Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Ankieta

Czy bankiem zrzeszającym powinien być:

Aktualności

Gazeta Wyborcza pisze o najnowszym sondażu CBOS dotyczącym poczucia zagrożenia. 47 procent Polaków uznaje, że nasza niepodległość jest zagrożona
Sejm Litwy przyjął ustawę o wprowadzeniu euro. Nowa waluta ma obowiązywać od 1 stycznia 2015 roku. Według premiera Algirdasa Butkevicziusa przyjęcie euro wzmocni bezpieczeństwo kraju.
Nie żyje światowej sławy kolumbijski pisarz i dziennikarz Gabriel Garcia Marquez, laureat Literackiej Nagrody Nobla w 1982 roku. Miał 87 lat
Szefowie dyplomacji Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Rosji i Ukrainy rozmawiali w czwartek w Genewie o kryzysie ukraińskim. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że konieczna jest deeskalacja napięcia na Ukrainie.
Pielęgniarki i położne z tytułem magistra będą miały prawo samodzielnie odrynować określone leki
Wyliczyła to Rzeczpospolita. Wyszło z rachunku, że każdy z nas oddał państwu 15.94 tys. zł
Separatyści wysyłani na Ukrainę przez Rosję przesuwają się na zachód, w kierunku centrum kraju - wynika z informacji, jakie przekazał w piątek rano Dmytro Tymczuk, analityk i ekspert ds. wojskowości.

  • Chrońmy, co polskie. Byle w sposób chłodny i przemyślany. Nade wszystko zaś w dyskusji o nowej koncepcji zrzeszenia emocje powinny ustąpić kalkulacjom i merytoryce. Straciliśmy już bowiem dwa lata na jałowe dyskusje i poszukiwanie tak zwanej trzeciej drogi.
  • Wszystkim Bankom Spółdzielczym, wszystkim naszym Czytelnikom – życzymy zdrowych i pełnych słońca Świąt Wielkanocnych! Alleluja!
  • Lodowce, ogromne jeziora, rzeki o mlecznych, lodowych, ale i błękitnych kolorach, gejzery, huczące wodospady, gorące źródła, góry w kolorach tęczy – to wszystko ofiarowuje Islandia.
  • W dniu 14 kwietnia br. w Centrali Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli odbyła się wspólna konferencja z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów Panem Wojciechem Kowalczykiem i Panią Poseł na Sejm RP Krystyną Skowrońską
  • Rozmowa z prezesem Banku Spółdzielczego w Czyżewie Krzysztofem Grzywną.
  • Trudno oprzeć się wrażeniu, że tak niebezpiecznego zakrętu, jaki sektor banków spółdzielczych bierze obecnie, nigdy nie było.
  • Jednym z efektywnych narzędzi pozyskania klientów jest także oferowanie ubezpieczeń indywidualnych, którymi banki spółdzielcze mogą uatrakcyjnić gamę swoich produktów - we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi.
  • Prezentujemy stanowiska kolejnych instytucji w sprawie ustawy: BFG, KNF, KZBS, NBP. Polecamy lekturę ponieważ stanowiska świadczą o intencjach regulatorów.
  • Wprowadzane przez ustawodawcę metody respektowania przepisów w zakresie działalności banków z pominięciem zapisów i zasad prawa spółdzielczego zagrażają działalności ruchu spółdzielczego w dziedzinie bankowości

Aktualności zrzeszeń

Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) powstawała wtedy, gdy rodził się Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni, którego prawnym następcą jest Bank Polskiej Spółdzielczości.
W dniu 14 kwietnia br. w Centrali Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli odbyła się wspólna konferencja z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów Panem Wojciechem Kowalczykiem i Panią Poseł na Sejm RP Krystyną Skowrońską
15 kwietnia Parlament Europejski przyjął zmiany w Dyrektywie MiFID (Markets in Financial Instruments Directive) oraz w Rozporządzeniu MiFIR (Markets in Financial Instruments Regulation). EACB uważa, że to kamień milowy w reformowaniu zasad regulujących świadczenie usług finansowych Europie, jednocześnie twierdzi, że wiele kwestii do rozwiązania i...
W ramach uczestnictwa w pracach Rady chciałbym zaznaczać nowe potrzeby bankowości spółdzielczej oraz szukać najbardziej adekwatnych rozwiązań, które przysłużą się funkcjonowaniu banków spółdzielczych jako ważnego ogniwa polskiej bankowość i całej gospodarki

Aktualności banków spółdzielczych

Obligacje będą przedmiotem ubiegania się o ich wprowadzenie do obrotu w alternatywnym systemie obrotu Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A..
W roku 2011 dwaj łomżyńscy pasjonaci motoryzacji Adam Krupa i Adam Olkowicz, podjęli decyzję o przygotowaniu samochodu i rozpoczęciu regularnych startów w amatorskich rajdach samochodowych typu KJS.
W środę 9 kwietnia br. w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku odbył się IX Finał Konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”. Bank Spółdzielczy w Limanowej ufundował nagrodę dla laureata III miejsca
Bank Spółdzielczy w Skoczowie był jednym ze sponsorów III Forum Rolniczego Podbeskidzia, które odbyło się 14 kwietnia br. w Międzyświeciu w Zespole Szkół Rolniczych.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Dane miesięczne dotyczące sektora bankowego - luty 2014
Dane miesięczne sektora bankowego - styczeń 2014 - pobierz

Rekomendacje i informacje KNF

Indywidualne konta emerytalne oraz indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego w 2013 roku .- pobierz pdf
Banki komercyjne prognozują, że w 2014 r. ich łączny zysk netto wzrośnie o 1,1 proc. rdr do 14,626 mld zł.
KNF zapoznała się z założeniami nowelizacji „Rekomendacji P dotyczącej systemu monitorowania płynności finansowej banków” z 2002 r.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Przedmiotem debaty Rady Ekspertów Spółdzielczych było także kilka innych dla sektora bankowości spółdzielczej spraw, takich jak zmiany w Prawie spółdzielczym, nadzór makroostrożnościowy, kwestie związane z projektowanym zwolnieniem z opodatkowania środków na sanację.
Magazyn Bs.net. Nr 1 do pobrania

ZBP - informacje, ekspertyzy

15 kwietnia 2014 r. odbyło się XXVI Walne Zgromadzenie Związku Banków Polskich, najważniejsze, doroczne wydarzenie samorządu bankowego w Polsce.
W Konkursie uczestniczyło łącznie 9 zespołów, w tym CarboBank z Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju

Z innej beczki

Bank Słowiański (niem. Slawische Bank AG) to potoczna nazwa Centralnego Banku Spółdzielczości Polskiej będącego centralą finansową wszystkich spółdzielni oraz banków polskich w Niemczech, z siedzibą w Berlinie.
Sam Adolf Hitler zaaprobował budowę pojazdu, który 6 lutego 1943 nazwał "Ferdinand" na cześć zasług prof. Porsche.

Ciekawe rzeczy w sieci

Wielkanoc nie obejdzie się bez baby.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Na 15 kwietnia 2014 planowane jest wprowadzanie przez firmę Oracle krytycznych poprawek do środowiska JAVA. Poprzednie poprawki wprowadziły dużo zamieszania.
W bibliotece OpenSSL przez 2 lata znajdował się błąd, który mógł umożliwić pozyskanie klucza prywatnego używanego przez serwer do szyfrowania ruchu. Takie szyfrowanie wykorzystywane jest w bankowości elektronicznej.

Fotoreportaże

Lodowce, ogromne jeziora, rzeki o mlecznych, lodowych, ale i błękitnych kolorach, gejzery, huczące wodospady, gorące źródła, góry w kolorach tęczy – to wszystko ofiarowuje Islandia.

Puls Parkietu - rynek akcji

USA Według FED produkcja przemysłowa w USA wzrosła w marcu br. o 0,7% m/m. Konsensuns rynkowy zakładał wzrost na poziomie 0,5% m/m. Wykorzystanie mocy produkcyjnych w USA wzrosło w marcu br. o 0,4 pkt proc. Im/m i wyniosło 79,2%. Wskażnik ten znajduje się obecnie o 0,9 pkt proc. poniżej długoterminowej średniej z lat 1972—2013. BENEFIT NEUCA AMBRA...

Prawo

Prezentujemy stanowiska kolejnych instytucji w sprawie ustawy: BFG, KNF, KZBS, NBP. Polecamy lekturę ponieważ stanowiska świadczą o intencjach regulatorów.
Projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym z dnia 27 stycznia 2014 roku. Etap - konferencja uzgodnieniowa.

Parlament Europejski

Wspólny mechanizm restrukturyzacji banków został przegłosowany 15 kwietnia. Wraz z jednolitym mechanizmem nadzorczym, stanowi on fundament odporniejszego na zawirowania globalnej ekonomii, europejskiego rynku.
Trzy sposoby na to, by to na bankach, a nie podatnikach, spoczywał ciężar ratowania instytucji kredytowych w kłopotach, zostały przegłosowane przez Parlament we wtorek

Konferencje / Szkolenia

Wydarzenie Targi IT Future Expo to jedyna tego typu impreza B2B w Polsce. Podczas targów zostanie zaprezentowana oferta ponad 100 firm z Polski i Europy, obejmująca innowacyjne technologie informatyczne, zarówno w obszarze rozwiązań software jak i hardware.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Zobacz, co oferuje firma sektorowi banków spółdzielczych

Analizy, raporty, projekty ustaw

Raport KE - Korupcja 2014 - część dotycząca Polski