Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Tadeusz Gocłowski - arcybiskup senior archidiecezji gdańskiej, uczestnik rozmów w Magdalence, członek Rady Stałej Episkopatu Polski, kawaler Orderu Orła Białego, zmarł we wtorek 3 maja w Gdańsku po ciężkiej chorobie.
Od 1 lipca 2016 r. przedsiębiorcy prowadzący księgi podatkowe w formie elektronicznej będą musieli na żądanie dostarczać organom podatkowym tzw. jednolity plik kontrolny (JPK)
18,6 proc. pracujących Polaków obawia się o swoje miejsce pracy, to wynik o niemal 10 pkt proc. niższy niż w I kwartale 2015 roku - wynika z piątej edycji barometru rynku pracy wykonanego na zlecenie Work Service.
Dostęp poza apteką do leków miedzy innymi na ból głowy, gorączkę, ból gardła, kłopoty żołądkowe czy alergię pełni ważną rolę społeczną na obszarach wiejskich.
Komisji Europejskiej podjęła decyzję o wydłużeniu do 15 czerwca 2016 roku okresu składania wniosków o tegoroczne płatności bezpośrednie. Kto nie zdąży złożyć wniosku w terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 11 lipca
Koniec ze śmieciówkami i tanią pracą - to tegoroczne hasła pierwszomajowe. SLD, OPZZ, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Partia Razem i Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza przemaszerowały przez Warszawę
W 12. rocznicę wejścia Polski do UE, m.in. w Warszawie, Krakowie, Kielcach i Rzeszowie, odbyły się w niedzielę demonstracje antyunijne. Organizowane przez środowiska narodowe i nacjonalistyczne protesty, w których uczestniczyli głównie młodzi ludzie,

Analitycy Banku BPS S.A.

osłabienie tempa wzrostu gospodarczego jest jednym z warunków, w których Rada Polityki Pieniężnej nie wyklucza możliwości obniżenia stóp procentowych NBP (drugim warunkiem jest pogłębienie się deflacji). O tym, czy polska gospodarka rzeczywiście spowolniła przekonamy się dopiero 13 maja
  • Przede wszystkim nie należy się bać pojęcia „projekt”. Niektóre Banki Spółdzielcze bronią się rękami i nogami, twierdząc, że żadne projekty u nich nie są prowadzane i, w ogóle, nie ma o czym mówić - pisze dr Albert Sadowski
  • Idea spółdzielczości jest obecna na całym świecie. U nas powoli odradza się w bólach przełamywania schematów myślowych o spółdzielniach. A tymczasem na Dalekim Wschodzie zaraz po II wojnie światowej, w Kraju Kwitnącej Wiśni utworzono pierwsze spółdzielnie pracy.
  • Forum organizuje Związek Banków Polskich, we współpracy ze zrzeszeniami Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz Spółdzielczej Grupy Bankowej, a także Centrum Prawa Bankowego i Informacji. Rejestracja do 13 maja. Dla środowiska bankowego udział w Forum jest bezpłatny.
  • Banki spółdzielcze udowodniły, że w praktyce swojego działania kierują się racjonalnością decyzji i odpowiedzialnością za otoczenie, w którym funkcjonują – mówi Prezes Zarządu Banku BPS Zdzisław Kupczyk.
  • osłabienie tempa wzrostu gospodarczego jest jednym z warunków, w których Rada Polityki Pieniężnej nie wyklucza możliwości obniżenia stóp procentowych NBP (drugim warunkiem jest pogłębienie się deflacji). O tym, czy polska gospodarka rzeczywiście spowolniła przekonamy się dopiero 13 maja
  • W ramach unijnego programu COSME, wspierającego rozwój małych i średnich firm, banki spółdzielcze udzielają firmom kredytów z gwarancją BGK. Kredyty o obniżonym ryzyku spłaty oferuje 11 banków, w tym SGB-Bank i zrzeszone w nim Banki Spółdzielcze.
  • Ciąg dalszy Państwa opinii na temat, co powinno się zmienić w ustawodawstwie polskim i unijnym, aby sektor banków spółdzielczych mógł odetchnąć i zająć się biznesem a nie biurokracją...
  • Z zainteresowaniem przeczytałem zamieszczony na Państwa portalu artykuł pana dr Alberta Sadowskiego pod tytułem – Czy oddać system do Zrzeszenia ? - pisze Radosław Kuleczka z Banku Spółdzielczego Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy
  • Gdyby to było możliwe, jakich zmian oczekiwalibyście Państwo w regulacjach dotyczących sektora banków spółdzielczych w ustawodawstwie polskim i unijnym. W jakim kierunku powinny iść zmiany? A może nie są one potrzebne?

Aktualności zrzeszeń

W Gazecie Wyborczej Maciej Samcik o najnowszych propozycjach SKOK przedstawionych podczas ubiegłotygodniowego spotkania w podkomisji ds. instytucji finansowych, przy okazji procedowania ustawy o BFG i przymusowej restrukturyzacji.
Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji zaprasza na konferencję sprzedażową „Budowanie relacji kluczem do efektywnej sprzedaży”, która odbędzie się dnia 8 czerwca 2016 r. w Poznaniu, w Hotelu Mercure Poznań Centrum.
W Konkursie obok wyłonienia najlepszego komercyjnego oraz spółdzielczego banku oceniani będą też liderzy instytucji. Przyznany zostanie tytuł Bankowego Menedżera Roku.
Ukazał się nowy numer BWS. Wywiady, doświadczenia z Facebookiem, nowości. Polecamy lekturę.

Aktualności banków spółdzielczych

Zarząd Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku ogłasza Konkurs na opracowanie monografii pt. „70-lat Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku”
Po raz drugi Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej ufundował nagrodę pieniężną dla najlepszego absolwenta lubiejewskiej szkoły. W tym roku były to dwie nagrody, bo dwaj uczniowie - Jacek Jastrzębski oraz Kamil Matys -uzyskali takie same średnie ocen - 5,1.
W dniu 1 maja br., Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu obecny był z mieszkańcami na majówce.
Zarząd Klubu serdecznie dziękuje Władzom Banku Spółdzielczego za udzieloną pomoc największemu Klubowi piłkarskiemu w naszej gminie i przyłączenie się do grupy sponsorów już nas wspierających

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Informacja miesięczna. Luty 2016
KNF przedstawiła dane dotyczące sektora bankowego - luty 2016

Rekomendacje i informacje KNF

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła w dniu 26 kwietnia 2016 r. decyzję o przejęciu Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej w Knurowie (Powszechnej SKOK) przez Alior Bank SA.
Opublikowany został dokument pt. Metodyka badania i oceny nadzorczej banków komercyjnych, zrzeszających oraz spółdzielczych (Metodyka BION) z dnia 22 kwietnia 2016 r.
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie zawiesiła z dniem 22 kwietnia 2016 r.działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Jowisz” w Czeladzi (SKOK Jowisz).

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Wielkość Centralnej Bazy Danych Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE z dokumentami tożsamości, które po zablokowaniu nie mogą być wykorzystane do wyłudzeń wynosi 1 581 448 sztuk.
Według zrealizowanego w marcu 2016 badania „Reputacja polskiego sektora bankowego” Zaufanie do działających w Polsce banków deklaruje 61% ankietowanych

Z innej beczki

Gertrude Bell posiadła cenna wiedzę na temat Bliskiego Wschodu, która umożliwiła nakreślenie granic państw arabskich po I wojnie światowej.
W skład Federacji Rosyjskiej wchodzi Żydowski Obwód Autonomiczny. Jest częścią Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. Istnieje od 1934 roku i trwa nadal.

BlueNet dla sektora BS

Wielu z nas nie widzi potrzeby tworzenia procedur w organizacji i traktuje to jako zło konieczne, które „jakby po złości” narzuca nam nadzorca. Jednak z procedurami jest jak z ryzykiem.
To jeden z trzech trendów rozwoju widocznych w branży IT. A co oznacza ten skrót ? Dosłownie: Przynieś Swoje Własne Urządzenie (Bring Your Own Device). A gdzie? Do pracy, firmy, instytucji.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Cert.pl przedstawił raport dotyczący bezpieczeństwa i swojej działalności. Bezpieczeństwo w sieci zależy od nas wszystkich - pisze zespół Cert
Agencja PR obsługująca IBM opublikowała informację o groźnym wirusie, który atakuje systemy bankowe dodając, że zaatakował - UWAGA - 230 banków spółdzielczych oraz 17 komercyjnych

Fotoreportaże

Wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże, zachwycająca architektura królewskich miast i gorące piaski Sahary – wszystko to czeka na nas w Maroku, malowniczym kraju północnozachodniej Afryki, oficjalnie nazywanym – Królestwem Maroka.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 28.04.2016 Informacje dnia USA Stopy procentowe w USA bez zmian. Rezerwa Federalna podjęła decyzję o pozostawieniu głównej stopy procentowej w przedziale od 0,25% do 0,50%, konsensus rynkowy zakładał stopy na poziomie 0,25-0,50%. ORBIS BENEFIT MBANK Wyniki 1Q’16. Hotelowa spółka osiągnęła następujące wyniki: Komentarz DM Banku...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Warto wiedzieć jakie zmiany nas czekają i jakie będą skutki nowych regulacji
Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie określenia systemów, w których istnieje ryzyko systemowe

Parlament Europejski

. Kijów sugeruje skierowanie policyjnej misji tej organizacji na tereny objęte konfliktem, a Moskwa zgadza się nawet na wyposażenie jej w ostrą broń.
Kontrowersyjna umowa handlowa negocjowana pomiędzy UE a USA może zniszczyć europejskie rolnictwo i zagrozić bezpieczeństwu żywności

Konferencje / Szkolenia

Wdrażanie Rek. D/Wytycznych IT KNF - doświadczenia z ponad 100 organizacji. Wrzawa 30 maja.

Razem z Asseco

Ponad 150 przedstawicieli Banków Spółdzielczych mieliśmy przyjemność gościć podczas cyklu wiosennych spotkań przeprowadzonych pod hasłem „Państwa potrzeby inspirują nas do zmian”.
Stowarzyszenie Audytorów Wewnętrznych IIA Polska przyznało certyfikat nowej wersji oprogramowania Asseco Audit Planning and Managment - Asseco APMS.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Obecny kształt polskiego systemu podatkowego jest wypadkową wielu czynników. Z jednej strony na kształt ustawodawstwa podatkowego wpływały przez ostatnie ćwierćwiecze potrzeby fiskalne, obietnice wyborcze partii politycznych, wymogi Konstytucji RP, dekodowane w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego,