Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Rząd chciałby połączyć OFE w jeden fundusz 
pod zarządem instytucji kontrolowanej przez Skarb Państwa - informuje "Rzeczpospolita".
W Polsce na przewlekłe choroby płuc cierpi ponad 6 mln osób, a rocznie umiera z ich powodu ok. 40 tys. osób. Liczby te będą stale rosły ze względu na zanieczyszczenie powietrza i nałóg palenia
W kwietniu nieco pogłębił się spadek cen towarów i usług konsumpcyjnych w skali roku. Wolniej niż przed miesiącem rosły ceny żywności i napojów bezalkoholowych.
Osoby korzystające regularnie z internetu stanowią w Polsce dwie trzecie dorosłych (65%). Ogromna większość z nich (86%, czyli 56% ogółu badanych) łączy się z siecią bezprzewodowo poprzez urządzenia takie jak smarfon, tablet czy laptop.
Komisja Europejska pozwała w czwartek Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za niewdrożenie dyrektywy w sprawie systemów gwarancji depozytów z 2014 roku - informuje Bankier.pl
Liderzy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata są za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Brexit mógłby stanowić „poważne zagrożenie” dla światowej gospodarki
Przygotowana przez MF zmiana ustawy o grach hazardowych ma dać budżetowi państwa 2,32 mld zł rocznie – wynika z oceny skutków regulacji zamieszczonej na stronach RCL.

Analitycy Banku BPS S.A.

Jeśli potraktujemy dane za cztery miesiące jako pewien prognostyk do sytuacji w całym roku, wówczas należy wskazać, iż najważniejszą zmianą w porównaniu z poprzednimi laty prawdopodobnie nie będzie istotna zmiana tempa wzrostu gospodarczego, lecz jego struktury.
  • Jaki prezent kupić na Dzień Matki? Jeszcze większy bukiet kwiatów? A może warto zainwestować w zdrowie ukochanej mamy, żony? Dzięki temu zamiast czekać miesiącami w kolejkach w placówkach publicznej służby zdrowia będzie miała szybki dostęp do kilkuset wysokospecjalistycznych usług
  • Jeśli potraktujemy dane za cztery miesiące jako pewien prognostyk do sytuacji w całym roku, wówczas należy wskazać, iż najważniejszą zmianą w porównaniu z poprzednimi laty prawdopodobnie nie będzie istotna zmiana tempa wzrostu gospodarczego, lecz jego struktury.
  • Podczas tegorocznego Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej przeprowadziliśmy wyjątkową akcję pod hasłem „Spółdzielcy Dzieciom – Przelej Pomoc”. Dzięki tej akcji uczestnicy Forum przyczynili się do finansowego wsparcia potrzebujących Dzieci z Domów Dziecka w Żyznowie, w Długiem oraz Śląskiego Hospicjum dla Dzieci.
  • Dla młodego pokolenia kołchoźnik, to pracownik kołchozu, ale dla starszego to słowo ma jeszcze jedno znaczenie. Kołchoźnikiem nazywany był bowiem taki odbiornik radiowy, który można było włączać, wyłączać i ściszać, ale zmienić pasma nie dało rady. Miał niewątpliwe zalety propagandowe
  • Krajowy Związek Banków Spółdzielczych rozpoczął zbieranie zgłoszeń do drugiej edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W ubiegłym roku mimo konkursowego debiutu w rywalizacji wzięło udział ponad 250 szkół z całego kraju. Propagujemy akcję!
  • Laureatów nagrodzono podczas uroczystej gali, która zwieńczyła pierwszy dzień VIII Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2016. Serdecznie gratulujemy!
  • Nie może być tak, żeby te same wymagania regulacyjne były stosowane wobec dużego banku komercyjnego i małego spółdzielczego. To jest złamanie zasady proporcjonalności, wyjątkowo szkodliwe i utrudniające bankom spółdzielczym zmianę modelu biznesowego - mówi mecenas Jerzy Bańka
  • Banki spółdzielcze udowodniły, że w praktyce swojego działania kierują się racjonalnością decyzji i odpowiedzialnością za otoczenie, w którym funkcjonują – mówi Prezes Zarządu Banku BPS Zdzisław Kupczyk.
  • Z zainteresowaniem przeczytałem zamieszczony na Państwa portalu artykuł pana dr Alberta Sadowskiego pod tytułem – Czy oddać system do Zrzeszenia ? - pisze Radosław Kuleczka z Banku Spółdzielczego Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy

Aktualności zrzeszeń

informujemy, że Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. ogłasza przetarg nieograniczony na wybór dostawcy rozwiązania akceleracji Riverbed Steelhead oraz NBAD Riverbed SteelCentral NetExpress.
Miesięcznik Bank, ZBP oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji zapraszają 20 czerwca na multikonferencję
Banki Spółdzielczej Grupy Bankowej (SGB) i MasterCard poinformowały o uruchomieniu przygotowanego z myślą o potrzebach rolników programu rabatowego AGRO, zapewniającego zniżki na zakupy opłacone kartą płatniczą.
rządowym projekcie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji

Aktualności banków spółdzielczych

Wspieranie wszechstronnego rozwoju lokalnej społeczności to jeden z filarów Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w ESBANKU Banku Spółdzielczym.
13 maja br. w Kołodziejewie odbył się II Bieg im. Janusza Kusocińskiego na dystansie 5 km, który poprzedziły biegi młodzieżowe.
Pracownicy Banku Spółdzielczego w Toruniu wcielili się w rolę nauczycieli, a uczniowie w rolę bankowca
Policja poszukuje sprawcy napadu na placówkę bankową Banku Spółdzielczego w centrum Rzeszowa. Zamaskowany mężczyzna, grożąc pracownikom przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych i banków
Dane za marzec 2016 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Komisja jednogłośnie przyjęła skierowaną do banków nowelizację Rekomendacji C dotyczącej zarządzania ryzykiem koncentracji.
W dniu 19 maja 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (WSA) dokonał publikacji wyroku w sprawie VI SA/Wa 1911/15, w którym oddalił w całości skargę Rady Nadzorczej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Kujawiak”
Z dniem 18 maja 2016 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie ustanowiła zarządcę komisarycznego w Wielkopolskiej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo – Kredytowej w Poznaniu

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Wśród wyróżnionych znaleźli się także pracownicy biura ZBP oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji: Grażyna Dziedzic (ZBP), Piotr Matwiej (ZBP), Paweł Pniewski (ZBP), Dariusz Kozłowski (CPB).
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa o usługach bankowych” - raport Indicatora i WIB

Z innej beczki

Dzień Matki, święto o globalnym charakterze, kiedy to wspaniałym kobietom -Matkom dziękujemy za miłość, za dane nam życie i rodzicielską opiekę.
Tradycja europejska sięga 1264 roku. W Polsce obchody i procesje zaczęły się w roku 1320 w diecezji krakowskiej

BlueNet dla sektora BS

Któż z nas lubi płacić za coroczne ubezpieczenie samochodu, mieszkania czy domu? A jednak, gdy ktoś tego nie robi (zwłaszcza, gdy tego typu dobra przedstawiają znaczącą dla jego właściciela wartość), z pewnością określilibyśmy takie zachowanie jako co najmniej nierozsądne
oraz zapewnienie jego ciągłości działania w Banku Spółdzielczym to temat kolejnego artykułu Dziś chcielibyśmy podzielić się z czytelnikami swoimi doświadczeniami we wdrożeniach i realizacjach, w bankach spółdzielczych, projektów Data Center.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Jaki prezent kupić na Dzień Matki? Jeszcze większy bukiet kwiatów? A może warto zainwestować w zdrowie ukochanej mamy, żony? Dzięki temu zamiast czekać miesiącami w kolejkach w placówkach publicznej służby zdrowia będzie miała szybki dostęp do kilkuset wysokospecjalistycznych usług
Zapraszam Panów Prezesów, bądź wydelegowanych przez Panów przedstawicieli Banków BPS i SGB, do udziału w debacie, która odbędzie się w dniu 29 czerwca 2016

Fotoreportaże

Wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże, zachwycająca architektura królewskich miast i gorące piaski Sahary – wszystko to czeka na nas w Maroku, malowniczym kraju północnozachodniej Afryki, oficjalnie nazywanym – Królestwem Maroka.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 25.05.2016 Informacje dnia Polska Wznowienie projektu. Zarząd zdecydował o ponownym uruchomieniu realizacji projektu budowy nowego bloku energetycznego w Ostrołęce zawieszonego w 2012. "Celem ponownego uruchomienia projektu jest osiągnięcie gotowości przetargowej, a następnie wyłonienie generalnego wykonawcy nowoczesnej...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wzorów dokumentów stosowanych w egzekucji należności pieniężnych
Dyrektywa określa, jakim obowiązkom z zakresu bezpieczeństwa będą podlegać operatorzy usług kluczowych (finanse, energetyka, transport, opieka zdrowotna )

Parlament Europejski

W środę, 25 maja, posłowie dyskutowali o propozycjach Komisji Europejskiej w zakresie jednolitego rynku cyfrowego, w tym m.in. o zapobieganiu nieuzasadnionemu geoblockingowi.
Wicemarszałek Senatu Adam Bielan bierze udział w rozpoczętej 23 maja 2016 r. w Luksemburgu, dwudniowej Konferencji Przewodniczących Parlamentów Unii Europejskiej.

Konferencje / Szkolenia

Szkolenie - Warszawa 29 czerwca 2016

Razem z Asseco

Podczas tegorocznego Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej przeprowadziliśmy wyjątkową akcję pod hasłem „Spółdzielcy Dzieciom – Przelej Pomoc”. Dzięki tej akcji uczestnicy Forum przyczynili się do finansowego wsparcia potrzebujących Dzieci z Domów Dziecka w Żyznowie, w Długiem oraz Śląskiego Hospicjum dla Dzieci.
Dziś zaczyna się Forum Technologii Banków Spółdzielczych. Asseco szykuje niespodziankę i zaprasza uczestników do swojego stoiska. Tym razem nie będzie konkursu, będzie akcja pomocy dzieciom.

Analizy, raporty, projekty ustaw

W 2015 r. Rada Polityki Pieniężnej – zgodnie z Założeniami polityki pieniężnej – dążyła do utrzymania stabilności cen prowadząc politykę pieniężną, która sprzyjała jednocześnie utrzymaniu zrównoważonego wzrostu gospodarczego oraz stabilności systemu finansowego.