Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Według „Gazety Wyborczej” banki masowo zwalniają pracowników. Powodem jest obawa o pogorszenie wyników finansowych.
Ziemia drożeje trzy razy szybciej niż rosną zyski rolników. 31,5 tys. zł tyle według indeksu wartości ziemi rolnej stworzonego przez Lion’s Bank płacono w Polsce za przeciętny hektar gruntu pod koniec ubiegłego roku.
Będzie pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa, ZUS i towarzystwom emerytalnym w związku z reformą OFE. Sąd Okręgowy wyraził zgodę
Przerwy w dostawach prądu kosztują polską gospodarkę ponad 1,3 mln zł. W krajach Zachodu czas wyłączeń jest ponad ośmiokrotnie krótszy – podaje raport Fundacji im. Lesława Pagi
Z analizy Euler Hermes wynika, że w lutym upadło 60 firm. To o 12 mniej niż w lutym ubiegłego roku.
Trzy lata temu weszła w życie ustawa zwana deweloperską. Ma ona chronić prawa nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, Teraz UOKiK domaga się jej zaostrzenia.
Największa Kasa w kraju SKOK Stefczyka szykuje się do podniesienia klientom w maju 2015 r. opłat za korzystanie z kont osobistych.

Aktualności zrzeszeń

2 marca br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował pismo do Przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego Marka Gosa
Uczestnikiem Kongresu Gospodarczego w Toruniu jest Prezes Banku BPS Zdzisław Kupczyk. W dyskusji związanej z innowacyjnością gospodarki przekonywał o możliwościach finansowania jej przez banki spółdzielcze.
Z VI Konwencji Banków Spółdzielczych dla Bs.net prosto z Brukseli relacja Prezesa Silesia Banku - Józefa Myrczka. Całość relacji
Konwencja Banków Spółdzielczych "Spółdzielnia bankowe. W kierunku wzrostu gospodarczego" , która odbywa się w bibliotece Solvay w Brukseli rozpoczęta.

Aktualności banków spółdzielczych

Dziś początek trzydniowego posiedzenia Sejmu. W porządku obrad przewidziane było I czytanie nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ale ten punkt zniknął.
Do 5 marca banki, zainteresowane współpracą z Agencją mogą składać swoje oferty w siedzibie ARiMR.
Bank Spółdzielczy w Toruniu wprowadził dla Klientów możliwość korzystania ze specjalnych Stref samoobsługowych czynnych 24h przez siedem dni w tygodniu. Teraz realizację wpłat lub wypłat gotówkowych można dokonać o dowolnej porze dnia lub nocy bez udziału pracownika!
ESBANK po raz kolejny włączył się w organizację przez Regionalną Izbą Przemysłowo-Handlową w Radomsku szóstej edycji imprezy, której celem, poza promowaniem lokalnej przedsiębiorczości jest też pobudzenie kreatywności oraz aktywności młodych ludzi do podejmowania inicjatyw gospodarczych.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Dane finansowe sektora bankowego Data ostatniej aktualizacji danych na stronie: 02-03-2015 Prezentowane zestawienia zawierają zagregowane dane sektora bankowego przygotowane w oparciu o jednostkowe sprawozdania banków i oddziałów instytucji kredytowych. Źródłem danych jest System Informacji Sprawozdawczej (SIS), opracowany w oparciu o strukturę...
dane sektora bankowego - grudzień 2014 - do pobrania

Rekomendacje i informacje KNF

KNF zwraca uwagę członków zarządu spółek publicznych jak ważna jest dbałość o zgodne z prawem realizowanie obowiązków informacyjnych przez emitentów
KNF jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Carlo Tassara S.p.A z Włoch za pośrednictwem Alior Bank SA akcji Meritum Bank ICB SA w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Nadzorca i minister finansów jako ustawodawca próbują wprowadzać ponadproporcjonalne obciążenia dla mniejszych podmiotów bankowych. Ograniczają w ten sposób ich konkurencyjność i przyszły rozwój.
Propozycja finansowania przez BFG przejęcia przez banki zagraniczne polskich spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych jest zaskakująca i niepokojąca. Jedynie bowiem sektor spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i sektor banków spółdzielczych nadal pozostają w polskich rękach.

ZBP - informacje, ekspertyzy

W czwartym kwartale 2014 r. banki udzieliły niespełna 43 tys. nowych kredytów mieszkaniowych o wartości 9,16 mld, a w całym roku zawarły z Klientami 174 tys. umów o kredyt mieszkaniowy na kwotę 36,8 mld zł
W dniu 28 stycznia 2015 r. pod przewodnictwem Pani Teresy Kudlickiej, Prezesa Banku Spółdzielczego w Płońsku i Pana Krzysztofa Pietraszkiewicza, Prezesa Związku Banków Polskich obradowała sekcja banków spółdzielczych i banków zrzeszających.

Z innej beczki

Kilka nowych dowcipów o bankowcach
Gospodarka wiecznego niedoboru - a w efekcie wszystko na kartki. Kolejki, stacze i słynne powiedzenie : "Pan tu nie stał"

Ciekawe rzeczy w sieci

GBS Bank od kilku lat bank prowadzi blog – www.modnaspoldzielczosc.pl, który stale jest rozwijany. Blog ma na celu propagowanie bankowości spółdzielczej (spółdzielczości szerzej pojmowanej również).

Artykuły nie tylko dla informatyków

Polecamy bezpłatny tester zgodności strony z urządzeniami przenośnymi.
„ABI jest takim Aniołem Stróżem, który czuwa w banku nad bezpieczeństwem informacji”.

Fotoreportaże

W dniu 19 lutego br. w Poznaniu Bankowy Ośrodek Doradctwa i Edukacji zorganizował konferencję poświęconą modelowi biznesowemu niemiekich banków spółdzielczych.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 03.03.2015 Informacje dnia NIEMCY Sprzedaż detaliczna w styczniu wzrosła o 2,9% m/m. Dane były lepsze od prognoz, które zakładały wzrost sprzedaży w styczniu o 0.4% m/m. W grudniu sprzedaż wzrosła o 0.,6% m/m. Roczna dynamika sprzedaży, bez uwzględnienia czynników sezonowych, wyniosła w styczniu 4,3%. Konsensus zakładał wzrost...

Prawo

Projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym
Zmieniająca uchwałę w sprawie sposobu wyliczania i ogłaszania bieżących kursów walut obcych

Parlament Europejski

Stan polskiej gospodarki Komisja ocenia pozytywnie. Sprawozdania krajowe będą postawą do rekomendacji makroekonomicznych w ramach tzw. semestru europejskiego.
​KE ma do Polski siedem zastrzeżeń.

Konferencje / Szkolenia

19-20 marca 2015 w Centrum Szkoleniowo Konsultacyjnym BGŻ w Lesznie k. Błonia.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Usługa nowoczesnej e-bankowości przygotowywana do udostępnienia klientom Banków Spółdzielczych w ramach Centrum Usług Internetowych Asseco Poland S.A. to unikalne rozwiązanie bankowości internetowej i mobilnej.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Analiza kar za prowadzenie w stanie nietrzeźwym w krajach UE i USA, Kanady