Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Minister pracy powiedział dziś w Sejmie o priorytetach swojego resortu. Zaznaczył, że obecnie posłowie zajmują się oskładkowaniem umów zleceń. Docelowo, zmiany obejmą też Kodeks Pracy. Maksymalny czas trwania umowy na czas określony zostanie ograniczony do 36 miesięcy, a okres wypowiedzeń dla umów na czas określony i nieokreślony będzie zrównany.
UE prosi o przerzucenie akcji promocyjnych na rynki innych krajów, a przede wszystkich do Hongkongu i Chin.
Bank Gospodarstwa Krajowego i Polskie Inwestycje Rozwojowe połączą siły.
Trzech posłów opuszcza Twój Ruch, dwóch przechodzi do SLD, trzeci będzie niezależny. Z PO rezygnuje Jerzy Ziętek.
Pierwsze tiry z pomocą humanitarną Ministerstwa Obrony Narodowej dla ukraińskich żołnierzy są już w drodze do Lwowa. Resort przekaże Ukraińcom 320 ton, m.in. żywność, koce i materace.
Około 100 pojazdów wojskowych, w tym czołgi i mobilne wyrzutnie rakietowe Grad, skoncentrowano w pobliżu miejscowości Gukowo, tuż przy granicy z Ukrainą - oświadczył rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.
Jedynie 20 proc. ankietowanych dobrze ocenia pracę rządu. Tylko 23 proc. ankietowanych stwierdziło, że premier dobrze wypełnia swoje obowiązki - wynika z sondażu TNS Polska

  • Wystarczy poszperać w Rządowym Procesie Legislacyjnym i zobaczyć, jak wloką się projekty ustaw i rozporządzeń dotyczących wdrażania unijnych regulacji w zakresie rynku finansowego i kapitałowego, niektóre z nich, pochodzące z 2011 roku do dziś snują się po sejmowych komisjach.
  • Międzynarodowy Związek Spółdzielczy w 2013 roku opracowywał raport prezentujący 300 największych spółdzielni na świecie
  • Asseco Poland S.A poprzez Centrum Usług Internetowych udostępnia bankowość mobilną. Po 6 miesiącach od udostępnienia usługi korzysta z niej ponad 40 tysięcy klientów banków spółdzielczych . Kliknij, aby obejrzeć film Bankowość mobilna autorstwa Asseco Poland S.A. oprócz szerokiej funkcjonalności...
  • W Monitorze Spółdzielczym Nr 3/2014 opublikowano korespondencję między Krajową Radą Spółdzielczą a nadzorem, a ściślej mówiąc między Prezesem KRS Alfredem Domagalskim a Przewodniczącym KNF – Andrzejem Jakubiakiem. Rzecz dotyczyła zaostrzonych kryteriów polityki dywidendowej
  • EACB z zadowoleniem przyjęło przełomowe rozwiązania w zakresie Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro (Single Euro Payments Area – SEPA).
  • Wystarczy wybrać się trochę na północ od Lazurowego Wybrzeża w Alpy Górnej Prowansji, aby odwiedzić malowniczo położone malutkie miasteczko o średniowiecznym rodowodzie: Entrevaux. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
  • Żaneta Kowalska: Po wieloletniej współpracy z wieloma bankami, czy to jako dostawca, czy jako klient, jestem osobiście urzeczona bankami spółdzielczymi i w ogóle całą spółdzielczością w Polsce. W momencie, kiedy zaczęłam szukać kooperantów do wsparcia fundacji, temat spółdzielczości zaistniał w moim życiu
  • Przeszkadza mi: brak jedności i zaangażowania we wspólne sprawy. Na pewno chciałabym zintegrować środowisko bankowo-spółdzielcze, żeby była jedność, wspólność działania wszystkich banków spółdzielczych i zrzeszających.
  • Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie obchodził jubileusz 150-lecia działalności. Dla okolicznych mieszkańców przygotował niezwykłe atrakcje

Aktualności zrzeszeń

Seminarium będzie połączone z 1 spotkaniem konsultacyjnym Zespołu Ekspertów SRKB i odbędzie się jutro tj. 28 sierpnia 2014 r. (czwartek) o godzinie 10:00 w Klubie Bankowca przy ulicy Smolnej 6.
1 września 2014 r. rozpoczyna się Druga Edycja Programu TalentowiSKO. To kontynuacja Programu edukacyjnego Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. Łączy naukę o przedsiębiorczości z misją rozwoju talentów dzieci i młodzieży.
Dom Maklerski Banku BPS oraz BPS TFI zapraszają na spotkanie poświęcone temu zagadnieniu
Istotą projektu jest umożliwienie bankom spółdzielczym i zrzeszającym powołania systemu ochrony instytucjonalnej lub tzw. zrzeszenia zintegrowanego w celu zwiększenia bezpieczeństwa tych podmiotów oraz dostosowania zrzeszeń do nowych norm płynnościowych.

Aktualności banków spółdzielczych

23 lipca br. odbyła się premiera teledysku z Golec uOrkiestra, który ma na celu zachęcenie do wsparcia projektu budowy nowej szkoły dla uczniów czechowickiej szkoły specjalnej.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że współfinansowany przez Bałtycki Bank Spółdzielczy film „Antyterapia” w reżyserii Bartosza Brzeskota na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych Lubomierz 2014 został jednym z laureatów i otrzymał Brązowy Granat
W niedzielę 24 sierpnia 2014 r. Nadwiślański Bank Spółdzielczy w Puławach uczestniczył w XI Dożynkach Powiatowo – Gminnych w Janikowie, organizowanych przez Starostwo i Gminę Kozienice oraz Gminy Sieciechów, Gniewoszów i Grabów nad Pilicą.
Nadsański Bank Spółdzielczy dołączył do akcji „Jedz jabłka” mającą na celu wspieranie polskich sadowników i częstuje jabłkami swoich Klientów.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Komisja nadzoru Finansowego opublikowała dane za czerwiec
Zalecenia: Ściślejsza integracja sektora bankowości spółdzielczej i przekształcenie zrzeszeń w systemy ochrony instytucjonalnej obejmujące płynność i kapitał banków;

Rekomendacje i informacje KNF

PKO BP może utworzyć Bank Hipoteczny. Prezesi SKOK -ów bez zgody nadzoru
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w dniu 14 sierpnia 2014 r. jednogłośnie 1 podjęła decyzję o przejęciu Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej im. Św. Jana z Kęt przez Alior Bank SA. Przejęcie zapewni pełne bezpieczeństwo środków zgromadzonych w przejmowanej SKOK im. Św. Jana z Kęt...
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w dniu 14 sierpnia 2014 r. jednogłośnie 1 przekazała do publicznej wiadomości informację o złożeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 183 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami...

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Temat spotkania wyniknął z kumulacji zmian legislacyjnych dotyczących sektora spółdzielczego i sektora banków spółdzielczych, co spowoduje konieczność daleko idącej ich reorganizacji.
Pobierz 4 Nr Magazynu w wersji elektronicznej

ZBP - informacje, ekspertyzy

Związek Banków Polskich sceptycznie o obowiązku posiadania minimum 20 procent wkładu własnego na mieszkanie od 2017 roku. Zgodnie ze stanowiskiem Komisji Nadzoru Finansowego w tym roku kredytobiorcy muszą mieć co najmniej 5 procent potrzebnych na zakup nieruchomości.
26 sierpnia 2014 r. Związek Banków Polskich i Fundacja Integracja podpisały porozumienie w sprawie wspólnych działań na rzecz poprawy jakości obsługi osób niepełnosprawnych przez sektor bankowy.

Z innej beczki

Czasami warto się pośmiać z samych siebie...
Niecodzienne torebki opanowały łódzkie ulice. Bawią, rozjaśniają szarość ulicy, sprawiają, że każda stylizacja stała się wyjątkowa.

Ciekawe rzeczy w sieci

15 najdziwniejszych zastosowań starego sprzętu komputerowego

Artykuły nie tylko dla informatyków

03 września, Warszawa, Trakt Lubelski 40A
Wizualizacja największych wycieków

Fotoreportaże

Wystarczy wybrać się trochę na północ od Lazurowego Wybrzeża w Alpy Górnej Prowansji, aby odwiedzić malowniczo położone malutkie miasteczko o średniowiecznym rodowodzie: Entrevaux. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Puls Parkietu - rynek akcji

Agencja ratingowa Fitch obniżyła rating Ukrainy do CCC z B-. Jest to, wśród 104 państ ocenianych przez Agencje, druga najniższa (po Argentynie) ocena ratingowa państwa.

Prawo

Projekt założeń do ustawy trafił pod obrady Rady Ministrów. Rząd przyjął go dniu 26 sierpnia 2014 r.
Projekt rozporządzenia jest częścią starań podejmowanych ostatnio na szerszą skalę na szczeblu międzynarodowym w celu opracowania ram prawnych dla podmiotów z równoległego systemu bankowego

Parlament Europejski

W nowej KE większość będą stanowili mężczyźni ze zwycięskiej w majowych eurowyborach centroprawicy.
W roku akademickim 2012/2013 w programie wymiany studenckiej Erasmus udział wzięło prawie 270 tys. studentów z całej Europy. To rekord w 27-letniej historii tego programu.

Konferencje / Szkolenia

IV kurs w ramach cyklu szkoleniowego Zarządzanie należnościami nieregularnymi w bankach - 15 września Warszawa

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Asseco Poland S.A poprzez Centrum Usług Internetowych udostępnia bankowość mobilną. Po 6 miesiącach od udostępnienia usługi korzysta z niej ponad 40 tysięcy klientów banków spółdzielczych . Kliknij, aby obejrzeć film Bankowość mobilna autorstwa Asseco Poland S.A. oprócz szerokiej funkcjonalności...

Analizy, raporty, projekty ustaw

Sierpniowy Ranking INVIGO TOP 10, czyli zestawienie najlepszych kredytów hipotecznych w PLN (z 20% i 5% wkładem własnym), kredytów w programie "Mieszkanie dla Młodych" oraz euro,aktualnie dostępnych na rynku. Na potrzeby rankingu analitycy Invigo badają także zdolność kredytową klienta osiągającego...