Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Senatorowie PiS nie poprą ustawy o pomocy frankowiczom - zapowiedziała Beata Szydło podczas konferencji prasowej ew Lesznie. Dodała, że obecny projekt nie zabezpiecza frankowiczów. Powiedziała ponadto, że polski rząd ma obowiązek wspierać polskich kredytobiorców
Z badania CBOS wynika, że prezydent Andrzej Duda lepiej postrzegany jest przez respondentów w wieku od 25 do 34 lat oraz mieszkańców wsi. Prezydent wyższe oceny uzyskuje też wśród badanych z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym lub zasadniczym zawodowym
Sensacyjne doniesienia Gazety Wyborczej o kolejnej odsłonie afery podsłuchowej dominują w mediach. Wynika z nich, że służby, których zadaniem jest chronić państwo, inwigilowały członków rządu, w tym byłego premiera Donalda Tuska. Handel nagraniami był próbą wysadzenia rządu.
W czwartek obserwujemy nieznaczny wzrost kursów głównych walut w odniesieni do złotego. O godzinie 14-tej za euro trzeba zapłacić 4,2379 złotego, a za dolara amerykańskiego 3,7483 złotego. Kurs GBP do PLN kształtuje się na poziomie 5,79.
Ukraina zawarła porozumienie z zagranicznymi wierzycielami ws. restrukturyzacji zadłużenia i Kijów uniknie niewypłacalności. - powiedział w czwartek ukraiński premier Arsenij Jaceniuk podczas sesji rady ministrów. Układ przewiduje redukcję należności głównej o 20 proc.
Blog na TOKFM -zatytułowany " Pod prąd" proponuje genialne proste rozwiązanie trapiących wszystkich dylematów dotyczących pytań referendalnych, jakie zadane zostaną Polakom w dniu 6 września b.r.
Państwo powinno wspierać budownictwo komunalne, a tego nie robi - uważają samorządowcy. Gminy chcą więc pozbyć się lokali i bloków komunalnych.

Analitycy Banku BPS S.A.

Do krajów charakteryzujących się większymi nierównościami dochodów niż w Polsce należy 11 państw UE: Bułgaria, Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Grecja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Cypr oraz Chorwacja.
  • Zdaniem KNF BFG powinien mieć możliwość obejmowania również udziałów w bankach spółdzielczych, a nie tylko akcji banków jak do tej pory.
  • Niebawem do rąk Państwa trafi nowy, dziesiąty już numer Magazynu BS.NET. Tym razem skupiliśmy się na szeroko pojętym bezpieczeństwie banku i jego klientów. Ale nie tylko, w numerze znajdują się też wywiady, opinie i poglądy na tematy, którymi żyje sektor banków spółdzielczych.
  • Przed bankami spółdzielczymi stoi konieczność reorganizacji zrzeszeń. Nowe przepisy prawa CRDIV/CRR , wprowadzone z myślą o dużych bankach muszą być zaadoptowane również do małych instytucji finansowych. W efekcie wdrożenie tych regulacji może wpłynąć negatywnie na finansowanie gospodarki.
  • Do krajów charakteryzujących się większymi nierównościami dochodów niż w Polsce należy 11 państw UE: Bułgaria, Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Grecja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Cypr oraz Chorwacja.
  • KDBS Bank z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej Bankowej zorganizował w tym roku II Gwiaździsty Rajd Rowerowy Spółdzielców. Potem ugotował kocioł żuru i zorganizował związany z Dniem konkurs. Jego zwycięzca odjechał rowerem ufundowanym przez Bank.
  • czyli VIII Spotkania Orkiestr Dętych pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wołczynie. Prowadził je najlepszy konferansjer wśród burmistrzów i najlepszy burmistrz wśród konferansjerów - Pan Jan Leszek Wiącek - Burmistrz Wołczyna. Dzięki BS w Wołczynie działo się!
  • Przedstawiamy zapiski Prezesa Józefa Myrczka z warsztatów na temat proporcjonalności zorganizowanych przez Europejski Nadzór Bankowy. Mają one charakter notatek z kolenych prezentacji i wystąpień, cechują się zwięzłością i podkreślają najważniejsze tezy.
  • Lwów rozpalony do białości. 38-39 stopni. Wieczorami mury miasta oddają nagromadzone w dzień ciepło. Nie ma czym oddychać. Ranek nie przynosi orzeźwienia. Ale to nic nowego, Ukraina od wielu miesięcy ma wysoką gorączkę.
  • Polska jest krajem o niskim ubankowienieniu, jednym z najniższych w całej Unii Europejskiej - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz w rozmowie z BS.net

Aktualności zrzeszeń

Zdaniem KNF BFG powinien mieć możliwość obejmowania również udziałów w bankach spółdzielczych, a nie tylko akcji banków jak do tej pory.
Na temat BS-ów w ciągu roku opublikowano w mediach 13,4 tys. materiałów o łącznej wartości 60 mln zł – wynika z analizy firmy Press-Service Monitoring Mediów.
Portfolio usług realizowanych przez SGB-Bank S.A. dla Banków Spółdzielczych SGB zostało rozszerzone o przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir. System, obsługiwany przez KIR, pozwala na przekazywanie środków pomiędzy rachunkami klientów prowadzonymi w różnych bankach,
Rozpoczęła się promocja kredytów dla klientów indywidualnych. Klient, który w okresie 17.08-18.09.2015 r. podpiszę umowę o kredyt gotówkowy na dowolną kwotę, może za pośrednictwem strony www.konkurs.sgb.pl dokonać zgłoszenia w niezwykłym konkursie.

Aktualności banków spółdzielczych

Na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, trwa Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików w tenisie JBB Nadzieja CUP. Zawody są okazją do tego, by młodzi zawodnicy mogli zdobyć cenne doświadczenie, a także punkty potrzebne do rankingu PZT
22 sierpnia br. odbył się XVII konkurs poezji „Wrzosowisko”. Jedną z nagród ufundował BS w Piwnicznej – Zdroju. Bank wziął też udział w XVII Małopolskich Dożynkach
21 i 22 sierpnia odbyły się Dni Dębna, w trakcie których zorganizowanych zostało wiele imprez, uroczystości i turniejów. Tradycyjnie już wśród głównych sponsorów znalazł się GBS Bank.
Bank Spółdzielczy w Koronowie zachęca do wzięcia udziału w corocznym święcie plonów. Podczas Dożynek Gminnych i Powiatowych przewidziane są liczne atrakcje: stoiska promocyjne gmin powiatu bydgoskiego, konkursy na „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim", Najładniejszy wieniec wykonany w stylu tradycyjnym", „Najciekawsze stoisko gminne",...

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Czerwiec 2015
Dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec czerwca 2015 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Wśród banków, które nie udzielały frankowych kredytów mieszkaniowych były zarówno podmioty z kapitałem zagranicznym, jak i krajowym, w tym banki spółdzielcze.
KNF zaakceptowała założenia rekomendacji dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych zawieranych w internecie za pośrednictwem banków, krajowych instytucji płatniczych, krajowych instytucji pieniądza elektronicznego oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.
KNF wprowadza zmiany w praktyce zatwierdzania prospektów emisyjnych. Zmiany dotyczą spółek i emitentów, którzy złożą prospekty do KNF po 1 września 2015 r.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Nowy Magazyn BS.NET do pobrania
Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Raport AMRON – SARFiN: w drugim kwartale bieżącego roku nastąpił niespotykany od kilku kwartałów wzrost liczby i wartości nowych kredytów mieszkaniowych.
W nawiązaniu do uchwalenia przez Sejm i skierowania ww. projektu ustawy (druk nr 3660) wraz z dodatkowym sprawozdaniem Komisji Finansów Publicznych (druk nr 3781-A) do Senatu, Związek Banków Polskich przedstawia pięć propozycji zmian do tego dokumentu.

Z innej beczki

Papieros dla dwojga, wózek przeciwgazowy, kapcie dla kota. Te wynalazki nie zdobyły może popularności, ale jaką kreatywnością musieli wykazać się wynalazcy!
Pojawia się tam, gdzie kończy się władza. Towarzyszy wojnom i kryzysom. Tak jest w Europie od zawsze. Szaber – ponure słowo, ciemne jak najciemniejsze chwile w historii.

Ciekawe rzeczy w sieci

Jeśli ktoś pomyślał o poszanowaniu prywatności obywateli PRL przez Władzę Ludową, to niestety się myli.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Tak naprawdę to nie inspekcji nadzorcy obawiać się powinniśmy, ale tego, czy poziom bezpieczeństwa technologicznego pozwoli naszemu Bankowi szybko i sprawnie podnieść się po ewentualnej katastrofie bądź po wystąpieniu incydentu, zakłócającego ciągłość technologiczną jego funkcjonowania.
Automatyczna aktualizacja tego oprogramowania powoduje wykasowanie rejestru zaufanych stron np: stron bankowości internetowej, które korzystają z JAVY.

Fotoreportaże

KDBS Bank z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej Bankowej zorganizował w tym roku II Gwiaździsty Rajd Rowerowy Spółdzielców. Potem ugotował kocioł żuru i zorganizował związany z Dniem konkurs. Jego zwycięzca odjechał rowerem ufundowanym przez Bank.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 27.08.2015 Informacje dnia CD PROJEKT CD Projekt wypracował 241,5 mln PLN zysku netto w 2H’15 , wobec konsensusu 234,8 mln PLN. Zysk operacyjny spółki był zgodny z oczekiwaniami i osiągnął 291,2 mln PLN. Przychody wyniosły 487 mln PLN i były o 33,5% wyższe od konsensusu rynkowego. Do końca czerwca sprzedano 6,015 mln szt. gry...

Prawo

Możliwość i sposoby eliminacji z obrotu prawnego postanowień umownych uznanych przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za abuzywne
Od zdania senatorów w dużym stopniu zależeć będzie los ustawy, więc do Senatu wpływają kolejne pisma od instytucji, izb gospodarczych, banków i organizacji zrzeszających tzw. frankowiczów. Dziś zbiera się Komisja.

Parlament Europejski

Przewodniczący RE Donald Tusk potwierdził, że decyzje dotyczące definicji małżeństwa i rodziny są przedmiotem kompetencji poszczególnych państw członkowskich
Wielka Brytania chce zwiększyć swoje wysiłki w walce z nielegalną imigracją. Minister ds. bezpieczeństwa i imigracji, James Brokenshire, ogłosił we wtorek (25 sierpnia) ustawę, która swoim działaniem obejmie Anglię i Walię, a w kompetencji której jest karanie imigrantów za nielegalne podejmowanie pracy zarobkowej

Konferencje / Szkolenia

KPF w Polsce zaprasza do udziału w I edycji Kongresu Pośrednictwa Finansowego, który odbędzie się dnia 24 września 2015 roku w Hotelu Marriott w Warszawie.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

Sprawozdanie Generalnego Inspektora Informacji Finansowej z realizacji ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w 2014 roku