Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Ankieta

Czy bankiem zrzeszającym powinien być:

Aktualności

Mamy przechwycone i udokumentowane rozmowy, które świadczą o tym, że trzeba zabić 100-200 ludzi, a potem w ciągu 1,5 godziny na terytorium Ukrainy pojawią się czołgi i transportery rosyjskiej armii
Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2013 r. sięgnął 70 mld 651 mln zł, czyli 4,3 proc. PKB - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny
Zmiany obejmą m.in. zwalczanie i zapobieganie oszustwom podatkowym, poprawę efektywności poboru podatków i jakości obsługi podatników oraz ułatwienia w wykonywaniu obowiązków podatkowych.
Emeryci, szczególnie ci przed 70 rokiem życia byli dobrymi klientami banków i nie mieli problemów z uzyskaniem kredytu. Ale sytuacja się zmienia
Przyjęty przez rząd projekt założeń nowelizacji ordynacji podatkowej zakłada, że zastosowanie przez podatnika tzw. optymalizacji podatkowej będzie traktowane jako przestępstwo, co oznacza pozwolenie dla fiskusa na wszczynanie postępowania karno-skarbowego
Deficyt budżetu państwa szacuje się na kwotę 17.492,5 mln zł.
Minister Szczurek, jako gubernator Polski w MFW, wziął udział w spotkaniach z udziałem ministrów finansów i prezesów banków centralnych krajów należących do MFW.

Aktualności zrzeszeń

15 kwietnia Parlament Europejski przyjął zmiany w Dyrektywie MiFID (Markets in Financial Instruments Directive) oraz w Rozporządzeniu MiFIR (Markets in Financial Instruments Regulation). EACB uważa, że to kamień milowy w reformowaniu zasad regulujących świadczenie usług finansowych Europie, jednocześnie twierdzi, że wiele kwestii do rozwiązania i...
W ramach uczestnictwa w pracach Rady chciałbym zaznaczać nowe potrzeby bankowości spółdzielczej oraz szukać najbardziej adekwatnych rozwiązań, które przysłużą się funkcjonowaniu banków spółdzielczych jako ważnego ogniwa polskiej bankowość i całej gospodarki
15 kwietnia Parlament Europejski przyjął tekst Europejskiego Nakazu Zabezpieczenia na Rachunku Bankowym
W dniu 15 kwietnia obyło się WZA ZBP. Dokonano wyboru członków Rady Związku. W ich wyniku, w skład Rady na kolejną kadencję weszło czworo przedstawicieli sektora banków spółdzielczych.

Aktualności banków spółdzielczych

Bank Spółdzielczy w Skoczowie był jednym ze sponsorów III Forum Rolniczego Podbeskidzia, które odbyło się 14 kwietnia br. w Międzyświeciu w Zespole Szkół Rolniczych.
Bank Spółdzielczy w Oławie został zwycięzcą Konkursu "Bank Przyjazny Biznesowi 2014" w uznaniu dla konsekwencji, z jaką rozwija usługi bankowe skierowane do klientów biznesowych, przyjazność i wyjątkową jakość świadczonych im usług.
W miesiącu kwietniu, w ramach lekcji przedsiębiorczości Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu gości w szkołach.
Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie ufunduje wydawnictwo poświęcone zbrodni katyńskiej.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Dane miesięczne dotyczące sektora bankowego - luty 2014
Dane miesięczne sektora bankowego - styczeń 2014 - pobierz

Rekomendacje i informacje KNF

Indywidualne konta emerytalne oraz indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego w 2013 roku .- pobierz pdf
Banki komercyjne prognozują, że w 2014 r. ich łączny zysk netto wzrośnie o 1,1 proc. rdr do 14,626 mld zł.
KNF zapoznała się z założeniami nowelizacji „Rekomendacji P dotyczącej systemu monitorowania płynności finansowej banków” z 2002 r.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Przedmiotem debaty Rady Ekspertów Spółdzielczych było także kilka innych dla sektora bankowości spółdzielczej spraw, takich jak zmiany w Prawie spółdzielczym, nadzór makroostrożnościowy, kwestie związane z projektowanym zwolnieniem z opodatkowania środków na sanację.
Magazyn Bs.net. Nr 1 do pobrania

ZBP - informacje, ekspertyzy

15 kwietnia 2014 r. odbyło się XXVI Walne Zgromadzenie Związku Banków Polskich, najważniejsze, doroczne wydarzenie samorządu bankowego w Polsce.
W Konkursie uczestniczyło łącznie 9 zespołów, w tym CarboBank z Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju

Z innej beczki

Bank Słowiański (niem. Slawische Bank AG) to potoczna nazwa Centralnego Banku Spółdzielczości Polskiej będącego centralą finansową wszystkich spółdzielni oraz banków polskich w Niemczech, z siedzibą w Berlinie.
Sam Adolf Hitler zaaprobował budowę pojazdu, który 6 lutego 1943 nazwał "Ferdinand" na cześć zasług prof. Porsche.

Ciekawe rzeczy w sieci

Wielkanoc nie obejdzie się bez baby.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Na 15 kwietnia 2014 planowane jest wprowadzanie przez firmę Oracle krytycznych poprawek do środowiska JAVA. Poprzednie poprawki wprowadziły dużo zamieszania.
W bibliotece OpenSSL przez 2 lata znajdował się błąd, który mógł umożliwić pozyskanie klucza prywatnego używanego przez serwer do szyfrowania ruchu. Takie szyfrowanie wykorzystywane jest w bankowości elektronicznej.

Fotoreportaże

26 marca Domu Literatury w Warszawie po raz 46. odbyła się gala wręczenia nagród "Orzeł Agrobiznesu". Wśród laureatów po raz kolejny wiele banków spółdzielczych.

Puls Parkietu - rynek akcji

POLSKA W projekcie Aktualizacji Programu Konwergencji (APK) minister finansów szacuje, iż wzrost gospodarczy w 2014 i 2015 r. wyniesie odpowiednio 3,3 i 3,8%, a w dwóch kolejnych latach przekroczy 4%. Stopa bezrobocia według unijnych statystyk powinna w tym roku spaść poniżej 10% oraz poniżej 8% w 2017 r. Według prognozy średnioroczna inflacja...

Prawo

Prezentujemy stanowiska kolejnych instytucji w sprawie ustawy: BFG, KNF, KZBS, NBP. Polecamy lekturę ponieważ stanowiska świadczą o intencjach regulatorów.
Projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym z dnia 27 stycznia 2014 roku. Etap - konferencja uzgodnieniowa.

Parlament Europejski

Wspólny mechanizm restrukturyzacji banków został przegłosowany 15 kwietnia. Wraz z jednolitym mechanizmem nadzorczym, stanowi on fundament odporniejszego na zawirowania globalnej ekonomii, europejskiego rynku.
Trzy sposoby na to, by to na bankach, a nie podatnikach, spoczywał ciężar ratowania instytucji kredytowych w kłopotach, zostały przegłosowane przez Parlament we wtorek

Konferencje / Szkolenia

Konferencja odbędzie 16 kwietnia w Warszawie

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Zobacz, co oferuje firma sektorowi banków spółdzielczych

Analizy, raporty, projekty ustaw

Raport KE - Korupcja 2014 - część dotycząca Polski