Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Ankieta

Czy bankiem zrzeszającym powinien być:

Aktualności

PKO BP wprowadza do oferty karty dla dzieci poniżej 13 roku życia. Tradycyjne, w formie naklejek i breloków. To pierwsza taka oferta kart w Polsce i prawdopodobnie jedna z pierwszych na świecie.
Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan w liście skierowanym do Ministerstwa Finansów zwraca uwagę na to, że organy podatkowe nagminnie nadużywają swoich uprawnień.
Minister finansów Mateusz Szczurek zapewnił w piątek w Waszyngtonie, że aby wypełnić zalecenia Brukseli i obniżyć deficyt sektora finansów publicznych, nie będą potrzebne podwyżki podatków.
Środowy "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że czeka nas rewolucja na rynku pracy. Za kilka lat, w wyniku nałożenia się na siebie dwóch potężnych trendów, rynek pracy może się zmienić nie do poznania. W efekcie przyśpieszenia gospodarki zwiększy się ilość miejsc pracy, natomiast na emeryturę będą przechodzić kolejne roczniki powojennego wyżu...
Jak wynika z sondażu CBOS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest krytykowany przez ponad połowę Polaków (51 proc.). Chwali go jedynie co trzecia osoba. Mimo to, na razie tylko 21 tys. członków OFE deklaruje, że pozostanie w funduszach. - Winny jest rząd, który podważył zaufanie do giełdy i tak skonstruował przepisy, że bezczynność oznacza wybór ZUS...
We wtorek wieczorem resort finansów przedstawił program uszczelnienia systemu podatkowego, który w 2017 roku może przynieść maksymalnie nawet 17,4 mld zł. Na początku (w 2014 r.) będzie to od 1,9 do 2,1 mld zł, ale a kolejnych latach ma być widoczny znaczny wzrost. Dochody z tytułu wprowadzanych zmian w 2015 r. resort szacuje od 4,7 do 7,5 mld zł...
W tym roku polska gospodarka wzrośnie o 3,3 proc., a w 2015 r. o 3,8 proc. - poinformował we wtorek na konferencji prasowej minister finansów Mateusz Szczurek. Wyjaśnił, że resort finansów oczekuje, iż inflacja średnioroczna wyniesie w tym roku 1,2 proc., a w następnych latach powoli będzie rosła do 2,5 proc. Jego zdaniem w 2015 r. Polska powinna...

Aktualności zrzeszeń

W dniu 15 kwietnia obyło się WZA ZBP. Dokonano wyboru członków Rady Związku. W ich wyniku, w skład Rady na kolejną kadencję weszło czworo przedstawicieli sektora banków spółdzielczych.
Nie jest potrzebne tworzenie takich bytów i wcale nie jest wymagane przez UE - mówi Stanisław Kluza w Dzienniku Gazecie Prawnej
15 kwietnia Parlament Europejski przegłosował ostateczny tekst Dyrektywy dot. Rachunków Płatniczych (Payment Accounts Directive)
Komentarz do 519 artykułu Rozporządzenia CRR.

Aktualności banków spółdzielczych

Bank Spółdzielczy w Oławie został zwycięzcą Konkursu "Bank Przyjazny Biznesowi 2014" w uznaniu dla konsekwencji, z jaką rozwija usługi bankowe skierowane do klientów biznesowych, przyjazność i wyjątkową jakość świadczonych im usług.
W miesiącu kwietniu, w ramach lekcji przedsiębiorczości Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu gości w szkołach.
Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie ufunduje wydawnictwo poświęcone zbrodni katyńskiej.
10 kwietnia w restauracji "Pod Kasztanami" w Bystrej odbyło sie Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Bystrej. W trakcie Zebrania została wybrana nowa Rada Nadzorcza Banku. W Zebraniu udział wzięli wybrani przestawiciele z Grup Członkowskich, członkowie Zarządu Banku oraz zaproszeni goście - wójt Gminy Wilkowice Mieczysław Rączka oraz...

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Dane miesięczne sektora bankowego - styczeń 2014 - pobierz
Dane dotyczące sektora na koniec grudnia 2013 r. KNF

Rekomendacje i informacje KNF

Indywidualne konta emerytalne oraz indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego w 2013 roku .- pobierz pdf
Banki komercyjne prognozują, że w 2014 r. ich łączny zysk netto wzrośnie o 1,1 proc. rdr do 14,626 mld zł.
KNF zapoznała się z założeniami nowelizacji „Rekomendacji P dotyczącej systemu monitorowania płynności finansowej banków” z 2002 r.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Przedmiotem debaty Rady Ekspertów Spółdzielczych było także kilka innych dla sektora bankowości spółdzielczej spraw, takich jak zmiany w Prawie spółdzielczym, nadzór makroostrożnościowy, kwestie związane z projektowanym zwolnieniem z opodatkowania środków na sanację.
Magazyn Bs.net. Nr 1 do pobrania

ZBP - informacje, ekspertyzy

15 kwietnia 2014 r. odbyło się XXVI Walne Zgromadzenie Związku Banków Polskich, najważniejsze, doroczne wydarzenie samorządu bankowego w Polsce.
W Konkursie uczestniczyło łącznie 9 zespołów, w tym CarboBank z Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju

Z innej beczki

Bank Słowiański (niem. Slawische Bank AG) to potoczna nazwa Centralnego Banku Spółdzielczości Polskiej będącego centralą finansową wszystkich spółdzielni oraz banków polskich w Niemczech, z siedzibą w Berlinie.
Sam Adolf Hitler zaaprobował budowę pojazdu, który 6 lutego 1943 nazwał "Ferdinand" na cześć zasług prof. Porsche.

Ciekawe rzeczy w sieci

Sytuacja SKOK-ów jest trudna. Broni ich główny ekonomista kas w portalu wpolityce.pl i wylicza pretensje do nadzoru.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Na 15 kwietnia 2014 planowane jest wprowadzanie przez firmę Oracle krytycznych poprawek do środowiska JAVA. Poprzednie poprawki wprowadziły dużo zamieszania.
W bibliotece OpenSSL przez 2 lata znajdował się błąd, który mógł umożliwić pozyskanie klucza prywatnego używanego przez serwer do szyfrowania ruchu. Takie szyfrowanie wykorzystywane jest w bankowości elektronicznej.

Fotoreportaże

26 marca Domu Literatury w Warszawie po raz 46. odbyła się gala wręczenia nagród "Orzeł Agrobiznesu". Wśród laureatów po raz kolejny wiele banków spółdzielczych.

Puls Parkietu - rynek akcji

POLSKA W projekcie Aktualizacji Programu Konwergencji (APK) minister finansów szacuje, iż wzrost gospodarczy w 2014 i 2015 r. wyniesie odpowiednio 3,3 i 3,8%, a w dwóch kolejnych latach przekroczy 4%. Stopa bezrobocia według unijnych statystyk powinna w tym roku spaść poniżej 10% oraz poniżej 8% w 2017 r. Według prognozy średnioroczna inflacja...

Prawo

Prezentujemy stanowiska kolejnych instytucji w sprawie ustawy: BFG, KNF, KZBS, NBP. Polecamy lekturę ponieważ stanowiska świadczą o intencjach regulatorów.
Projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym z dnia 27 stycznia 2014 roku. Etap - konferencja uzgodnieniowa.

Parlament Europejski

Wspólny mechanizm restrukturyzacji banków został przegłosowany 15 kwietnia. Wraz z jednolitym mechanizmem nadzorczym, stanowi on fundament odporniejszego na zawirowania globalnej ekonomii, europejskiego rynku.
Trzy sposoby na to, by to na bankach, a nie podatnikach, spoczywał ciężar ratowania instytucji kredytowych w kłopotach, zostały przegłosowane przez Parlament we wtorek

Konferencje / Szkolenia

Konferencja odbędzie 16 kwietnia w Warszawie

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Zobacz, co oferuje firma sektorowi banków spółdzielczych

Analizy, raporty, projekty ustaw

Raport KE - Korupcja 2014 - część dotycząca Polski