Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Inwestorzy wciąż wierzą w porozumienie z Grecją. Kursy walut kształtują się na przewidywalnym poziomie. We wtorek drożeje dolar amerykański i frank szwajcarski.
Premier Holandii chce powołania międzynarodowego trybunału, przed którym mogłyby być sądzone osoby odpowiedzialne za zestrzelenie Boeinga Malaysia Airlines nad wschodnią Ukrainą.
Kukiz podkreślił, że zrobi wszystko, aby doprowadzić do wprowadzenia w życie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. - Jestem przekonany, że Polacy opowiedzą się za zmianą ordynacji wyborczej.
Około godziny 2 w nocy doszło do napadu na polskich kierowców tirów - informuje Radio RMF FM. Do zdarzenia doszło we Francji, niedaleko miejscowości Laval na zachodzie kraju, na przydrożnym parkingu.
Pracodawcy w czerwcu zgłosili do urzędów pracy 117 tys. ofert zatrudnienia. To rekord! Tak dobrego wyniku w czerwcu nie było od 2001 r., czyli odkąd Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi takie statystyki.
Przywódcy eurolandu mają dziś zdecydować, czy Grecja dostanie nową pomoc finansową. Szczyt strefy euro w Brukseli rozpoczyna się o 18.00, wcześniej (o 13.00) spotykają się ministrowie finansów.
Zagraniczne wyjazdy rekreacyjne – na które wybiera się co roku prawie 100 tys. dzieci i młodzieży – nie są w ogóle nadzorowane przez kuratorów oświaty. Wynika to z luki w przepisach, którą czym prędzej powinien zająć się Minister Edukacji Narodowej.

  • Świąteczne spotkanie poprzedziło Zgromadzenie Ogólne Krajowej Rady Spółdzielczej, które zdecydowało się podjąć uchwałę w sprawie zaprzestania prac nas poselskim projektem ustawy Prawo spółdzielcze druk 980.
  • Cykl edukacyjny o inwestowaniu. Rynki finansowe od zawsze rządziły się swoimi prawami, ale ostatnie lata stały się szczególnie wymagające dla inwestorów.
  • Dr Franciszek Stefczyk (1861-1924), czołowy twórca ruchu spółdzielczo – rolniczego, dr nauk filozoficznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wielki działacz, Poseł na Sejm krajowy w latach 1908 do 1912, autor kilkudziesięciu prac o spółdzielczości. Założyciel pierwszej w Polsce wiejskiej spółdzielni oszczędnościowo-pożyczkowej w 1890 roku w Czernichowie k/Krakowa, w której przez 6 lat był kasjerem, a następnie prezesem Rady Nadzorczej.
  • Padające od dwóch tygodni deszcze zmieniły Polesie w stertę błota. Wody Piny i Prypeci przybrały. Gruntowe drogi rozmiękły i stały się nieprzejezdne. Na szutrówkach rozlały się kałuże skrywające głębokie wyrwy, wymyte przez wodę dziury i wypukane z luźnego spoiwa pobocza. Kamienice pińskiej starówki zszarzały.
  • Za[pis przebiegu posiedzenia. "Mamy opodatkowaną dywidendę w spółdzielniach osób prawnych. Spółki osób prawnych, jeśli przekazują dywidendę dla swoich udziałowców, spółek, mają tę dywidendę zwolnioną."
  • Sejm zajął się stanowiskiem Senatu w sprawie znowelizowanej ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustawach. Ustawa została przyjęta z uwzględnieniem większości poprawek.
  • Ukazał się czerwcowy Magazyn BS.NET - Co w nim? Zapraszamy do lektury
  • Wszyscy czekamy na ostateczny kształt ustawy o bankach spółdzielczych. Ona nie może być prostą implementacją europejskiego prawa. Musi sprzyjać rozwojowi - mówi Prezes Zarządu Banku BPS Zdzisław Kupczyk, którego poprosiliśmy o wypowiedź.
  • Gdy już bank spółdzielczy posiada swój fanpage na Facebooku, to często motywowane jest to chęcią dotarcia do młodego klienta i informowania na bieżąco o działaniach banku. Jak naprawdę wyglądają profile największych banków spółdzielczych?

Aktualności zrzeszeń

Podczas Gali o "sektorze bankowym za 10 lat" mówił Marek Belka oraz Wojciech Kwaśniak, który nie omieszkał nie wspomnieć o bankach spółdzielczych
Postulaty rewizji uprzywilejowania sektora bankowego oraz rozwoju rynku kapitałowego przedstawili w sobotę uczestnicy konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości oraz ugrupowań z PiS współpracujących.
Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego będzie kontynuować prace na drukiem 980. Posiedzenie zaplanowane jest na 9 lipca 2015 r.
Spółdzielcza Grupa Bankowa prowadzi całoroczny konkurs pt. „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym” – szkoły podstawowe i gimnazja, w których działają Szkolne Kasy Oszczędności pod patronatem Banków Spółdzielczych SGB w ciągu roku szkolnego podejmują różnego rodzaju aktywności

Aktualności banków spółdzielczych

Weekend 27-28 czerwca był wyjątkowo emocjonujący dla łomżyńskiej załogi rajdowej. Linguo HexaBank Rally Team znowu zaprezentował najwyższą formę.
28 czerwiec był dla Banku Spółdzielczego w Kielcach niezwykłym dniem. Bank po dwakroć uhonorowano
Bank Spółdzielczy w Kielcach wspiera młodzież rozwijającą talenty z zakresu wiedzy ekonomicznej. Jest to ważna inicjatywa dla naszego Banku, ponieważ dla wielu z tych młodych ludzi jest to pierwszy kontakt ze spółdzielczością bankową.
W sobotę 4 lipca 2015 r. w Andrychowie działo się, oj działo się naprawdę dużo. Na placu Mickiewicza była wielka gigantyczna patelnia, mnóstwo placków, muzyka oraz występy zespołów tanecznych. Jak co roku odbył się konkurs o Złotą Czapkę Kucharską na najlepszy placek.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Sektor bankowy w maju - opracowanie KNF
Dane finansowe sektora bankowego Prezentowane zestawienia zawierają zagregowane dane sektora bankowego przygotowane w oparciu o jednostkowe sprawozdania banków i oddziałów instytucji kredytowych. Źródłem danych jest System Informacji Sprawozdawczej (SIS), opracowany w oparciu o strukturę sprawozdań FINREP rekomendowanych przez CEBS ( Komitet...

Rekomendacje i informacje KNF

Wytyczne kierowane są do emitentów papierów wartościowych dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym oraz osób odpowiedzialnych za informacje zamieszczone w prospekcie emisyjnym.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przypomina, że w dniu 16 lipca 2015 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, zmieniająca sposób inwestowania przez klientów detalicznych firm inwestycyjnych w instrumenty pochodne, które nie są rozliczane przez CCP
KNF jednogłośnie przyjęła: Rekomendację A-SKOK dotyczącą dobrych praktyk zarządzania ryzykiem ekspozycji kredytowych w SKOK i Rekomendację B-SKOK dotyczącą dobrych praktyk w zakresie ładu korporacyjnego SKOK.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Nowy Magazyn BS.NET do pobrania
Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Każde polecenie przelewu jest przedmiotem analizy, a transakcje budzące wątpliwości są przedmiotem dodatkowej weryfikacji np. poprzez kontakt z klientem. Jednak zanim dojdzie do weryfikacji poprawności złożonego zlecenia płatniczego i potwierdzenia transakcji, banki muszą wstrzymać ich realizację.
w sprawie informacji zamieszczonych na stronie Urzędu ws klauzul niedozwolonych

Z innej beczki

Niedługo po tym, jak Polska odzyskała niepodległość, za przestępstwa popełnione z chęci zysku przewidywano karę śmierci przez rozstrzelanie.
3 lipca 1938 pobiła światowy rekord prędkości lokomotywy z napędem parowym, osiągając 203 km/h (126 mph).

Ciekawe rzeczy w sieci

Zarówno polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorców szczególnie niepokoją: inflacja legislacyjna, tworzenie prawa złej jakości oraz rosnące koszty prowadzenia działalności.

Artykuły nie tylko dla informatyków

Ponad 80 proc. dyrektorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne zaobserwowało wzrost poziomu zagrożenia zewnętrznego w ostatnich trzech latach, a 60 proc. deklaruje, że ataki są bardziej wyrafinowane niż systemy obrony
Kwiecień 2015 roku przyniósł na rynku bancassurance rewolucję – Rekomendacja U postawiła przed ubezpieczycielami wyzwanie stworzenia nowych wzorców współpracy z bankami. Jednak odpowiednie przygotowanie pozwala nie tylko na płynne wprowadzenie zmian, ale także na wzmocnienie pozycji lidera rynku.

Fotoreportaże

W dniu 24 czerwca 2015 r. w Galerii Porczyńskich odbyły się - Centralne obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości połączone z rozstrzygnięciem konkursu "Menedżer - Spółdzielca"

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 03.07.2015 Informacje dnia USA Bezrobocie w czerwcu wyniosło 5,3%. W czerwcu stopa bezrobocia w USA ukształtowała się na poziomie 5,3% wobec 5,5% miesiąc wcześniej. Konsensus zakładał 5,4%. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło w czerwcu o 223 tys. Prognoza wynosiła 225 tys. dodatkowych etatów. PKOBP PZU WAWEL KANIA...

Prawo

Powstaje pytanie o banki spółdzielcze. Dlaczego mają one pokrywać koszty proporcjonalnie, gdy większość nie działa aktywnie na rynku kapitałowym?
Do Ustawy z dnia 12 czerwca 2015 r. o zmianie o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym oraz niektórych innych ustaw

Parlament Europejski

W przeciwieństwie do modelu gospodarczego opartego na podejściu „biorę – przetwarzam – wyrzucam” gospodarka o obiegu zamkniętym ma na celu wydłużenie "życia" produktów
Schulz o Grecji, migracji, polityce bezpieczeństwa i obrony, rynku cyfrowym, pogłębieniu integracji gospodarczej i Wielkiej Brytanii - przemówienie na Radzie Europejskiej 25 czerwca 2015

Konferencje / Szkolenia

Już w najbliższy czwartek - 23.06.2015 zapraszamy na bezpłatną konferencję Business Intelligence Trends.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W pogoni za uciekającą marżą odsetkową czasem zapominamy, że bank to też klient. Klient bardzo ważny dla dostawców. Czy jednak dostawcy to zauważają ? W jaki sposób weryfikują naszą ocenę ?

Analizy, raporty, projekty ustaw

Błędy w przetargach unijnych. Polska.