Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Ukrywający się w Rosji były ukraiński premier Mykoła Azarow ogłosił w poniedziałek w Moskwie utworzenie Komitetu Ocalenia Ukrainy. Ma być to władza alternatywna do tej w Kijowie.
Wielka Brytania chce utrudnić nielegalnym imigrantom osiadanie w kraju. Projekt ustawy imigracyjnej przewiduje, że wynajęcie mieszkania takim przybyszom będzie karane.
Wskaźnik PMI w Turcji ponownie przekroczył kluczową wartość 50 pkt. Poniżej tej wartości pozostaje dla przemysł uprzetwórczego Rosji i Francji
Wszystkie rynki ekonomiczne żyją dzisiaj rozpoczęciem notowań po długiej przerwie notowań spółek na greckiej giełdzie. Spadki notowań sięgają od 17 do 30%. Mimo to rynek walutowy zachowuje się spokojnie. Złoty nadal umacnia swoją pozycję.
Od 1 września UOKiK będzie przedstawiał przedsiębiorcom uzasadnienie zarzutów, w tym prawa do obrony i powoła wewnętrzny komitet ewaluacyjny.
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy. Rządowy program "Mieszkanie dla Młodych" obejmie także rynek używanych nieruchomości.
Poseł PiS Henryk Kowalczyk w rozmowie z radiową Jedynką na temat ustawy o SKOK powiedział,że wyrok TK jest zaskakujący ponieważ "90 procent" zarzutów pominięto.

Analitycy Banku BPS S.A.

Tym razem analitycy Banku BPS S.A. skupili się na wskaźnikach dot. stopy bezrobocia oraz poziomu zatrudnienia i wynagrodzenia.
  • Tym razem analitycy Banku BPS S.A. skupili się na wskaźnikach dot. stopy bezrobocia oraz poziomu zatrudnienia i wynagrodzenia.
  • Nasz były redakcyjny kolega, dobrze znany Państwu Miłosz Słota, specjalnie dla Bs.Net przygotował fotoreportaż ze swoich wakacyjnych podróży. Pytany - czemu? - odrzekł, że sektor ma w sobie "to coś" co powoduje, że się o nim dobrze i ciepło pamięta.
  • Utworzenie przez banki spółdzielcze zrzeszenia zintegrowanego nie umożliwi osiągnięcia korzyści regulacyjnych tak jak w przypadku IPS. Skutkiem tego będzie niespełnienie norm ostrożnościowych i konieczność istotnej przebudowy bilansów tych banków. Stworzy to istotne wyzwanie dla stabilności sektora
  • Poseł Ajchler: Sądzę, że jeśli chodzi o sprawy podatkowe, o których dzisiaj mówił pan przewodniczący, to ja bym nie czekał na pana ministra finansów, bo przecież Minister Finansów powinien się zgodzić z decyzją Sejmu, a nie narzucać Komisji swoją wolę. To po pierwsze.
  • W dniu 20 lipca Bronisław Komorowski podpisał ustawę o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających. Ustawa wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia, z wyjątkiem dodawanego art. 10b , który wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia.
  • ZBP z początkiem lipca otworzył przedstawicielstwo w Brukseli. “ZBP pozostaje otwarty na wszystkie propozycje współpracy w tym zakresie od innych organizacji”- czytamy w komunikacie. Czy w związku z tym KZBS planuje nawiązanie współpracy z przedstawicielstwem, czy też izba będzie kontynuować własne ścieżki w EACB?
  • W wyniku kryzysu finansowego w UE wprowadzono bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące wymogów kapitałowych wobec banków. Teraz KE chce dowiedzieć się jak niektóre z tych zasad działają w praktyce np. jaki mają wpływ na udzielanie kredytów MŚP czy na finansowanie projektów infrastrukturalnych. Dlatego ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie, które potrwają do 7 października.
  • Dzierzgoński Bank od lat wspiera kulturę. Ma to "we krwi". Interesujące pomysły zawsze mogą liczyć na jego życzliwe zainteresowanie. A i kultura odwdzięcza się jak może honorując i doceniając Bank. Tak było i tym razem, podczas Dzierzgońskich Spotkań z Jazzem "Old Jazz".
  • Bank został sponsorem niezwykłego pomysłu - specjalnego koncertu Stanisława Soyki w Chorzelach. To na cześć funkcjonującej tu kiedyś wytwórni wód gazowanych. To przyjemność, a może nawet zaszczyt - napisał BS w Chorzelach, bank znany ze swojego uczestnictwa w życiu "Małej Ojczyzny".

Aktualności zrzeszeń

Ukazał się wakacyjny numer Banku Wspólnych Sił. W nim wiele ciekawych artykułów
Seminarium skierowane jest do pracowników banków komercyjnych i banków spółdzielczych, w których kontrola wewnętrzna nie jest wykonywana przez bank zrzeszający na zasadach określonych w umowie zrzeszenia.
Utworzenie przez banki spółdzielcze zrzeszenia zintegrowanego nie umożliwi osiągnięcia korzyści regulacyjnych tak jak w przypadku IPS. Skutkiem tego będzie niespełnienie norm ostrożnościowych i konieczność istotnej przebudowy bilansów tych banków. Stworzy to istotne wyzwanie dla stabilności sektora
W Sopocie podczas Cepeliady, Eugeniusz Zochniak kustosz Muzeum Historii Spółdzielczości mówi o spółdzielczości, jej historii, dokonaniach i teraźniejszości

Aktualności banków spółdzielczych

GBS Bank zachęca swoich klientów do wzięcia udziału w loterii. Można wygrać Dacię Duster i wiele innych atrakcyjnych nagród.
Warmiński Bank Spółdzielczy świętował swoje 40-lecie oraz Święto Spółdzielczości Bankowej. W sumie cztery tygodnie
Impreza wystartowała 30 lipca i potrwa do niedzieli (2.08.2015 r.). Event polega na rozgrywkach e-sportowych w gry CS:GO, FIFA15 oraz Hearthstone. O trofeum E-Sport Challenge walczy 90 drużyn z całej Polski!
W dniu 20.07.2015 r. Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu uruchomił nowa stronę internetową. Została ona zaprojektowana w technologii Responsive Web Design przez firmę Contrabanda

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych i banków - czerwiec 2015 r.
Informacja miesięczna o sytuacji w sektorze bankowym

Rekomendacje i informacje KNF

Ustanowienie zarządców komisarycznych w SKOK Polska i Powszechnej SKOK
KNF przypomina biurom usług płatniczych o ich obowiązkach prawnych wynikających z ustawy o usługach płatniczych.
Wyroki WSA w sprawie oddalenia skarg na postanowienia KNF odmawiające dopuszczenia Kasy Krajowej jako strony do postępowań w sprawie ponownego zbadania sprawozdań finansowych pięciu SKOK

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Nowy Magazyn BS.NET do pobrania
Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisały pierwszą transakcję w ramach programu wspierającego konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw (COSME) korzystając ze wsparcia Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych
Po krótkotrwałym powrocie optymizmu, bankowcy kolejny raz obniżają swoje wskazania w zakresie rozwoju gospodarki, sytuacji przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.

Z innej beczki

Można różnić się w ocenie słuszności podjęcia decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego. Ale zapomnieć o nim nie można.
Domowe sposoby na otrzymanie cennego kruszcu przytacza portal nieznanahistoria.pl Problem możemy mieć jednak z wymierzeniem odpowiedniej objętości czy wag.

Ciekawe rzeczy w sieci

Samo zrównanie okresów wypowiadania kodeksowych umów o pracę czy zrównanie oskładkowania umów cywilnoprawnych i standardowych umów o pracę skutkowałoby najprawdopodobniej spadkiem legalnego popytu na pracę i wzrostem szarej strefy

Artykuły nie tylko dla informatyków

Gdy jestem w Banku Spółdzielczym na audycie i pytam: „czy mają Państwo Plany Ciągłości Działania (PCD)?”, zwykle odpowiedź jest pozytywna. Następnie przychodzi etap przejrzenia tych planów, a po nim pytanie kolejne: „czy mogą mi Państwo pokazać, gdzie jest w PCD napisane co konkretnie będą Państwo robić
Magazyn Informatyki Śledczej i Bezpieczeństwa IT - Profilowanie hakerów

Fotoreportaże

Nasz były redakcyjny kolega, dobrze znany Państwu Miłosz Słota, specjalnie dla Bs.Net przygotował fotoreportaż ze swoich wakacyjnych podróży. Pytany - czemu? - odrzekł, że sektor ma w sobie "to coś" co powoduje, że się o nim dobrze i ciepło pamięta.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 03.08.2015 Informacje dnia STREFA EURO W czerwcu stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła 11,1%, oznacza to, że pozostała na takim samym poziomie jak miesiąc wcześniej. Konsensus rynkowy wynosił 11,1%. Stopa bezrobocia dla całej Unii Europejskiej wyniosła 9,6% w czerwcu. ŻYWIEC LCCORP WAWEL Wyniki za 1H’15. Spożywcza spółka w...

Prawo

Uchwała nr 38/2015 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 23 lipca 2015 r. zmieniająca uchwałę w sprawie trybu i szczegółowych zasad przekazywania przez banki do Narodowego Banku Polskiego danych niezbędnych do ustalania polityki pieniężnej
21 lipca 2015 r. Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o poselskich projektach ustaw o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw.

Parlament Europejski

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisały pierwszą transakcję w ramach programu wspierającego konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw (COSME) korzystając ze wsparcia Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych
Komisja Europejska podała wykaz tygodni wakacyjnych obowiązujących szkoły w poszczególnych krajach. Najwięcej na Cyprze, najmniej w Danii

Konferencje / Szkolenia

Szkoła Bankowa –Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe w Sandomierzu prowadzi nabór na 4 kierunki STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, organizowanych w LUBLINIE przy współpracy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Absolwenci otrzymują Dyplom WSB Wrocław.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

NBP - Ocena funkcjonowania system,u płatniczego w II półroczu 2014 roku