Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Rosnąca liczba użytkowników internetowych systemów bankowych przyczynia się w coraz większym stopniu do spadku znaczenia i zamykania oddziałów bankowych.
Według statystyk Travelplanet, znacząco spadła liczba i ceny wyjazdów do krajów uznanych za zagrożone. Turyści omijają państwa, gdzie może być narażone ich życie.
Pracownicy chętniej realizowaliby obowiązku służbowe poza biurem. Najlepsze pomysły związane z praca przychodzą im do głowy w domu.
Wśród ekonomistów pojawiają się opinie, że nowa RPP może wrócić do tematu obniżek stóp. Ostatnio stopy zostały obniżone w marcu.
Poziom obniżek cen gazu będzie wynosił około 6,5 proc. dla gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych, natomiast sama zmiana na rachunkach to około 4 proc.
Wśród 12 krajów Europy Środkowej i Wschodniej jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o największe spółki. Na liście 500, mamy ich 176 - więcej niż Czechy i Węgry łącznie.
Światowy Kongres Żydów już poinformował, że mogą to być rzeczy należące do Żydów. Wcześniej w rosyjskich mediach pojawiła się wypowiedź prawnika, który dowodził, że zawartość pociągu może należeć do Rosji - jako prawnego sukcesora Związku Radzieckiego, uczestnika antyhitlerowskiej koalicji.

Analitycy Banku BPS S.A.

Do krajów charakteryzujących się większymi nierównościami dochodów niż w Polsce należy 11 państw UE: Bułgaria, Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Grecja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Cypr oraz Chorwacja.
  • Wczoraj w Senacie odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego rozpatrywano ustawę o nadzorze makroostrożnościowym i zarządzaniu kryzysowym. Komisja nie uwzględniła wniesionych poprawek i zarekomendowała przyjęcie ustawy bez zmian.
  • Zdaniem KNF BFG powinien mieć możliwość obejmowania również udziałów w bankach spółdzielczych, a nie tylko akcji banków jak do tej pory.
  • Niebawem do rąk Państwa trafi nowy, dziesiąty już numer Magazynu BS.NET. Tym razem skupiliśmy się na szeroko pojętym bezpieczeństwie banku i jego klientów. Ale nie tylko, w numerze znajdują się też wywiady, opinie i poglądy na tematy, którymi żyje sektor banków spółdzielczych.
  • Przed bankami spółdzielczymi stoi konieczność reorganizacji zrzeszeń. Nowe przepisy prawa CRDIV/CRR , wprowadzone z myślą o dużych bankach muszą być zaadoptowane również do małych instytucji finansowych. W efekcie wdrożenie tych regulacji może wpłynąć negatywnie na finansowanie gospodarki.
  • Do krajów charakteryzujących się większymi nierównościami dochodów niż w Polsce należy 11 państw UE: Bułgaria, Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Grecja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Cypr oraz Chorwacja.
  • czyli VIII Spotkania Orkiestr Dętych pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wołczynie. Prowadził je najlepszy konferansjer wśród burmistrzów i najlepszy burmistrz wśród konferansjerów - Pan Jan Leszek Wiącek - Burmistrz Wołczyna. Dzięki BS w Wołczynie działo się!
  • Przedstawiamy zapiski Prezesa Józefa Myrczka z warsztatów na temat proporcjonalności zorganizowanych przez Europejski Nadzór Bankowy. Mają one charakter notatek z kolenych prezentacji i wystąpień, cechują się zwięzłością i podkreślają najważniejsze tezy.
  • Lwów rozpalony do białości. 38-39 stopni. Wieczorami mury miasta oddają nagromadzone w dzień ciepło. Nie ma czym oddychać. Ranek nie przynosi orzeźwienia. Ale to nic nowego, Ukraina od wielu miesięcy ma wysoką gorączkę.
  • Polska jest krajem o niskim ubankowienieniu, jednym z najniższych w całej Unii Europejskiej - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz w rozmowie z BS.net

Aktualności zrzeszeń

Przedmiotem posiedzenia było m.in. omówienie aktualnego stanu prac nad wdrożeniem znowelizowanej ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających...
W nowym, ósmym numerze tęczy Polskiej" znalazła się informacja na temat dalszych losów ustawy Prawo spółdzielcze procedowanej przez Nadzwyczajną Komisję. Wynika z niej, że prace nie zostaną już zakończone.
Wczoraj w Senacie odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego rozpatrywano ustawę o nadzorze makroostrożnościowym i zarządzaniu kryzysowym. Komisja nie uwzględniła wniesionych poprawek i zarekomendowała przyjęcie ustawy bez zmian.
Zdaniem KNF BFG powinien mieć możliwość obejmowania również udziałów w bankach spółdzielczych, a nie tylko akcji banków jak do tej pory.

Aktualności banków spółdzielczych

W Gazecie Powiatu Wołomińskiego dwa materiały na tema SK Banku. Jeden to list klienta, dugi to wywiad z z rzecznikiem prasowym SK Banku, prof. dr. hab. Waldemarem J. Dziakiem.
Zakończył się 43 Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w Kategoriach Młodzieżowych JKTS Open 2015. Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju wsparł jego organizację,
XIV Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, odbył się 22 i 23 sierpnia 2015 roku w Wilkowicach (gmina Lipno, województwo wielkopolskie). Imprezie towarzyszyła wystawa rolnicza ,,Roltechnika", którą organizują Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Decyzją Rady Nadzorczej w dniu 27.08.2015r. powołany został nowy członek Zarządu Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie – Pani Anna Kaźmierska, wieloletni pracownik Banku, pełniąca dotychczas funkcję Naczelnika Zespołu Zarządzania Aktywami i Ryzykiem Kredytowym Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Czerwiec 2015
Dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec czerwca 2015 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Wśród banków, które nie udzielały frankowych kredytów mieszkaniowych były zarówno podmioty z kapitałem zagranicznym, jak i krajowym, w tym banki spółdzielcze.
KNF zaakceptowała założenia rekomendacji dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych zawieranych w internecie za pośrednictwem banków, krajowych instytucji płatniczych, krajowych instytucji pieniądza elektronicznego oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.
KNF wprowadza zmiany w praktyce zatwierdzania prospektów emisyjnych. Zmiany dotyczą spółek i emitentów, którzy złożą prospekty do KNF po 1 września 2015 r.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Nowy Magazyn BS.NET do pobrania
Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Raport AMRON – SARFiN: w drugim kwartale bieżącego roku nastąpił niespotykany od kilku kwartałów wzrost liczby i wartości nowych kredytów mieszkaniowych.
W nawiązaniu do uchwalenia przez Sejm i skierowania ww. projektu ustawy (druk nr 3660) wraz z dodatkowym sprawozdaniem Komisji Finansów Publicznych (druk nr 3781-A) do Senatu, Związek Banków Polskich przedstawia pięć propozycji zmian do tego dokumentu.

Z innej beczki

Tak mówili na wyrzutnię Niemcy, "Katiusza" - mówili o niej Rosjanie. Piosenkę o Katiuszy śpiewała cała radziecka armia, strzelając przy tym z wyrzutni.
Papieros dla dwojga, wózek przeciwgazowy, kapcie dla kota. Te wynalazki nie zdobyły może popularności, ale jaką kreatywnością musieli wykazać się wynalazcy!

Ciekawe rzeczy w sieci

Próbę zobrazowania międzynarodowej wymiany handlowej podjął Owen Cornec z Uniwersytetu Harvarda – stworzył on internetową mapę, która pozwala obserwować skomplikowane ekonomiczne zależności przez „konfetti 3D”.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Siłą rozwiązań BIG DATA Abastry jest duża skalowalność, elastyczność i uniwersalność. Nasze rozwiązania, w zależności od ilości i charakterystyki danych, opieramy o różne typy baz danych.
Tak naprawdę to nie inspekcji nadzorcy obawiać się powinniśmy, ale tego, czy poziom bezpieczeństwa technologicznego pozwoli naszemu Bankowi szybko i sprawnie podnieść się po ewentualnej katastrofie bądź po wystąpieniu incydentu, zakłócającego ciągłość technologiczną jego funkcjonowania.

Fotoreportaże

KDBS Bank z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej Bankowej zorganizował w tym roku II Gwiaździsty Rajd Rowerowy Spółdzielców. Potem ugotował kocioł żuru i zorganizował związany z Dniem konkurs. Jego zwycięzca odjechał rowerem ufundowanym przez Bank.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 31.08.2015 Informacje dnia NIEMCY Wzrost sprzedaży detalicznej w Niemczech o 1,4% m/m w lipcu w ujęciu relanym. W ujęciu nominalnym wzrost wyniósł 1,3%. Oczekiwania rynku wynosiły 1% m/m. Wzrost w ujęciu rocznym wyniósł 3,3% w ujęciu realnym i 3,1% w ujęciu nominalnym. Konsensus rynkowy wynosił 1,5%. LCCORP HERKULES DUDA...

Prawo

Możliwość i sposoby eliminacji z obrotu prawnego postanowień umownych uznanych przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za abuzywne
Od zdania senatorów w dużym stopniu zależeć będzie los ustawy, więc do Senatu wpływają kolejne pisma od instytucji, izb gospodarczych, banków i organizacji zrzeszających tzw. frankowiczów. Dziś zbiera się Komisja.

Parlament Europejski

Analiza Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych
Sprzeciw wobec e-papierosów wśród pracowników służby zdrowia wydaje się słabnąć, szczególnie odkąd pojawia się coraz więcej badań koncentrujących się na pożyteczności tych urządzeń. W 2014 r.

Konferencje / Szkolenia

Udział w wykładach będzie nieodpłatny. Terminy i miejsca zostaną opublikowane wkrótce.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

Sprawozdanie Generalnego Inspektora Informacji Finansowej z realizacji ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w 2014 roku