Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Dwóch mieszkańców gm. Czerwin będąc pod wpływem alkoholu ukradło ciągnik rolniczy. Mężczyźni jeździli nim po okolicznych drogach. Teraz trzeźwieją w policyjnym areszcie. Mieli po ponad 3 promile
Według projektu wicepremiera Mateusza Morawieckiego od 2018 roku mają wystartować Pracownicze Plany Kapitałowe, które przedsiębiorcy musieliby tworzyć dla swoich pracowników - informuje Polskie Radio.
Od 20 sierpnia br. wszystkie wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego (ODR) podlegają ministrowi rolnictwa, wcześniej były one w gestii marszałków województw.
Jak informuje Puls Biznesu MSWiA zamierza przejąć kontrolę nad Służbą Ochrony Kolei. Resort chce ją przekształcić w formację stricte policyjną.
Podczas pierwszego dnia wizyty, Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z Bankiem Rozwoju Kazachstanu porozumienie ramowe o współpracy.
Skuteczne zwalczanie pożyczek lichwiarskich oraz oszustw, których skutkiem jest utrata przez pokrzywdzonych mieszkań - zapowiada w rozmowie z PAP prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który wydał prokuratorom wytyczne mające pomóc w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości.
Od 2018 roku każda transakcja będzie on-line przesyłna do resortu finansów, gdzie powstanie specjalny system teleinformatyczny. Ma to zapobiec oszustwom podatkowym.

Analitycy Banku BPS S.A.

Zaprezentowane w dniu wczorajszym (22.08) przez Ministerstwo Finansów wstępne założenia budżetu na rok 2017 przewidują wzrost dochodów o 10,3 mld zł r/r przy jednoczesnym wzroście wydatków o 14,9 mld zł r/r. W efekcie planowanego szybszego wzrostu wydatków niż dochodów, przyszłoroczny deficyt ma wynieść 59,3 mld zł, wobec 54,7 mld zł planowanego deficytu w tym roku.
  • Zaprezentowane w dniu wczorajszym (22.08) przez Ministerstwo Finansów wstępne założenia budżetu na rok 2017 przewidują wzrost dochodów o 10,3 mld zł r/r przy jednoczesnym wzroście wydatków o 14,9 mld zł r/r. W efekcie planowanego szybszego wzrostu wydatków niż dochodów, przyszłoroczny deficyt ma wynieść 59,3 mld zł, wobec 54,7 mld zł planowanego deficytu w tym roku.
  • Wiceprezes Zarządu KZBS Michał Krakowiak, od lat uczestnik międzynarodowych warsztatów, konferencji i prac statutowych realizowanych przez EACB - dla Bs.net o poszukiwaniu nowego modelu biznesowego przez banki spółdzielcze w Europie.
  • Bank BPS przygotował animację pt. Banki Spółdzielcze to dobry pomysł!, która pokazuje zalety i charakterystyczne cechy bankowości spółdzielczej. Jeżeli nie wiesz, czym różnią się BS-y od innych instytucji finansowych - obejrzyj a będziesz miał jasność.
  • Płatności mobilne w technologii Host Card Emulation (HCE) ruszyły już w sierpniu w wybranych bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej. Do pilotażu zgłosiły się Banki Spółdzielcze, które najchętniej implementują nowe technologie m.in. BS w Oławie, Koronowie, Włocławku, Koźminku, Toruniu czy BS Duszniki.
  • Samolot z Polski wylądował niewiele po 12.00 po krótkim, 40 minutowym locie. Odstał potem swoje i przekołował na lotnisku, bowiem zepsuł się znienacka rękaw przy Gate. Nie ma łatwo, Wschód to Wschód, zawsze coś się tu popsuje i coś nie zadziała. Taka już widać jego natura i przyrodzona uroda.
  • Pod hasłem Weź Wygodny Kredyt na Szczęście, Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oferują klientom produkt najlepiej dopasowany do ich potrzeb. Wygodny Kredyt oznacza możliwość przeznaczenia na dowolny cel, rzetelną obsługę i szybką decyzję.
  • W dniu 17 sierpnia w Tarczynie odbył się Zjazd Założycieli Apeksowego Banku Zrzeszającego S.A.- ABZ. Inicjatywa jest otwarta. Możliwość przystąpienia zamyka się z dniem 10 października 2016 r.
  • W zasadzie każdy, kto oferuje swoje produkty lub usługi za pośrednictwem Internetu lub jest w posiadaniu cennych danych, może być narażony na atak hakerów. Banki są szczególnie „wrażliwym” ich celem, gdyż przechowują zarówno pieniądze (również w postaci elektronicznej), jak i liczne dane
  • Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. To znak, że w najbliższym czasie rozpoczną się plany związane z nowym rokiem. Nie będzie to jeszcze okres podsumowań, ale z pewnością czas intensywnych prac nad planowaniem inwestycji na przyszły rok.

Aktualności zrzeszeń

Bank BPS przygotował animację pt. Banki Spółdzielcze to dobry pomysł!, która pokazuje zalety i charakterystyczne cechy bankowości spółdzielczej. Jeżeli nie wiesz, czym różnią się BS-y od innych instytucji finansowych - obejrzyj a będziesz miał jasność.
Płatności mobilne w technologii Host Card Emulation (HCE) ruszyły już w sierpniu w wybranych bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej. Do pilotażu zgłosiły się Banki Spółdzielcze, które najchętniej implementują nowe technologie m.in. BS w Oławie, Koronowie, Włocławku, Koźminku, Toruniu czy BS Duszniki.
Pod hasłem Weź Wygodny Kredyt na Szczęście, Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oferują klientom produkt najlepiej dopasowany do ich potrzeb. Wygodny Kredyt oznacza możliwość przeznaczenia na dowolny cel, rzetelną obsługę i szybką decyzję.
W dniu 17 sierpnia w Tarczynie odbył się Zjazd Założycieli Apeksowego Banku Zrzeszającego S.A.- ABZ. Inicjatywa jest otwarta. Możliwość przystąpienia zamyka się z dniem 10 października 2016 r.

Aktualności banków spółdzielczych

W niedzielę 31.07.2016 w Komarowie Osadzie odbył się piknik rodzinny pod nazwa "Komarowski Usmiech Lata". Na takiej imprezie nie mogło zabraknac Banku
Tegoroczne gminne święto plonów w Gminie Lubsza odbędzie się już w niedzielę 28.08 w Kościerzycach. Bank Spółdzielczy w Oławie jest partnerem Dożynek
Podczas Dożynek w gminie Kije Bank Spółdzielczy w Pińczowie ufundował nagrodę w przeglądzie pieśni ludowej.
Bank organizuje akcję pomocy dla dwóch dziewczynek - Izy i Nataszy. Potrzebne są pieniądze na leczenie i na rehabilitację.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że dostępne są dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec czerwca 2016 r.
Dane sektora za czerwiec 2016

Rekomendacje i informacje KNF

W związku z toczącą się dyskusją nt. kredytów mieszkaniowych denominowanych w CHF, przypominamy, że nadzór bankowy od 2004 r. publicznie ostrzegał przed ryzykiem.
Skrócony opis metod służących ocenie nadzorczej przy identyfikacji innych instytucji o znaczeniu systemowym.
Zgodnie z decyzją KNF, SGB-Bank SA oraz banki spółdzielcze wchodzące w skład Systemu Ochrony SGB będą zwolnione z konieczności indywidualnego spełniania minimalnego wskaźnika płynności LCR

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Ustawa nie powinna doprowadzać do uprzywilejowania kredytobiorców walutowych względem złotowych
Lipcowa analiza Monitora Bankowego wskazuję na stabilizację w obszarze poszczególnych indeksów badania. Główny indeks Pengab niemalże utrzymał poziom z poprzedniej analizy 18.3 punktów (wzrost o 0.1 pp).

Z innej beczki

Samolot z Polski wylądował niewiele po 12.00 po krótkim, 40 minutowym locie. Odstał potem swoje i przekołował na lotnisku, bowiem zepsuł się znienacka rękaw przy Gate. Nie ma łatwo, Wschód to Wschód, zawsze coś się tu popsuje i coś nie zadziała. Taka już widać jego natura i przyrodzona uroda.
Około 130 milionów ludzi na świecie, cierpiących z powodu skrajnego ubóstwa, klęsk żywiołowych lub wojen, potrzebuje pomocy, aby przeżyć.

BlueNet dla sektora BS

Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. To znak, że w najbliższym czasie rozpoczną się plany związane z nowym rokiem. Nie będzie to jeszcze okres podsumowań, ale z pewnością czas intensywnych prac nad planowaniem inwestycji na przyszły rok.
Dziś, drodzy czytelnicy, chcielibyśmy opowiedzieć o segmentacji sieci LAN czyli o tak zwanych wirtualnych sieciach lokalnych VLAN (Virtual Local Area Network) albo jak ktoś woli podsieciach.

Artykuły nie tylko dla informatyków

W zasadzie każdy, kto oferuje swoje produkty lub usługi za pośrednictwem Internetu lub jest w posiadaniu cennych danych, może być narażony na atak hakerów. Banki są szczególnie „wrażliwym” ich celem, gdyż przechowują zarówno pieniądze (również w postaci elektronicznej), jak i liczne dane
Możesz pomóc wspierając fundację, włączając się w akcję i możesz w ten sposób podarować komuś drugie życie

Fotoreportaże

Chwila przerwy, chwila wakacyjnego oddechu czyli kolejny fascynujący fotoreportaż Czesławy Kosturek z niezwykłej podróży. Krok po kroku po Makaronezji. Widoki, kolory, emocje, smaki. Świetne opisy, zwyczaje, odczucia - specjalnie dla czytelników Bs.net.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 23.08.2016 Informacje dnia CIECH Akcje Ciechu zostaną wprowadzone dziś do obrotu na rynku regulowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie w segmencie General Standard sub-segment FSE . Akcje Ciechu będą notowane jednocześnie w Warszawie i we Frankfurcie w ramach dual listing. Spółka tłumaczyła wcześniej, że celem...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) podjął decyzję o dokonaniu rewizji swoich wytycznych z 2009 r. dotyczących regulacji tzw. dużych ekspozycji. Chodzi o maksymalne wolumeny ekspozycji,
Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie szczegółowych warunków dokonywania podziału obciążeń przez akcjonariuszy i wierzycieli podporządkowanych z tytułu zawarcia przez instytucję umowy gwarancji ostrożnościowej.

Parlament Europejski

To jest początek nowej Europy – uznali zgodnie przywódcy Francji, Niemiec i Włoch, którzy wczoraj spotkali się na małej wyspie Ventotene położonej na Morzu Śródziemnym. Tematem rozmów Francois Hollande`a, Angeli Merkel i Matteo Renziego była przyszłość UE po Brexicie.
Współpraca gospodarcza i polityka wschodnia będą jednymi z tematów rozmów prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa, który rozpoczyna dziś dwudniową wizytę w Polsce

Konferencje / Szkolenia

Konferencja odbędzie się 12.X.2016 w SoundGarden Hotel w Warszawie.

Razem z Asseco

Rozwój krajów afrykańskich wymaga od nich intensywnej informatyzacji. Jest to szansa dla dostawców IT, którzy mogą rozwijać swoją działalność w tej części świata. Grupa Asseco zorganizowała w Angoli warsztaty dla blisko 80 przedstawicieli sektora energetycznego i administracji publicznej
W bieżącym miesiącu zakończyła się akcja #KontoJakChcesz promująca nowoczesne produkty oparte na innowacyjnym rozwiązaniu bankowości elektronicznej.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Bilans obecności Polski w UE, dane i statystyki