Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Japońska Organizacja Handlu Zagranicznego (JETRO) prowadzi intensywną kampanię pod hasłem „Najpierw porozmawiaj z JETRO”, zachęcającą zagranicznych inwestorów do wejścia do Japonii.
Absolutorium nie dostał nikt z poprzedniego zarządu ani rady nadzorczej.
Poseł PiS Maks Kraczkowski został powołany na stanowisko wiceszefa PKO BP. Informację tę podał bank w raporcie bieżącym. Maks Kraczkowski urodził się w 1979 roku. Jego rodzice są prawnikami, sam też skończył ten kierunek na Uniwersytecie Warszawskim. W polityce działa od 26. roku życia. Od początku jest związany z PiS. Najpierw był warszawskim...
To efekt Brexitu, który zdominował europejską debatę. Wniosek o przełożenie dyskusji o Polsce złożył poseł PO Jacek Saryusz-Wolski.
przyszłym roku płatności UE, czyli rzeczywiste wypłaty z unijnego budżetu, mają wynieść 134,9 mld euro. To o prawie 9 mld lub 6,2 proc. mniej niż w roku 2016.
Komitet Stały Rady Ministrów rekomenduje rządowi pozytywną opinię o prezydenckim projekcie ws. obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn
Agencja Standard & Poor’s obniżyła w czwartek ocenę wiarygodności kredytowej Unii Europejskiej po Brexicie. Ocena spadła do AA z AA+, z perspektywą stabilną.

Analitycy Banku BPS S.A.

Analitycy Banku BPS prognozują, że tym razem Polska wyjdzie z grupy. Robią to porównując dane gospodarcze 24 krajów biorących udział w rozgrywkach : PKB, inflację, stopę bezrobocia i bilans obrotów bieżących
  • W pierwszym kwartale tego roku IPS – SGB został wzmocniony przez 4 banki: BS w Jastrowie, SBL w Złotowie, BS w Gnieźnie, a także LBS w Strzałkowie. W drugim kwartale do IPS – SGB dołączyły 2 banki: BS w Chodzieży oraz RBS w Malanowie.
  • Piękny gest Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego. Ukłon w stronę ludzi współtworzących historię nie tylko Polski i Podhala, ale i wspólnej Europy, tak ważny w dzisiejszych nieprzewidywalnych czasach.
  • W marcu 2016 przedstawiciele Międzynarodowego Związku Spółdzielni i Komisji Europejskiej podpisali umowę ramową o partnerstwie w globalnym programie rozwoju. Będzie promocja spółdzielczości w Europie
  • Przyznajcie się. To wy go wpuściliście… Kevin ma trzynaście lat i wielki problem, bo brat wciąż mu podbiera pieniądze ze skarbonki. Przez kilkanaście stron komiksu chłopiec uczy się świata bankowości i bankowości elektronicznej notując różne przypadki i wpadki
  • Nikt nie przewidział, że nadchodzi apokalipsa. Nadeszła 1 i za chwilę 17 września 1939 roku likwidując polską państwowość. Zaczęły się trwające ponad pięć lat straszne czasy mroku, po których już nic nie było takie samo. Co się wówczas działo ze spółdzielczymi finansowymi instytucjami? Jak potoczyły się ich losy?
  • W drugiej edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu, przygotowanego przez Fundację Patriotyzmu Gospodarczego oraz dziennik "Rzeczpospolita", Bank Spółdzielczy w Brodnicy uznany został najbardziej patriotyczną wśród instytucji finansowych w Polsce
  • Pytamy Prezesa Banku BPS Zdzisława Kupczyka: sektor kończy dostosowywanie się do zmienionych przez CRDIV/CRR warunków funkcjonowania. Teraz najważniejsza będzie współpraca i strategia w ramach IPS, aby zwiększyć konkurencyjność banków spółdzielczych. Jaką drogę Pan by wskazał?
  • Szyfrowanie to nic innego jak zabezpieczanie transmisji danych tak, aby nie dało się ich ujawnić poza stronami do tego uprawnionymi. Mechanizmy ochrony kryptograficznej gwarantują integralność przesyłanych danych oraz potwierdzają, że strony komunikujące się ze sobą, są tymi, za które się podają.
  • 21 czerwca br. w Warszawie odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.N a stanowisko Prezesa KZBS zgłoszono kandydaturę, Pani Krystyny Majerczyk – Żabówka. Wniosek ten jednomyślnie poparli wszyscy uczestniczący w obradach

Aktualności zrzeszeń

W pierwszym kwartale tego roku IPS – SGB został wzmocniony przez 4 banki: BS w Jastrowie, SBL w Złotowie, BS w Gnieźnie, a także LBS w Strzałkowie. W drugim kwartale do IPS – SGB dołączyły 2 banki: BS w Chodzieży oraz RBS w Malanowie.
Hasło Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości 2016 brzmi: Spółdzielnie - zdolność do działania na rzecz zrównoważonej przyszłości.
Wręczono podziękowania dla banków partnerskich projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL.
Do Spółdzielni Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS przystąpiły kolejne cztery banki. Obecnie System Ochrony Zrzeszenia BPS tworzy więc aktualnie 259 banków spółdzielczych i Bank BPS.

Aktualności banków spółdzielczych

Zebranie zatwierdziło sprawozdania z działalności NBSBanku, udzieliło absolutorium członkom Zarządu, podzieliło zysk wypracowany w 2015 roku oraz przyjęło model i kierunki działania na bieżący rok i lata kolejne.
WBS BANK był współorganizatorem I Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego dla Gimnazjalistów „Moja Firma, Moja Przyszłość”.
BWS Bank był jednym ze sponsorów, przyznał ponadto dodatkowe wyróżnienie - Puchar Zarządu Warmińskiego Banku Spółdzielczego dla Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia
Piękny gest Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego. Ukłon w stronę ludzi współtworzących historię nie tylko Polski i Podhala, ale i wspólnej Europy, tak ważny w dzisiejszych nieprzewidywalnych czasach.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Informacja miesięczna. Kwiecień 2016
W I kwartale 2016 r. wynik finansowy netto sektora bankowego 1 wyniósł 3,5 mld zł, o 15,7% mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Suma bilansowa wzrosła w skali roku o 3,9% i wyniosła 1627,3 mld zł. Wartość kredytów dla sektora niefinansowego zwiększyła się o 5,7%, do 969,2 mld zł, a depozytów o 9,3%, do 932,9 mld zł. Wybrane...

Rekomendacje i informacje KNF

KNF opublikowała stanowisko dotyczące emisji przez banki obligacji podporządkowanych
Współpraca będzie dotyczyć działań Prezesa UOKiK wynikających ze znowelizowanej ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. W szczególności „tajemniczego klienta” – czyli czynności zmierzających do zakupu towaru w celu uzyskania informacji stanowiących dowód w sprawie.
KNF jednogłośnie wydała rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Kwestie obciążeń banków spółdzielczych, wynikających między innymi ze nowelizowanej ustawy o BFG i restrukturyzacji oraz wprowadzenia systemu IPS , poszukiwania przez banki nowych źródeł przychodów i potencjału do rozwoju, relacji pomiędzy Bankami Zrzeszającymi a IPS oraz zapobiegania kryzysom w sektorze i lustracji były przedmiotem lutowego spotkania Rady Ekspertów Spółdzielczych
W dniu 29 lutego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyła się kolejna debata Rady Ekspertów Spółdzielczych.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Po pierwszym kwartale 2016 r. liczba klientów indywidualnych mających podpisaną umowę bankowości elektronicznej wyniosła ponad 30,8 mln.
ZBP odnosi się do Analizy Prawnej dotyczącej kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich

Z innej beczki

Muhammed Ali, który jako jedyny bokser w historii trzykrotnie sięgnął po tytuł mistrza świata wszechwag i skutecznie bronił go dziewiętnaście razy.
Nikt nie przewidział, że nadchodzi apokalipsa. Nadeszła 1 i za chwilę 17 września 1939 roku likwidując polską państwowość. Zaczęły się trwające ponad pięć lat straszne czasy mroku, po których już nic nie było takie samo. Co się wówczas działo ze spółdzielczymi finansowymi instytucjami? Jak potoczyły się ich losy?

BlueNet dla sektora BS

Prawdopodobnie wielu czytelników na samą myśl o zagadnieniu pod nazwą „Zarządzanie Jakością Danych” dostaje gęsiej skórki
Szyfrowanie to nic innego jak zabezpieczanie transmisji danych tak, aby nie dało się ich ujawnić poza stronami do tego uprawnionymi. Mechanizmy ochrony kryptograficznej gwarantują integralność przesyłanych danych oraz potwierdzają, że strony komunikujące się ze sobą, są tymi, za które się podają.

Artykuły nie tylko dla informatyków

„Mi się nigdy te kołchozy nie podobały” - powiedział do mnie niedawno prezes jednego z Banków Spółdzielczych.
W ostatnich dniach pojawiły się informację o wykorzystaniu wizerunku statystyki publicznej do rozpowszechnienia wiadomości zawierających oprogramowanie złośliwe – typu malware.

Fotoreportaże

Wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże, zachwycająca architektura królewskich miast i gorące piaski Sahary – wszystko to czeka na nas w Maroku, malowniczym kraju północnozachodniej Afryki, oficjalnie nazywanym – Królestwem Maroka.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 28.06.2016 Informacje dnia Wielka Brytania, USA Agencje S&P i Fitch tną rating Wielkiej Brytanii. W reakcji na Brexit, w poniedziałek agencje Standard&Poor’s i Fitch poinformowały o obcięciu oceny wiarygodności kredytowej Wielkiej Brytanii. Agencja S&P obniżyła rating z oceny AAA do AA, natomiast agencja Fitch...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

Zarządzenie nr 15/2016 Prezesa Narodowego Banku Polskiego z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie zakresu, trybu i terminów przekazywania przez banki, objęte obowiązkowym systemem gwarantowania, informacji do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece, ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa

Parlament Europejski

Podczas niego postanowiono o konieczności zachowania czterech podstawowych swobód UE oraz jedności Wspólnoty 27 państw. Przywódcy "27"
"Podczas gdy niektóre państwa członkowskie mogą postanowić, iż będą integrować się wolniej lub w mniejszym zakresie, trzon UE musi zostać wzmocniony, a rozwiązań wybiórczych należy unikać", czytamy w rezolucji.

Konferencje / Szkolenia

Jak się przygotować, jak zabezpieczyć, kto jest kim czyli czym się różni urząd skarbowy od urzędu kontroli skarbowej

Razem z Asseco

Nowe konsorcjum branżowe wprowadza otwarte standardy dla mobilnych podpisów elektronicznych.
Asseco znalazło się w pierwszej piątce w 19 kategoriach raportu Computerworld TOP 200. W 8 kategoriach firma zajęła 1. miejsce, poprawiając tym samym zeszłoroczny wynik.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Badanie barier związanych z ubankowieniem wśród osób młodych w Polsce- opracowanie NBP