Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Wszystkie dane napływające z rynku wewnętrznego wskazują na to, że w najbliższym czasie nic nie zagraża złotemu. Czynniki zewnętrzne w krótkoterminowej prognozie także nie powinny wpłynąć na osłabienie naszej waluty
Minister gospodarki, przemysłu i spraw cyfrowych Francji Emmanuel Macron wezwał do zacieśnienia integracji strefy euro. W wywiadzie opublikowanym w dzienniku„Süddeutsche Zeitung”, Macron mówi, że konieczne jest wprowadzenie transferów finansowych między członkami strefy
Przed nami wrześniowe referendum. Wątpliwości budzą wszystkie trzy, zaproponowane przez byłego prezydenta, pytania referendalne.
Setki miliardów funtów pochodzących z przestępstw mogło trafić na brytyjski rynek nieruchomości. Premier David Cameron zapowiedział walkę z tym procederem.
Jak wynika z badań Centrum Badania Opinii Społecznej, ponad połowa Polaków chce żyć w dużych miastach, 40% preferuje wieś.
Globalny wzrost gospodarczy będzie słabszy niż prognozowano - poinformowała Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego .
Uczeń nie kupi już na terenie szkoły drożdżówki czy pączka. Nie będzie można także poczęstować dziecka słodyczami, np. z okazji urodzin.

Analitycy Banku BPS S.A.

Z danych wynika, iż za wytwarzanie 2/3 wartości dodanej w Polsce odpowiedzialne są zaledwie trzy rodzaje działalności. Najwyższy udział w strukturze ma handel oraz działalność związana z transportem.
  • Z danych wynika, iż za wytwarzanie 2/3 wartości dodanej w Polsce odpowiedzialne są zaledwie trzy rodzaje działalności. Najwyższy udział w strukturze ma handel oraz działalność związana z transportem.
  • Wczoraj w Senacie odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego rozpatrywano ustawę o nadzorze makroostrożnościowym i zarządzaniu kryzysowym. Komisja nie uwzględniła wniesionych poprawek i zarekomendowała przyjęcie ustawy bez zmian.
  • Zdaniem KNF BFG powinien mieć możliwość obejmowania również udziałów w bankach spółdzielczych, a nie tylko akcji banków jak do tej pory.
  • Przed bankami spółdzielczymi stoi konieczność reorganizacji zrzeszeń. Nowe przepisy prawa CRDIV/CRR , wprowadzone z myślą o dużych bankach muszą być zaadoptowane również do małych instytucji finansowych. W efekcie wdrożenie tych regulacji może wpłynąć negatywnie na finansowanie gospodarki.
  • czyli VIII Spotkania Orkiestr Dętych pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wołczynie. Prowadził je najlepszy konferansjer wśród burmistrzów i najlepszy burmistrz wśród konferansjerów - Pan Jan Leszek Wiącek - Burmistrz Wołczyna. Dzięki BS w Wołczynie działo się!
  • Przedstawiamy zapiski Prezesa Józefa Myrczka z warsztatów na temat proporcjonalności zorganizowanych przez Europejski Nadzór Bankowy. Mają one charakter notatek z kolenych prezentacji i wystąpień, cechują się zwięzłością i podkreślają najważniejsze tezy.
  • Lwów rozpalony do białości. 38-39 stopni. Wieczorami mury miasta oddają nagromadzone w dzień ciepło. Nie ma czym oddychać. Ranek nie przynosi orzeźwienia. Ale to nic nowego, Ukraina od wielu miesięcy ma wysoką gorączkę.
  • Polska jest krajem o niskim ubankowienieniu, jednym z najniższych w całej Unii Europejskiej - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz w rozmowie z BS.net
  • Opinia z dnia 5 sierpnia w sprawie projektu ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych denominowanych w walutach obcych. EBC ostrzega Polskę przed skutkami ustawy

Aktualności zrzeszeń

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS rozpoczynają Trzecią Edycję Programu TalentowiSKO – nowej odsłony Szkolnych Kas Oszczędności prowadzonych w Bankach Spółdzielczych od pokoleń.
Ukazał się właśnie nowy, sierpniowy numer Magazynu BS.NET. Tematem przewodnim jest w nim bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo banków i klientów. Oprócz tego wiele interesujących materiałów.
Przedmiotem posiedzenia było m.in. omówienie aktualnego stanu prac nad wdrożeniem znowelizowanej ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających...
W nowym, ósmym numerze tęczy Polskiej" znalazła się informacja na temat dalszych losów ustawy Prawo spółdzielcze procedowanej przez Nadzwyczajną Komisję. Wynika z niej, że prace nie zostaną już zakończone.

Aktualności banków spółdzielczych

14 sierpnia br. dzieci uczestniczące w parafialnych półkoloniach odwiedziły Bank Spółdzielczy w Zgierzu.Każdy z małych gości otrzymał od Banku drobny upominek.
W dniu 30 sierpnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne, których organizatorami byli Powiat Zgierski i Gmina Zgierz.
1 września rozpoczęliśmy rok szkolny razem z pierwszakami. Jak co roku pracownicy Hexa Banku Spółdzielczego gościli na uroczystych apelach rozpoczynających rok szkolny by wręczyć pierwszoklasistom szkół podstawowych upominki.
22 sierpnia odbyły się Dożynki w Gminie Godów. Nie zabrakło Banku Spółdzielczego, który od lat tworzy z Gminą Godów pozytywne relacje partnerstwa i przyjaźni.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Czerwiec 2015
Dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec czerwca 2015 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Instytut Allerhanda zaprasza do udziału w Call for Papers ogłoszonym w ramach czwartej edycji Polskiego Kongresu Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2015. Komisja Nadzoru Finansowego objęła Kongres FinReg2015 patronatem honorowym. 14-15 października
Wśród banków, które nie udzielały frankowych kredytów mieszkaniowych były zarówno podmioty z kapitałem zagranicznym, jak i krajowym, w tym banki spółdzielcze.
KNF zaakceptowała założenia rekomendacji dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych zawieranych w internecie za pośrednictwem banków, krajowych instytucji płatniczych, krajowych instytucji pieniądza elektronicznego oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Nowy Magazyn BS.NET do pobrania

ZBP - informacje, ekspertyzy

Raport AMRON – SARFiN: w drugim kwartale bieżącego roku nastąpił niespotykany od kilku kwartałów wzrost liczby i wartości nowych kredytów mieszkaniowych.
W nawiązaniu do uchwalenia przez Sejm i skierowania ww. projektu ustawy (druk nr 3660) wraz z dodatkowym sprawozdaniem Komisji Finansów Publicznych (druk nr 3781-A) do Senatu, Związek Banków Polskich przedstawia pięć propozycji zmian do tego dokumentu.

Z innej beczki

Tak mówili na wyrzutnię Niemcy, "Katiusza" - mówili o niej Rosjanie. Piosenkę o Katiuszy śpiewała cała radziecka armia, strzelając przy tym z wyrzutni.
Papieros dla dwojga, wózek przeciwgazowy, kapcie dla kota. Te wynalazki nie zdobyły może popularności, ale jaką kreatywnością musieli wykazać się wynalazcy!

Ciekawe rzeczy w sieci

Najwięcej banków, pieniędzy i ludzi zamożnych jest w Ameryce. To tam rozwija się od roku przedsięwzięcie, które daje szansę zwiększyć zyski z lokat do zauważalnego poziomu.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości dzieci jest jej kreowanie. Szczególnie klarownie widać to na przykładzie zabezpieczenia finansowego.
Siłą rozwiązań BIG DATA Abastry jest duża skalowalność, elastyczność i uniwersalność. Nasze rozwiązania, w zależności od ilości i charakterystyki danych, opieramy o różne typy baz danych.

Fotoreportaże

KDBS Bank z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej Bankowej zorganizował w tym roku II Gwiaździsty Rajd Rowerowy Spółdzielców. Potem ugotował kocioł żuru i zorganizował związany z Dniem konkurs. Jego zwycięzca odjechał rowerem ufundowanym przez Bank.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 01.09.2015 Informacje dnia CHINY Spadek aktywności sektora przemysłowego w Chinach. Wskaźnik PMI dla przemysłu wyniósł 47,3 pkt., wobec 47,8 pkt. sierpniowego odczytu. Wynik nieco lepszy od konsensusu na poziomie 47,1 pkt. Wskaźnik MI dla usług wyniósł 51,5 pkt., oznacza to spadek o 2,3 pkt. w stosunku do ostatniego odczytu...

Prawo

W dniu 9 września Sejm rozpatrzy sprawozdanie Komisji Finansów dotyczące ustawy o tzw. uśpionych rachunkach. Komisja rekomenduje przyjęcie jej.
Opinia Senatu do ustawy o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w systemie finansowym

Parlament Europejski

Od września w ramach struktur Komisji Europejskiej zacznie działać zespół, którego zadaniem będzie przeciwstawianie się propagandzie Rosji.
Analiza Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

Konferencje / Szkolenia

Udział w wykładach będzie nieodpłatny. Terminy i miejsca zostaną opublikowane wkrótce.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

Lobbing polskiego biznesu w Brukseli dziesięć lat po akcesji