Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

GUS wskazał, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku wyniosło w marcu 4213,50 zł.
W Polsce mówi się o deflacji. Jednak koszty utrzymania mieszkania wciąż rosną - wynika z raportu przygotowanego przez Lion's Bank.
Napływające informacje z rynku amerykańskiego o słabszej kondycji tamtejszej gospodarki sprawiają, że dolar zaczął tracić zarówno do złotego jak i euro. W piątek rano za dolara amerykańskiego płacono 3,7385 złotego, a po południu 3,7272 złotego.
Prowadzimy samochód i gadamy przez komórkę a nawet wysyłamy smsy. Tak wynika - pisze Gazeta Wyborcza - z badań przeprowadzanych przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Wakacje po rosyjsku to wakacje w Rosji. Rosyjska Duma zaleciła swoim posłom, żeby nie wyjeżdżali na wakacje za granicę - ale na przykład na Krym. Dlaczego? Wszystko w trosce o kondycję rosyjskiego rynku turystycznego
Statystycy notują deflację cenową w coraz mniejszej liczbie państw – poinformował dziś Eurostat. Tempo spadku cen w naszym kraju należy do największych w UE.
Sceny jak z filmu sensacyjnego rozegrały się wczoraj w centrum Kielc. Dzięki szybkiej i profesjonalnie skoordynowanej akcji, policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który napadł na placówkę bankową i zrabował gotówkę.

Aktualności zrzeszeń

Głównym tematem Magazynu jest Dyrektywa CRDIV/CRR i sposób jej wdrażania oraz ustawa o bankach spółdzielczych
„SKO Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” to nazwa konkursu organizowanego w tym roku po raz pierwszy przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.
Spółdzielczość bankowa w Polsce jest dość dobrze zorganizowanym organizmem, mającym w swej strukturze wiele banków. Ale w artykule sporo nieścisłości...
Resort finansów w dniu 21 kwietnia zaprosił na konferencję uzgodnieniową w sprawie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym oraz przymusowej restrukturyzacji

Aktualności banków spółdzielczych

Z przyjemnością informujemy, że Prezes Banku Spółdzielczego w Raszkowie Pani Anna Ćwiklak została laureatką plebiscytu "Kobieta Przedsiębiorcza 2014".
Za nami już 42 Maraton w Dębnie. Trasa podobnie jak w roku ubiegłym przebiegała na dwóch małych pętlach ulicami miasta oraz dwóch dużych pętlach na trasie Dębno–Dargomyśl–Cychry-Dębno. Jak co roku imprezę mocno wspierał GBS Bank.
Bank Spółdzielczy w Pszczynie zachęca - włączajcie się do akcji! Pszczyńska Grupa Motocyklowa w wielkiej akcji krwiodawstwa na rzecz dzieci
Wmurowanie kamienia węgielnego pod powstający właśnie w Cekowie obiekt malanowskiego Banku Spółdzielczego to krok milowy w historii tej placówki.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Dane sektora bankowego - luty 2015 - pobierz
Dane miesięcznie sektora bankowego luty 2015 - pobierz xls

Rekomendacje i informacje KNF

UKNF przesłał do publicznych konsultacji projekt Rekomendacji W dotyczącej zarządzania ryzykiem modeli w bankach.
Banki komercyjne planują stabilny rozwój akcji kredytowej w 2015 r., czego przejawem jest wzrost sumy bilansowej o 5,1%. Jednym z istotnych czynników wzrostu sumy bilansowej banków mają być kredyty sektora niefinansowego. - pobierz
KNF jednogłośnie zezwoliła na połączenie Banku Gospodarki Żywnościowej SA i BNP Paribas Bank Polska SA przez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska SA na Bank Gospodarki Żywnościowej SA.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Do pobrania najnowszy numer Magazynu BS.NET
„Opinię publiczną informuje się, że ustawa ma pomóc bankom spółdzielczym, tymczasem one nie potrzebują pomocy”- mówi w wywiadzie do Magazynu BS.NET Prezes Elżbieta Ceglarek

ZBP - informacje, ekspertyzy

Należy spodziewać się, że banki będą korzystać z oświadczeń o poddaniu się egzekucji w drodze aktu notarialnego. Koszty będą ponoszone przez kredytobiorców. - czytamy w piśmie ZBP
W Klubie Bankowca, 16 kwietnia 2015 r. obradowało XXVII Walne Zgromadzenie Związku Banków Polskich. Przed rozpoczęciem obrad swoje posiedzenia odbyły Komisja uchwał i wniosków oraz Komisja budżetowa.

Z innej beczki

17 kwietnia 1792 r. w Paryżu przetestowano na baranach i zwłokach bezdomnych działanie nowoczesnej gilotyny. Jednak samo urządzenie było znane już wcześniej.
Wśród banków spółdzielczych też są przykłady znakomitej dbałości o zabytki - wystarczy popatrzeć na niektóre ich siedziby, mieszczące się w zabytkowych obiektach i wyremontowane pod okiem konserwatora.

Ciekawe rzeczy w sieci

Rynek pracy zmierza w kierunku rynku pracownika. Dla pracodawców oznacza to konieczność silniejszej walki o pozyskanie nowych kandydatów oraz zatrzymanie dotychczasowych pracowników.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Jest ono jednym z głównych filarów całościowego systemu bezpieczeństwa umożliwiającego funkcjonowanie banku i wspierającego jego rozwój.
Chcemy przekonać spółdzielców, że samo obniżanie kosztów zakupu urządzeń potrzebnych w pracy oddziałów bankowych nie jest równoznaczne z uzyskaniem oszczędnośc

Fotoreportaże

Tegoroczne forum bankowe „Ekonomiczne i regulacyjne uwarunkowania rozwoju sektora bankowego w Polsce”, zdominowała tematyka kredytów hipotecznych.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 17.04.2015 Informacje dnia USA Pozwolenia na budowę domów w USA. W marcu liczba wydanych pozwoleń na budowę domów w USA spadła o 5,7% m/m i ukształtowała się na poziomie 1,039 mln. Miesiąc wcześniej było to 1,102 mln, a konsensus rynkowy na marzec zakładał 1,08 mln. W marcu wzrosła natomiast liczba rozpoczętych budów domów o 2...

Prawo

RCL przedstawia stanowiska zainteresowanych i zaproszonych do konsultacji stron w sprawie ustawy o BFG i przymusowej restrukturyzacji. Wśród nich stanowisko KZBS, ZBP i SGB-BANKU
Zdaniem Business Centre Club, niektóre zapisy nowelizacji mogą wręcz spowodować spadek atrakcyjności polskiego rynku kapitałowego, a w efekcie jego konkurencyjności.

Parlament Europejski

Parlament Europejski osiągnął z Radą kompromis w tej sprawie. Europosłowie chcą dzięki temu doprowadzić do redukcji cen żywności i ograniczyć wylesianie.
Parlament wezwał do wzmożonych wysiłków w celu zakończenia dyskryminacji, retoryki antyromskiej i ataków na Romów oraz do ustanowienia 2. Sierpnia Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu Romów podczas drugiej wojny światowej, w rezolucji przyjętej w środę 15 kwietnia 2015 r..

Konferencje / Szkolenia

Konferencja IT BPS dla informatyków banków Spółdzielczych - Nowe rozwiązania informatyczne dla BS-ów

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Usługa nowoczesnej e-bankowości przygotowywana do udostępnienia klientom Banków Spółdzielczych w ramach Centrum Usług Internetowych Asseco Poland S.A. to unikalne rozwiązanie bankowości internetowej i mobilnej.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, zarówno ceny ofertowe jak i transakcyjne zanotowały nieznaczne, lecz dosyć zróżnicowane wahania cenowe. Średnia zmiana kwot ofertowych wyniosła -0,5%