Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Od 29 maja posiadanie auta z kierownicą z prawej jest legalne. Można już w Polsce zarejestrować samochód osobowy z kierownicą po prawej stronie, tzw. anglika.
Obserwacja zachowań inwestorów oraz doniesienia z rynków skłaniają do wysnucia wniosku, że spadek kursu złotego, jaki obserwowaliśmy kilka dni temu został zahamowany. Jednak wydarzenia związane z Grecją stanowić będą kluczowy czynnik wpływający na kurs naszej waluty. W piątek za euro od rana do godzin południowych płacono 4,1260 złotego. O...
Grecji grozi, że zostanie pozbawiona finansowania z MFW, jeśli nie zapłaci należnej raty. Władze Aten wciąż mają nadzieję na zawarcie umowy z kredytodawcami.
Podczas uroczystości, która odbyła się w sali Białej pałacu w Wilanowie prezydentowi-elektowi został wręczony przez przewodniczącego PKW, sędziego Wojciecha Hermelińskiego akt wyboru na prezydenta. W dokumencie możemy przeczytać: "PKW stwierdza, że w ponownym głosowaniu przeprowadzonym w dniu 24 maja na prezydenta RP został wybrany pan Andrzej...
Czyżby szykowała się rewolucja na polskiej scenie politycznej? Sondaż przeprowadzony na zlecenie "Newsweeka" pokazuje - że tak.
W tak słabej kondycji gospodarka Szwajcarii nie była od 6 lat. Eksport spadł w I kwartale o 2,3 proc.
Propozycja ZBP o pomocy dla frankowiczów jest zdecydowanie poniżej oczekiwań - stwierdził Janusz Piechociński.

Aktualności zrzeszeń

Kredyt studencki jest obecnie wypłacany około 3,5 proc. studentów i doktorantów - informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Kształt ustawy, który wyszedł z Sejmu, uwzględnia rozwiązania gwarantujące bezpieczną działalność biznesową i mniejsze obciążenie finansowe dla wszystkich BS-ów
Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych przyjęła zgłoszone poprawki do nowelizacji ustawy o bankach spółdzielczych.
Należący do Grupy medialnej Fratria ( finansowanej przez SKOK-i i senatora Biereckiego) portal wpolityce.pl usiłuje odwrócić uwagę od Kas i kieruje ostrze przeciwko bankom spółdzielczym.

Aktualności banków spółdzielczych

27 maja w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Startup Cooperation z Hexa Bankiem Spółdzielczym.
Wspieranie inicjatyw mających na celu rozwój lokalnego środowiska i jego społeczności, to element naszej misji- napisał w komunikacie Bank Spółdzielczy w Czyżewie.
Od dnia 18.05.2015 roku Krakowski Bank Spółdzielczy zaprasza do korzystania z usług w nowej siedzibie Oddziału Liszki (Liszki 36). Oddział zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 18.00. Bankomat czynny jest całą dobę.
O tym, jak będzie wyglądała siedziba Banku Spółdzielczego w Lubaczowie informuje portal propertydesign

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna.
KNF opublikowała dane za marzec 2015

Rekomendacje i informacje KNF

Celem uchwały jest ujednolicenie zasad rozpatrywania skarg przez wszystkie instytucje finansowe nadzorowane przez KNF.
Komunikat z 257. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 26 maja 2015 r. W dwieście pięćdziesiątym siódmym posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wzięli udział: Pan Andrzej Jakubiak – Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Pan Wojciech Kwaśniak – Zastępca Przewodniczącego Komisji...
KNF podała dane kwartalne TFI

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Analiza wstępnych wyników sektora BS za 2014 r. wskazuje, że banki spółdzielcze sukcesywnie rozwijają się, ale nie bez dużego wysiłku i problemów. Rozwój następuje pomimo spełnienia szeregu kosztownych wymogów KNF stawianych sektorowi.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Polski sektor bankowy zarówno w okresie dużego zainteresowania produktami walutowymi, jak również w okresie zawirowań na rynkach finansowych, światowego kryzysu gospodarczego jak i obecnie, po decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego, prowadzi aktywne działania stabilizujące w obszarze produktów finansowania mieszkalnictwa.
Według marcowego pomiaru, indeks reputacji TRI*M wyniósł 30 punktów i nie uległ zmianie w odniesieniu do wyniku odnotowanego w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Z innej beczki

105 lat temu - 27 maja 2010 roku -w Baden-Baden zmarł Robert Koch jeden z twórców bakteriologii i nauki o chorobach zakaźnych, laureat nagrody Nagrody Nobla.
Obchodzony 21 maja Światowy Dzień Kosmosu jest świętem ustanowionym z inicjatywy amerykańskich astronautów.

Ciekawe rzeczy w sieci

W Polsce dawni liberałowie twierdzą dziś, że w gospodarce trzeba czasem „przykeynesować”. Pytanie tylko, czy ma to wiele wspólnego z pomysłami Johna Maynarda Keynesa.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Kielce 9 czerwca. Temat Rekomendacja D - czy jesteśmy przygotowani do inspekcji. Koledzy z BS-ów mówią do kolegów z BS-ów!
Celem Programu jest wsparcie rozwoju Bankowości Spółdzielczej w Polsce w taki sposób, aby umożliwić jej skuteczniejsze konkurowanie z bankami komercyjnymi.

Fotoreportaże

W tegoroczną Noc Muzeów już po raz piąty swoje podwoje otworzyło Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Tym razem pod hasłem „Noc kooperatystów”.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 29.05.2015 Informacje dnia USA Wzrost liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w USA wzrosła do 282 tys. z 275 tys. w poprzednim tygodniu. Konsensus rynkowy zakładał wzrost wniosków o 270 tys. MILLENNIUM DOMDEV TRAKCJA HERKULES VISTAL ERGIS...

Prawo

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw- dotyczy BTE
Projekt założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, tabela rozbieżności, stanowisko KZBS

Parlament Europejski

KE wraca do pomysłu wprowadzenia na szczeblu UE systemu wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania firm - poinformował wiceprzewodniczący KE.
Wzrosną wydatki na bezpieczeństwo i pomoc humanitarną, ale ogólnie wydatki będą zbliżone do tegorocznych.

Konferencje / Szkolenia

Prowadzone przez ekspertów prelekcje koncentrować się będą na zagadnieniach związanych z energetyką wiatrową

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Asseco Poland S.A. uruchomiło pierwsze w sektorze, profesjonalne Centrum Zarządzania Dostępem do bankowości elektronicznej dla Klientów Banków Spółdzielczych

Analizy, raporty, projekty ustaw

Co zrobiono, czego nie zrobiono i na co zwrócić uwagę - wyłuszcza KE