Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Tempo wzrostu eksportu w 2015 roku może wynieść 5,5 proc. i w sprzedaży towarów za granicę powinniśmy przekroczyć poziom co najmniej 172 mld euro - poinformował wicepremier Janusz Piechociński.
Prawa autorskie, ochrona środowiska, usługi finansowe i sprawy wewnętrzne, to dziedziny, w których Polska nie dopełniła obowiązku wdrożenia odpowiednich unijnych przepisów – uważa KE.
Ponad 2 miliony osób Polaków pracuje na kilku etatach. To aż 6,4 proc. dużo więcej niż wynosi średnia unijna – 4 proc.
Komisja będzie oceniała propozycje ZBP pod kątem tego, czy zawierają one rozwiązanie problemu niskiej wartości nieruchomości stanowiących zabezpieczenie kredytów hipotecznych - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.
Premier David Cameron w piątek przyjedzie do Warszawy. Wg europeisty Iaina Begg z London School of Economics będzie musiał się porozumieć z Warszawą w sprawie zasiłków dla imigrantów.
Tegoroczny raport dotyczący zrównoważonego rozwoju państw, sporządzony na podstawie indeksu SEDA jest wyjątkowo pochlebny dla naszego kraju. Polsce poświęcono kilka stron.
Środa upływa pod znakiem stabilizacji kursów podstawowych walut. Rano za euro płacono 4,1468 złotego, a w południe 4,1371 złotego. Nieznacznie zmienił się kurs dolara amerykańskiego. O godzinie 8.00 płacono za tę walutę 3,8022 złotego, a po godzinie 13-tej 3,8008 złotego. Funt brytyjski kosztował w tym czasie odpowiednio 5,8644 złotego oraz 5,8459...

Aktualności zrzeszeń

W Google Play pojawiła się właśnie aplikacja Novum -13 przygotowana dla najmłodszych klientów banków spółdzielczych - podaje PRNews.
Należący do Grupy medialnej Fratria ( finansowanej przez SKOK-i i senatora Biereckiego) portal wpolityce.pl usiłuje odwrócić uwagę od Kas i kieruje ostrze przeciwko bankom spółdzielczym.
W dniu 28 maja senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych rozpatrzy przyjętą przez Sejm ustawę o bankach spółdzielczych etc. Do ustawy w Senacie dołączono dwa druki: Opinię Biura Legislacji Kancelarii Senatu oraz pismo grupy banków spółdzielczych
Ukazał się 5 numer wydawanego przez Bank BPS magazynu Grupy BPS „Bank Wspólnych Sił”

Aktualności banków spółdzielczych

27 maja w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Startup Cooperation z Hexa Bankiem Spółdzielczym.
Wspieranie inicjatyw mających na celu rozwój lokalnego środowiska i jego społeczności, to element naszej misji- napisał w komunikacie Bank Spółdzielczy w Czyżewie.
Od dnia 18.05.2015 roku Krakowski Bank Spółdzielczy zaprasza do korzystania z usług w nowej siedzibie Oddziału Liszki (Liszki 36). Oddział zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 18.00. Bankomat czynny jest całą dobę.
O tym, jak będzie wyglądała siedziba Banku Spółdzielczego w Lubaczowie informuje portal propertydesign

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna.
KNF opublikowała dane za marzec 2015

Rekomendacje i informacje KNF

Celem uchwały jest ujednolicenie zasad rozpatrywania skarg przez wszystkie instytucje finansowe nadzorowane przez KNF.
Komunikat z 257. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 26 maja 2015 r. W dwieście pięćdziesiątym siódmym posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wzięli udział: Pan Andrzej Jakubiak – Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Pan Wojciech Kwaśniak – Zastępca Przewodniczącego Komisji...
KNF podała dane kwartalne TFI

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Analiza wstępnych wyników sektora BS za 2014 r. wskazuje, że banki spółdzielcze sukcesywnie rozwijają się, ale nie bez dużego wysiłku i problemów. Rozwój następuje pomimo spełnienia szeregu kosztownych wymogów KNF stawianych sektorowi.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Polski sektor bankowy zarówno w okresie dużego zainteresowania produktami walutowymi, jak również w okresie zawirowań na rynkach finansowych, światowego kryzysu gospodarczego jak i obecnie, po decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego, prowadzi aktywne działania stabilizujące w obszarze produktów finansowania mieszkalnictwa.
Według marcowego pomiaru, indeks reputacji TRI*M wyniósł 30 punktów i nie uległ zmianie w odniesieniu do wyniku odnotowanego w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Z innej beczki

105 lat temu - 27 maja 2010 roku -w Baden-Baden zmarł Robert Koch jeden z twórców bakteriologii i nauki o chorobach zakaźnych, laureat nagrody Nagrody Nobla.
Obchodzony 21 maja Światowy Dzień Kosmosu jest świętem ustanowionym z inicjatywy amerykańskich astronautów.

Ciekawe rzeczy w sieci

http://info-car.pl/bazapytan/

Artykuły nie tylko dla informatyków

Kielce 9 czerwca. Temat Rekomendacja D - czy jesteśmy przygotowani do inspekcji. Koledzy z BS-ów mówią do kolegów z BS-ów!
Celem Programu jest wsparcie rozwoju Bankowości Spółdzielczej w Polsce w taki sposób, aby umożliwić jej skuteczniejsze konkurowanie z bankami komercyjnymi.

Fotoreportaże

W tegoroczną Noc Muzeów już po raz piąty swoje podwoje otworzyło Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Tym razem pod hasłem „Noc kooperatystów”.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 28.05.2015 Informacje dnia NIEMCY Zaufanie niemieckich konsumentów na czerwiec osiągnęło najwyższy poziom od października 2001. Indeks Gfk wzrósł do poziomu 10,2 pkt z 10,1 pkt w maju. Konsensus rynkowy zakładał poziom 10,2 pkt. REDAN RADPOL SEKTOR BANKOWY Aneksy do umów kredytowych TXM z Alior Bankiem. Na ich podstawie...

Prawo

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw- dotyczy BTE
Projekt założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, tabela rozbieżności, stanowisko KZBS

Parlament Europejski

Wzrosną wydatki na bezpieczeństwo i pomoc humanitarną, ale ogólnie wydatki będą zbliżone do tegorocznych.
Nowa dyrektywa UE zwiększy kontrolę nad dużymi transakcjami gotówkowymi, których… nie ma. W systemie pozabankowym średnia wpłata gotówki wg KNF wyniosła w III kwartale ubr. 105 zł.

Konferencje / Szkolenia

Prowadzone przez ekspertów prelekcje koncentrować się będą na zagadnieniach związanych z energetyką wiatrową

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Asseco Poland S.A. uruchomiło pierwsze w sektorze, profesjonalne Centrum Zarządzania Dostępem do bankowości elektronicznej dla Klientów Banków Spółdzielczych

Analizy, raporty, projekty ustaw

Co zrobiono, czego nie zrobiono i na co zwrócić uwagę - wyłuszcza KE