Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

To kukułcze jajo. Jeżeli referendum okaże się wiążące, polskie państwo stanie przed kilkoma problemami. „Tryb zadania pierwszego pytania, o jednomandatowe okręgi wyborcze, jest niezgodny z konstytucją.
Senat w dniu 4 września 2015 r. nie wyraził zgody na zarządzenie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogólnokrajowego referendum.
Przed dzisiejszą (o godz. 14.30) publikacją danych z amerykańskiego rynku pracy obserwujemy bardzo stabilne notowania dolara. Taka sytuacja utrzymuje się już od tygodnia. Na początku tygodnia za dolara amerykańskiego płacono 3,79 złotego, a dzisiaj w południe 3,80 złotego.
Od lat wartość wierzytelności kierowanych do windykacji systematycznie się zmniejsza. To można było obserwować po liczbie dawanych do windykacji bankowych tytułów egzekucyjnych. W 2010 r to było milion pięćdziesiąt tysięcy, a już w zeszłym roku zaledwie trzysta kilkadziesiąt tysięcy.
Nie dajmy sobie narzucić dyktatu Europy. (…) To nie my kolonizowaliśmy tamte obszary. Państwa największe, a szczególnie Niemcy, powinny się teraz zmierzyć z tym problemem - powiedziała rzeczniczka w radiowej Trójce.
Nowe przepisy dadzą UOKiK nowatorskie narzędzia do zwalczania nieuczciwej sprzedaży produktów finansowych - to kluczowe, bo na obecnym etapie rozwoju rynku taka nieuczciwość stała się niemal normą - mówi PAP prezes UOKiK Adam Jasser.
Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) uzyskał zgodę Komitetu Antymonopolowego Ukrainy na przejęcie Alior Banku. Tym samym spełnił się jeden z warunków zawieszających transakcji.

Analitycy Banku BPS S.A.

Z danych wynika, iż za wytwarzanie 2/3 wartości dodanej w Polsce odpowiedzialne są zaledwie trzy rodzaje działalności. Najwyższy udział w strukturze ma handel oraz działalność związana z transportem.

Aktualności zrzeszeń

Ukazał się właśnie nowy, sierpniowy numer Magazynu BS.NET. Tematem przewodnim jest w nim bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo banków i klientów. Oprócz tego wiele interesujących materiałów.
Wkrótce do BOŚ Banku w programie Prosument mogą dołączyć także kolejne banki. NFOŚiGW prowadzi bowiem nabór dla kolejnych jednostek bankowych, który potrwa do 11 września br.
ZMRP przeznaczony jest do gromadzenia środków pieniężnych wpłacanych przez nabywców na poczet nabycia lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, z którego wypłata zdeponowanych środków następuje jednorazowo, po przeniesieniu na nabywcę prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego
Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych” ,w którym opublikowany został m.in. wywiad z Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Izabelą Leszczyną, dotyczący kwestii ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych

Aktualności banków spółdzielczych

3 września prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej Edward Szlęk złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska z powodu stanu zdrowia - poinformowała spółka. "Aktualnie obowiązki prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej pełni Józef Myrczek, przewodniczący Rady Nadzorczej.
Gala finału odbędzie się w dniu 9 września o godz. 12.oo w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica przy Nowym Świecie 72
Po raz pierwszy nie na radomszczańskim Orliku, ale w prawdziwie ulicznej scenerii – na terenie centrum handlowego w Radomsku – i równolegle na czterech boiskach. Tegoroczna edycja ESBANK Streetballmani obfitowała w nowości.
BS w Werbkowicach zaprasza do swojego nowego Punktu Obsługi Klienta w Hrubieszowie przy ul. Mickiewicza 1B/2 . Punkt czynny jest od poniedziałku do soboty

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

KNF udstępnił dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec lipca 2015 r.
Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Czerwiec 2015

Rekomendacje i informacje KNF

KNF przekazała do publicznych konsultacji projekt Rekomendacji dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych wykonywanych w internecie przez banki, krajowe instytucje płatnicze, krajowe instytucje pieniądza elektronicznego i spółdzielcze kasy oszczędnościowo – kredytowe.
Instytut Allerhanda zaprasza do udziału w Call for Papers ogłoszonym w ramach czwartej edycji Polskiego Kongresu Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2015. Komisja Nadzoru Finansowego objęła Kongres FinReg2015 patronatem honorowym. 14-15 października
Wśród banków, które nie udzielały frankowych kredytów mieszkaniowych były zarówno podmioty z kapitałem zagranicznym, jak i krajowym, w tym banki spółdzielcze.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Nowy Magazyn BS.NET do pobrania

ZBP - informacje, ekspertyzy

Sektor bankowy w Europie przechodzi od 2007 r. czyli symbolicznej daty obecnego kryzysu finansowo-ekonomicznego głęboką transformację. Oprócz wewnętrznych zmian , wynikających z doświadczeń poszczególnych banków , branża podlega wielkiej zmianie regulacyjnej , nazywanej często , z niewielką przesadą zresztą, „tsunami regulacyjnym”.
Czy technologie biometryczne są przyszłością bankowości? Jak wykorzystywać biometrię w poszukiwaniu nowych strumieni dochodów? Konferencja International Biometric Congress umożliwi uzyskanie odpowiedzi m.in. na te pytania, jak również pozwoli usystematyzować wiedzę

Z innej beczki

Kończą się wakacje. Używaliśmy samochodów, a teraz one wymagają zadbania. Trzeba np. wymienić olej. Pytanie na jaki?
Dla spodziewających się kontroli KNF w związku z rekomendacją D

Ciekawe rzeczy w sieci

Bankowcy coraz częściej mówią, że konieczna jest wspólna dla sektora instytucja, która zajmowałaby się cyberochroną banków.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości dzieci jest jej kreowanie. Szczególnie klarownie widać to na przykładzie zabezpieczenia finansowego.
Siłą rozwiązań BIG DATA Abastry jest duża skalowalność, elastyczność i uniwersalność. Nasze rozwiązania, w zależności od ilości i charakterystyki danych, opieramy o różne typy baz danych.

Fotoreportaże

KDBS Bank z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej Bankowej zorganizował w tym roku II Gwiaździsty Rajd Rowerowy Spółdzielców. Potem ugotował kocioł żuru i zorganizował związany z Dniem konkurs. Jego zwycięzca odjechał rowerem ufundowanym przez Bank.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 03.09.2015 Informacje dnia POLSKA Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Oznacza to, iż stopa referencyjna wynosi 1,5%, stopa lombardowa 2,5%, stopa depozytowa 0,5%, natomiast stopa redyskontowa weksli 1,75%. CCC LPP VISTULA BYTOM PROCHNIK INTERSPPL DUDA Sprzedaż za sierpień...

Prawo

Do Senatu wpłynęły opinie na temat referendum. Są bardzo różne.
Każdorazowo do instytucji obowiązanej należy ocena, czy operacje zamiany zlecane przez klienta stanowią elementy składowe jednej transakcji czy też stanowią oddzielne transakcje.

Parlament Europejski

Od września w ramach struktur Komisji Europejskiej zacznie działać zespół, którego zadaniem będzie przeciwstawianie się propagandzie Rosji.
Analiza Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

Konferencje / Szkolenia

Wstęp wolny - 30 września 2015 - Biblioteka Uniwersytecka ul. Dobra 56/66, Warszawa

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

Zaangażowanie gmin we wspieranie przedsiębiorczości ma wpływ na poziom zatrudnienia i jakość miejsc pracy, zamożność mieszkańców oraz dochody samorządów.