Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Belka pytany w wywiadzie dla „Pulsu Biznesu” o to, czy są ekonomiczne argumenty za powrotem do obniżek stóp procentowych odpowiedział, że zaleca w tej kwestii „spokój i trochę refleksji”.
Europejskie ćwiczenie ujawniające, zainicjowane i koordynowane przez EBA potwierdziło stabilność i wiarygodność polskiego sektora bankowego.
Paweł Wojtunik podał się we wtorek do dymisji - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Przyjęto rezygnację i wszczęto procedurę odwoławczą.
Szef MSZ Witold Waszczykowski, w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" zapowiedział unieważnienie porozumienia NATO-Rosja z 1997 roku.
Powodem wstrzymania dostaw gazu jest brak płatności ze strony Kijowa. Do godziny 10 rano czasu lokalnegoUkraina otrzymała cały gaz, za jaki zapłaciła
W dniu 24 listopada 2015 roku MSWiA wyłączyło witrynę internetową www.komisja.smolensk.gov.pl, wykorzystywaną przez rządowy zespół Macieja Laska, zlikwidowany 3 października 2015 roku." - czytamy w komunikacie na stronie MSWiA.
Wypłata przez banki środków związanych z upadłością SK Banku oraz środków na fundusz wsparcia kredytobiorców przy BGK obciąży wyniki banków w IV kwartale, natomiast składki na BFG płatne będą w I kwartale 2016 roku i będą księgowane jednorazowo

Analitycy Banku BPS S.A.

Analitycy Banku BPS o cenach ropy: Na rynku pojawiają się czasami opinie, iż w dzisiejszych czasach ceny surowców nie są naturalnym odzwierciedleniem relacji popytu i podaży, lecz efektem gry spekulacyjnej części uczestników rynków finansowych nastawionych na szybki zysk.

Aktualności zrzeszeń

Finał 53 edycji Konkursu o Nagrodę Orła Agrobiznesu odbędzie się 2 grudnia w Auli Domu Literatury w Warszawie.
Podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Związku Spółdzielczego w Antalyi (Turcja) odbyły się wybory nowego prezydenta organizacji.
Dziś, 23 listopada, w Grupie SGB podpisano umowę IPS. SGB wydał też oświadczenie w sprawie SK Banku, a w którym podkreśla, że nie był on członkiem zrzeszenia SGB
Komunikat Banku BPS S.A. w związku z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego o zawieszeniu działalności Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie oraz wystąpieniu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tego banku

Aktualności banków spółdzielczych

Seminarium skierowane jest do średniej i wyższej kadry kierowniczej oraz pracowników komórek sprawozdawczych banków, zajmujących się raportowaniem według CRR.
Zarząd GPW uchwała z dnia 23 listopada zawiesza w alternatywnym systemie na Catalyst obrót obligacjami wyemitowanymi przez SK Bank
22 listopada 2015 r. w Arenie Toruń odbyło się uroczyste podpisanie umowy sponsorskiej pomiędzy Bankiem Spółdzielczym w Toruniu, a Klubem Twarde Pierniki S.A.
Pisze o tym dzisiejsza Rzeczpospolita. Pieniądze, w przeciwieństwie do wypłat w przypadku SKOK Wołomin i SKOK Wspólnota, nie będą pochodzić z środków własnych BFG tylko z utrzymywanego przez banki funduszu ochrony środków gwarantowanych.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

BFG opublikował informacje miesięczną - dotyczącą września 2015 - o sytuacji w sektorze bankowym.
KNF udostępnił dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec września 2015 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Trzynaście banków z Polski uczestniczyło w europejskim ćwiczeniu ujawniającym zainicjowanym i koordynowanym przez EBA.
W serwisie internetowym UKNF dostępne są dane TFI za III kwartał 2015 r.
Wniosek o wydanie zezwolenia na nabycie przedsiębiorstwa bankowego lub jego zorganizowanej części

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Sektor banków spółdzielczych posiada wspólne problemy z sektorem banków spółek akcyjnych, takie jak używanie skutecznych instrumentów windykacji kredytów czy grożący sektorowi podatek bankowy. Ogromne wyzwania stoją przez bankami w kształtowaniu relacji z klientami, w tym poszukiwaniu nowych kanałów i form sprzedaży produktów i usług – takie były wnioski ostatniego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych.
Tematem przewodnim jest w nim bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo banków i klientów. Oprócz tego wiele interesujących materiałów.

ZBP - informacje, ekspertyzy

19 listopada br. w warszawskim hotelu Hilton spotkali się przedstawiciele sektora bankowego, dostawców najnowocześniejszych technologii IT oraz niezależni eksperci, by dyskutować na temat nowatorskich rozwiązań teleinformatycznych dla rynku finansowego i wyzwań dla cyfrowej gospodarki.
W piątek 6 listopada br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o partnerstwie w ramach Programu Edukacyjnego – Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, realizowanego z inicjatywy Związku Banków Polskich.

Z innej beczki

Pora sobie przypomnieć, jakimi tytułami obdarzani byli władcy niepodzielni. Szczególnie rozmiłowany w nich był rosyjski car Mikołaj II.
Bank został utworzony w 1910 pod nazwą Bank Przemysłowy dla Królestwa Galicji i Lodomeryi z Wielkim Księstwem Krakowskim

Ciekawe rzeczy w sieci

Od lat zajmuję się zagadnieniami związanymi z systemami wczesnego ostrzegania i moim zdaniem, identyfikacja banków zagrożonych upadłością nie jest wcale trudna...

Artykuły nie tylko dla informatyków

Ilu informatyków powinien mieć Bank Spółdzielczy? Jak najmniej – jeżeli spojrzymy na to z kosztowego punktu widzenia. I jednocześnie – jak najwięcej – jeśli spojrzymy z punktu widzenia niezawodnościowego i wydajnościowego.
W dniu 6 października 2015 Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał przełomowy wyrok w sprawie Maximilian Schrems przeciwko Data Protection Commissioner (C-362-14)

Fotoreportaże

Są ludzie, którym się chce. Są ludzie, którzy potrafią zorganizować wokół siebie piękną przestrzeń i dzielą się nią z innymi. Jeżeli będziecie w Beskidzie Żywieckim zajrzyjcie koniecznie do Milówki, miejsca, w którym działa Fundacja Leśny Gród. Naprawdę warto.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 25.11.2015 Informacje dnia USA PKB USA wzrósł w 3Q’15 o 2,1% q/q wobec wzrostu o 3,9% q/q w 2Q’15, przy konsensusie 2,2% q/q. Był to drugi szacunek tych danych. Według pierwszego szacunku PKB USA wzrósł w 3Q’15 o 1,5% q/q. SEKTOR BANKOWY SFINKS SEKO Szacunki opłat na SK Bank. Poszczególne banki (oprócz BZ WBK i Alior Banku)...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie sposobu obliczania wynagrodzenia prowizyjnego dla Banku Gospodarstwa Krajowego z tytułu realizacji zadań wynikających z przepisów ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy
Zestawienie uwag do projektu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów podatników podatku dochodowego od osób prawnych

Parlament Europejski

W Unii czy poza nią? W referendum Wielka Brytania podejmie decyzję o swojej w przyszłości w UE. 16 i 17 listopada delegacja z Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) odwiedziła Londyn, by spotkać się z ministrami, parlamentarzystami i przedstawicielami ośrodków badawczych
Planowany przez Rosję gazociąg Nord Stream 2 musi być w pełni zgodny z prawem UE - oświadczyła Komisja Europejska.

Konferencje / Szkolenia

Seminarium pod patronatem KNF odbędzie się 19-20 listopada 2015 r. w Hotelu Mercure Warszawa Centrum, Warszawa, ul. Złota 48/54.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Od 16 listopada 2015 r. Bank Spółdzielczy w Chojnie dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000. Realizacja wdrożenia możliwa była dzięki zaangażowaniu Stron i ścisłej współpracy Banku Spółdzielczego w Chojnie, SGB-Banku S.A. oraz Asseco Poland S.A.

Analizy, raporty, projekty ustaw

czyli jak polskie władze naprawiają podatki