Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

W referendum z 23 czerwca Brytyjczycy zdecydowali o opuszczeniu UE, tzw. Brexicie. W tym samym głosowaniu 56 proc. obywateli Irlandii Północnej, będącej częścią Wlk. Brytanii, opowiedziało się za pozostaniem w Unii.
Sejm zdecydował, że domy dziecka nie mogą się mieścić w jednym budynku czy na jednym podwórku z placówkami pomocy społecznej, w tym z DPS-ami. Zdaniem posłów PiS obecność osób starszych źle wpłynie na dzieci
Policjanci dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy rozbili szajkę wyłudzającą kredyty bankowe. Oszustwa były możliwe dzięki pomocy pracowniczki banku. Straty wynieść mogą nawet 1 milion złotych.
W przyjętym dziś dokumencie Sejm podkreślił, że „ofiary zbrodni popełnionych w latach 40. przez ukraińskich nacjonalistów do tej pory nie zostały w sposób należyty upamiętnione, a masowe mordy nie zostały nazwane zgodnie z prawdą historyczną ludobójstwem”.
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił w czwartek apelację rosyjskich lekkoatletów wykluczonych z udziału w igrzyskach w Rio de Janeiro. To efekt raportu WADA, który ujawnił proceder zorganizowanego dopingu w rosyjskim sporcie.
Zdecydowana większość Polaków jest przeciwna odczytaniu apelu smoleńskiego podczas rocznicy Powstania Warszawskiego – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.
Komisja Europejska przekazała pełnomocnikowi RP przed Trybunałem Sprawiedliwości skargę przeciwko Polsce za zanieczyszczone powietrze. Polska ma czas do 1 września na odpowiedź na zarzuty KE.

Analitycy Banku BPS S.A.

Obecnie, w warunkach stabilizacji ratingu, nasza waluta ma szansę na odrobienie części strat, szczególnie, jeśli na najbliższym posiedzeniu decyzyjnym Rady Europejskiego Banku Centralnego (czwartek, 21 lipca br.) zostanie utrzymana dotychczasowa, wyjątkowo łagodna polityka pieniężna w strefie euro. A szanse na to są duże.
  • Dziś grupy hakerskie to zespoły ludzi, które w ściśle określonym celu, atakują instytucje, banki, a nawet uderzają w newralgiczne dla państw ośrodki. Pozostaje pytanie czy taką, mówiąc trochę żartobliwie, „grupą docelową” mogą być banki spółdzielcze. Odpowiedź nasuwa się sama.
  • Przedstawiamy kolejny artykuł w ramach współpracy między Bs.net.pl a Uczelną Łazarskiego. Tym razem o niedocenionym a skutecznym sposobie windykacji przez zarząd przymusowy przeciwko dłużnikowi prowadzącemu działalność gospodarczą w formie przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego.
  • W dniu 16 lipca 2016 roku w Lipce odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 65 – lecia powstania Banku Spółdzielczego w Lipce. Był to jednocześnie uroczysty finał wszystkich przedsięwzięć jubileuszowych banku, które miały miejsce w ostatnim roku.
  • Obecnie, w warunkach stabilizacji ratingu, nasza waluta ma szansę na odrobienie części strat, szczególnie, jeśli na najbliższym posiedzeniu decyzyjnym Rady Europejskiego Banku Centralnego (czwartek, 21 lipca br.) zostanie utrzymana dotychczasowa, wyjątkowo łagodna polityka pieniężna w strefie euro. A szanse na to są duże.
  • Coraz więcej jest banków spółdzielczych dobrze zarządzanych i prawidłowo kontrolowanych przez rady nadzorcze. Ale są też przypadki, że niektóre banki spółdzielcze chciałyby prowadzić działalność jak banki komercyjne, odchodząc od zasad spółdzielczych. Na szczęście jest ich coraz mniej - mówi Wojciech Kwaśniak, zastępca przewodniczącego KNF
  • Dobre wyniki i stabilna sytuacja Banku BPS S.A. w 2015 roku i pierwszej połowie 2016 roku. Zarząd z wysokim poparciem akcjonariuszy w głosowaniach nad absolutorium. Bank poprawił wszystkie wskaźniki i wygenerował zysk.
  • Uroczystość, jak co roku, jest okazją do rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia statuetek "Oskar Spółdzielczości Polskiej", "Menedżer Spółdzielca", "Prymus" oraz Złotego Laura Spółdzielczości za działalność społeczno-kulturalną.
  • Zdjęcia w dzisiejszych czasach nic nie kosztują i wymagają minimalnych przygotowań. W epoce Instagramu i selfie łatwo jest zapomnieć, że początki fotografii były znacznie bardziej skomplikowane. Zdjęcia wykonywano rzadko, gdyż były kosztowne i wymagały sporo cierpliwości. Bywały dziwne...
  • Z zainteresowaniem przeczytałem kolejny artykuł pana dr Sadowskiego umieszczony na łamach bs.net.pl. Dlaczego niektórzy wychodzą z UE, a niektórzy - ze zrzeszeń? Autor ponownie porusza istotne dla sektora spółdzielczego kwestie, choć konkluzja artykułu w mojej ocenie jest kontrowersyjna - pisze Wiceprezes Radosław Kuleczka

Aktualności zrzeszeń

Do konsultacji międzyresortowych i społecznych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Newseri rozmawia z Adamem Skowrońskim, prezesem Systemu Ochrony Instytucjonalnej W Spółdzielczej Grupie Bankowej na temat konieczności zaciesnienia współpracy między bankami spółdzielczymi.
Od dnia 20 lipca 2016 r. Bank BPS S.A. w wybranych Oddziałach świadczy usługi maklerskie jako agent firmy inwestycyjnej Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. (dalej DM). Bank został wpisany przez Komisję Nadzoru Finansowego do rejestru agentów firm inwestycyjnych
Zgromadzenie Ogólne KRS na posiedzeniu 30 czerwca 2016 r. przyjęło tezy programowe do dyskusji na VI Kongresie Spółdzielczości

Aktualności banków spółdzielczych

Wspierana przez przez ESBANK Bank Spółdzielczy młodzieżowa mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów – Sylwia Oleśkiewicz – z kolejnymi medalami. Do listy sukcesów właśnie dopisała zwycięstwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz brąz na Mistrzostwach Polski Seniorów.
Tereny wystawowe Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy gości. Podczas targów swoją ofertę zaprezentowało 422 wystawców z kraju i zagranicy.
W dniu 16 lipca 2016 roku w Lipce odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 65 – lecia powstania Banku Spółdzielczego w Lipce. Był to jednocześnie uroczysty finał wszystkich przedsięwzięć jubileuszowych banku, które miały miejsce w ostatnim roku.
Informujemy, że 18 lipca 2016 r. odbyło się oficjalne otwarcie kolejnej placówki Banku Spółdzielczego w Limanowej.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Maj 2016
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec maja 2016 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) z dniem 22 lipca 2016 r. zawiesiła działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Skarbiec” w Piekarach Śląskich (SKOK „Skarbiec”).
KNF jednogłośnie nałożyła na 14 biur usług płatniczych kary pieniężne w wysokości po 900 złotych na 9 biur i 500 złotych na 5 biur za naruszenie obowiązków określonych w ustawie o usługach płatniczych
W związku z zamierzoną przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA i Alior Bank SA transakcją mającą skutkować przejęciem przez Alior Bank SA działalności Banku BPH SA z wyłączeniem działalności hipotecznej, KNF jednogłośnie wydała trzy niezbędne decyzje w przedmiocie

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

4 lipca br. w warszawskiej siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej odbyło się oficjalne otwarcie Narodowego Centrum Bezpieczeństwa.
W czerwcowym pomiarze Monitora Bankowego, główny indeks badania - wskaźnik Pengab, obniżył swoją wartość do poziomu 18.2 pkt (spadek o -4,7 pp.). Zarówno ocena bieżąca jaki i prognozy bankowców w połowie 2016 roku notują spadki.

Z innej beczki

Kształciła mnie matka na historii świadka. - Byliśmy innym społeczeństwem, ale coś się z nami stało...Daliśmy się na siebie naszczuć.
Według jednego z inżynierów pracujących przy budowie systemu PESEL, informatycy podczas tworzenia systemu odkryli i wynaleźli coś na kształt dzisiejszej sieci z zestawem protokołów TCP/IP

BlueNet dla sektora BS

Dziś grupy hakerskie to zespoły ludzi, które w ściśle określonym celu, atakują instytucje, banki, a nawet uderzają w newralgiczne dla państw ośrodki. Pozostaje pytanie czy taką, mówiąc trochę żartobliwie, „grupą docelową” mogą być banki spółdzielcze. Odpowiedź nasuwa się sama.
Dzisiejszy artykuł dotyczący procesu Zarządzania Jakością Danych poświęcimy zagadnieniu „Bieżące monitorowanie jakości danych”. To ostatni ale i najważniejszy element w całym procesie zarządzania jakością danych

Artykuły nie tylko dla informatyków

09 lipca 2016 InterRisk zorganizował Webinarium na temat Bank Skutecznym Multiagentem, w spotkaniu uczestniczyło blisko 300 osób, zainteresowanych oferowaniem ubezpieczeń MSP poprzez Banki.
Jak podaje czołowe pismo motoryzacyjne - Motor, w rankingu ubezpieczycieli z najmniejszą liczbą skarg na polisy komunikacyjne - Concordia Ubezpieczenia zajęła drugie miejsce.

Fotoreportaże

W ramach obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej, Bank po raz kolejny włączył się jako sponsor strategiczny w organizowany Bieg Górski „Limanowa Forrest”. Imprezie towarzyszyła również akcja charytatywna. Działo się w Limanowej!

Puls Parkietu - rynek akcji

Informujemy, że od dnia 20 lipca 2016 r. Bank BPS S.A. za pośrednictwem wskazanych 14 Oddziałów pośredniczy w świadczeniu usług maklerskich jako agent firmy inwestycyjnej Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. (dalej DM). Bank BPS S.A. został wpisany przez Komisję Nadzoru Finansowego do rejestru agentów firm inwestycyjnych (dalej AFI) w dniu 5 lipca...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Komisja zaostrza zasady dotyczące przejrzystości, aby walczyć z finansowaniem terroryzmu, unikaniem opodatkowania i praniem pieniędzy

Parlament Europejski

82% respondentów w UE i 74% badanych Polaków uważa, że walka z terroryzmem powinna być priorytetem Unii Europejskiej, która powinna podjąć więcej działań.
Komisja Europejska przedstawiła wczoraj pakiet pomocowy o wartości 500 mln euro, adresowany do rolników dotkniętych kryzysem, zwłaszcza na rynku mleka. Dziś pomocą dla polskich rolników zajmuje się rząd.

Konferencje / Szkolenia

Tajemnica bankowa, ubezpieczeniowa i SKOK po zmianach z 2015 r. i po reformie z 2016 r.

Razem z Asseco

W bieżącym miesiącu zakończyła się akcja #KontoJakChcesz promująca nowoczesne produkty oparte na innowacyjnym rozwiązaniu bankowości elektronicznej.
Nowe konsorcjum branżowe wprowadza otwarte standardy dla mobilnych podpisów elektronicznych.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Polski rynek nieruchomości Raport Metrohouse i Expandera lipiec 2016 Pobierz cały Raport Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, wyczerpanie się puli środków w programie MdM miało znaczący wpływ na rynek nieruchomości w czerwcu. Osoby zainteresowane skorzystaniem z preferencyjnego...