Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Katarzyna Kacperczyk została odwołana ze stanowiska podsekretarza stanu w MSZ - poinformował PAP dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak. Kacperczyk została powołana na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych w 2013 r. przez ówczesnego premiera Donalda Tuska.
W czwartek o godzinie 13-tej na rynku Forex za euro płacono 4,3096 złotego, a za franka szwajcarskiego 3,9546 złotego. Największe wahania cen obserwujemy na dolarze i funcie. Dolar amerykański o 13-tej kosztował 3,8160 złotego, a funt brytyjski 5,0385 złotego.
Historycy wskazani przez IPN będą pisać podręczniki do historii. Mają one rozpowszechniać rzetelną wiedzę o najnowszych naszych dziejach. Strach się bać.
Resort finansów sprzedał trzyletnie papiery denominowane w juanach przy rentowności 3,4 proc. w skali roku. Popyt na nasze papiery był duży, przekroczył 6 mld juanów.
Nie ma dnia bez takich doniesień. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do stołecznego ratusza, komendy stołecznej straży pożarnej oraz biura rzeczoznawcy z Wielkopolski. Funkcjonariusze zabezpieczali dokumenty dotyczące organizacji meczu otwarcia siatkarskiego mundialu 2014 na Stadionie Narodowym.
Adrian Zandberg podczas spotkania w Płocku omawiał sytuację w Polsce, skutki polityki kolejnych partii oraz mówil, co jest jego zdaniem dla obecnej Polski najważniejsze. Zahaczył o spółdzielczość
Najnowsze badanie przeprowadzone przez Millward Brown pokazuje, że Polacy chcą pracować nie tylko do osiągnięcia wieku emerytalnego, ale też dłużej. Blisko co trzeci badany chce być aktywny zawodowo nawet po przekroczeniu wieku emerytalnego.

Analitycy Banku BPS S.A.

Zaprezentowane w dniu wczorajszym (22.08) przez Ministerstwo Finansów wstępne założenia budżetu na rok 2017 przewidują wzrost dochodów o 10,3 mld zł r/r przy jednoczesnym wzroście wydatków o 14,9 mld zł r/r. W efekcie planowanego szybszego wzrostu wydatków niż dochodów, przyszłoroczny deficyt ma wynieść 59,3 mld zł, wobec 54,7 mld zł planowanego deficytu w tym roku.
  • Dziś znak # kojarzy nam się przede wszystkim z serwisem Twitter, jednym z największych serwisów społecznościowych w Internecie, który swą popularność zawdzięcza udostępnieniu szerokiej społeczności internetowej usługi mikroblogowania. Twitter umożliwia tzw. tagowanie czyli umieszczenie znaku kratki (#)
  • Od 16 sierpnia 2016 r. Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000.
  • Zaprezentowane w dniu wczorajszym (22.08) przez Ministerstwo Finansów wstępne założenia budżetu na rok 2017 przewidują wzrost dochodów o 10,3 mld zł r/r przy jednoczesnym wzroście wydatków o 14,9 mld zł r/r. W efekcie planowanego szybszego wzrostu wydatków niż dochodów, przyszłoroczny deficyt ma wynieść 59,3 mld zł, wobec 54,7 mld zł planowanego deficytu w tym roku.
  • Wiceprezes Zarządu KZBS Michał Krakowiak, od lat uczestnik międzynarodowych warsztatów, konferencji i prac statutowych realizowanych przez EACB - dla Bs.net o poszukiwaniu nowego modelu biznesowego przez banki spółdzielcze w Europie.
  • Bank BPS przygotował animację pt. Banki Spółdzielcze to dobry pomysł!, która pokazuje zalety i charakterystyczne cechy bankowości spółdzielczej. Jeżeli nie wiesz, czym różnią się BS-y od innych instytucji finansowych - obejrzyj a będziesz miał jasność.
  • Płatności mobilne w technologii Host Card Emulation (HCE) ruszyły już w sierpniu w wybranych bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej. Do pilotażu zgłosiły się Banki Spółdzielcze, które najchętniej implementują nowe technologie m.in. BS w Oławie, Koronowie, Włocławku, Koźminku, Toruniu czy BS Duszniki.
  • Samolot z Polski wylądował niewiele po 12.00 po krótkim, 40 minutowym locie. Odstał potem swoje i przekołował na lotnisku, bowiem zepsuł się znienacka rękaw przy Gate. Nie ma łatwo, Wschód to Wschód, zawsze coś się tu popsuje i coś nie zadziała. Taka już widać jego natura i przyrodzona uroda.
  • Pod hasłem Weź Wygodny Kredyt na Szczęście, Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oferują klientom produkt najlepiej dopasowany do ich potrzeb. Wygodny Kredyt oznacza możliwość przeznaczenia na dowolny cel, rzetelną obsługę i szybką decyzję.
  • W dniu 17 sierpnia w Tarczynie odbył się Zjazd Założycieli Apeksowego Banku Zrzeszającego S.A.- ABZ. Inicjatywa jest otwarta. Możliwość przystąpienia zamyka się z dniem 10 października 2016 r.

Aktualności zrzeszeń

Producent oprogramowania klasy BI i BPM: firma DomData AG Sp. z o.o. oddała do użytku nową wersję systemu InForum BI Studio. Zakres modyfikacji objął takie obszary jak poprawa wydajności obliczeniowej i automatyzacja wybranych procesów biznesowych.
Bank BPS wprowadził możliwość złożenia wniosku o udzielenie kredytu gotówkowego w ramach promocji Wygodny Kredyt przez bankowość internetową.
Bank BPS przygotował animację pt. Banki Spółdzielcze to dobry pomysł!, która pokazuje zalety i charakterystyczne cechy bankowości spółdzielczej. Jeżeli nie wiesz, czym różnią się BS-y od innych instytucji finansowych - obejrzyj a będziesz miał jasność.
Płatności mobilne w technologii Host Card Emulation (HCE) ruszyły już w sierpniu w wybranych bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej. Do pilotażu zgłosiły się Banki Spółdzielcze, które najchętniej implementują nowe technologie m.in. BS w Oławie, Koronowie, Włocławku, Koźminku, Toruniu czy BS Duszniki.

Aktualności banków spółdzielczych

Bank Spółdzielczy w Zatorze był współorganizatorem i sponsorem imprezy. Organizatorem głównym jest - Oświęcimskie Stowarzyszenie Miłośników Bezpiecznej Motoryzacji „Moto Galicja”
Bank Spółdzielczy w Tarnowskich Górach w dniu 16 sierpnia otworzył Punkt Obsługi Klienta w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 171.
Już kolejny rok Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej ma przyjemność być Sponsorem Głównym Dożynek Powiatowych. Bank na FB zaprasza serdecznie do odwiedzenia zielonego namiotu B w Ośrodku Binduga w Broku podczas Dożynek! Czekają niespodzianki dla najmłodszych
W dniu 28.08.2016 r. w Skierniewicach odbędzie się "Skierniewicki bieg im. Edmunda Jaworskiego". Bank Spółdzielczy w Skierniewicach jest jednym z głównych sponsorów tego eventu.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec czerwca 2016 r.
Dane sektora za czerwiec 2016

Rekomendacje i informacje KNF

W związku z toczącą się dyskusją nt. kredytów mieszkaniowych denominowanych w CHF, przypominamy, że nadzór bankowy od 2004 r. publicznie ostrzegał przed ryzykiem.
Skrócony opis metod służących ocenie nadzorczej przy identyfikacji innych instytucji o znaczeniu systemowym.
Zgodnie z decyzją KNF, SGB-Bank SA oraz banki spółdzielcze wchodzące w skład Systemu Ochrony SGB będą zwolnione z konieczności indywidualnego spełniania minimalnego wskaźnika płynności LCR

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Kultura ryzyka a wiedza i umiejętności menedżerów bankowych
Ustawa nie powinna doprowadzać do uprzywilejowania kredytobiorców walutowych względem złotowych

Z innej beczki

Samolot z Polski wylądował niewiele po 12.00 po krótkim, 40 minutowym locie. Odstał potem swoje i przekołował na lotnisku, bowiem zepsuł się znienacka rękaw przy Gate. Nie ma łatwo, Wschód to Wschód, zawsze coś się tu popsuje i coś nie zadziała. Taka już widać jego natura i przyrodzona uroda.
Około 130 milionów ludzi na świecie, cierpiących z powodu skrajnego ubóstwa, klęsk żywiołowych lub wojen, potrzebuje pomocy, aby przeżyć.

BlueNet dla sektora BS

Dziś znak # kojarzy nam się przede wszystkim z serwisem Twitter, jednym z największych serwisów społecznościowych w Internecie, który swą popularność zawdzięcza udostępnieniu szerokiej społeczności internetowej usługi mikroblogowania. Twitter umożliwia tzw. tagowanie czyli umieszczenie znaku kratki (#)
Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. To znak, że w najbliższym czasie rozpoczną się plany związane z nowym rokiem. Nie będzie to jeszcze okres podsumowań, ale z pewnością czas intensywnych prac nad planowaniem inwestycji na przyszły rok.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Wprowadzenie dodatkowego buforu absorbującego straty nie tylko w postaci kapitału, lecz także kwalifikowanych zobowiązań, czyli MREL, to jeden z najważniejszych warunków sukcesu ewentualnej uporządkowanej likwidacji banku. Regulatorzy decydując o nim, mają najtwardszy dotąd orzech do zgryzienia.
W zasadzie każdy, kto oferuje swoje produkty lub usługi za pośrednictwem Internetu lub jest w posiadaniu cennych danych, może być narażony na atak hakerów. Banki są szczególnie „wrażliwym” ich celem, gdyż przechowują zarówno pieniądze (również w postaci elektronicznej), jak i liczne dane

Fotoreportaże

Chwila przerwy, chwila wakacyjnego oddechu czyli kolejny fascynujący fotoreportaż Czesławy Kosturek z niezwykłej podróży. Krok po kroku po Makaronezji. Widoki, kolory, emocje, smaki. Świetne opisy, zwyczaje, odczucia - specjalnie dla czytelników Bs.net.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 25.08.2016 Informacje dnia ASSECO Wyniki za 2Q’16. Spółka w 2Q’16 uzyskała zysk netto przypadający na jednostkę dominującą na poziomie 77,3 mln PLN (+28% r/r), był to wynik o 25% wyższy niż konsensus rynkowy, zysk z działalności operacyjnej wyniósł 176,4 mln PLN (+5%% r/r), jest to 4% powyżej oczekiwań. Przychody natomiast...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) podjął decyzję o dokonaniu rewizji swoich wytycznych z 2009 r. dotyczących regulacji tzw. dużych ekspozycji. Chodzi o maksymalne wolumeny ekspozycji,
Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie szczegółowych warunków dokonywania podziału obciążeń przez akcjonariuszy i wierzycieli podporządkowanych z tytułu zawarcia przez instytucję umowy gwarancji ostrożnościowej.

Parlament Europejski

Do końca roku PE będzie pracował nad wieloma sprawami - od kryzysu migracyjnego po wspólny rynek cyfrowy
To jest początek nowej Europy – uznali zgodnie przywódcy Francji, Niemiec i Włoch, którzy wczoraj spotkali się na małej wyspie Ventotene położonej na Morzu Śródziemnym. Tematem rozmów Francois Hollande`a, Angeli Merkel i Matteo Renziego była przyszłość UE po Brexicie.

Konferencje / Szkolenia

Konferencja odbędzie się 12.X.2016 w SoundGarden Hotel w Warszawie.

Razem z Asseco

Od 16 sierpnia 2016 r. Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000.
Rozwój krajów afrykańskich wymaga od nich intensywnej informatyzacji. Jest to szansa dla dostawców IT, którzy mogą rozwijać swoją działalność w tej części świata. Grupa Asseco zorganizowała w Angoli warsztaty dla blisko 80 przedstawicieli sektora energetycznego i administracji publicznej

Analizy, raporty, projekty ustaw

Bilans obecności Polski w UE, dane i statystyki