Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Z szacunków opracowanych przez ING wynika, że polskie banki zapłacą za upadek SK Banku łącznie ponad 2 mld zł.
W końcu października 2015 r. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła ok. 1,5 mln osób, w tym 804,4 tys. kobiet.
Papież Franciszek, w Kenii, podczas spotkania z przedstawicielami innych religii i wyznań mówił, że nie można stosować przemocy, posługując się imieniem Boga.
Sejm przyjął uchwały stwierdzające nieważność wyboru pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego dokonanego w poprzedniej kadencji.
Niemiecki rząd powinien uzależnić fundusze strukturalne dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej od ich gotowości do kompromisu w kwestii uchodźców - uważa "Die Zeit".
Wyprzedzamy niektóre kraje UE.Wyliczono, że w I półroczu 2015 sprzedaliśmy za granicę towary warte o prawie 225 proc. więcej niż eksportowane przez Finlandię
Minister Szałamacha zapowiedział w mediach, że podczas dzisiejszego spotkania Komitetu Stabilności Finansowej będzie chciał wyjaśnień od KNF w sprawie działań dotyczących SK Banku.

Analitycy Banku BPS S.A.

Analitycy Banku BPS o cenach ropy: Na rynku pojawiają się czasami opinie, iż w dzisiejszych czasach ceny surowców nie są naturalnym odzwierciedleniem relacji popytu i podaży, lecz efektem gry spekulacyjnej części uczestników rynków finansowych nastawionych na szybki zysk.

Aktualności zrzeszeń

BFG opublikował komunikat, z którego wynika, iż wypłat gwarantowanych depozytów klientów SK Banku dokona BZ WBK
W dniu 25 listopada 2015 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały dotyczące określenia wysokości stawek
IPS ma przede wszystkim zapewnić ochronę płynności i wypłacalności każdego uczestnika systemu, a w konsekwencji całego Zrzeszenia. To koncepcja solidarnego, wzajemnego gwarantowania zobowiązań przez uczestników systemu
Finał 53 edycji Konkursu o Nagrodę Orła Agrobiznesu odbędzie się 2 grudnia w Auli Domu Literatury w Warszawie.

Aktualności banków spółdzielczych

Bank Spółdzielczy w Pszczynie ogłosił, że 2 i 3 grudnia zaprasza na Dni Otwarte od godziny 8 rano do 19.00. W tych dniach Bank zaoferuje świąteczną ofertę promocyjną. Do dyspozycji klientów będą doradcy bankowi, którzy pomogą w wyborze najlepszego produktu.
Tak jak się spodziewaliśmy w związku z pokryciem kosztów upadłości SK Banku przez sektor już w 4Q’15, opłata roczna na BFG nie wzrosła znacznie, bo do 0,246 proc., podczas gdy nasze oczekiwania wynosiły 0,25 proc
Jak funkcjonuje instytucja bankowa, na czym polega praca w banku i jakie jest preferowane wykształcenie kandydatów na poszczególne stanowiska pracy? Informacje przydatne podczas planowania dalszej drogi edukacyjnej przekazali uczniom radomszczańskich szkół Pracownicy ESBANKU
W środę 18 listopada w milickim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala pn. „Inni, ale tacy sami”, podczas której Bank Spółdzielczy w Miliczu otrzymał nagrodę za wspieranie działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

BFG opublikował informacje miesięczną - dotyczącą września 2015 - o sytuacji w sektorze bankowym.
KNF udostępnił dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec września 2015 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Trzynaście banków z Polski uczestniczyło w europejskim ćwiczeniu ujawniającym zainicjowanym i koordynowanym przez EBA.
W serwisie internetowym UKNF dostępne są dane TFI za III kwartał 2015 r.
Wniosek o wydanie zezwolenia na nabycie przedsiębiorstwa bankowego lub jego zorganizowanej części

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Sektor banków spółdzielczych posiada wspólne problemy z sektorem banków spółek akcyjnych, takie jak używanie skutecznych instrumentów windykacji kredytów czy grożący sektorowi podatek bankowy. Ogromne wyzwania stoją przez bankami w kształtowaniu relacji z klientami, w tym poszukiwaniu nowych kanałów i form sprzedaży produktów i usług – takie były wnioski ostatniego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych.
Tematem przewodnim jest w nim bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo banków i klientów. Oprócz tego wiele interesujących materiałów.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Wyniki odnotowane po III kwartale nie pozwalają sądzić, że rynek kredytów mieszkaniowych powrócił na ścieżkę wzrostową. Banki udzieliły łącznie 43,9 tys. kredytów mieszkaniowych na kwotę 9,7 mld zł.
19 listopada br. w warszawskim hotelu Hilton spotkali się przedstawiciele sektora bankowego, dostawców najnowocześniejszych technologii IT oraz niezależni eksperci, by dyskutować na temat nowatorskich rozwiązań teleinformatycznych dla rynku finansowego i wyzwań dla cyfrowej gospodarki.

Z innej beczki

Pora sobie przypomnieć, jakimi tytułami obdarzani byli władcy niepodzielni. Szczególnie rozmiłowany w nich był rosyjski car Mikołaj II.
Bank został utworzony w 1910 pod nazwą Bank Przemysłowy dla Królestwa Galicji i Lodomeryi z Wielkim Księstwem Krakowskim

Ciekawe rzeczy w sieci

I Austria i Niemcy uważają ponadto, że w bankach jest bardzo wiele złych długów, które jeszcze nie zostały ujawnione, a gdyby zostały spowodowałaby falę bankructw instytucji finansowych.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Przechowywanie i bezpieczeństwo danych. 9 grudnia 2015 r.
Ilu informatyków powinien mieć Bank Spółdzielczy? Jak najmniej – jeżeli spojrzymy na to z kosztowego punktu widzenia. I jednocześnie – jak najwięcej – jeśli spojrzymy z punktu widzenia niezawodnościowego i wydajnościowego.

Fotoreportaże

Są ludzie, którym się chce. Są ludzie, którzy potrafią zorganizować wokół siebie piękną przestrzeń i dzielą się nią z innymi. Jeżeli będziecie w Beskidzie Żywieckim zajrzyjcie koniecznie do Milówki, miejsca, w którym działa Fundacja Leśny Gród. Naprawdę warto.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 26.11.2015 Informacje dnia USA Wskaźnik PMI dla sektora usług w USA wzrósł do 56,5 pkt. w listopadzie wobec 54,8 pkt. w październiku. Konsensus rynkowy wynosił 55 pkt. ALIOR BYTOM REDAN RAINBOW SEKTOR BANKOWY MIRBUD Bank szacuje wpłaty na BFG w wysokości 56 mln PLN w 4Q’15 . Alior Bank podał swoje szacunki wpłat na BFG w...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Na stronie internetowej Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (Financial Action Task Force - FATF) opublikowane zostały nowe dokumenty
Informujemy, że wraz z publikacją danych za październik 2015 r. NBP dokonał redefinicji kategorii „Kapitał i rezerwy”. Zmiana polega na ujęciu w pozycji „Kapitał i rezerwy”, dodatkowo w stosunku do dotychczasowej definicji,

Parlament Europejski

To historyczna szansa, by uniknąć groźnych zmian klimatu – uważa Komisja Europejska przed konferencją ONZ w sprawie zmian klimatycznych (COP 21), która rozpoczyna się w poniedziałek 30 listopada w Paryżu.
Parlament Europejski przyjął zmiany w prawie dotyczącym sprzedaży ubezpieczeń. Nakładają one nowe obowiązki na pośredników i zapewniają klientom lepszy dostęp do informacji.

Konferencje / Szkolenia

Seminarium pod patronatem KNF odbędzie się 19-20 listopada 2015 r. w Hotelu Mercure Warszawa Centrum, Warszawa, ul. Złota 48/54.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Od 16 listopada 2015 r. Bank Spółdzielczy w Chojnie dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000. Realizacja wdrożenia możliwa była dzięki zaangażowaniu Stron i ścisłej współpracy Banku Spółdzielczego w Chojnie, SGB-Banku S.A. oraz Asseco Poland S.A.

Analizy, raporty, projekty ustaw

czyli jak polskie władze naprawiają podatki