Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

W dniu 24 listopada 2015 roku MSWiA wyłączyło witrynę internetową www.komisja.smolensk.gov.pl, wykorzystywaną przez rządowy zespół Macieja Laska, zlikwidowany 3 października 2015 roku." - czytamy w komunikacie na stronie MSWiA.
Wypłata przez banki środków związanych z upadłością SK Banku oraz środków na fundusz wsparcia kredytobiorców przy BGK obciąży wyniki banków w IV kwartale, natomiast składki na BFG płatne będą w I kwartale 2016 roku i będą księgowane jednorazowo
W połowie dzisiejszego dnia dolar amerykański przekroczył wartość 4-ch złotych. Po godzinie 15-tej cena nieco spadła i wynosiła 3,9965 złotego. Podrożało także euro do 4,2609 złotego.
Aleksander Hall i prof. Henryk Samsonowicz zrezygnowali z członkostwa w Kapitule Orderu Orła Białego. To protest przeciwko ułaskawieniu przez prezydenta Andrzeja Dudę byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.
Mam wrażenie, że to nie koniec afery. Komisja sprawia wrażenie, że szuka różnych winnych, by schować własną odpowiedzialność za kompletną nieskuteczność nadzoru - podsumowuje Piotr Aleksandrowicz w Obserwatorze Finansowym.
Paweł Wojtunik stał na czele Centralnego Biura Antykorupcyjnego od 2013 roku. Zastąpił wtedy Mariusza Kamińskiego. Jak podaje nieoficjalnie portal TVN24 jego następcą będzie najprawdopodobniej Ernest Bejda.
Rosyjski bombowiec SU-24 został zestrzelony dziś rano na syryjsko-tureckiej granicy. Według Turcji zaatakowały go myśliwce F-16 po tym, jak mimo wielokrotnych ostrzeżeń, naruszył turecką przestrzeń powietrzną. Rosja twierdzi, że maszyna przez cały czas znajdowała się nad Syrią i że mogła zostać trafiona z ziemi.

Analitycy Banku BPS S.A.

Analitycy Banku BPS o cenach ropy: Na rynku pojawiają się czasami opinie, iż w dzisiejszych czasach ceny surowców nie są naturalnym odzwierciedleniem relacji popytu i podaży, lecz efektem gry spekulacyjnej części uczestników rynków finansowych nastawionych na szybki zysk.

Aktualności zrzeszeń

Finał 53 edycji Konkursu o Nagrodę Orła Agrobiznesu odbędzie się 2 grudnia w Auli Domu Literatury w Warszawie.
Podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Związku Spółdzielczego w Antalyi (Turcja) odbyły się wybory nowego prezydenta organizacji.
Dziś, 23 listopada, w Grupie SGB podpisano umowę IPS. SGB wydał też oświadczenie w sprawie SK Banku, a w którym podkreśla, że nie był on członkiem zrzeszenia SGB
Komunikat Banku BPS S.A. w związku z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego o zawieszeniu działalności Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie oraz wystąpieniu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tego banku

Aktualności banków spółdzielczych

Seminarium skierowane jest do średniej i wyższej kadry kierowniczej oraz pracowników komórek sprawozdawczych banków, zajmujących się raportowaniem według CRR.
Zarząd GPW uchwała z dnia 23 listopada zawiesza w alternatywnym systemie na Catalyst obrót obligacjami wyemitowanymi przez SK Bank
22 listopada 2015 r. w Arenie Toruń odbyło się uroczyste podpisanie umowy sponsorskiej pomiędzy Bankiem Spółdzielczym w Toruniu, a Klubem Twarde Pierniki S.A.
Pisze o tym dzisiejsza Rzeczpospolita. Pieniądze, w przeciwieństwie do wypłat w przypadku SKOK Wołomin i SKOK Wspólnota, nie będą pochodzić z środków własnych BFG tylko z utrzymywanego przez banki funduszu ochrony środków gwarantowanych.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

BFG opublikował informacje miesięczną - dotyczącą września 2015 - o sytuacji w sektorze bankowym.
KNF udostępnił dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec września 2015 r.

Rekomendacje i informacje KNF

W serwisie internetowym UKNF dostępne są dane TFI za III kwartał 2015 r.
Wniosek o wydanie zezwolenia na nabycie przedsiębiorstwa bankowego lub jego zorganizowanej części
Komisja Nadzoru Finansowego wydała rekomendację dotycząca bezpieczeństwa transakcji płatniczych wykonywanych w internecie.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Sektor banków spółdzielczych posiada wspólne problemy z sektorem banków spółek akcyjnych, takie jak używanie skutecznych instrumentów windykacji kredytów czy grożący sektorowi podatek bankowy. Ogromne wyzwania stoją przez bankami w kształtowaniu relacji z klientami, w tym poszukiwaniu nowych kanałów i form sprzedaży produktów i usług – takie były wnioski ostatniego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych.
Tematem przewodnim jest w nim bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo banków i klientów. Oprócz tego wiele interesujących materiałów.

ZBP - informacje, ekspertyzy

19 listopada br. w warszawskim hotelu Hilton spotkali się przedstawiciele sektora bankowego, dostawców najnowocześniejszych technologii IT oraz niezależni eksperci, by dyskutować na temat nowatorskich rozwiązań teleinformatycznych dla rynku finansowego i wyzwań dla cyfrowej gospodarki.
W piątek 6 listopada br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o partnerstwie w ramach Programu Edukacyjnego – Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, realizowanego z inicjatywy Związku Banków Polskich.

Z innej beczki

Pora sobie przypomnieć, jakimi tytułami obdarzani byli władcy niepodzielni. Szczególnie rozmiłowany w nich był rosyjski car Mikołaj II.
Bank został utworzony w 1910 pod nazwą Bank Przemysłowy dla Królestwa Galicji i Lodomeryi z Wielkim Księstwem Krakowskim

Ciekawe rzeczy w sieci

Komisja Europejska chce przekształcić wszystkie krajowe systemy gwarancji depozytów w jednolity system europejski. Przeciwko takiej propozycji protestuje BVR (Federalne Stowarzyszenie Niemieckich Banków Spółdzielczych), którego zdaniem poszczególne kraje muszą najpierw zbudować własne systemy i zapewnić im środki,

Artykuły nie tylko dla informatyków

Ilu informatyków powinien mieć Bank Spółdzielczy? Jak najmniej – jeżeli spojrzymy na to z kosztowego punktu widzenia. I jednocześnie – jak najwięcej – jeśli spojrzymy z punktu widzenia niezawodnościowego i wydajnościowego.
W dniu 6 października 2015 Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał przełomowy wyrok w sprawie Maximilian Schrems przeciwko Data Protection Commissioner (C-362-14)

Fotoreportaże

Są ludzie, którym się chce. Są ludzie, którzy potrafią zorganizować wokół siebie piękną przestrzeń i dzielą się nią z innymi. Jeżeli będziecie w Beskidzie Żywieckim zajrzyjcie koniecznie do Milówki, miejsca, w którym działa Fundacja Leśny Gród. Naprawdę warto.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 24.11.2015 Informacje dnia NIEMCY PKB Niemiec wzrósł w 3Q’15 o 0,3% q/q wobec wzrostu o 0,4% q/q w 2Q’15, przy konsensusie 0,3% q/q. W ujęciu rocznym PKB wzrósł w 3Q’15 o 1,8% (1,6% w poprzednim kwartale). Konsensus zakładał wzrost o 1,8% r/r. TAURONPE BOGDANKA SEKTOR BANKOWY SEKTOR BANKOWY Przerwa NWZA do 8 grudnia. Kolejna...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie sposobu obliczania wynagrodzenia prowizyjnego dla Banku Gospodarstwa Krajowego z tytułu realizacji zadań wynikających z przepisów ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy
Zestawienie uwag do projektu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów podatników podatku dochodowego od osób prawnych

Parlament Europejski

W Unii czy poza nią? W referendum Wielka Brytania podejmie decyzję o swojej w przyszłości w UE. 16 i 17 listopada delegacja z Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) odwiedziła Londyn, by spotkać się z ministrami, parlamentarzystami i przedstawicielami ośrodków badawczych
Planowany przez Rosję gazociąg Nord Stream 2 musi być w pełni zgodny z prawem UE - oświadczyła Komisja Europejska.

Konferencje / Szkolenia

Seminarium pod patronatem KNF odbędzie się 19-20 listopada 2015 r. w Hotelu Mercure Warszawa Centrum, Warszawa, ul. Złota 48/54.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Od 16 listopada 2015 r. Bank Spółdzielczy w Chojnie dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000. Realizacja wdrożenia możliwa była dzięki zaangażowaniu Stron i ścisłej współpracy Banku Spółdzielczego w Chojnie, SGB-Banku S.A. oraz Asseco Poland S.A.

Analizy, raporty, projekty ustaw

czyli jak polskie władze naprawiają podatki