Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Nawet jeżeli Grecja zbankrutuje, to najprawdopodobniej poziom życia tam wciąż będzie o wiele wyższy niż w Polsce.TVN sprawdził, w jakiej sytuacji finansowej są dziś Polacy i Grecy
Jak ustaliło Radio Merkury Poznań, w razie zwycięstwa koalicji Zjednoczona Prawica ministrem gospodarki w rządzie Beaty Szydło zostanie Paweł Szałamacha, poseł PiS z okręgu pilskiego.
Przyjęcie korzyści majątkowych związane było z działaniami inwestycyjnymi prowadzonymi na terenie gminy. Zarzuty obejmują lata 2014-2015.
29-latek z gm. Włodawa zadzwonił prosząc o interwencję Policji. Twierdził, że w jego mieszkaniu przebywają dwaj mężczyźni i nie chcą wyjść. Policjanci ustalili, że w domu poza zgłaszającym mężczyzną nikogo nie było
Policjanci z lubelskiego zatrzymali 50-letniego rolnika, który… zaorał asfaltową drogę koło miejscowości Glinny Stok. Mężczyzna prawdopodobnie nie zauważył, że opuścił pług ciągnika. Trudno się dziwić – w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu.
Rating Grecji został obniżony z poziomu Caa2 do Caa3. Eksperci z agencji ratingowej uważają, że greccy wierzyciele nie udzielą Atenom pomocy niezależnie od wyników niedzielnego referendum.
Spodziewamy się następnych ataków terrorystycznych. Nie tylko w kurortach w Tunezji, ale także w Egipcie. Polacy mogą paść jego ofiarami - ostrzega minister koordynator Biernacki

  • Świąteczne spotkanie poprzedziło Zgromadzenie Ogólne Krajowej Rady Spółdzielczej, które zdecydowało się podjąć uchwałę w sprawie zaprzestania prac nas poselskim projektem ustawy Prawo spółdzielcze druk 980.
  • Cykl edukacyjny o inwestowaniu. Rynki finansowe od zawsze rządziły się swoimi prawami, ale ostatnie lata stały się szczególnie wymagające dla inwestorów.
  • Dr Franciszek Stefczyk (1861-1924), czołowy twórca ruchu spółdzielczo – rolniczego, dr nauk filozoficznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wielki działacz, Poseł na Sejm krajowy w latach 1908 do 1912, autor kilkudziesięciu prac o spółdzielczości. Założyciel pierwszej w Polsce wiejskiej spółdzielni oszczędnościowo-pożyczkowej w 1890 roku w Czernichowie k/Krakowa, w której przez 6 lat był kasjerem, a następnie prezesem Rady Nadzorczej.
  • Padające od dwóch tygodni deszcze zmieniły Polesie w stertę błota. Wody Piny i Prypeci przybrały. Gruntowe drogi rozmiękły i stały się nieprzejezdne. Na szutrówkach rozlały się kałuże skrywające głębokie wyrwy, wymyte przez wodę dziury i wypukane z luźnego spoiwa pobocza. Kamienice pińskiej starówki zszarzały.
  • Za[pis przebiegu posiedzenia. "Mamy opodatkowaną dywidendę w spółdzielniach osób prawnych. Spółki osób prawnych, jeśli przekazują dywidendę dla swoich udziałowców, spółek, mają tę dywidendę zwolnioną."
  • Sejm zajął się stanowiskiem Senatu w sprawie znowelizowanej ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustawach. Ustawa została przyjęta z uwzględnieniem większości poprawek.
  • Ukazał się czerwcowy Magazyn BS.NET - Co w nim? Zapraszamy do lektury
  • Wszyscy czekamy na ostateczny kształt ustawy o bankach spółdzielczych. Ona nie może być prostą implementacją europejskiego prawa. Musi sprzyjać rozwojowi - mówi Prezes Zarządu Banku BPS Zdzisław Kupczyk, którego poprosiliśmy o wypowiedź.
  • Gdy już bank spółdzielczy posiada swój fanpage na Facebooku, to często motywowane jest to chęcią dotarcia do młodego klienta i informowania na bieżąco o działaniach banku. Jak naprawdę wyglądają profile największych banków spółdzielczych?

Aktualności zrzeszeń

Spółdzielcza Grupa Bankowa prowadzi całoroczny konkurs pt. „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym” – szkoły podstawowe i gimnazja, w których działają Szkolne Kasy Oszczędności pod patronatem Banków Spółdzielczych SGB w ciągu roku szkolnego podejmują różnego rodzaju aktywności
Świąteczne spotkanie poprzedziło Zgromadzenie Ogólne Krajowej Rady Spółdzielczej, które zdecydowało się podjąć uchwałę w sprawie zaprzestania prac nas poselskim projektem ustawy Prawo spółdzielcze druk 980.
91 % uczniów stwierdziło, że lekcje BAKCYLA im się podobały. 88% uczniów potwierdziło, że w trakcie zajęć dowiedziało się nowych rzeczy o finansach. Lekcje i wolontariusze BAKCYLA zostały ocenione na 5,5 w skali 1-6.
Tegoroczny finał najstarszego plebiscytu bankowego w Polsce odbył się w warszawskim hotelu The Westin. Jeszcze przed rozpoczęciem gali, w sali konferencyjnej hotelu odbyła się debata z udziałem banków spółdzielczych.

Aktualności banków spółdzielczych

Stowarzyszenie Piękne Anioły po raz kolejny zorganizowało akcję CZYSTY ANIOŁEK, w którą włączyli się również pracownicy Piastowskiego Banku Spółdzielczego w Janikowie.
W Konkursie wzięło udział łącznie 14 szkół, jednak największą aktywnością wykazał się i tym samym zwyciężył Zespół Szkół Nr 1 w Łysomicach. W szkole tej nagrodzono 40 uczniów najsystematyczniej oszczędzających
Odznaką Honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej oraz "Złotą Strzałką" od gminy Strzałkowo
Rada Nadzorcza powołała na stanowisko Członka Zarządu Banku Spółdzielczego w Tychach Pana Wojciecha Janosz.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Dane finansowe sektora bankowego Prezentowane zestawienia zawierają zagregowane dane sektora bankowego przygotowane w oparciu o jednostkowe sprawozdania banków i oddziałów instytucji kredytowych. Źródłem danych jest System Informacji Sprawozdawczej (SIS), opracowany w oparciu o strukturę sprawozdań FINREP rekomendowanych przez CEBS ( Komitet...
W I kwartale 2015 r. wynik1 finansowy netto sektora bankowego wyniósł 4,0 mld zł, o 1,6% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Suma bilansowa wzrosła w skali roku o 8,5% i wyniosła 1566,6 mld zł. Wartość kredytów dla sektora niefinansowego zwiększyła się o 7,8%, do 917,2 mld zł, a depozytów o 10,3%, do 855,9 mld zł . Wynik...

Rekomendacje i informacje KNF

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przypomina, że w dniu 16 lipca 2015 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, zmieniająca sposób inwestowania przez klientów detalicznych firm inwestycyjnych w instrumenty pochodne, które nie są rozliczane przez CCP
KNF jednogłośnie przyjęła: Rekomendację A-SKOK dotyczącą dobrych praktyk zarządzania ryzykiem ekspozycji kredytowych w SKOK i Rekomendację B-SKOK dotyczącą dobrych praktyk w zakresie ładu korporacyjnego SKOK.
Przejęcie zapewni pełne bezpieczeństwo środków zgromadzonych w przejmowanej SKOK Wesoła.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Nowy Magazyn BS.NET do pobrania
Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.

ZBP - informacje, ekspertyzy

w sprawie informacji zamieszczonych na stronie Urzędu ws klauzul niedozwolonych
Wspólne stanowisko Business Centre Club, Krajowej Izby Gospodarczej, Konfederacji Lewiatan, Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Banków Polskich i Związku Polskiego Leasingu

Z innej beczki

Król zaproponował, a sejm, jak rzadko zgodny, 23 października 1776 r. w trybie przyspieszonym zaaprobował prawo zakazujące wszelkich tortur
Dodano ją minionej nocy. Tradycyjnie przyjmuje się, że doba ma równo 24 godziny, czyli 86400 sekund. W rzeczywistości obrót naszej planety wokół własnej osi jest średnio o 0,002 sekundy dłuższy. Raz na kilka lat trzeba więc dodać do doby jedną sekundę. Dzieje się to nieregularnie, bo Ziemia raz zwalnia, a raz przyspiesza. (bp)

Ciekawe rzeczy w sieci

Po raz pierwszy pieniądz papierowy pojawił się na polskich ziemiach w czasie insurekcji kościuszkowskiej. Wiązało się to z nadzwyczajnymi potrzebami finansowymi państwa, głównie rozbudową wojska. Dotychczasowe metody nie wystarczyły na ich pokrycie.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Kwiecień 2015 roku przyniósł na rynku bancassurance rewolucję – Rekomendacja U postawiła przed ubezpieczycielami wyzwanie stworzenia nowych wzorców współpracy z bankami. Jednak odpowiednie przygotowanie pozwala nie tylko na płynne wprowadzenie zmian, ale także na wzmocnienie pozycji lidera rynku.
Przelewy natychmiastowe, do niedawna kojarzone z usługą premium, stają się coraz bardziej popularne, również w Bankach Spółdzielczych. Co ciekawe, oferowane są nie tylko w bankowości elektronicznej, ale również jako usługa w oddziałach naziemnych, generując przychód i przyciągając nowych Klientów.

Fotoreportaże

W dniu 24 czerwca 2015 r. w Galerii Porczyńskich odbyły się - Centralne obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości połączone z rozstrzygnięciem konkursu "Menedżer - Spółdzielca"

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 02.07.2015 Informacje dnia USA Wskaźnik ISM dla przemysłu USA wzrósł do 53,5% w czerwcu. Indeks ISM dla sektora przemysłu w USA wyniósł w czerwcu 53,5% wobec 52,8% w poprzednim miesiącu. Konsensus rynkowy wynosił 53,1‐53,2%. RADPOL OTMUCHOW ALIOR Wykaz akcjonariuszy. Na ZWZ Spółki, które odbyło się 24 czerwca 2015...

Prawo

Na stronie Sejmu opublikowano ustawę o bankach spółdzielczych
Dotyczy implementacji Zalecenia Europejskiej Rady ds. Ryzyka Systemowego w sprawie mandatu makroostrożnościowego organów krajowych i dokonania częściowego wdrożenia dyrektywy nr 2013/36/UE

Parlament Europejski

Czy powinniśmy mieć prawo do swobodnego robienia i upowszechniania zdjęć obiektów znajdujących się w przestrzeni publicznej? Co z prawem autorskim? Nad taki sprawami debatuje PE
Nieuzasadnione częste kontrole sanitarne, czarny PR, dodatkowe wymogi dokumentacyjne i certyfikacyjne to tylko niektóre z barier utrudniających życie polskim producentom żywności działającym na rynkach UE. We wtorek o swoich problemach opowiadali w PE.

Konferencje / Szkolenia

Już w najbliższy czwartek - 23.06.2015 zapraszamy na bezpłatną konferencję Business Intelligence Trends.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

Błędy w przetargach unijnych. Polska.