Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Stracimy ponad 55 mln euro z unijnej kasy z powodu zaniedbań rządowej administracji. Chodzi o nieprawidłowości przy wypłacaniu pieniędzy rolniczym grupom producenckim.
Tylko 7 proc. Polaków uważa macierzyństwo za atut na rynku pracy. Większość uważa, że powrót do pracy to duży problem dla młodej mamy (2/3)- wynika z badania firmy Work Service.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę wygrałby PiS z 35 proc. głosów przed PO - 34 proc. głosów - pokazuje badanie CBOS
Eurodeputowani chcą ogromnych kar za łamanie przepisów o ochronie danych Państwa UE – miałaby to być grzywna w wysokości do 100 mln euro albo 5 proc. rocznych obrotów firm.
Władze zadłużonej Grecji wypowiadały się z optymizmem o możliwości szybkiego porozumienia z wierzycielami. Angela Merkel z kolei uważa, że do tego potrzeba jeszcze "bardzo, bardzo intensywnej pracy".
Bardzo poważnie rozważymy odmrożenie płac w budżetówce - powiedział PAP szef MF Mateusz Szczurek. Minister nie popiera jednak podniesienia kwoty wolnej od podatku.
„O skali zaangażowania KNF i o tym, kogo grupa działająca wokół SKOK Wołomin postrzegała jako zagrożenie, świadczy napaść na zastępcę przewodniczącego KNF" -stwierdza Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF

Aktualności zrzeszeń

Jak wynika z programu prac Senatu - ustawa o bankach spółdzielczych etc. zostanie rozpatrzona przez Komisję Budżetu i Finansów Publicznych o godz. 15.00, w sali obrad plenarnych w dniu 28 maja
Klienci Banku BPS i banków spółdzielczych z Grupy BPS mogą korzystać z portalu zakupowego Planet Plus, który pozwala w prosty sposób oszczędzać podczas zakupów w internecie.
Na Forum można było spotkać bardzo dużo nowych twarzy. Wsród „nowicjuszy konferencyjnych” byli prezesi banków i menadżerowie związani z sektorem IT.
Obowiązek udzielenia klientowi pełnej informacji o postępowaniu reklamacyjnym, a także powołanie Rzecznika Finansowego - to zmiany, które PO chce zafundować wszystkim instytucjom finansowym.

Aktualności banków spółdzielczych

Czas, jaki upłynął od poprzedniego Zebrania Przedstawicieli BS w Raciborzu z pewnością został dobrze wykorzystany przez władze i pracowników Banku.
19 maja 2015 r. nagrodzeni zostali laureaci Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy".
600 tys. zł ukradli złodzieje z banku w Będkowie – donosi „Dziennik Łódzki”. Do skarbca dostali się przez wykutą w ścianie dziurę.
Bank Spółdzielczy w Sztumie organizuje "Konkursy Rachmistrzów" dla młodzieży gimnazjalnej. Rozstrzygnięto tegoroczną edycję. Warto było przystąpić do konkursu.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

KNF opublikowała dane za marzec 2015
Prezentowane zestawienia zawierają zagregowane dane sektora bankowego

Rekomendacje i informacje KNF

Raport o sytuacji banków w 2014 roku
Informacja o sytuacji spółdzielczych kas oszczędnościowo – kredytowych w 2014 r.
Na temat sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających w 2014 roku

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Maleje liczba banków spółdzielczych nie posiadających swojej strony www. Zostało ich niewiele. Sprawdź.
Analiza wstępnych wyników sektora BS za 2014 r. wskazuje, że banki spółdzielcze sukcesywnie rozwijają się, ale nie bez dużego wysiłku i problemów. Rozwój następuje pomimo spełnienia szeregu kosztownych wymogów KNF stawianych sektorowi.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Według marcowego pomiaru, indeks reputacji TRI*M wyniósł 30 punktów i nie uległ zmianie w odniesieniu do wyniku odnotowanego w analogicznym okresie poprzedniego roku.
W przeprowadzonej podczas Forum ankiecie aż 82% uczestników opowiedziało się za stwierdzeniem, że banki i inne organizacje narażone na cyberataki powinny dzielić się informacjami o zagrożeniach z innymi.

Z innej beczki

Obchodzony 21 maja Światowy Dzień Kosmosu jest świętem ustanowionym z inicjatywy amerykańskich astronautów.
18 maja 1935 roku odbył się pogrzeb Józefa Piłsudskiego. Trumna ze zwłokami Marszałka spoczęła w krypcie św. Leonarda na Wawelu.

Ciekawe rzeczy w sieci

Aktualne położenie pociągów w Polsce

Artykuły nie tylko dla informatyków

Kielce 9 czerwca. Temat Rekomendacja D - czy jesteśmy przygotowani do inspekcji. Koledzy z BS-ów mówią do kolegów z BS-ów!
Celem Programu jest wsparcie rozwoju Bankowości Spółdzielczej w Polsce w taki sposób, aby umożliwić jej skuteczniejsze konkurowanie z bankami komercyjnymi.

Fotoreportaże

W tegoroczną Noc Muzeów już po raz piąty swoje podwoje otworzyło Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Tym razem pod hasłem „Noc kooperatystów”.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 22.05.2015 Informacje dnia USA PMI dla przemysłu w USA. Wskaźnik PMI dla przemysłu w maju spadł do poziomu 53,8 pkt. z 54,1 pkt. miesiąc wcześniej. Konsensus rynkowy kształtował się na poziomie 54,5 pkt. WIELTON KRUSZWICA PAMAPOL SEKTOR BANKOWY Umowa nabycia akcji . Zarząd Spółki poinformował, iż 21 maja zawarł umowę nabycia...

Prawo

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw- dotyczy BTE
Projekt założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, tabela rozbieżności, stanowisko KZBS

Parlament Europejski

Ambasadorzy państw Unii Europejskiej wstępnie zatwierdzili przepisy wzmacniające gwarancje dla podróżnych wykupujących w internecie usługi i pakiety turystyczne.
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy mające na celu zapobieganie praniu pieniędzy, przestępstwom podatkowym oraz finansowaniu terrorystów

Konferencje / Szkolenia

Do całkowicie bezpłatnego udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli branży: finansowej, ubezpieczeniowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji, energetyki, branży usługowej

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Asseco Poland S.A. uruchomiło pierwsze w sektorze, profesjonalne Centrum Zarządzania Dostępem do bankowości elektronicznej dla Klientów Banków Spółdzielczych

Analizy, raporty, projekty ustaw

Co zrobiono, czego nie zrobiono i na co zwrócić uwagę - wyłuszcza KE