Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

W trakcie konferencji obchodzący dziś 68. urodziny Mario Draghi ogłosił zmiany w programie luzowania ilościowego.
Ze względu na masowy napływ imigrantów na Węgry składy jadące od strony Czech i Słowacji będą zatrzymywane w mieście Szob w pobliżu węgierskiej granicy.
Półtora tysiąca traktorów bierze udział w manifestacji rolników w stolicy Francji. Delegacja protestujących została przyjęta przez premiera Manuela Valls.
Marek Belka, prezes NBP odniósł się bardzo sceptycznie do kwestii "złotego pociągu" podczas konferencji po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.
Skutki embarga wprowadzonego przez Rosję w sierpniu 2014 r., choć widoczne w sektorze rolno-spożywczym, nie są aż tak dotkliwe, jak początkowo obawiali się przedsiębiorcy
Deloitte: Przyspieszenie wzrostu gospodarczego nie znalazło jednak bezpośredniego odzwierciedlenia we wzroście przychodów 500 największych przedsiębiorstw regionu.
Na międzynarodowym rynku walutowym czas wyczekiwania. Kilka walut na rynkach wschodnich traci na wartości.

Analitycy Banku BPS S.A.

Z danych wynika, iż za wytwarzanie 2/3 wartości dodanej w Polsce odpowiedzialne są zaledwie trzy rodzaje działalności. Najwyższy udział w strukturze ma handel oraz działalność związana z transportem.

Aktualności zrzeszeń

Ukazał się właśnie nowy, sierpniowy numer Magazynu BS.NET. Tematem przewodnim jest w nim bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo banków i klientów. Oprócz tego wiele interesujących materiałów.
Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych” ,w którym opublikowany został m.in. wywiad z Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Izabelą Leszczyną, dotyczący kwestii ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych
W Bankach Spółdzielczych SGB objętych konkursem można wziąć kredyt, wysłać rodzinne wakacyjne zdjęcie i zawalczyć o cenne nagrody.
W dniu 31 sierpnia 2015 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwałę nr 18/2015 w sprawie określenia form, trybu oraz szczegółowych warunków udzielania zwrotnej pomocy finansowej z funduszu restrukturyzacji banków spółdzielczych.

Aktualności banków spółdzielczych

Pałucki BS w Wągrowcu uczestniczył 30.08.2015 r. w święcie plonów na terenie działania Banku i Oddziałów w Damasławku, Gołańczy i Janowcu Wlkp
O organizowanym w Żerkowie m.in. przez BS w Jarocinie spotkaniu o funduszach dla małych i średnich przedsiębiorstw, informuje portal jarocinska.pl.
Podobnie jak w latach ubiegłych przedstawiciele Banku wręczyli pierwszoklasistom szkół podstawowych upominki. Były to między innymi świnki skarbonki.
Bank Spółdzielczy w Chodzieży, wychodząc naprzeciw potrzebom rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny, wprowadził dla tych osób specjalną promocję.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

KNF udstępnił dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec lipca 2015 r.
Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Czerwiec 2015

Rekomendacje i informacje KNF

Instytut Allerhanda zaprasza do udziału w Call for Papers ogłoszonym w ramach czwartej edycji Polskiego Kongresu Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2015. Komisja Nadzoru Finansowego objęła Kongres FinReg2015 patronatem honorowym. 14-15 października
Wśród banków, które nie udzielały frankowych kredytów mieszkaniowych były zarówno podmioty z kapitałem zagranicznym, jak i krajowym, w tym banki spółdzielcze.
KNF zaakceptowała założenia rekomendacji dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych zawieranych w internecie za pośrednictwem banków, krajowych instytucji płatniczych, krajowych instytucji pieniądza elektronicznego oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Nowy Magazyn BS.NET do pobrania

ZBP - informacje, ekspertyzy

Czy technologie biometryczne są przyszłością bankowości? Jak wykorzystywać biometrię w poszukiwaniu nowych strumieni dochodów? Konferencja International Biometric Congress umożliwi uzyskanie odpowiedzi m.in. na te pytania, jak również pozwoli usystematyzować wiedzę
Raport AMRON – SARFiN: w drugim kwartale bieżącego roku nastąpił niespotykany od kilku kwartałów wzrost liczby i wartości nowych kredytów mieszkaniowych.

Z innej beczki

Dla spodziewających się kontroli KNF w związku z rekomendacją D
Optymalna odległość od telewizora jest jednym z nieśmiertelnych tematów, na który dyskusje chyba nigdy nie będą miały końca.

Ciekawe rzeczy w sieci

Bankowcy coraz częściej mówią, że konieczna jest wspólna dla sektora instytucja, która zajmowałaby się cyberochroną banków.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości dzieci jest jej kreowanie. Szczególnie klarownie widać to na przykładzie zabezpieczenia finansowego.
Siłą rozwiązań BIG DATA Abastry jest duża skalowalność, elastyczność i uniwersalność. Nasze rozwiązania, w zależności od ilości i charakterystyki danych, opieramy o różne typy baz danych.

Fotoreportaże

KDBS Bank z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej Bankowej zorganizował w tym roku II Gwiaździsty Rajd Rowerowy Spółdzielców. Potem ugotował kocioł żuru i zorganizował związany z Dniem konkurs. Jego zwycięzca odjechał rowerem ufundowanym przez Bank.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 03.09.2015 Informacje dnia POLSKA Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Oznacza to, iż stopa referencyjna wynosi 1,5%, stopa lombardowa 2,5%, stopa depozytowa 0,5%, natomiast stopa redyskontowa weksli 1,75%. CCC LPP VISTULA BYTOM PROCHNIK INTERSPPL DUDA Sprzedaż za sierpień...

Prawo

Do Senatu wpłynęły opinie na temat referendum. Są bardzo różne.
Każdorazowo do instytucji obowiązanej należy ocena, czy operacje zamiany zlecane przez klienta stanowią elementy składowe jednej transakcji czy też stanowią oddzielne transakcje.

Parlament Europejski

Od września w ramach struktur Komisji Europejskiej zacznie działać zespół, którego zadaniem będzie przeciwstawianie się propagandzie Rosji.
Analiza Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

Konferencje / Szkolenia

Wielkopolskie Centrum Nieruchomości ogłasza nabór na Studium Podyplomowe z Wyceny Nieruchomości. Studium organizowane jest w ramach Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie. Wszystkie zajęcia odbywają się w Poznaniu.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

Zaangażowanie gmin we wspieranie przedsiębiorczości ma wpływ na poziom zatrudnienia i jakość miejsc pracy, zamożność mieszkańców oraz dochody samorządów.