Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Rynek walutowy dobrze zareagował na te informacje. Już od wczorajszego popołudnia złoty się wzmacnia. Dzisiejszy dzień to stabilizacja kursów z kierunkiem w stronę nieznacznego wzrostu kurs złotego do głównych walut.
Istnieje podejrzenie popełnienia przestępstw przez Ministra Finansów, Mateusza Szczurka oraz innych funkcjonariuszy publicznych Ministerstwa Finansów.
Sejm przyjął w czwartek raporty rządu o pomocy publicznej dla przedsiębiorców udzielonej w 2011, 2012 i 2013 r., głosując przeciw wnioskom o ich odrzucenie. W 2013 r. pomoc publiczna wyniosła 20,6 mld zł. W 2012 r. było to prawie 22 mld zł, a w 2011 r. - 21, 4 mld zł.
Ministerstwo Finansów poinformowało, że pracuje nad projektem rozporządzenia, które umożliwiłoby niepobieranie podatku dochodowego między innymi od umorzonych kredytów hipotecznych.
Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian - podał bank w komunikacie.
Pomimo embarga Moskwy polscy producenci żywności świetnie sobie radzą - informuje "Rzeczpospolita"
BGŻ i BNP Paribas Bank Polska ustaliły z organizacjami związkowymi, że po połączeniu zwolnienia grupowe obejmą nie więcej niż 1,8 tys. pracowników BGŻ i zostaną przeprowadzone w okresie 24 miesięcy od połączenia - podał BGŻ w komunikacie.

Aktualności zrzeszeń

Jak informuje UOKiK na swoich stronach dotyczących pomocy publicznej - Bankowy Fundusz Gwarancyjny uzyskał zgodę na przedłużenie programu pomocy w celu restrukturyzacji SKOK.
2 marca br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował pismo do Przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego Marka Gosa
Uczestnikiem Kongresu Gospodarczego w Toruniu jest Prezes Banku BPS Zdzisław Kupczyk. W dyskusji związanej z innowacyjnością gospodarki przekonywał o możliwościach finansowania jej przez banki spółdzielcze.
Z VI Konwencji Banków Spółdzielczych dla Bs.net prosto z Brukseli relacja Prezesa Silesia Banku - Józefa Myrczka. Całość relacji

Aktualności banków spółdzielczych

W dniu 03 marca 2015 roku Bank Spółdzielczy w Czersku podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego kolejną Umowę Operacyjną I Stopnia – Pożyczka Globalna.
MBS w Łomiankach żegna swojego wieloletniego członka Rady Nadzorczej i przyjaciela - Jana Kalińskiego
Dziś początek trzydniowego posiedzenia Sejmu. W porządku obrad przewidziane było I czytanie nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ale ten punkt zniknął.
Do 5 marca banki, zainteresowane współpracą z Agencją mogą składać swoje oferty w siedzibie ARiMR.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Dane finansowe sektora bankowego Data ostatniej aktualizacji danych na stronie: 02-03-2015 Prezentowane zestawienia zawierają zagregowane dane sektora bankowego przygotowane w oparciu o jednostkowe sprawozdania banków i oddziałów instytucji kredytowych. Źródłem danych jest System Informacji Sprawozdawczej (SIS), opracowany w oparciu o strukturę...
dane sektora bankowego - grudzień 2014 - do pobrania

Rekomendacje i informacje KNF

KNF zwraca uwagę członków zarządu spółek publicznych jak ważna jest dbałość o zgodne z prawem realizowanie obowiązków informacyjnych przez emitentów
KNF jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Carlo Tassara S.p.A z Włoch za pośrednictwem Alior Bank SA akcji Meritum Bank ICB SA w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Nadzorca i minister finansów jako ustawodawca próbują wprowadzać ponadproporcjonalne obciążenia dla mniejszych podmiotów bankowych. Ograniczają w ten sposób ich konkurencyjność i przyszły rozwój.
Propozycja finansowania przez BFG przejęcia przez banki zagraniczne polskich spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych jest zaskakująca i niepokojąca. Jedynie bowiem sektor spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i sektor banków spółdzielczych nadal pozostają w polskich rękach.

ZBP - informacje, ekspertyzy

W czwartym kwartale 2014 r. banki udzieliły niespełna 43 tys. nowych kredytów mieszkaniowych o wartości 9,16 mld, a w całym roku zawarły z Klientami 174 tys. umów o kredyt mieszkaniowy na kwotę 36,8 mld zł
W dniu 28 stycznia 2015 r. pod przewodnictwem Pani Teresy Kudlickiej, Prezesa Banku Spółdzielczego w Płońsku i Pana Krzysztofa Pietraszkiewicza, Prezesa Związku Banków Polskich obradowała sekcja banków spółdzielczych i banków zrzeszających.

Z innej beczki

Kilka nowych dowcipów o bankowcach
Gospodarka wiecznego niedoboru - a w efekcie wszystko na kartki. Kolejki, stacze i słynne powiedzenie : "Pan tu nie stał"

Ciekawe rzeczy w sieci

Banki szykują nową broń w walce o rentowność biznesu. Prawdopodobnie hybrydowy instrument kredytowy, wzorowany na firmach pożyczkowych, nie zapobiegnie silnemu spadkowi wyników sektora w tym roku, ale ma potencjał, żeby stopniowo zmieniać rynek kredytów konsumpcyjnych.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Polecamy bezpłatny tester zgodności strony z urządzeniami przenośnymi.
„ABI jest takim Aniołem Stróżem, który czuwa w banku nad bezpieczeństwem informacji”.

Fotoreportaże

W dniu 19 lutego br. w Poznaniu Bankowy Ośrodek Doradctwa i Edukacji zorganizował konferencję poświęconą modelowi biznesowemu niemiekich banków spółdzielczych.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 05.03.2015 Informacje dnia PGNiG Zysk netto PGNiG wyniósł 0,69 mld PLN w 4Q’14 wobec 0,16 mld PLN straty w 4Q’13. W 2014 spółka miała 2,82 mld PLN zysku netto, czyli o 47% więcej niż w 2013 r. Przychody ze sprzedaży osiągnęły 11,48 mld PLN w 4Q’14 wobec 9,10 mld PLN rok wcześnie. W całym 2014 r przychody wyniosły 34 mld PLN...

Prawo

13 stycznia 2015 r. - ogłoszenie jednolitego tekstu Prawa bankowego
Projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym

Parlament Europejski

Stan polskiej gospodarki Komisja ocenia pozytywnie. Sprawozdania krajowe będą postawą do rekomendacji makroekonomicznych w ramach tzw. semestru europejskiego.
​KE ma do Polski siedem zastrzeżeń.

Konferencje / Szkolenia

19-20 marca 2015 w Centrum Szkoleniowo Konsultacyjnym BGŻ w Lesznie k. Błonia.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Usługa nowoczesnej e-bankowości przygotowywana do udostępnienia klientom Banków Spółdzielczych w ramach Centrum Usług Internetowych Asseco Poland S.A. to unikalne rozwiązanie bankowości internetowej i mobilnej.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Analiza kar za prowadzenie w stanie nietrzeźwym w krajach UE i USA, Kanady