Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

W środę i czwartek TK w pełnym składzie zajmie się skargami dotyczącymi przepisów o spółdzielczych kasach. Złożono wnioski: prezydenta, posłów PiS i senatorów PiS.
EBI udzielił BGK dwóch kredytów na łączną sumę 3,4 mld PLN (800 mln EUR), by sfinansować budowę obwodnicy Warszawy oraz drogi ekspresowej S5.
Jeszcze w tym roku dotowane przez państwo kredyty na budowę tanich czynszówek mogą otrzymać TBS-y, spółki komunalne i spółdzielnie mieszkaniowe
Przesunięcie środków z OFE do ZUS było zniszczeniem zaufania do powszechnego systemu emerytalnego i w ogóle instytucji państwa – twierdzi prof. Marek Góra z SGH.
Inspektorzy ZUS masowo robią kontrolę w firmach i obciążają umowy o dzieło składkami na ubezpieczenia, twierdząc że w rzeczywistości są to umowy zlecenia - informuje "Rzeczpospolita".
Kasa Krajowa SKOK zapowiada pozwy sądowe przeciw ministrowi finansów Mateuszowi Szczurkowi i posłance PO Joannie Musze w związku z ich wypowiedziami,
Tydzień rozpoczął się od wzrostu notowań euro i drobnej przeceny dolara

  • Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z analitykami Banku BPS S.A. Dzięki ich uprzejmości będziemy Państwu przedstawiać najciekawsze informacje gospodarcze i wybrane prognozy makroekonomiczne. Życzymy miłej lektury! Redakcja Bs.net.pl
  • Poseł Ajchler: Sądzę, że jeśli chodzi o sprawy podatkowe, o których dzisiaj mówił pan przewodniczący, to ja bym nie czekał na pana ministra finansów, bo przecież Minister Finansów powinien się zgodzić z decyzją Sejmu, a nie narzucać Komisji swoją wolę. To po pierwsze.
  • W dniu 20 lipca Bronisław Komorowski podpisał ustawę o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających. Ustawa wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia, z wyjątkiem dodawanego art. 10b , który wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia.
  • ZBP z początkiem lipca otworzył przedstawicielstwo w Brukseli. “ZBP pozostaje otwarty na wszystkie propozycje współpracy w tym zakresie od innych organizacji”- czytamy w komunikacie. Czy w związku z tym KZBS planuje nawiązanie współpracy z przedstawicielstwem, czy też izba będzie kontynuować własne ścieżki w EACB?
  • W wyniku kryzysu finansowego w UE wprowadzono bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące wymogów kapitałowych wobec banków. Teraz KE chce dowiedzieć się jak niektóre z tych zasad działają w praktyce np. jaki mają wpływ na udzielanie kredytów MŚP czy na finansowanie projektów infrastrukturalnych. Dlatego ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie, które potrwają do 7 października.
  • Dzierzgoński Bank od lat wspiera kulturę. Ma to "we krwi". Interesujące pomysły zawsze mogą liczyć na jego życzliwe zainteresowanie. A i kultura odwdzięcza się jak może honorując i doceniając Bank. Tak było i tym razem, podczas Dzierzgońskich Spotkań z Jazzem "Old Jazz".
  • Bank został sponsorem niezwykłego pomysłu - specjalnego koncertu Stanisława Soyki w Chorzelach. To na cześć funkcjonującej tu kiedyś wytwórni wód gazowanych. To przyjemność, a może nawet zaszczyt - napisał BS w Chorzelach, bank znany ze swojego uczestnictwa w życiu "Małej Ojczyzny".
  • KNF opublikowała raport na temat banków spółdzielczych i banków zrzeszających. Wynika z niego, iż wynik finansowy netto banków spółdzielczych w I kw. 2015 r. obniżył się o 2,7% w stosunku do I kw. 2014 r. – do 216,0 mln zł.
  • 23 i 24 czerwca - to dwie ważne daty w sektorze spółdzielczości bankowej. W dniu 23 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie KZBS, wieczorem tego dnia miała miejsce uroczysta kolacja inaugurująca tegoroczne, ogólnopolskie obchody Święta Spółdzielczości Bankowej.

Aktualności zrzeszeń

W Sopocie podczas Cepeliady, Eugeniusz Zochniak kustosz Muzeum Historii Spółdzielczości mówi o spółdzielczości, jej historii, dokonaniach i teraźniejszości
Projekt ma za zadanie przyczynić się do wzmocnienia i rozwoju sektora spółdzielczości uczniowskiej w Polsce jako narzędzia promowania postaw społecznych i obywatelskich wśród młodzieży oraz praktycznej nauki o przedsiębiorczości
IT BPS oferuje bankom spółdzielczym nowe usługi związane z bezpieczeństwem, pozwalające na realną ocenę wdrożonych rozwiązań
W dniach 14-15 października w Warszawie odbędzie się XIX konferencja na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego organizowana przez Cert Polska.

Aktualności banków spółdzielczych

Już po raz VII odbył się bieg osiedlowy organizowany przez Klub Sportowy Limanowa Forrest. Uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal od sponsora.
Klienci otrzymują wiadomości zawierające w treści link do podmienionej strony internetowej kanałów elektronicznych z informacją, że klient otrzymał powiadomienie od banku.
Po raz dziesiąty Klienci ESBANKU Banku Spółdzielczego mogą pomnożyć swoje pieniądze i jednocześnie zyskać szansę na cenną nagrodę. Ruszyła jubileuszowa loteria promocyjna Złota Lokata, w której nagrodę główną stanowi samochód osobowy Kia Rio.
W II kwartale 2015 pośród emisji banków, pojawiły się papiery dłużne BS w Limanowej - informuje portal rp.pl

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych i banków - czerwiec 2015 r.
Informacja miesięczna o sytuacji w sektorze bankowym

Rekomendacje i informacje KNF

Wyroki WSA w sprawie oddalenia skarg na postanowienia KNF odmawiające dopuszczenia Kasy Krajowej jako strony do postępowań w sprawie ponownego zbadania sprawozdań finansowych pięciu SKOK
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przypomina podmiotom nadzorowanym o szczególnej strukturze systemu aktów prawnych wydawanych w ramach systemu prawnego Unii Europejskiej.
Urząd analizuje ten produkt i wskazuje na jego właściwości

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Nowy Magazyn BS.NET do pobrania
Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Po krótkotrwałym powrocie optymizmu, bankowcy kolejny raz obniżają swoje wskazania w zakresie rozwoju gospodarki, sytuacji przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.
Wybrane wyzwania biznesowe i regulacyjne stojące przed sektorem bankowym w latach 2015 - 2025

Z innej beczki

Nic, co dotyczyło życia władców nie mogło się odbyć bez ceremoniału. Wiele intymnych dziś spraw, było obserwowanych i dyskutowanych wśród setek dworzan i służby.
1573 rok. Król zbudował most, będący najdłuższą w Europie przeprawą. Liczył 500 metrów długości i 6 m szerokości.

Ciekawe rzeczy w sieci

Przejęcia SKOK-ów oznaczałyby dla banków wielomilionowe oszczędności w składce na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a jeśli banki nie będą ich przejmować alternatywą jest upadłość, co obciąży sektor znacznie wyższymi kosztami.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Magazyn Informatyki Śledczej i Bezpieczeństwa IT - Profilowanie hakerów
Dekalog, czyli inaczej wszystkim dobrze znane dziesięć przykazań na pierwszy rzut oka niewiele ma wspólnego z szeroko pojętą informatyką. Ale to tylko na pierwszy rzut oka...

Fotoreportaże

"Chcemy wspierać lokalną twórczość, miejscowych artystów i przepiękną beskidzką kulturę, która ma różne oblicza i z której mieszkańcy mogą być naprawdę dumni. Chcemy również przez organizację takich spotkań pokazywać, że są w życiu wartości wyższe, i nie wszystko można przeliczyć na pieniądze”

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 28.07.2015 Informacje dnia POLSKA Orange Polska wypracowała w 2Q’15 zysk EBITDA 959 mln PLN, tj. o 6,3% powyżej konsensusu. Przychody grupy osiągnęły 3,013 mld PLN, wobec konsensusu 2,96 mld PLN. Zysk netto wyniósł 126 mln PLN wobec oczekiwanych przez analityków 86,5 mln PLN. W drugim kwartale grupa zyskała netto 69 tys...

Prawo

Ustawa o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw - z dnia 9 lipca
Rządowy projekt ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej z projektami aktów wykonawczych.

Parlament Europejski

InnovFin SME Guarantee, pozwoli zwiększyć pulę funduszy dostępnych w programie Horizon2020 dla innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw do poziomu 30 mld euro.
. Komitety Copa i Cogeca ostrzegły ministrów rolnictwa UE w Brukseli, że sytuacja w sektorze mleka i wieprzowiny jest niepokojąca, w szczególności w kontekście restrykcji Federacji Rosyjskiej na import europejskich produktów rolnych i zaapelowały o podjęcie działań.

Konferencje / Szkolenia

Jak zwiększyć przychody, nie tracąc klientów. 16.09.2015, Warszawa, Hotel Marriott

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

NBP - Ocena funkcjonowania system,u płatniczego w II półroczu 2014 roku