Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Bank JP Morgan obniżył w czwartek rekomendację dla rosyjskich i ukraińskich obligacji dłużnych do poziomu nieznacznie poniżej rynku, uznając, że są wyceniane zbyt wysoko.
Jak zapowiada resort skarbu - zmieni się Agencja Rozwoju Przemysłu. ARP stanie się inkubatorem pomysłów biznesowych. W tym celu zostanie wyposażona w szeroki wachlarz instrumentów finansowych od pożyczek, przez fundusz venture capital po unijne dotacje.
Pomoc dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą i przywileje dla rzetelnych firm zapowiedział w Sejmie 27 sierpnia br. minister finansów Mateusz Szczurek, przedstawiając działania resortu finansów w najbliższych miesiącach
Izba rozpatrzy w pierwszym czytaniu przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt nowelizacji uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego.
Indeks nastrojów w gospodarce strefy euro spadł w sierpniu do 100,6 pkt ze 102,1 pkt w poprzednim miesiącu, po korekcie - podała Komisja Europejska w komunikacie.
Dziś w Sejmie pierwsze czytanie nowego projektu ustawy przygotowanej przez prezydenta. Ma ona unormować obecny chaos kompetencyjny. To prezydent na wniosek Rady Ministrów ma określać, kiedy zaczyna się wojna.
Kijów poprosił Zachód o zamrożenie znajdujących się tam rosyjskich aktywów do czasu wyprowadzenia przez Rosję swych wojsk i sprzętu z Ukrainy - oświadczy premier Ukrainy.

  • Nasz balon zrobił w Starych Jabłonkach furorę- pisze SK Bank. A trójce znakomitych polskich kucharzy dostarczył niezapomnianych wrażeń. I inspiracji.
  • Wystarczy poszperać w Rządowym Procesie Legislacyjnym i zobaczyć, jak wloką się projekty ustaw i rozporządzeń dotyczących wdrażania unijnych regulacji w zakresie rynku finansowego i kapitałowego, niektóre z nich, pochodzące z 2011 roku do dziś snują się po sejmowych komisjach.
  • Międzynarodowy Związek Spółdzielczy w 2013 roku opracowywał raport prezentujący 300 największych spółdzielni na świecie
  • Asseco Poland S.A poprzez Centrum Usług Internetowych udostępnia bankowość mobilną. Po 6 miesiącach od udostępnienia usługi korzysta z niej ponad 40 tysięcy klientów banków spółdzielczych . Kliknij, aby obejrzeć film Bankowość mobilna autorstwa Asseco Poland S.A. oprócz szerokiej funkcjonalności...
  • W Monitorze Spółdzielczym Nr 3/2014 opublikowano korespondencję między Krajową Radą Spółdzielczą a nadzorem, a ściślej mówiąc między Prezesem KRS Alfredem Domagalskim a Przewodniczącym KNF – Andrzejem Jakubiakiem. Rzecz dotyczyła zaostrzonych kryteriów polityki dywidendowej
  • EACB z zadowoleniem przyjęło przełomowe rozwiązania w zakresie Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro (Single Euro Payments Area – SEPA).
  • Wystarczy wybrać się trochę na północ od Lazurowego Wybrzeża w Alpy Górnej Prowansji, aby odwiedzić malowniczo położone malutkie miasteczko o średniowiecznym rodowodzie: Entrevaux. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
  • Żaneta Kowalska: Po wieloletniej współpracy z wieloma bankami, czy to jako dostawca, czy jako klient, jestem osobiście urzeczona bankami spółdzielczymi i w ogóle całą spółdzielczością w Polsce. W momencie, kiedy zaczęłam szukać kooperantów do wsparcia fundacji, temat spółdzielczości zaistniał w moim życiu
  • Przeszkadza mi: brak jedności i zaangażowania we wspólne sprawy. Na pewno chciałabym zintegrować środowisko bankowo-spółdzielcze, żeby była jedność, wspólność działania wszystkich banków spółdzielczych i zrzeszających.

Aktualności zrzeszeń

Seminarium będzie połączone z 1 spotkaniem konsultacyjnym Zespołu Ekspertów SRKB i odbędzie się jutro tj. 28 sierpnia 2014 r. (czwartek) o godzinie 10:00 w Klubie Bankowca przy ulicy Smolnej 6.
1 września 2014 r. rozpoczyna się Druga Edycja Programu TalentowiSKO. To kontynuacja Programu edukacyjnego Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. Łączy naukę o przedsiębiorczości z misją rozwoju talentów dzieci i młodzieży.
Dom Maklerski Banku BPS oraz BPS TFI zapraszają na spotkanie poświęcone temu zagadnieniu
Istotą projektu jest umożliwienie bankom spółdzielczym i zrzeszającym powołania systemu ochrony instytucjonalnej lub tzw. zrzeszenia zintegrowanego w celu zwiększenia bezpieczeństwa tych podmiotów oraz dostosowania zrzeszeń do nowych norm płynnościowych.

Aktualności banków spółdzielczych

23 lipca br. odbyła się premiera teledysku z Golec uOrkiestra, który ma na celu zachęcenie do wsparcia projektu budowy nowej szkoły dla uczniów czechowickiej szkoły specjalnej.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że współfinansowany przez Bałtycki Bank Spółdzielczy film „Antyterapia” w reżyserii Bartosza Brzeskota na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych Lubomierz 2014 został jednym z laureatów i otrzymał Brązowy Granat
W niedzielę 24 sierpnia 2014 r. Nadwiślański Bank Spółdzielczy w Puławach uczestniczył w XI Dożynkach Powiatowo – Gminnych w Janikowie, organizowanych przez Starostwo i Gminę Kozienice oraz Gminy Sieciechów, Gniewoszów i Grabów nad Pilicą.
Nadsański Bank Spółdzielczy dołączył do akcji „Jedz jabłka” mającą na celu wspieranie polskich sadowników i częstuje jabłkami swoich Klientów.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Komisja nadzoru Finansowego opublikowała dane za czerwiec
Zalecenia: Ściślejsza integracja sektora bankowości spółdzielczej i przekształcenie zrzeszeń w systemy ochrony instytucjonalnej obejmujące płynność i kapitał banków;

Rekomendacje i informacje KNF

PKO BP może utworzyć Bank Hipoteczny. Prezesi SKOK -ów bez zgody nadzoru
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w dniu 14 sierpnia 2014 r. jednogłośnie 1 podjęła decyzję o przejęciu Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej im. Św. Jana z Kęt przez Alior Bank SA. Przejęcie zapewni pełne bezpieczeństwo środków zgromadzonych w przejmowanej SKOK im. Św. Jana z Kęt...
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w dniu 14 sierpnia 2014 r. jednogłośnie 1 przekazała do publicznej wiadomości informację o złożeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 183 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami...

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Temat spotkania wyniknął z kumulacji zmian legislacyjnych dotyczących sektora spółdzielczego i sektora banków spółdzielczych, co spowoduje konieczność daleko idącej ich reorganizacji.
Pobierz 4 Nr Magazynu w wersji elektronicznej

ZBP - informacje, ekspertyzy

Związek Banków Polskich sceptycznie o obowiązku posiadania minimum 20 procent wkładu własnego na mieszkanie od 2017 roku. Zgodnie ze stanowiskiem Komisji Nadzoru Finansowego w tym roku kredytobiorcy muszą mieć co najmniej 5 procent potrzebnych na zakup nieruchomości.
26 sierpnia 2014 r. Związek Banków Polskich i Fundacja Integracja podpisały porozumienie w sprawie wspólnych działań na rzecz poprawy jakości obsługi osób niepełnosprawnych przez sektor bankowy.

Z innej beczki

Pojawiły się podejrzenia polskich władz, że bank był w znaczącej części finansowany przez władze radzieckie.Był rok 1926
Czasami warto się pośmiać z samych siebie...

Ciekawe rzeczy w sieci

15 najdziwniejszych zastosowań starego sprzętu komputerowego

Artykuły nie tylko dla informatyków

03 września, Warszawa, Trakt Lubelski 40A
Wizualizacja największych wycieków

Fotoreportaże

Nasz balon zrobił w Starych Jabłonkach furorę- pisze SK Bank. A trójce znakomitych polskich kucharzy dostarczył niezapomnianych wrażeń. I inspiracji.

Puls Parkietu - rynek akcji

Lubelski Węgiel Bogdanka osiągnął 28,8 mln PLN zysku netto w 2Q’14 (wobec 72,1 mln PLN zysku rok wcześniej). Konsensus rynkowy zakładał zysk na poziomie 49,1 mln PLN.

Prawo

Projekt założeń do ustawy trafił pod obrady Rady Ministrów. Rząd przyjął go dniu 26 sierpnia 2014 r.
Projekt rozporządzenia jest częścią starań podejmowanych ostatnio na szerszą skalę na szczeblu międzynarodowym w celu opracowania ram prawnych dla podmiotów z równoległego systemu bankowego

Parlament Europejski

Źródła EurActiv poinformowały nas, że na sobotnim szczycie Rady Europejskiej zostaną podjęte decyzje dotyczące wyłącznie następców Hermana Van Rompuya i Catherine Ashton. Nie zostaną natomiast ujawnione teki przypisane poszczególnym krajom w ramach Komisji Europejskiej.
W nowej KE większość będą stanowili mężczyźni ze zwycięskiej w majowych eurowyborach centroprawicy.

Konferencje / Szkolenia

IV kurs w ramach cyklu szkoleniowego Zarządzanie należnościami nieregularnymi w bankach - 15 września Warszawa

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Asseco Poland S.A poprzez Centrum Usług Internetowych udostępnia bankowość mobilną. Po 6 miesiącach od udostępnienia usługi korzysta z niej ponad 40 tysięcy klientów banków spółdzielczych . Kliknij, aby obejrzeć film Bankowość mobilna autorstwa Asseco Poland S.A. oprócz szerokiej funkcjonalności...

Analizy, raporty, projekty ustaw

Sierpniowy Ranking INVIGO TOP 10, czyli zestawienie najlepszych kredytów hipotecznych w PLN (z 20% i 5% wkładem własnym), kredytów w programie "Mieszkanie dla Młodych" oraz euro,aktualnie dostępnych na rynku. Na potrzeby rankingu analitycy Invigo badają także zdolność kredytową klienta osiągającego...