisja jednogłośnie udzieliła zgody na zawarcie przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK SA umowy, o której mowa w art. 45a ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, w zakresie zarządzania częścią portfela inwestycyjnego PFR Starter
Informujemy, że do publicznej konsultacji został przesłany projekt Rekomendacji H dotyczącej systemu kontroli wewnętrznej w bankach.

Union Investment

Obecna sytuacja rynkowa nie sprzyja bankom. Utrzymująca się niepewność, a przede wszystkim niskie stopy procentowe, zniechęcają klientów do lokat. Powoduje także wstrzymanie inwestycji, a więc i akcji kredytowej. W jaki sposób przy obecnie niskich stopach procentowych zwiększyć przychody banku?

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Rozwój bankowości internetowej w erze szybkich zmian, architektura przyszłości w systemach bankowych, nowości w rozwiązaniach IT

ZBP - informacje, ekspertyzy

Kredyty obrotowe przedsiębiorstw i kredyty mieszkaniowe w największym stopniu zaważyły na wrześniowych zmianach w głównym indeksie koniunktury Pengab.
Tak jak i w minionych latach piąta edycja Forum cieszyła się dużym zainteresowaniem środowiska bankowego. W tym roku głównym z poruszanych tematów, było przygotowanie wdrożenia dyrektywy PSD2.

Z innej beczki

Jako pierwsza jednostka pod polską banderą "Lwów" w swych podróżach odwiedził szereg portów Bałtyku, Morza Północnego, Śródziemnego, Czarnego, oraz Atlantyku, wszędzie robiąc furorę wyglądem swoim i załogi
Zbudowano go w Hamburgu. W 1929 roku kupiło go społeczeństwo Pomorza. 24.X.1945 r. żaglowiec wrócił do Polski po wojennym internowaniu go w Sztokholmie.

BlueNet dla sektora BS

Gdybyśmy chcieli dosłownie przetłumaczyć słowo „hardening”, to najprostszym tłumaczeniem od razu nam się nasuwającym jest polskie słowo „utwardzanie”. Proponujemy przy tym tłumaczeniu pozostać, bo utwardzanie systemów teleinformatycznych dobrze oddaje znaczenie słowa hardeningu w IT
Projektem „Kevin sam w Banku” zachęciliśmy Banki Spółdzielcze do edukacji młodzieży gimnazjalnej w zakresie bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych

Artykuły nie tylko dla informatyków

Komunikat Generalnego Inspektora Informacji Finansowej dla podmiotów prowadzących działalność w zakresie wymiany walut jako instytucji obowiązanych w sprawie stosowania środków bezpieczeństwa finansowego.
Biznes, który jest celem samym w sobie nie jest skuteczny. Ostatecznym jego celem powinien zawsze być człowiek.

Fotoreportaże

Święty Nepomucen, łąki i pola ochroni przed suszą i powodzią. Mosty uchroni i przeprawy, sprowadzi dobre życie rodzinne i wesprze spowiedników- Taka jest ludowa tradycja. Stąd figurki św. Nepomucena przy mostach, rzekach, skrzyżowaniach dróg, placach i kościołach.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 25.10.2016 Informacje dnia ORANGE POLSKA Wyniki za 3Q’2016: przychód na poziomie 2.851 mln PLN (-4% r/r), EBITDA 832 mln PLN (marża 29%, -2 p.p. r/r). Zysk netto wyniósł 37 mln PLN (110 mln PLN w 3Q’2015, -66 % r/r). Wyniki nie odbiegają od oczekiwań analityków. W 3Q’2016 liczba klientów zmniejszyła się o 302 tys. MANGATA...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

„Kancelaria Konsumencka", „Kancelaria Liberty”, „Bądźmy Legalni”, „Legalni z Prawem” rozsyłają masowo maile o odpowiedzialności grożącej za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia zbiorów danych do rejestracji
Opinia w sprawie projektu ustawy o zasadach zwrotu określonych kwot spreadów walutowych pobieranych w przypadku kredytów powiązanych z walutami obcymi (CON/2016/50), Polska,

Parlament Europejski

KE przyjęła we wtorek projekt reformy systemu opodatkowania przedsiębiorstw w UE wprowadzający na szczeblu unijnym system wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania dla firm. Ma to pomóc w walce z unikaniem podatków.
Posłowie domagają się mechanizmu oceny stanu poszanowania demokracji, praworządności i praw podstawowych w państwach członkowskich UE. Końcowy etap - zawieszenie w prawach członka

Konferencje / Szkolenia

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo infrastruktury bankowej zapraszamy do udziału w naszych warsztatach!

Razem z Asseco

Blisko 200 przedstawicieli sektora bankowego, IT oraz mediów spotkało się 11 października w Warszawie podczas kolejnej edycji konferencji Asseco Banking Forum.
Asseco Poland S.A. organizuje kolejną edycję szkoleń poświęconych sprawozdawczości ostrożnościowej.

Analizy, raporty, projekty ustaw

W Sejmie jest nowy projekt regulacji prawa aborcyjnego. Radykalny. Kary za przerwanie ciąży - choć nie dla kobiet - byłyby jeszcze ostrzejsze, a środki antykoncepcyjne dla kobiet nielegalne