Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Trwa pierwszy dzień rozprawy na temat ustawy o SKOK-ach w Trybunale Konstytucyjnym. Swoje zastrzeżenia przedstawiał mec. Nowosielski reprezentujący prezydenta. Mówił o nadmiernych kompetencjach KNF
Inwestorzy oczekują na dzisiejsze zakończenie posiedzenia FED. Tymczasem złoty nieco słabnie. O godzinie 8.00 za euro płacono 4,1223 złotego, a przed godziną 14-tą 4,1439 złotego.
Podatek bankowy zostanie wprowadzony dopiero w 2017 r., a nie w 2016 r. - zapowiedział Henryk Kowalczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Efekt? Akcje krajowych banków wystrzeliły.
Większość ankietowanych (72%) ocenia, że funkcjonujący w Polsce system polityczny wymaga wielu zmian, w tym blisko jedna trzecia uważa, iż jest on całkowicie zły, wymagający zasadniczych zmian.
Opłacane z Funduszu Kościelnego wydatki na składki emerytalne i zdrowotne duchowieństwa wyniosły w 2014 roku 133,1 mln zł. To rekord - a jeszcze kilka lat temu na pokrycie potrzeb duchowieństwa wystarczało ok. 90 mln zł.
W wieku 65 lat zmarł Jan Kulczyk, jeden z największych polskich przedsiębiorców - poinformował Kulczyk Holding SA. Jan Kulczyk zmarł w wyniku powikłań pooperacyjnych
Włodzimierz Czarzasty z SLD przestrzega przed skutkami nagonki na SKOK. Mogą ucierpieć dobre SKOK-i i banki spółdzielcze

  • Utworzenie przez banki spółdzielcze zrzeszenia zintegrowanego nie umożliwi osiągnięcia korzyści regulacyjnych tak jak w przypadku IPS. Skutkiem tego będzie niespełnienie norm ostrożnościowych i konieczność istotnej przebudowy bilansów tych banków. Stworzy to istotne wyzwanie dla stabilności sektora
  • Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z analitykami Banku BPS S.A. Dzięki ich uprzejmości będziemy Państwu przedstawiać najciekawsze informacje gospodarcze i wybrane prognozy makroekonomiczne. Życzymy miłej lektury! Redakcja Bs.net.pl
  • Poseł Ajchler: Sądzę, że jeśli chodzi o sprawy podatkowe, o których dzisiaj mówił pan przewodniczący, to ja bym nie czekał na pana ministra finansów, bo przecież Minister Finansów powinien się zgodzić z decyzją Sejmu, a nie narzucać Komisji swoją wolę. To po pierwsze.
  • W dniu 20 lipca Bronisław Komorowski podpisał ustawę o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających. Ustawa wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia, z wyjątkiem dodawanego art. 10b , który wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia.
  • ZBP z początkiem lipca otworzył przedstawicielstwo w Brukseli. “ZBP pozostaje otwarty na wszystkie propozycje współpracy w tym zakresie od innych organizacji”- czytamy w komunikacie. Czy w związku z tym KZBS planuje nawiązanie współpracy z przedstawicielstwem, czy też izba będzie kontynuować własne ścieżki w EACB?
  • W wyniku kryzysu finansowego w UE wprowadzono bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące wymogów kapitałowych wobec banków. Teraz KE chce dowiedzieć się jak niektóre z tych zasad działają w praktyce np. jaki mają wpływ na udzielanie kredytów MŚP czy na finansowanie projektów infrastrukturalnych. Dlatego ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie, które potrwają do 7 października.
  • Dzierzgoński Bank od lat wspiera kulturę. Ma to "we krwi". Interesujące pomysły zawsze mogą liczyć na jego życzliwe zainteresowanie. A i kultura odwdzięcza się jak może honorując i doceniając Bank. Tak było i tym razem, podczas Dzierzgońskich Spotkań z Jazzem "Old Jazz".
  • Bank został sponsorem niezwykłego pomysłu - specjalnego koncertu Stanisława Soyki w Chorzelach. To na cześć funkcjonującej tu kiedyś wytwórni wód gazowanych. To przyjemność, a może nawet zaszczyt - napisał BS w Chorzelach, bank znany ze swojego uczestnictwa w życiu "Małej Ojczyzny".
  • KNF opublikowała raport na temat banków spółdzielczych i banków zrzeszających. Wynika z niego, iż wynik finansowy netto banków spółdzielczych w I kw. 2015 r. obniżył się o 2,7% w stosunku do I kw. 2014 r. – do 216,0 mln zł.

Aktualności zrzeszeń

Utworzenie przez banki spółdzielcze zrzeszenia zintegrowanego nie umożliwi osiągnięcia korzyści regulacyjnych tak jak w przypadku IPS. Skutkiem tego będzie niespełnienie norm ostrożnościowych i konieczność istotnej przebudowy bilansów tych banków. Stworzy to istotne wyzwanie dla stabilności sektora
W Sopocie podczas Cepeliady, Eugeniusz Zochniak kustosz Muzeum Historii Spółdzielczości mówi o spółdzielczości, jej historii, dokonaniach i teraźniejszości
Projekt ma za zadanie przyczynić się do wzmocnienia i rozwoju sektora spółdzielczości uczniowskiej w Polsce jako narzędzia promowania postaw społecznych i obywatelskich wśród młodzieży oraz praktycznej nauki o przedsiębiorczości
IT BPS oferuje bankom spółdzielczym nowe usługi związane z bezpieczeństwem, pozwalające na realną ocenę wdrożonych rozwiązań

Aktualności banków spółdzielczych

W Ujanowicach odbył się VII Amatorski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi, którego sponsorem był Bank Spółdzielczy w Limanowej.
Zaczęły się wakacje. Wiele osób wypoczywa na urlopach, dalszych i bliższych wyjazdach. Ale nie pracownicy Kaszubskiego Banku Spółdzielczego.
Od dnia 22-07-2015 r. w prosty i wygodny sposób można doładować telefon komórkowy. Wystarczy po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej kliknąć w numer swojego rachunku bankowego, a następnie z menu znajdującego się po lewej stronie wybrać doładowanie telefonu
24-26 lipca br. na piwniczańskim rynku odbyły się Dni Piwnicznej. Nie zabrakło stoiska Banku Spółdzielczego w Piwnicznej-Zdroju

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych i banków - czerwiec 2015 r.
Informacja miesięczna o sytuacji w sektorze bankowym

Rekomendacje i informacje KNF

Ustanowienie zarządców komisarycznych w SKOK Polska i Powszechnej SKOK
KNF przypomina biurom usług płatniczych o ich obowiązkach prawnych wynikających z ustawy o usługach płatniczych.
Wyroki WSA w sprawie oddalenia skarg na postanowienia KNF odmawiające dopuszczenia Kasy Krajowej jako strony do postępowań w sprawie ponownego zbadania sprawozdań finansowych pięciu SKOK

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Nowy Magazyn BS.NET do pobrania
Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisały pierwszą transakcję w ramach programu wspierającego konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw (COSME) korzystając ze wsparcia Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych
Po krótkotrwałym powrocie optymizmu, bankowcy kolejny raz obniżają swoje wskazania w zakresie rozwoju gospodarki, sytuacji przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.

Z innej beczki

Domowe sposoby na otrzymanie cennego kruszcu przytacza portal nieznanahistoria.pl Problem możemy mieć jednak z wymierzeniem odpowiedniej objętości czy wag.
Nic, co dotyczyło życia władców nie mogło się odbyć bez ceremoniału. Wiele intymnych dziś spraw, było obserwowanych i dyskutowanych wśród setek dworzan i służby.

Ciekawe rzeczy w sieci

Nowy dwumiesięcznik poświęcony sposobom pozyskiwania, zarządzania i rozliczania unijnych dotacji i funduszy

Artykuły nie tylko dla informatyków

Magazyn Informatyki Śledczej i Bezpieczeństwa IT - Profilowanie hakerów
Dekalog, czyli inaczej wszystkim dobrze znane dziesięć przykazań na pierwszy rzut oka niewiele ma wspólnego z szeroko pojętą informatyką. Ale to tylko na pierwszy rzut oka...

Fotoreportaże

"Chcemy wspierać lokalną twórczość, miejscowych artystów i przepiękną beskidzką kulturę, która ma różne oblicza i z której mieszkańcy mogą być naprawdę dumni. Chcemy również przez organizację takich spotkań pokazywać, że są w życiu wartości wyższe, i nie wszystko można przeliczyć na pieniądze”

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 28.07.2015 Informacje dnia POLSKA Orange Polska wypracowała w 2Q’15 zysk EBITDA 959 mln PLN, tj. o 6,3% powyżej konsensusu. Przychody grupy osiągnęły 3,013 mld PLN, wobec konsensusu 2,96 mld PLN. Zysk netto wyniósł 126 mln PLN wobec oczekiwanych przez analityków 86,5 mln PLN. W drugim kwartale grupa zyskała netto 69 tys...

Prawo

21 lipca 2015 r. Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o poselskich projektach ustaw o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej oraz o zmianie niektórych ustaw.

Parlament Europejski

InnovFin SME Guarantee, pozwoli zwiększyć pulę funduszy dostępnych w programie Horizon2020 dla innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw do poziomu 30 mld euro.
. Komitety Copa i Cogeca ostrzegły ministrów rolnictwa UE w Brukseli, że sytuacja w sektorze mleka i wieprzowiny jest niepokojąca, w szczególności w kontekście restrykcji Federacji Rosyjskiej na import europejskich produktów rolnych i zaapelowały o podjęcie działań.

Konferencje / Szkolenia

Szkoła Bankowa –Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe w Sandomierzu prowadzi nabór na 4 kierunki STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, organizowanych w LUBLINIE przy współpracy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Absolwenci otrzymują Dyplom WSB Wrocław.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

NBP - Ocena funkcjonowania system,u płatniczego w II półroczu 2014 roku