Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

W Grecji o 10:00 rozpoczął się ogłoszony przez związki zawodowe całodobowy strajk generalny. Zamknięto szkoły, odwołano loty, a w państwowych szpitalach dyżurują tylko pracownicy ratowniczy. Nie działa komunikacja miejska. Demonstranci protestują przeciwko polityce oszczędnościowej władz i sytuacji gospodarczej w kraju. Mimo międzynarodowej pomocy...
W Radzie Najwyższej Ukrainy ogłoszono w czwartek powstanie nowej koalicji rządowej, składającej się z pięciu ugrupowań, które dostały się do parlamentu w wyniku październikowych wyborów. Na stanowisko premiera koalicja wysunęła kandydaturę Arsenija Jaceniuka. Przewodniczącym Rady Najwyższej, która zainaugurowała w czwartek swoją działalność,...
Poczta Polska pracuje nad własnym systemem płatności internetowych. Z taką usługą może wejść na rynek w przyszłym roku, wynika z informacji "Rzeczpospolitej".
Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” handlowcy w ciągu roku wyrzucili 500 tys. ton jedzenia na śmietnik. Tylko 700 ton trafiło do banków żywności.
Odszedł dziś nad ranem w szpitalu. Miał 85 lat. Cała Polska zapamiętała go jak Hansa Klossa - bohatera serialu "Stawka większa niż życie".
Ubezpieczyciele usiłują oszczędzać na czym tylko się da. Po stłuczce zamiast oryginalnych części nakazują montować tańsze zamienniki, zmniejszają też wypłaty dla właścicieli starych samochodów, każąc im dopłacać do naprawy. Oszczędzają nawet na autach zastępczych.
"Puls Biznesu" pisze, że za gwiazdkowe upominki Polak wyda 486,54 zł. Gazeta powołuje się na wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Groupon w 11 krajach, w tym w Polsce.

Aktualności zrzeszeń

W dniach 27-30 listopada br. odbędzie się VII Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych. W ramach wydarzenia z inicjatywy KZBS odbędzie się panel "Banki spółdzielcze w finansowaniu firm rodzinnych. Jak możemy współdziałać w budowaniu polskiej gospodarki?"
W dniu 20 listopada projekt z uwzględnionymi uwagami został skierowany do Komisji Prawniczej. Posiedzenie Komisji zaplanowano na 27-28 listopada. Sprawa nabiera tempa.
Trwa uzgadnianie projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Najbardziej spornym punktem jest wysokość oprocentowania kredytów preferencyjnych.
"Obecnie wiele mówimy o spółdzielczości, współpracy, a w rzeczywistości każdy działa na własną rękę. Istota spółdzielczej współpracy staje się tylko sloganem."

Aktualności banków spółdzielczych

Hexa Bank Spółdzielczy od kilku lat jest sponsorem seminariów poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Chorzelska Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przypomniała uczniom o starych tradycjach i ustanowiła październik miesiącem oszczędzania. Dzieci z tej szkoły mogły zaś oszczędzać dzięki programowi SKO, który prowadzą wespół z Bankiem Spółdzielczym w Chorzelach.
Już od 4 listopada 2014 w Centrali Banku Spółdzielczego w Pruszczu Pomorskim, a od 1 grudnia 2014 we wszystkich Oddziałach Banku, można bez prowizji dokonać gotówkowej wymiany następujących walut:
Odznaczenie zostało przyznane za zasługi w rozwoju spółdzielczości bankowej

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

KNF udostępniła dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec września 2014 r.

Rekomendacje i informacje KNF

W serwisie internetowym UKNF dostępne są dane statystyczne dot. domów maklerskich za III kwartał 2014 r. Dane dotyczące domów maklerskich wg stanu na 30.09.2014 r.
W serwisie internetowym UKNF dostępne są dane TFI za III kwartał 2014 r. Dane TFI wg stanu na 30.09.2014 r.
Na stronie Senatu RP zostało opublikowane wystąpienie Andrzeja Jakubiaka , Przewodniczącego KNF, podczas 65. posiedzenia Senatu RP w dn. 20 listopada 2014r. na temat sytuacji spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych , po wejściu w życie ustawy z dnia 10 października 2012 r. o zmianie ustawy o...

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Pobierz 5 nr "Magazynu BS.NET" w wersji elektronicznej. Plik w załączniku.
Potrafimy zdefiniować co nie działa, ale trudniej wypracować propozycję – jak by to miało działać? Dlatego warto jak najwięcej rozmawiać, nie tylko na tym forum, ale także i na innych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Mimo przeświadczenia, że warto oszczędzać, niewielu Polaków posiada nawyk systematycznego oszczędzania. W naszym społeczeństwie dominuje skłonność do bieżącej konsumpcji. Powszechne jest przekonanie, że łatwiej jest zaciągnąć kredyt niż oszczędzać, a wciąż poważną barierę dla oszczędzania stanowią niewystarczające środki finansowe. Jeśli już...
Ostatni kwartał br. przyniósł spadek zarówno liczby (o 3,61%), jak i wartości (o 4,06%) nowych kredytów hipotecznych. W porównaniu z wynikami II kwartału zawarto 1 846 umów kredytowych mniej, których wartość była niższa o 345 mln zł

Z innej beczki

Wolne Miasto Gdańsk miało swój bank. Był to Bank Gdański utworzony na mocy ustawy bankowej z 20 listopada 1923 roku
Jak to się stało, że głosy żeńskie zastępowano najpierw w Kościele, a później i w teatrze i w operze męskimi? I jakim kosztem…

Ciekawe rzeczy w sieci

Pierwsze miesiące w korporacji to uczenie się specyficznego slangu. Tak wygląda indakszyn

Artykuły nie tylko dla informatyków

Przyszłość bankowości ściśle wiąże się z projektowaniem coraz doskonalszych narzędzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. One muszą być integralną częścią wszystkich rozwiązań
Banki w ostatnim czasie przeszły olbrzymią transformację. Od stacjonarnych placówek, nastawionych na Klienta, który wejdzie z ulicy, do przedsiębiorstw aktywnie pozyskujących klientów, np. przez zagospodarowanie nisz w określonych sektorach.

Fotoreportaże

Konferencje Union Investment podsumowują współpracę z sektorem. Mają też wartość dodaną. To wykłady i dyskusje na aktualne tematy. Tym razem takim tematem był IPS w Niemczech i propozycja polskiego modelu IPS w SGB.

Puls Parkietu - rynek akcji

Świat Na dzisiejszym szczycie OPEC zapadnie decyzja o poziomie wydobycia ropy naftowej. Większość ekonomistów spodziewa się pozostawienia wydobycia na dotychczasowym poziomie 30 mln baryłek dziennie. Pojawiają się jednak głosy o możliwym ograniczeniu wydobycia o co najmniej 1 mln baryłek dziennie, w celu wsparcia spadających cen ropy. Szczyt...

Prawo

Opinia w sprawie ustawy o bankach spółdzielczych etc. z dnia 31 października 2014 r.
Trwa procedura uzgodnieniowa dotycząca zmiany ustawy Prawo bankowe. ZBP i KRS w ostatnich pismach podnoszą kwestię szczególnych kompetencji KNF

Parlament Europejski

Szef KE Jean-Claude Juncker zaprezentował w środę w PE długo oczekiwany plan, który ma pobudzić inwestycje w UE na ponad 300 mld euro.
Podczas wtorkowej debaty posłowie dali wyraz swemu rozczarowaniu brakiem porozumienia z Radą w sprawie podniesienia budżetu UE na 2014 i 2015 rok. Zaapelowali do państw członkowskich o więcej politycznej woli i do zapłacenia rosnącej liczby zaległych rachunków z 2014 roku. Rozmowy zostaną wznowione po przedstawieniu 28 listopada nowego projektu...

Konferencje / Szkolenia

Gdańska Akademia Bankowa wspólnie z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce organizuje X Kongres Consumer Finance, największe w Polsce spotkanie poświęcone problematyce rynku consumer finance. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

4,4 mld zł przychodów i 269 mln zł zysku w Grupie Asseco po trzech kwartałach 2014r.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Polska w strefie euro: szansa, którą trzeba umieć wykorzystać