Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Maciej Orłoś w środę po raz ostatni poprowadzi „Teleexpress” – informuje Press.pl. Dziennikarz po 25 latach pracy odchodzi też z TVP. Jak wynika z informacji portalu, Orłoś ma obecnie prowadzić rozmowy z Wirtualną Polską.
Niewielki spadek poparcia dla PiS. Gdyby wybory odbywałyby się w minioną niedzielę na tę partię zagłosowałoby 29 proc. Polaków. Na drugim miejcu plasuje się Nowoczesna z poparciem 19 procent.
Rząd Niemiec ogłosił nowy program obrony cywilnej zawierający instrukcje dla obywateli w sytuacji zagrożenia. To może być atak terrorystyczny, cyberatak, odcięcie źródeł wody, czy energii.
Wicepremier Mateusz Morawiecki zamierza dać podatnikom prawo powoływania się na cudze interpretacje przepisów.
Niekorzystne dane o kondycji krajowej gospodarki osłabiają złotego. Szczegółowe dane za II kwartał nakładają się na obawy agencji Moody’s, która już 9 września może obniżyć rating dla naszego kraju.
Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie unikania opodatkowania przez Apple. Amerykański koncern będzie musiał zapłacić 13 mld euro zaległych podatków.
MON myśli o zakupie nowych samolotów dla VIP-ów. Mają to być dwie nowe maszyny małe i średnie, oraz jedna średnia używana.

Analitycy Banku BPS S.A.

Ministerstwo Rozwoju rozpoczęło konsultacje społeczne „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, czyli dokumentu, który wyznacza główne kierunki rozwoju kraju na najbliższe lata (w perspektywie roku 2020 i 2030). Konsultacje trwają do końca września i może wziąć w nich udział każdy obywate
  • Ministerstwo Rozwoju rozpoczęło konsultacje społeczne „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, czyli dokumentu, który wyznacza główne kierunki rozwoju kraju na najbliższe lata (w perspektywie roku 2020 i 2030). Konsultacje trwają do końca września i może wziąć w nich udział każdy obywate
  • Od 16 sierpnia 2016 r. Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000.
  • Wiceprezes Zarządu KZBS Michał Krakowiak, od lat uczestnik międzynarodowych warsztatów, konferencji i prac statutowych realizowanych przez EACB - dla Bs.net o poszukiwaniu nowego modelu biznesowego przez banki spółdzielcze w Europie.
  • Bank BPS przygotował animację pt. Banki Spółdzielcze to dobry pomysł!, która pokazuje zalety i charakterystyczne cechy bankowości spółdzielczej. Jeżeli nie wiesz, czym różnią się BS-y od innych instytucji finansowych - obejrzyj a będziesz miał jasność.
  • Płatności mobilne w technologii Host Card Emulation (HCE) ruszyły już w sierpniu w wybranych bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej. Do pilotażu zgłosiły się Banki Spółdzielcze, które najchętniej implementują nowe technologie m.in. BS w Oławie, Koronowie, Włocławku, Koźminku, Toruniu czy BS Duszniki.
  • Samolot z Polski wylądował niewiele po 12.00 po krótkim, 40 minutowym locie. Odstał potem swoje i przekołował na lotnisku, bowiem zepsuł się znienacka rękaw przy Gate. Nie ma łatwo, Wschód to Wschód, zawsze coś się tu popsuje i coś nie zadziała. Taka już widać jego natura i przyrodzona uroda.
  • Pod hasłem Weź Wygodny Kredyt na Szczęście, Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oferują klientom produkt najlepiej dopasowany do ich potrzeb. Wygodny Kredyt oznacza możliwość przeznaczenia na dowolny cel, rzetelną obsługę i szybką decyzję.
  • W dniu 17 sierpnia w Tarczynie odbył się Zjazd Założycieli Apeksowego Banku Zrzeszającego S.A.- ABZ. Inicjatywa jest otwarta. Możliwość przystąpienia zamyka się z dniem 10 października 2016 r.
  • W zasadzie każdy, kto oferuje swoje produkty lub usługi za pośrednictwem Internetu lub jest w posiadaniu cennych danych, może być narażony na atak hakerów. Banki są szczególnie „wrażliwym” ich celem, gdyż przechowują zarówno pieniądze (również w postaci elektronicznej), jak i liczne dane

Aktualności zrzeszeń

Do Spółdzielni Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS przystąpiło kolejnych osiem banków. Obecnie System Ochrony Zrzeszenia BPS tworzy 267 Banków Spółdzielczych i Bank BPS.
Tworzenie przyjaznego otoczenia prawnego wokół spółdzielni finansowych powinno stanowić jeden z priorytetów Unii Europejskiej
Producent oprogramowania klasy BI i BPM: firma DomData AG Sp. z o.o. oddała do użytku nową wersję systemu InForum BI Studio. Zakres modyfikacji objął takie obszary jak poprawa wydajności obliczeniowej i automatyzacja wybranych procesów biznesowych.
Bank BPS wprowadził możliwość złożenia wniosku o udzielenie kredytu gotówkowego w ramach promocji Wygodny Kredyt przez bankowość internetową.

Aktualności banków spółdzielczych

W dniu 28 sierpnia 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej odbyły się Dożynki Gminne, w których uczestniczył Bank Spółdzielczy w Zgierzu.
Popołudnie 21 sierpnia, pracownicy BS Chorzelach mieli wyjątkowo pracowite. Tego dnia prezentowali bankowe walory na Ulicznym Kiermaszu Kultury
Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie otworzył dla swoich klientów samoobsługowe strefy klienta czynne 24h/7. Strefy zostały wyposażone w pierwsze tego typu urządzenia w regionie pozwalające na korzystanie przez klientów banku z wielu nowych usług
Na dzisiejszym posiedzeniu Komisja jednogłośnie zezwoliła na nabycie przez Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej w Łowiczu zorganizowanej części przedsiębiorstwa bankowego SGB–Banku SA w postaci Oddziału SGB–Banku SA w Lesznowoli.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec czerwca 2016 r.
Dane sektora za czerwiec 2016

Rekomendacje i informacje KNF

Przyjęto Rekomendację D-SKOK dotyczącą zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego w spółdzielczych kasach oszczędnościowo – kredytowych.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące towarzystw funduszy inwestycyjnych i domów maklerskich za II kwartał 2016 r.
W związku z toczącą się dyskusją nt. kredytów mieszkaniowych denominowanych w CHF, przypominamy, że nadzór bankowy od 2004 r. publicznie ostrzegał przed ryzykiem.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych

ZBP - informacje, ekspertyzy

W II kwartale 2016 r. banki udzieliły ponad 49 tys. kredytów mieszkaniowych o łącznej wartości przekraczającej 10,6 mld zł, czyli odpowiednio o 9,8% i 12,45% więcej niż w I kwartale
Kultura ryzyka a wiedza i umiejętności menedżerów bankowych

Z innej beczki

Na mocy Planu Younga Niemcy zobowiązały się do spłat reparacji w ciągu 59 lat (do 1988 roku), w ogólnej sumie 115 447 000 000 RM.
Samolot z Polski wylądował niewiele po 12.00 po krótkim, 40 minutowym locie. Odstał potem swoje i przekołował na lotnisku, bowiem zepsuł się znienacka rękaw przy Gate. Nie ma łatwo, Wschód to Wschód, zawsze coś się tu popsuje i coś nie zadziała. Taka już widać jego natura i przyrodzona uroda.

BlueNet dla sektora BS

Dziś znak # kojarzy nam się przede wszystkim z serwisem Twitter, jednym z największych serwisów społecznościowych w Internecie, który swą popularność zawdzięcza udostępnieniu szerokiej społeczności internetowej usługi mikroblogowania. Twitter umożliwia tzw. tagowanie czyli umieszczenie znaku kratki (#)
Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. To znak, że w najbliższym czasie rozpoczną się plany związane z nowym rokiem. Nie będzie to jeszcze okres podsumowań, ale z pewnością czas intensywnych prac nad planowaniem inwestycji na przyszły rok.

Artykuły nie tylko dla informatyków

1 września rozpocznie się IV edycja programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych. Program nastawiony jest na rozwijanie przedsiębiorczych postaw u dzieci i młodzieży oraz kreowanie umiejętności radzenia sobie w życiu.
W zasadzie każdy, kto oferuje swoje produkty lub usługi za pośrednictwem Internetu lub jest w posiadaniu cennych danych, może być narażony na atak hakerów. Banki są szczególnie „wrażliwym” ich celem, gdyż przechowują zarówno pieniądze (również w postaci elektronicznej), jak i liczne dane

Fotoreportaże

Chwila przerwy, chwila wakacyjnego oddechu czyli kolejny fascynujący fotoreportaż Czesławy Kosturek z niezwykłej podróży. Krok po kroku po Makaronezji. Widoki, kolory, emocje, smaki. Świetne opisy, zwyczaje, odczucia - specjalnie dla czytelników Bs.net.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 31.08.2016 Informacje dnia J.W. CONSTRUCTION Wyniki za 2Q’16 . Spółka w 2Q’16 uzyskała skonsolidowany zysk netto na poziomie 35,7 mln PLN (+722% r/r), wynik ten był lepszy od oczekiwanego o 5,5%, zysk z działalności operacyjnej był nieco niższy niż konsensus i wyniósł 44,8 mln PLN (+519% r/r), a przychody wynosiły 200,3 mln...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Ministerstwo Finansów przeprowadza konsultacje projektów rozporządzeń dotyczących tzw. ustawy o BFG. Przedstawiamy wyciąg z ostatnich projektów
W Dzienniku Urzędowym Ministra Finansów z 29 sierpnia 2016 r. poz. 63 został opublikowany Krajowy Standard Rachunkowości Nr 10 „Umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz umowy koncesji na roboty budowlane lub usługi".

Parlament Europejski

Wielka Brytania wciąż nie rozpoczyna procedury wyjścia z UE, ale premier Theresa May zapowiada, że za wszelką cenę doprowadzi do Brexitu. Tymczasem unijny komisarz Guenther Oettinger ostrzega przed negatywnymi skutkami przedłużającej się niepewności na Wyspach
Komisja przedstawiła wczoraj wniosek do Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ustanowienia roku 2018 Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego.

Konferencje / Szkolenia

Już 15 września w Warszawie odbędzie się 5 edycja konferencji "Ubezpieczenia - nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży".

Razem z Asseco

Asseco jest partnerem strategicznym 9. edycji Konferencji Sieci Szerokopasmowe, która odbędzie się 13 października w hotelu Westin w Warszawie
Od 16 sierpnia 2016 r. Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim dołączył do grona Banków Spółdzielczych użytkujących system def3000.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Bilans obecności Polski w UE, dane i statystyki