Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Bardzo poważnie rozważymy odmrożenie płac w budżetówce - powiedział PAP szef MF Mateusz Szczurek. Minister nie popiera jednak podniesienia kwoty wolnej od podatku.
„O skali zaangażowania KNF i o tym, kogo grupa działająca wokół SKOK Wołomin postrzegała jako zagrożenie, świadczy napaść na zastępcę przewodniczącego KNF" -stwierdza Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF
Raiffeisen Bank International sprzedaje swój polski oddział za zgodą KNF. jest to kluczowy element radykalnej restrukturyzacji
Już wiadomo, kto wygrał wczorajszą debatę. Według ankietowanych przez TNS - Bronisław Komorowski. Wskazało na niego 42 procent respondentów. Za Andrzejem Dudą było 31 procent.
Na rynku walutowym nadal dość spokojnie. Nadal drożeje euro. Rano za tę walutę płacono 4,0856 złotego, a po godzinie 13-tej 4,0949 złotego. Dzisiaj złoty wzmacnia się w stosunku do dolara amerykańskiego. O godzinie 8.00 dolar kosztował 3,6783 złotego, a w południe 3,6691 złotego. Drożeje funt brytyjski. Kurs GBP do PLN rano wynosił 5,7145, a w...
Bezrobocie w Irlandii spadło poniżej poziomu 10 proc. - poinformował w czwartek irlandzki urząd statystyczny. Stało się to po raz pierwszy od 2009 roku
Indeks PMI dla chińskiego sektora przemysłowego wyniósł w maju 49,1 pkt. wobec 48,9 pkt. w kwietniu.

Aktualności zrzeszeń

Klienci Banku BPS i banków spółdzielczych z Grupy BPS mogą korzystać z portalu zakupowego Planet Plus, który pozwala w prosty sposób oszczędzać podczas zakupów w internecie.
Na Forum można było spotkać bardzo dużo nowych twarzy. Wsród „nowicjuszy konferencyjnych” byli prezesi banków i menadżerowie związani z sektorem IT.
Obowiązek udzielenia klientowi pełnej informacji o postępowaniu reklamacyjnym, a także powołanie Rzecznika Finansowego - to zmiany, które PO chce zafundować wszystkim instytucjom finansowym.
Dlaczego warto włączyć się we wspólne obchody Święta Spółdzielczości Bankowej? Bo to okazja do zaakcentowania jak ważne miejsce wśród banków w Polsce zajmują banki spółdzielcze

Aktualności banków spółdzielczych

Czas, jaki upłynął od poprzedniego Zebrania Przedstawicieli BS w Raciborzu z pewnością został dobrze wykorzystany przez władze i pracowników Banku.
19 maja 2015 r. nagrodzeni zostali laureaci Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy".
600 tys. zł ukradli złodzieje z banku w Będkowie – donosi „Dziennik Łódzki”. Do skarbca dostali się przez wykutą w ścianie dziurę.
Bank Spółdzielczy w Sztumie organizuje "Konkursy Rachmistrzów" dla młodzieży gimnazjalnej. Rozstrzygnięto tegoroczną edycję. Warto było przystąpić do konkursu.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

KNF opublikowała dane za marzec 2015
Prezentowane zestawienia zawierają zagregowane dane sektora bankowego

Rekomendacje i informacje KNF

Raport o sytuacji banków w 2014 roku
Informacja o sytuacji spółdzielczych kas oszczędnościowo – kredytowych w 2014 r.
Na temat sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających w 2014 roku

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Analiza wstępnych wyników sektora BS za 2014 r. wskazuje, że banki spółdzielcze sukcesywnie rozwijają się, ale nie bez dużego wysiłku i problemów. Rozwój następuje pomimo spełnienia szeregu kosztownych wymogów KNF stawianych sektorowi.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Według marcowego pomiaru, indeks reputacji TRI*M wyniósł 30 punktów i nie uległ zmianie w odniesieniu do wyniku odnotowanego w analogicznym okresie poprzedniego roku.
W przeprowadzonej podczas Forum ankiecie aż 82% uczestników opowiedziało się za stwierdzeniem, że banki i inne organizacje narażone na cyberataki powinny dzielić się informacjami o zagrożeniach z innymi.

Z innej beczki

Obchodzony 21 maja Światowy Dzień Kosmosu jest świętem ustanowionym z inicjatywy amerykańskich astronautów.
18 maja 1935 roku odbył się pogrzeb Józefa Piłsudskiego. Trumna ze zwłokami Marszałka spoczęła w krypcie św. Leonarda na Wawelu.

Ciekawe rzeczy w sieci

HSBC, największy bank w Europie, chce przenieść siedzibę z City do Hongkongu, skąd pochodzi.Powodem jest drastyczna podwyżka podatku bankowego - czytamy w Forsal.pl.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Kielce 9 czerwca. Temat Rekomendacja D - czy jesteśmy przygotowani do inspekcji. Koledzy z BS-ów mówią do kolegów z BS-ów!
Celem Programu jest wsparcie rozwoju Bankowości Spółdzielczej w Polsce w taki sposób, aby umożliwić jej skuteczniejsze konkurowanie z bankami komercyjnymi.

Fotoreportaże

W tegoroczną Noc Muzeów już po raz piąty swoje podwoje otworzyło Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Tym razem pod hasłem „Noc kooperatystów”.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 22.05.2015 Informacje dnia USA PMI dla przemysłu w USA. Wskaźnik PMI dla przemysłu w maju spadł do poziomu 53,8 pkt. z 54,1 pkt. miesiąc wcześniej. Konsensus rynkowy kształtował się na poziomie 54,5 pkt. WIELTON KRUSZWICA PAMAPOL SEKTOR BANKOWY Umowa nabycia akcji . Zarząd Spółki poinformował, iż 21 maja zawarł umowę nabycia...

Prawo

Projekt założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, tabela rozbieżności, stanowisko KZBS
Projekt ustawy o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w systemie finansowym

Parlament Europejski

Parlament Europejski przyjął nowe przepisy mające na celu zapobieganie praniu pieniędzy, przestępstwom podatkowym oraz finansowaniu terrorystów
W 2030 r. Polska będzie najstarszym społeczeństwem w całej Europie. Do 2050 r. co trzeci Polak będzie miał ponad 65 lat, a co dziesiąty – powyżej 80. Dlatego już najwyższy czas, by ochrona zdrowia stała się priorytetem państwa

Konferencje / Szkolenia

Do całkowicie bezpłatnego udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli branży: finansowej, ubezpieczeniowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji, energetyki, branży usługowej

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Asseco Poland S.A. uruchomiło pierwsze w sektorze, profesjonalne Centrum Zarządzania Dostępem do bankowości elektronicznej dla Klientów Banków Spółdzielczych

Analizy, raporty, projekty ustaw

Co zrobiono, czego nie zrobiono i na co zwrócić uwagę - wyłuszcza KE