Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Wydarzenie tygodnia za jakie niewątpliwie można uznać wystąpienie J.Yellen na sympozjum w Jackson Hole nie wywołało znaczącej reakcji na rynkach kapitałowych. Giełdy amerykańskie tydzień kończyły na minusach. Europa rosła, a indeksy w Warszawie ponowienie traciły. Nie można jednak wykluczyć, że reakcja na Jackson Hole będzie miała miejsce dopiero...
Spadki cen zbóż, trudna sytuacja finansowa rolników – to wszystko powoduje, że rolnicy zaczynają mieć coraz mniej pieniędzy. Efekt? W pierwszym półroczu GK Grupa Azoty zrealizowała wyniki na poziomie działalności operacyjnej (EBIT) w wysokości blisko 438 mln zł oraz EBITDA 695 mln zł przy przychodach 4,63 mld zł.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w drugiej połowie sierpnia, to w Sejmie znalazłyby się jedynie cztery z obecnie zasiadających w nim ugrupowań: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz Kukiz’15.
Podczas uroczystości pogrzebowych Danuty Siedzikówny "Inki" oraz Feliksa Selmanowicza "Zagończyka" w Gdańsku czynnie zaatakowano zwolenników KOD.
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. organizacji Przystanku Woodstock, chodzi o ewentualne zaniżanie liczby osób biorących udział w festiwalu. Ostro do sprawy odniósł się prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz o czym w TOK FM.
Do policyjnego aresztu trafiły trzy osoby podejrzane o przywłaszczenie ponad 73000 tysięcy złotych w różnej walucie. Pieniądze z dokumentami zostawił przez roztargnienie na stacji benzynowej ob. Kazachstanu
Do 5 lat więzienia może grozić 20-letniemu mieszkańcowi Brzegu. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież karty bankomatowej i wypłatę z cudzego konta 17 000 złotych. 20-latek wcześniej widział, jak właściciel wprowadza PIN.

Analitycy Banku BPS S.A.

Zaprezentowane w dniu wczorajszym (22.08) przez Ministerstwo Finansów wstępne założenia budżetu na rok 2017 przewidują wzrost dochodów o 10,3 mld zł r/r przy jednoczesnym wzroście wydatków o 14,9 mld zł r/r. W efekcie planowanego szybszego wzrostu wydatków niż dochodów, przyszłoroczny deficyt ma wynieść 59,3 mld zł, wobec 54,7 mld zł planowanego deficytu w tym roku.
  • Od 16 sierpnia 2016 r. Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000.
  • Zaprezentowane w dniu wczorajszym (22.08) przez Ministerstwo Finansów wstępne założenia budżetu na rok 2017 przewidują wzrost dochodów o 10,3 mld zł r/r przy jednoczesnym wzroście wydatków o 14,9 mld zł r/r. W efekcie planowanego szybszego wzrostu wydatków niż dochodów, przyszłoroczny deficyt ma wynieść 59,3 mld zł, wobec 54,7 mld zł planowanego deficytu w tym roku.
  • Wiceprezes Zarządu KZBS Michał Krakowiak, od lat uczestnik międzynarodowych warsztatów, konferencji i prac statutowych realizowanych przez EACB - dla Bs.net o poszukiwaniu nowego modelu biznesowego przez banki spółdzielcze w Europie.
  • Bank BPS przygotował animację pt. Banki Spółdzielcze to dobry pomysł!, która pokazuje zalety i charakterystyczne cechy bankowości spółdzielczej. Jeżeli nie wiesz, czym różnią się BS-y od innych instytucji finansowych - obejrzyj a będziesz miał jasność.
  • Płatności mobilne w technologii Host Card Emulation (HCE) ruszyły już w sierpniu w wybranych bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej. Do pilotażu zgłosiły się Banki Spółdzielcze, które najchętniej implementują nowe technologie m.in. BS w Oławie, Koronowie, Włocławku, Koźminku, Toruniu czy BS Duszniki.
  • Samolot z Polski wylądował niewiele po 12.00 po krótkim, 40 minutowym locie. Odstał potem swoje i przekołował na lotnisku, bowiem zepsuł się znienacka rękaw przy Gate. Nie ma łatwo, Wschód to Wschód, zawsze coś się tu popsuje i coś nie zadziała. Taka już widać jego natura i przyrodzona uroda.
  • Pod hasłem Weź Wygodny Kredyt na Szczęście, Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oferują klientom produkt najlepiej dopasowany do ich potrzeb. Wygodny Kredyt oznacza możliwość przeznaczenia na dowolny cel, rzetelną obsługę i szybką decyzję.
  • W dniu 17 sierpnia w Tarczynie odbył się Zjazd Założycieli Apeksowego Banku Zrzeszającego S.A.- ABZ. Inicjatywa jest otwarta. Możliwość przystąpienia zamyka się z dniem 10 października 2016 r.
  • W zasadzie każdy, kto oferuje swoje produkty lub usługi za pośrednictwem Internetu lub jest w posiadaniu cennych danych, może być narażony na atak hakerów. Banki są szczególnie „wrażliwym” ich celem, gdyż przechowują zarówno pieniądze (również w postaci elektronicznej), jak i liczne dane

Aktualności zrzeszeń

Tworzenie przyjaznego otoczenia prawnego wokół spółdzielni finansowych powinno stanowić jeden z priorytetów Unii Europejskiej
Producent oprogramowania klasy BI i BPM: firma DomData AG Sp. z o.o. oddała do użytku nową wersję systemu InForum BI Studio. Zakres modyfikacji objął takie obszary jak poprawa wydajności obliczeniowej i automatyzacja wybranych procesów biznesowych.
Bank BPS wprowadził możliwość złożenia wniosku o udzielenie kredytu gotówkowego w ramach promocji Wygodny Kredyt przez bankowość internetową.
Bank BPS przygotował animację pt. Banki Spółdzielcze to dobry pomysł!, która pokazuje zalety i charakterystyczne cechy bankowości spółdzielczej. Jeżeli nie wiesz, czym różnią się BS-y od innych instytucji finansowych - obejrzyj a będziesz miał jasność.

Aktualności banków spółdzielczych

Bank Spółdzielczy w Poddębicach poszukuje kandydata na stanowisko: Referent ds. księgowości
Finansowy cios dla Spółdzielni Mieszkaniowej Orłowiec w Rydułtowach. Spółdzielnia straciła ok. 2,66 mln zł, bo ulokowała pieniądze w banku, który zbankrutował.
Najpiew Dni Rybna, potem Dożynki. Bank aktywnie uczestniczy w wydarzeniach i wspiera je jako sponsor.
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Szczecinie, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Bank Spółdzielczy w Goleniowie i Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego to pośrednicy finansowi

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec czerwca 2016 r.
Dane sektora za czerwiec 2016

Rekomendacje i informacje KNF

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące towarzystw funduszy inwestycyjnych i domów maklerskich za II kwartał 2016 r.
W związku z toczącą się dyskusją nt. kredytów mieszkaniowych denominowanych w CHF, przypominamy, że nadzór bankowy od 2004 r. publicznie ostrzegał przed ryzykiem.
Skrócony opis metod służących ocenie nadzorczej przy identyfikacji innych instytucji o znaczeniu systemowym.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych

ZBP - informacje, ekspertyzy

Kultura ryzyka a wiedza i umiejętności menedżerów bankowych
Ustawa nie powinna doprowadzać do uprzywilejowania kredytobiorców walutowych względem złotowych

Z innej beczki

Samolot z Polski wylądował niewiele po 12.00 po krótkim, 40 minutowym locie. Odstał potem swoje i przekołował na lotnisku, bowiem zepsuł się znienacka rękaw przy Gate. Nie ma łatwo, Wschód to Wschód, zawsze coś się tu popsuje i coś nie zadziała. Taka już widać jego natura i przyrodzona uroda.
Około 130 milionów ludzi na świecie, cierpiących z powodu skrajnego ubóstwa, klęsk żywiołowych lub wojen, potrzebuje pomocy, aby przeżyć.

BlueNet dla sektora BS

Dziś znak # kojarzy nam się przede wszystkim z serwisem Twitter, jednym z największych serwisów społecznościowych w Internecie, który swą popularność zawdzięcza udostępnieniu szerokiej społeczności internetowej usługi mikroblogowania. Twitter umożliwia tzw. tagowanie czyli umieszczenie znaku kratki (#)
Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. To znak, że w najbliższym czasie rozpoczną się plany związane z nowym rokiem. Nie będzie to jeszcze okres podsumowań, ale z pewnością czas intensywnych prac nad planowaniem inwestycji na przyszły rok.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Niebezpiecznik pisze o wycieku danych milionów Polaków. Sprawę wykryło Ministerstwo Cyfryzacji
W zasadzie każdy, kto oferuje swoje produkty lub usługi za pośrednictwem Internetu lub jest w posiadaniu cennych danych, może być narażony na atak hakerów. Banki są szczególnie „wrażliwym” ich celem, gdyż przechowują zarówno pieniądze (również w postaci elektronicznej), jak i liczne dane

Fotoreportaże

Chwila przerwy, chwila wakacyjnego oddechu czyli kolejny fascynujący fotoreportaż Czesławy Kosturek z niezwykłej podróży. Krok po kroku po Makaronezji. Widoki, kolory, emocje, smaki. Świetne opisy, zwyczaje, odczucia - specjalnie dla czytelników Bs.net.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 26.08.2016 Informacje dnia P.A.NOVA Wyniki za 2Q’16. Spółka w 2Q’16 uzyskała zysk netto 8,6 mln PLN (+77% r/r), zysk z działalności operacyjnej wyniósł 14,8 mln PLN (+70% r/r), a przychody 40,4 mln PLN (-0,2% r/r). Dobry wynik netto spółki był wynikiem 2 czynników. Spółka zmieniła strukturę zysków generując więcej przychodu z...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) podjął decyzję o dokonaniu rewizji swoich wytycznych z 2009 r. dotyczących regulacji tzw. dużych ekspozycji. Chodzi o maksymalne wolumeny ekspozycji,
Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie szczegółowych warunków dokonywania podziału obciążeń przez akcjonariuszy i wierzycieli podporządkowanych z tytułu zawarcia przez instytucję umowy gwarancji ostrożnościowej.

Parlament Europejski

Komisja Europejska pracuje nad propozycją Francji i Niemiec dotyczącą wprowadzenia Europejskiego Systemu Autoryzacji Podróży, tzw. European ESTA (ang. Electronic System for Travel Authorization)
Do końca roku PE będzie pracował nad wieloma sprawami - od kryzysu migracyjnego po wspólny rynek cyfrowy

Konferencje / Szkolenia

Typowe i najczęstsze problemy oraz praktyczne rozwiązania dotyczące wybranych umów IT, Warszawa, 4 października

Razem z Asseco

Od 16 sierpnia 2016 r. Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000.
Rozwój krajów afrykańskich wymaga od nich intensywnej informatyzacji. Jest to szansa dla dostawców IT, którzy mogą rozwijać swoją działalność w tej części świata. Grupa Asseco zorganizowała w Angoli warsztaty dla blisko 80 przedstawicieli sektora energetycznego i administracji publicznej

Analizy, raporty, projekty ustaw

Bilans obecności Polski w UE, dane i statystyki