Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Od wtorku utrzymuje się trend spadkowy notowań dolara amerykańskiego. Dobra sytuacja dla kupujących dolary może się utrzymać. W czwartek rano płacono za tę walutę 3,7639 złotego.
Minister finansów Mateusz Szczurek, jako gubernator Polski w MFW, uczestniczy w spotkaniach z udziałem ministrów finansów i prezesów banków centralnych krajów należących do MFW.
Banki zaangażowane w kredyty walutowe otrzymają w najbliższym czasie od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) decyzje w sprawie dodatkowych wymogów kapitałowych - poinformował w czwartek wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak.
Prorosyjscy separatyści ostrzelali posterunek Ukraińców z przeciwpancernych pocisków kierowanych, w wyniku czego czterech ukraińskich żołnierzy zostało rannych. O ostrzale zostali powiadomieni obserwatorzy z misji OBWE.
W niedzielę, przebywający w Bieszczadach mężczyzna poprosił kierowcę bmw o podwiezienie go do Przemyśla. W Birczy, kierowca zatrzymał samochód przed sklepem i poszedł po zakupy. Ten moment wykorzystał autostopowicz. Przesiadł się na fotel kierowcy i odjechał.
3 października 2015 roku tomaszowscy policjanci i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch obywateli Albanii, podejrzanych o kradzież z włamaniem do placówki banku w Będkowie.
Rzecznik Departamentu Stanu USA John Kirby powiedział w środę, że ponad 90 procent rosyjskich ataków, zarejestrowanych do tej pory przez USA w Syrii, nie było wymierzonych w dżihadystów z Państwa Islamskiego lub terrorystów powiązanych z Al-Kaidą. Rosja zaprzecza.

Analitycy Banku BPS S.A.

Stabilizacja cen na rynku mieszkaniowym w ostatnich latach ma miejsce w warunkach stałego wzrostu gospodarczego oraz historycznie niskich stóp procentowych. Oznacza to, iż wzrasta tzw. dostępność mieszkania
  • Dzięki Eugeniuszowi Laszkiewiczowi, Józefowi Miturze oraz Emilowi Legowiczowi - na pomnik dr Franciszka Stefczyka na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie wróciły pamiątkowe tablice, zdemontowane dzięki działaniom senatora Biereckiego. Teraz znów przed grobem patrona spółdzielczości bankowej zatrzymywać się będą wycieczki. To miejsce ożyje.
  • Każda zmiana, szczególnie narzucona odgórnie rodzi emocje. Na każdą zmianę można mieć różne punkty widzenia. Prezentujemy kolejny artykuł dr Alberta Sadowskiego, osadzający implementację Dyrektywy CRDIV w ciągu historycznych zdarzeń ekonomicznych, przerabianych już przez minione pokolenia.
  • Słowa pisarzy o malarstwie Marii Wollenberg-Kluzy: Spośród współczesnych polskich artystów Maria Wollenberg-Kluza stanowi szczególny przykład, jak twórczy może być związek pomiędzy malarstwem i sztuką słowa a także muzyką.
  • Stabilizacja cen na rynku mieszkaniowym w ostatnich latach ma miejsce w warunkach stałego wzrostu gospodarczego oraz historycznie niskich stóp procentowych. Oznacza to, iż wzrasta tzw. dostępność mieszkania
  • Blisko 150 Gości wzięło udział w jubileuszowej gali z okazji 90-lecia ESBANKU Banku Spółdzielczego. Uroczystość odbyła się 25 września 2015 r. w budynku Biura Głównego przy ulicy Tysiąclecia 4 w Radomsku i stała się okazją do oficjalnego otwarcia nowej siedziby Banku.
  • Bank Spółdzielczy w Wieliczce obchodził swoje 90. już urodziny. Ma za sobą długą historię, która rozpoczyna się w 1925 roku, kiedy to powołano do życia Bank Ludowy. Od tego czasu trwa na swoim miejscu i czyni dobrze, zgodnie ze swoją tradycją, ze swoją misją i z zasadami spółdzielczości.
  • Doskonałe miejsce na trzy lub czterodniowy wypad dla miłośników skalnych miast i zamków. Położona niemal tuż za naszą zachodnią granicą, nad Łabą, Szwajcaria Saksońska to kraina wzgórz, lasów i skał o niesamowitych kształtach.
  • Podczas Forum Liderów banków Spółdzielczych słyszeliśmy w wystąpieniach panelowych, że banki spółdzielcze mają problem z obsługą sektora rolniczego - tracą rynek. Rozmawiamy na ten temat z Prezes BS w Księżpolu Janiną Wolanin.
  • Postanowiliśmy w redakcji zainteresować się bliżej ideą nowego zrzeszenia w myśl zasady, że nie zniknie to, o czym się nie mówi, a demokracja polega na dyskusji, również o sprawach trudnych. Pytamy - Dlaczego teraz? Skąd ten pomysł i po co? Prezes Anna Zwierzchowska oraz Prezes Dariusz Bugajski wyjaśniają.

Aktualności zrzeszeń

"Obowiązki i uprawnienia rad nadzorczych banków spółdzielczych za rachunkowość banków", 26 października 2015 roku
Kredyty studenckie oferują tylko cztery banki w Polsce - PKO BP, Pekao S.A., Bank BPS oraz SGB-Bank i zrzeszone z nimi banki spółdzielcze.
Interpelacje. Poseł Szmit o tłumaczeniu na język polski przez KNF rozporządzenia delegowanego ws. wymogu pokrycia wypływów netto.
Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku BPS wziął udział w debacie poświęconej roli lokalnych instytucji finansowych we współpracy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Aktualności banków spółdzielczych

Konkurs prowadzony jest przez fundację Od pokoleń dla pokoleń. Z fundacją współpracuje SK Bank. Zakończenie tradycyjnie odbywa się w Senacie.
KNF objęła patronatem planowany na 27 października X Kongres Ryzyka Finansowego.
W dniach 2-4 października 2015 r. odbyły się Dni Akwarystyki Muzeum Przyrody w Drozdowie. Zainteresowanie tematyką akwarystyczną jest bardzo duże.
Pana Waldemara Szalę na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Bydgoszczy - głosi komunikat KNF

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Miesięczna informacja BFG o sytuacji w sektorze bankowym
KNF udostępnił dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec sierpnia 2015 r.

Rekomendacje i informacje KNF

ws. stosowania wymogów MSSF w odniesieniu do ujęcia opłat na rzecz systemu gwarantowania depozytów
Komisja zaakceptowała założenia nowelizacji skierowanej do banków Rekomendacji C dotyczącej zarządzania ryzykiem koncentracji.
W ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR oprócz organizacji seminariów szkoleniowych prowadzona jest również działalność wydawnicza.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Tematem przewodnim jest w nim bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo banków i klientów. Oprócz tego wiele interesujących materiałów.
Nowy Magazyn BS.NET do pobrania

ZBP - informacje, ekspertyzy

Głównym celem Kongresu jest przedstawienie najważniejszych zmian wprowadzonych Dyrektywą MiFID i Rozporządzeniem MiFIR, jak również wymiana opinii na temat wpływu nowych regulacji na polski rynek finansowy
„Czy i w jaki sposób można zmienić polski system bankowy?” - tak brzmiał temat spotkania Klubu Polska 2025+, które odbyło się 30 września 2015 r. w warszawskim Klubie Bankowca.

Z innej beczki

Kiedyś myślano, że gdy ciało odpoczywa, odpoczywa też mózg. Nic bardziej błędnego – on wciąż pracuje i to intensywnie.
Słowa pisarzy o malarstwie Marii Wollenberg-Kluzy: Spośród współczesnych polskich artystów Maria Wollenberg-Kluza stanowi szczególny przykład, jak twórczy może być związek pomiędzy malarstwem i sztuką słowa a także muzyką.

Ciekawe rzeczy w sieci

Warto poczekać, aż strona się załaduje...

Artykuły nie tylko dla informatyków

Zwany też podatkiem Robin Hooda, to podatek od transakcji finansowych, często krytycznie oceniany przez ekonomistów.
Personel Banków Spółdzielczych wypełnia ogromne ilości różnorodnych ankiet – ankiet dotyczących nie tylko tematów informatycznych, ale też zagadnień z innych,obszarów działalności.

Fotoreportaże

Bank Spółdzielczy w Wieliczce obchodził swoje 90. już urodziny. Ma za sobą długą historię, która rozpoczyna się w 1925 roku, kiedy to powołano do życia Bank Ludowy. Od tego czasu trwa na swoim miejscu i czyni dobrze, zgodnie ze swoją tradycją, ze swoją misją i z zasadami spółdzielczości.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 08.10.2015 Informacje dnia NIEMCY Spadek nadwyżki handlowej o 12,5% m/m. W sierpniu bilans handlu zagranicznego Niemiec (wyrównany sezonowo) wynósł 19,6 EUR wobec 22,4 mld EUR w lipcu. Konsensus zakładał nadwyżkę handlową na poziomie 22,5 mld EUR. Eksport zmniejszył się w sierpniu o 5,2% m/m, import o 3,1% m/m. WIG DEWELOPERZY...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

o poselskim projekcie ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej
Dotyczy m.in. przywrócenia wieku emerytalnego obowiązującego do dnia 31 grudnia 2012 r. wynoszącego co najmniej 60 lat dla kobiet (przy 20 letnim okresie składkowym i nieskładkowym) i co najmniej 65 lat dla mężczyzn (przy 25 letnim okresie składkowym i nieskładkowym); likwidacji instytucji emerytury częściowej

Parlament Europejski

W środę, późnym wieczorem posłowie debatowali nad planami podwojenia przepustowości gazociągu Nord Stream, pomiędzy Rosja i Niemcami, w obecności Komisarza Miguela Ariasa Cañete, odpowiedzialnego za energię i klimat oraz Nicolasa Schmita, przedstawiciela luksemburskiej Prezydencji w Radzie
Rynek usług płatniczych w UE jest rozproszony i drogi, generując koszty do €130 miliardów lub 1% PKB rocznie. Unijna gospodarka nie może sobie pozwolić na takie wydatki, jeśli chce być konkurencyjna na rynku globalnym

Konferencje / Szkolenia

Warszawa 4 listopada. Bezpłatne uczestnictwo dla banków spółdzielczych. Zarejestruj się.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Od 2009 r. Asseco jest Partnerem Forum Liderów Banków Spółdzielczych. Podczas tegorocznego Forum uczestnicy bardzo licznie odwiedzali stoisko Asseco przy którym „mogli dotknąć” nowej bankowości internetowej – Asseco CBP

Analizy, raporty, projekty ustaw

Porównanie wysokości prowizji i opłat związanych z rozliczeniami pieniężnymi w złotych w polskim sektorze bankowym w okresie grudzień 2014 r. – czerwiec 2015 r.