Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Mają w nim uczestniczyć czteroosobowe delegacje wszystkich - poza PiS - ugrupowań parlamentarnych. Partia rządząca zapowiedziała natomiast, że przyśle jedynie swojego obserwatora, posła Małeckiego.
We wtorek ceny głównych walut utrzymują się na poziomie dnia wczorajszego. Jedynie funt brytyjski nieco zdrożał i tuż przed południem kosztował 5,7888 złotego.
Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu w dniu 24 maja 2016 r. jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pana Michała Krupińskiego na stanowisko Prezesa Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.
Jest na niej Andrzej Kaźmierczak, ostatnio Jan Szewczyk, główny ekonomista SKOK i wiceszef Komisji Finansów Publicznych w Sejmie, a wczoraj dołączyła Iwona Duda.
Jest się sędzią w czasach trudnych i dali tego dowód ci sędziowie, którzy potrafili nawet w stanie wojennym oprzeć się nieprawdopodobnie wielkim naciskom
Polska waluta osłabia się w związku z oczekiwaniami na podwyżkę stóp w Stanach Zjednoczonych – uważa prezes NBP Marek Belka.
Rząd zastanawia się nad wdrożeniem jednolitej stawki dla wszystkich danin typu ZUS, NFZ i PIT – poinformował wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Dodał, że wprowadzenie tego rozwiązania nie nastąpi w ciągu paru miesięcy.

Analitycy Banku BPS S.A.

Jeśli potraktujemy dane za cztery miesiące jako pewien prognostyk do sytuacji w całym roku, wówczas należy wskazać, iż najważniejszą zmianą w porównaniu z poprzednimi laty prawdopodobnie nie będzie istotna zmiana tempa wzrostu gospodarczego, lecz jego struktury.
  • Jeśli potraktujemy dane za cztery miesiące jako pewien prognostyk do sytuacji w całym roku, wówczas należy wskazać, iż najważniejszą zmianą w porównaniu z poprzednimi laty prawdopodobnie nie będzie istotna zmiana tempa wzrostu gospodarczego, lecz jego struktury.
  • Nadsański Bank Spółdzielczy jest jednym z mecenasów i sponsorów znaczących przedsięwzięć społecznych w regionie, w którym prowadzi działalność. Wspiera wiele inicjatyw wpływających na ochronę dziedzictwa oraz rozwój tradycji lokalnych. Teraz współfinansuje wyprawę flisacką.
  • Podczas tegorocznego Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej przeprowadziliśmy wyjątkową akcję pod hasłem „Spółdzielcy Dzieciom – Przelej Pomoc”. Dzięki tej akcji uczestnicy Forum przyczynili się do finansowego wsparcia potrzebujących Dzieci z Domów Dziecka w Żyznowie, w Długiem oraz Śląskiego Hospicjum dla Dzieci.
  • Dla młodego pokolenia kołchoźnik, to pracownik kołchozu, ale dla starszego to słowo ma jeszcze jedno znaczenie. Kołchoźnikiem nazywany był bowiem taki odbiornik radiowy, który można było włączać, wyłączać i ściszać, ale zmienić pasma nie dało rady. Miał niewątpliwe zalety propagandowe
  • Krajowy Związek Banków Spółdzielczych rozpoczął zbieranie zgłoszeń do drugiej edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W ubiegłym roku mimo konkursowego debiutu w rywalizacji wzięło udział ponad 250 szkół z całego kraju. Propagujemy akcję!
  • Laureatów nagrodzono podczas uroczystej gali, która zwieńczyła pierwszy dzień VIII Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2016. Serdecznie gratulujemy!
  • 18 maja Sejm rozpatrywał sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji. Na ten temat wypowiadały się kluby poselskie.
  • BODIE: Szkolenie adresowane do pracowników banków spółdzielczych (niezależnie od zajmowanego stanowiska). Dotyczy ono bezpieczeństwa, a konkretnie ataków komputerowych, na jakie narażeni są pracownicy w trakcie wykonywania swoich codziennych obowiązków i tego jak na nie prawidłowo reagować.
  • Nie może być tak, żeby te same wymagania regulacyjne były stosowane wobec dużego banku komercyjnego i małego spółdzielczego. To jest złamanie zasady proporcjonalności, wyjątkowo szkodliwe i utrudniające bankom spółdzielczym zmianę modelu biznesowego - mówi mecenas Jerzy Bańka

Aktualności zrzeszeń

Banki Spółdzielczej Grupy Bankowej (SGB) i MasterCard poinformowały o uruchomieniu przygotowanego z myślą o potrzebach rolników programu rabatowego AGRO, zapewniającego zniżki na zakupy opłacone kartą płatniczą.
rządowym projekcie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych rozpoczął zbieranie zgłoszeń do drugiej edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W ubiegłym roku mimo konkursowego debiutu w rywalizacji wzięło udział ponad 250 szkół z całego kraju. Propagujemy akcję!
Senacka Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności 27 kwietnia br. przyjęła stanowisko „Warunki lepszego wykorzystania potencjału spółdzielczości dla społeczno-gospodarczego rozwoju Polski - rekomendacje zmian”.

Aktualności banków spółdzielczych

Ponad 1000 zawodniczek wzięło udział w niedzielę w III Jastrzębskim Biegu Kobiet na 5+. Wśród 45 drużyn biorących udział w biegu nie zabrakło też drużyny bankowej składającej się wyłącznie z naszych pracowników
Seminarium "Obowiązki informacyjne wynikające z ustawy o kredycie konsumenckim, w szczególności w zakresie reklamy produktu finansowego
Nadsański Bank Spółdzielczy jest jednym z mecenasów i sponsorów znaczących przedsięwzięć społecznych w regionie, w którym prowadzi działalność. Wspiera wiele inicjatyw wpływających na ochronę dziedzictwa oraz rozwój tradycji lokalnych. Teraz współfinansuje wyprawę flisacką.
W dniach 21-22 maja 2016r. na terenach wystawowych ośrodka w Kościerzynie odbyły się XXVI Targi Rolniczo-Ogrodnicze. Ponad 250 wystawców, wśród nich Bank Spółdzielczy w Warcie, prezentowało swoją ofertę

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Dane za marzec 2016 r.
KNF opublikowała dane sektora finansowego za marzec 2016 r.

Rekomendacje i informacje KNF

W dniu 19 maja 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (WSA) dokonał publikacji wyroku w sprawie VI SA/Wa 1911/15, w którym oddalił w całości skargę Rady Nadzorczej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Kujawiak”
Z dniem 18 maja 2016 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie ustanowiła zarządcę komisarycznego w Wielkopolskiej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo – Kredytowej w Poznaniu
Posiedzenie odbyło się w dniu 10 maja. Powołano nowych prezesów

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa o usługach bankowych” - raport Indicatora i WIB
Bankowanie przez smartfony, zbliżający się szybkimi krokami Internet rzeczy i rosnące zagrożenie ze strony hakerów – w takich realiach rozwija się dziś bankowość spółdzielcza.

Z innej beczki

Dla młodego pokolenia kołchoźnik, to pracownik kołchozu, ale dla starszego to słowo ma jeszcze jedno znaczenie. Kołchoźnikiem nazywany był bowiem taki odbiornik radiowy, który można było włączać, wyłączać i ściszać, ale zmienić pasma nie dało rady. Miał niewątpliwe zalety propagandowe
Carta Marina nakreślona ręką kartografa Olausa Magnusa otworzyła w wiekach średnich nowy etap w rozwoju nowożytnej kartografii.

BlueNet dla sektora BS

Któż z nas lubi płacić za coroczne ubezpieczenie samochodu, mieszkania czy domu? A jednak, gdy ktoś tego nie robi (zwłaszcza, gdy tego typu dobra przedstawiają znaczącą dla jego właściciela wartość), z pewnością określilibyśmy takie zachowanie jako co najmniej nierozsądne
oraz zapewnienie jego ciągłości działania w Banku Spółdzielczym to temat kolejnego artykułu Dziś chcielibyśmy podzielić się z czytelnikami swoimi doświadczeniami we wdrożeniach i realizacjach, w bankach spółdzielczych, projektów Data Center.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Zapraszam Panów Prezesów, bądź wydelegowanych przez Panów przedstawicieli Banków BPS i SGB, do udziału w debacie, która odbędzie się w dniu 29 czerwca 2016
W bankach wzbiera kolejna fala innowacji, która całkowicie zmieni modele świadczonych usług. Obejmie też większość procesów odbywających się na bankowym zapleczu, wymusi zmianę lub rozbudowę centralnych systemów, a przede wszystkim będzie niszcząca dla zatrudnienia.

Fotoreportaże

Wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże, zachwycająca architektura królewskich miast i gorące piaski Sahary – wszystko to czeka na nas w Maroku, malowniczym kraju północnozachodniej Afryki, oficjalnie nazywanym – Królestwem Maroka.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 24.05.2016 Informacje dnia NIEMCY PKB Niemiec w 1Q’16 wzrósł o 1,3% r/r, co było zgodne z szacunkami. W ujęciu k/k PKB wzrósł o 0,7% BYTOM BRIJU REDAN GINOROSSI ACTION MEXPOLSKA Zwiększenie limitu w ING. Spółka zwiększyła posiadany limit umowy wieloproduktowej do kwoty 26 mln PLN. Komentarz DM Banku BPS Informacja pozytywna...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Dyrektywa określa, jakim obowiązkom z zakresu bezpieczeństwa będą podlegać operatorzy usług kluczowych (finanse, energetyka, transport, opieka zdrowotna )
zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia „Regulaminu prowadzenia przez Narodowy Bank Polski rachunków i kont depozytowych bonów skarbowych i bonów pieniężnych NBP w systemie SKARBNET4

Parlament Europejski

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan bierze udział w rozpoczętej 23 maja 2016 r. w Luksemburgu, dwudniowej Konferencji Przewodniczących Parlamentów Unii Europejskiej.
Premier Beata Szydło zaatakowała w Sejmie nie tylko opozycję, ale również KE. Sejm przyjął natomiast uchwałę ws. obrony suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej i praw Polaków.

Konferencje / Szkolenia

Szkolenie - Warszawa 29 czerwca 2016

Razem z Asseco

Podczas tegorocznego Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej przeprowadziliśmy wyjątkową akcję pod hasłem „Spółdzielcy Dzieciom – Przelej Pomoc”. Dzięki tej akcji uczestnicy Forum przyczynili się do finansowego wsparcia potrzebujących Dzieci z Domów Dziecka w Żyznowie, w Długiem oraz Śląskiego Hospicjum dla Dzieci.
Dziś zaczyna się Forum Technologii Banków Spółdzielczych. Asseco szykuje niespodziankę i zaprasza uczestników do swojego stoiska. Tym razem nie będzie konkursu, będzie akcja pomocy dzieciom.

Analizy, raporty, projekty ustaw

W 2015 r. Rada Polityki Pieniężnej – zgodnie z Założeniami polityki pieniężnej – dążyła do utrzymania stabilności cen prowadząc politykę pieniężną, która sprzyjała jednocześnie utrzymaniu zrównoważonego wzrostu gospodarczego oraz stabilności systemu finansowego.