Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Gdyby Polacy wybierali parlament teraz, PiS znów wygrałby wybory. Ale z wynikiem znacznie niższym, niż przed rokiem – wtedy zgarnął 37 proc. poparcia, dziś mógłby liczyć na 29 proc
Piątkowy poranek na rynku walut rozpoczął się od minimalnych spadków kursów głównych walut. Ale zasadniczo nie zmienia to silnej pozycji dolara amerykańskiego.
Wskaźnik nastrojów w polskiej gospodarce (Economic Sentiment Indicator – ESI) w październiku wyniósł 101,5 pkt. wobec 101,2 pkt. we wrześniu – wynika z opublikowanych w piątek danych Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarczych i Finansowych (DG EcFin) Komisji Europejskiej.
Uznaliśmy, że jesteśmy zmuszeni ocenić Zalecenie Komisji Europejskiej z dnia 27 lipca 2016 roku za niezasadne - głosi komunikat MZS.
Jak nieoficjalnie dowiedziała się TVN24, w nocy z 14 na 15 listopada ma zostać otworzony sarkofag pary prezydenckiej na Wawelu. Prokuratura Generalna nie komentuje tej informacji.
Prezes PiS dał zielone światło, żeby cała Komisja Nadzoru Finansowego trafiła do NBP - mówi anonimowy informator "Pulsu Biznesu". Techniczne szczegóły mają być właśnie ustalane.
MF wyemitowało 2-letnie obligacje w euro w formacie Private Placement za 250 mln euro. Rentowność obligacji wyniosła -0,06 proc., przy rocznym kuponie wynoszącym 0 proc. – podał resort w komunikacie.

Analitycy Banku BPS S.A.

Na tle bardziej rozwiniętych gospodarek, wskaźnik inflacji w Polsce kształtuje się na niższym poziomie (poniżej zera), jednak także w naszym kraju widoczna jest tendencja wzrostowa (we wrześniu br. wskaźnik CPI w ujęciu rocznym ukształtował się na poziomie minus 0,5 %, tj. najwyżej od grudnia 2015 r.)
  • Lata opadają jak jesienne liście. Nanizują się na nić życia rok za rokiem. I pędzimy tak zajęci codziennością. Ale teraz przystańmy na chwilę i wspomnijmy tych członków bankowości spółdzielczej, którzy ten pęd mają już za sobą. Zapalmy dla nich znicz pamięci. Wspomnijmy dobrze.
  • W dniu 26.X.2016 r. nagrodzono osoby zasłużone dla edukcji bankowej. Wśród nagrodzonych znajdują ludzie ze środowiska sektora bankowosci spółdzielczej.
  • Wczoraj w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia statuetek - " Złoty Laur Super Biznesu". Wsród nagrodzonych SGB-Bank. Doceniono kartę rolnika SGB Agro i związany z nią program rabatowy. Nagrodę przyznano w kategorii "Sektor rolno-spożywczy"
  • Bank BPS przygotował dla swoich Klientów promocję, która daje możliwość spłaty na preferencyjnych warunkach zadłużenia z tytułu kredytów obrotowych zaciągniętych w innych Bankach oraz otrzymania dodatkowych środków z przeznaczeniem na bieżącą działalność.
  • . Rentowność kapitału własnego banków spadła w Polsce z 10 proc. w 2014 roku do 6,6 proc. w 2015 roku. W 2017 roku będzie to 3-4 proc. Z kolei w Europie Środkowej rentowność wyniosła 6,7 proc. w stosunku do 4,5 proc. w 2014 roku i w 2018 roku ma osiągnąć wartość 7,8 proc.
  • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. pod nazwą Akademia Banku BPS rozpoczyna cykl wykładów poświęconych bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
  • Na tle bardziej rozwiniętych gospodarek, wskaźnik inflacji w Polsce kształtuje się na niższym poziomie (poniżej zera), jednak także w naszym kraju widoczna jest tendencja wzrostowa (we wrześniu br. wskaźnik CPI w ujęciu rocznym ukształtował się na poziomie minus 0,5 %, tj. najwyżej od grudnia 2015 r.)
  • Obecna sytuacja rynkowa nie sprzyja bankom. Utrzymująca się niepewność, a przede wszystkim niskie stopy procentowe, zniechęcają klientów do lokat. Powoduje także wstrzymanie inwestycji, a więc i akcji kredytowej. W jaki sposób przy obecnie niskich stopach procentowych zwiększyć przychody banku?
  • Święty Nepomucen, łąki i pola ochroni przed suszą i powodzią. Mosty uchroni i przeprawy, sprowadzi dobre życie rodzinne i wesprze spowiedników- Taka jest ludowa tradycja. Stąd figurki św. Nepomucena przy mostach, rzekach, skrzyżowaniach dróg, placach i kościołach.

Aktualności zrzeszeń

W dniu 26.X.2016 r. nagrodzono osoby zasłużone dla edukcji bankowej. Wśród nagrodzonych znajdują ludzie ze środowiska sektora bankowosci spółdzielczej.
Sponsorem jednego panelu Forum Rolniczego jest SGB pod hasłem: „Banki Spółdzielcze SGB ekspertem w obszarze finansowania agrobiznesu”.
Z całą stanowczością potwierdzamy, że depozyty klientów Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie są bezpieczne. Dodatkowo ich bezpieczeństwo zapewniają rozwiązania ustawowe i gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
Wczoraj w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia statuetek - " Złoty Laur Super Biznesu". Wsród nagrodzonych SGB-Bank. Doceniono kartę rolnika SGB Agro i związany z nią program rabatowy. Nagrodę przyznano w kategorii "Sektor rolno-spożywczy"

Aktualności banków spółdzielczych

W spotkaniu współorganizowanym w dn. 19 października 2016 r. przez ESBANK Bank Spółdzielczy i Bank zrzeszający – SGB-Bank S.A. – udział wzięli przedstawiciele kilkunastu firm.
Poplenerowy wernisaż malarstwa w Ratuszu Ostrowi Mazowieckiej. Wsparcie finansowe tej inicjatywie okazały banki spółdzielcze w Ostrowi Mazowieckiej i Sokołowie Podlaskim.
Klientowi, który wpłaci całą kwotę otrzymaną przy likwidacji lokaty, zostanie ona przywrócona do stanu sprzed jej zerwania. Odsetki będą naliczane tak, jakby lokata nie została zerwana przed terminem zapadalności.
10 z 36 serii obligacji banków spółdzielczych notowanych jest z dwucyfrową rentownością. Średnia rentowność wzrosła do 8,4 proc. z 7 proc. w lipcu.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych i banków – IX '16
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec sierpnia 2016 r.

Rekomendacje i informacje KNF

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie wywołania paniki wokół PBS w Ciechanowie
Komisja jednogłośnie udzieliła zgody na zawarcie przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK SA umowy, o której mowa w art. 45a ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, w zakresie zarządzania częścią portfela inwestycyjnego PFR Starter

Union Investment

Obecna sytuacja rynkowa nie sprzyja bankom. Utrzymująca się niepewność, a przede wszystkim niskie stopy procentowe, zniechęcają klientów do lokat. Powoduje także wstrzymanie inwestycji, a więc i akcji kredytowej. W jaki sposób przy obecnie niskich stopach procentowych zwiększyć przychody banku?

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Rozwój bankowości internetowej w erze szybkich zmian, architektura przyszłości w systemach bankowych, nowości w rozwiązaniach IT

ZBP - informacje, ekspertyzy

W III kwartale 2016 r. do Centralnej Bazy Danych Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE trafiło aż 39,1 tys. dowodów osobistych, paszportów i praw jazdy.
Kredyty obrotowe przedsiębiorstw i kredyty mieszkaniowe w największym stopniu zaważyły na wrześniowych zmianach w głównym indeksie koniunktury Pengab.

Z innej beczki

Dobrzy negocjatorzy pozostawiają partnera z poczuciem wygranej. Słabi negocjatorzy pozostawiają partnera z poczyciem przegranej. Polecamy.
Jako pierwsza jednostka pod polską banderą "Lwów" w swych podróżach odwiedził szereg portów Bałtyku, Morza Północnego, Śródziemnego, Czarnego, oraz Atlantyku, wszędzie robiąc furorę wyglądem swoim i załogi

BlueNet dla sektora BS

Gdybyśmy chcieli dosłownie przetłumaczyć słowo „hardening”, to najprostszym tłumaczeniem od razu nam się nasuwającym jest polskie słowo „utwardzanie”. Proponujemy przy tym tłumaczeniu pozostać, bo utwardzanie systemów teleinformatycznych dobrze oddaje znaczenie słowa hardeningu w IT
Projektem „Kevin sam w Banku” zachęciliśmy Banki Spółdzielcze do edukacji młodzieży gimnazjalnej w zakresie bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych

Artykuły nie tylko dla informatyków

Następuje zmiana relacji między polityką a ekonomią. Zamiast działać na rzecz wypracowania ekonomicznego konsensu w sprawie wyjścia z przeciągającego się i powodującego nierówności wzrostu, politycy z krajów rozwiniętych wikłają się w dziwaczne, często toksyczne konflikty.
Komunikat Generalnego Inspektora Informacji Finansowej dla podmiotów prowadzących działalność w zakresie wymiany walut jako instytucji obowiązanych w sprawie stosowania środków bezpieczeństwa finansowego.

Fotoreportaże

Święty Nepomucen, łąki i pola ochroni przed suszą i powodzią. Mosty uchroni i przeprawy, sprowadzi dobre życie rodzinne i wesprze spowiedników- Taka jest ludowa tradycja. Stąd figurki św. Nepomucena przy mostach, rzekach, skrzyżowaniach dróg, placach i kościołach.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 26.10.2016 Informacje dnia PGNiG Wstępne wyniki za 3Q’16: Przychody wyniosły 5,7 mld PLN (-10% r/r), EBITDA osiągnęła 1,07 mld (1,3 mld w 2015 r, -18% r/r). Zysk netto jest prognozowany na poziomie 0,28 mld PLN wobec 0,29 rok wcześniej. Dodatkowo zostały zaktualizowane prognozy dotyczące wydobycia w najbliższych latach...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Ustawodawca w nieprawidłowy sposób wyważył ochronę praw wierzyciela i dłużnika w sytuacji ustanowienia zabezpieczenia przez obciążenie nieruchomości hipoteką przymusową – stwierdził Trybunał Konstytucyjny.
Pracownika, który w czasie podróży służbowej wyda na wyżywienie więcej niż 30 zł, firma musi opodatkować. Potwierdzają to ostatnio sądy.

Parlament Europejski

PE przegłosował w środę stanowisko, w którym domaga się cofnięcia wszystkich cięć w projekcie budżetu UE na 2017 r., jakich chcą państwa członkowskie. Podejście to natychmiast odrzuciła Rada UE. Teraz obie instytucje rozpoczną trzytygodniowe negocjacje.
KE przyjęła we wtorek projekt reformy systemu opodatkowania przedsiębiorstw w UE wprowadzający na szczeblu unijnym system wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania dla firm. Ma to pomóc w walce z unikaniem podatków.

Konferencje / Szkolenia

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo infrastruktury bankowej zapraszamy do udziału w naszych warsztatach!

Razem z Asseco

Blisko 200 przedstawicieli sektora bankowego, IT oraz mediów spotkało się 11 października w Warszawie podczas kolejnej edycji konferencji Asseco Banking Forum.
Asseco Poland S.A. organizuje kolejną edycję szkoleń poświęconych sprawozdawczości ostrożnościowej.

Analizy, raporty, projekty ustaw

W Sejmie jest nowy projekt regulacji prawa aborcyjnego. Radykalny. Kary za przerwanie ciąży - choć nie dla kobiet - byłyby jeszcze ostrzejsze, a środki antykoncepcyjne dla kobiet nielegalne