Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Sejm rozpatrując po poprawkach ustawę likwidującą BTE ograniczył ponadto koszty sądowe również dla banków. Limity kosztów sądowych w sprawach o roszczenia bankowe (maksymalnie 1 tysiąc zł) będą dotyczyć nie tylko relacji banków z konsumentami, ale też innych transakcji międzybankowych.
PZU zerwało rozmowy prowadzone z Bankiem BPH, pomimo wyrażanej wcześniej chęci jego zakupu. PZU twierdzi teraz, że nie ma biznesowego uzasadnienia tej transkacji
Niemieckie przepisy o płacy minimalnej (MiLoG) mogą spowodować, że nawet 53 tys. polskich pracowników firm transportowych straci pracę - wynika z raportu Deloitte.
TK orzekł na czwartkowym posiedzeniu, że spółdzielnie mieszkaniowe mogą domagać się przymusowej sprzedaży lokalu, jeśli lokator długotrwale zalega z opłatami.
Zewnętrzne aplikacje będą mogły połączyć się z naszym kontem bankowym niemal tak samo, jak różne serwisy łączą się z naszymi kontami na Facebooku, Twitterze czy Dropboksie.
Dziś ambasador Polski w Chinach Mirosław Gajewski złoży w imieniu naszego kraju podpis pod umową o utworzeniu Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych -
Wniosek prezydenta do ustawy o uzgodnieniu płci nie może być jednak głosowany w rozpoczynającym się o godz. 9 bloku głosowań, ponieważ komisje nie wybrały sprawozdawcy.

Analitycy Banku BPS S.A.

Stabilizacja cen na rynku mieszkaniowym w ostatnich latach ma miejsce w warunkach stałego wzrostu gospodarczego oraz historycznie niskich stóp procentowych. Oznacza to, iż wzrasta tzw. dostępność mieszkania
  • KNF przedstawiła raport na temat sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających w I półroczu 2015 roku. W tym okresie działały 563 banki spółdzielcze, z czego 203 było zrzeszonych w SGB-Banku SA w Poznaniu, a 359 w BPS SA w Warszawie. Jeden bank, tj. Krakowski Bank Spółdzielczy nie jest zrzeszony
  • Dzięki Eugeniuszowi Laszkiewiczowi, Józefowi Miturze oraz Emilowi Legowiczowi - na pomnik dr Franciszka Stefczyka na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie wróciły pamiątkowe tablice, zdemontowane dzięki działaniom senatora Biereckiego. Teraz znów przed grobem patrona spółdzielczości bankowej zatrzymywać się będą wycieczki. To miejsce ożyje.
  • Każda zmiana, szczególnie narzucona odgórnie rodzi emocje. Na każdą zmianę można mieć różne punkty widzenia. Prezentujemy kolejny artykuł dr Alberta Sadowskiego, osadzający implementację Dyrektywy CRDIV w ciągu historycznych zdarzeń ekonomicznych, przerabianych już przez minione pokolenia.
  • Słowa pisarzy o malarstwie Marii Wollenberg-Kluzy: Spośród współczesnych polskich artystów Maria Wollenberg-Kluza stanowi szczególny przykład, jak twórczy może być związek pomiędzy malarstwem i sztuką słowa a także muzyką.
  • Stabilizacja cen na rynku mieszkaniowym w ostatnich latach ma miejsce w warunkach stałego wzrostu gospodarczego oraz historycznie niskich stóp procentowych. Oznacza to, iż wzrasta tzw. dostępność mieszkania
  • Blisko 150 Gości wzięło udział w jubileuszowej gali z okazji 90-lecia ESBANKU Banku Spółdzielczego. Uroczystość odbyła się 25 września 2015 r. w budynku Biura Głównego przy ulicy Tysiąclecia 4 w Radomsku i stała się okazją do oficjalnego otwarcia nowej siedziby Banku.
  • Bank Spółdzielczy w Wieliczce obchodził swoje 90. już urodziny. Ma za sobą długą historię, która rozpoczyna się w 1925 roku, kiedy to powołano do życia Bank Ludowy. Od tego czasu trwa na swoim miejscu i czyni dobrze, zgodnie ze swoją tradycją, ze swoją misją i z zasadami spółdzielczości.
  • Doskonałe miejsce na trzy lub czterodniowy wypad dla miłośników skalnych miast i zamków. Położona niemal tuż za naszą zachodnią granicą, nad Łabą, Szwajcaria Saksońska to kraina wzgórz, lasów i skał o niesamowitych kształtach.
  • Podczas Forum Liderów banków Spółdzielczych słyszeliśmy w wystąpieniach panelowych, że banki spółdzielcze mają problem z obsługą sektora rolniczego - tracą rynek. Rozmawiamy na ten temat z Prezes BS w Księżpolu Janiną Wolanin.

Aktualności zrzeszeń

W sobotę ma rozstrzygnąć się sprawa podatku bankowego, który chce wprowadzić PiS. Partia przedstawi jedną z dwóch propozycji.
Wśród kandydatów z listy PSL do Sejmu i Senatu znaleźli się też ludzie z bankowości spółdzielczej. Trzymajmy za nich kciuki, wszak stanowić oni będą naturalną reprezentację sektora
"Obowiązki i uprawnienia rad nadzorczych banków spółdzielczych za rachunkowość banków", 26 października 2015 roku
Kredyty studenckie oferują tylko cztery banki w Polsce - PKO BP, Pekao S.A., Bank BPS oraz SGB-Bank i zrzeszone z nimi banki spółdzielcze.

Aktualności banków spółdzielczych

W ostatni weekend września BS w Dzierżoniowie był obecny na XXI Dzierżoniowskich Prezentacjach jako jeden z głównych sponsorów tego przedsięwzięcia.
Konkurs prowadzony jest przez fundację Od pokoleń dla pokoleń. Z fundacją współpracuje SK Bank. Zakończenie tradycyjnie odbywa się w Senacie.
KNF objęła patronatem planowany na 27 października X Kongres Ryzyka Finansowego.
W dniach 2-4 października 2015 r. odbyły się Dni Akwarystyki Muzeum Przyrody w Drozdowie. Zainteresowanie tematyką akwarystyczną jest bardzo duże.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Miesięczna informacja BFG o sytuacji w sektorze bankowym
KNF udostępnił dane dotyczące sektora bankowego, opracowane na koniec sierpnia 2015 r.

Rekomendacje i informacje KNF

Stanowisko UKNF dotyczące rozpatrywania reklamacji przez podmioty nadzorowane w związku z wejściem w życie ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym
KNF przedstawiła raport na temat sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających w I półroczu 2015 roku. W tym okresie działały 563 banki spółdzielcze, z czego 203 było zrzeszonych w SGB-Banku SA w Poznaniu, a 359 w BPS SA w Warszawie. Jeden bank, tj. Krakowski Bank Spółdzielczy nie jest zrzeszony
Raport o sytuacji banków w I półroczu 2015. Informacja o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających w I półroczu 2015. Informacja o sytuacji spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w I półroczu 2015.

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Tematem przewodnim jest w nim bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo banków i klientów. Oprócz tego wiele interesujących materiałów.
Nowy Magazyn BS.NET do pobrania

ZBP - informacje, ekspertyzy

Wokół tematu kredytów hipotecznych, denominowanych i indeksowanych do walut obcych, narosło wiele nieścisłości, półprawd czy wręcz przekłamań.
Głównym celem Kongresu jest przedstawienie najważniejszych zmian wprowadzonych Dyrektywą MiFID i Rozporządzeniem MiFIR, jak również wymiana opinii na temat wpływu nowych regulacji na polski rynek finansowy

Z innej beczki

Kiedyś myślano, że gdy ciało odpoczywa, odpoczywa też mózg. Nic bardziej błędnego – on wciąż pracuje i to intensywnie.
Słowa pisarzy o malarstwie Marii Wollenberg-Kluzy: Spośród współczesnych polskich artystów Maria Wollenberg-Kluza stanowi szczególny przykład, jak twórczy może być związek pomiędzy malarstwem i sztuką słowa a także muzyką.

Ciekawe rzeczy w sieci

Warto poczekać, aż strona się załaduje...

Artykuły nie tylko dla informatyków

Zwany też podatkiem Robin Hooda, to podatek od transakcji finansowych, często krytycznie oceniany przez ekonomistów.
Personel Banków Spółdzielczych wypełnia ogromne ilości różnorodnych ankiet – ankiet dotyczących nie tylko tematów informatycznych, ale też zagadnień z innych,obszarów działalności.

Fotoreportaże

Bank Spółdzielczy w Wieliczce obchodził swoje 90. już urodziny. Ma za sobą długą historię, która rozpoczyna się w 1925 roku, kiedy to powołano do życia Bank Ludowy. Od tego czasu trwa na swoim miejscu i czyni dobrze, zgodnie ze swoją tradycją, ze swoją misją i z zasadami spółdzielczości.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 09.10.2015 Informacje dnia USA Spadek nowych podań o zasiłek. W tygodniu zakończonym 3 października br. liczba nowych podań o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 263 tys. wobec 276 tys. tydzień wcześniej. Konsensus zakładał 274 tys. wniosków. DEWELOPERZY SEKTOR BANKOWY Hipoteki. Według Biura Informacji Kredytowej we wrześniu...

Linki

Alfabetyczny wykaz linków do stron internetowych wszystkich banków spółdzielczych

Prawo

o poselskim projekcie ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej
Dotyczy m.in. przywrócenia wieku emerytalnego obowiązującego do dnia 31 grudnia 2012 r. wynoszącego co najmniej 60 lat dla kobiet (przy 20 letnim okresie składkowym i nieskładkowym) i co najmniej 65 lat dla mężczyzn (przy 25 letnim okresie składkowym i nieskładkowym); likwidacji instytucji emerytury częściowej

Parlament Europejski

W środę, późnym wieczorem posłowie debatowali nad planami podwojenia przepustowości gazociągu Nord Stream, pomiędzy Rosja i Niemcami, w obecności Komisarza Miguela Ariasa Cañete, odpowiedzialnego za energię i klimat oraz Nicolasa Schmita, przedstawiciela luksemburskiej Prezydencji w Radzie
Rynek usług płatniczych w UE jest rozproszony i drogi, generując koszty do €130 miliardów lub 1% PKB rocznie. Unijna gospodarka nie może sobie pozwolić na takie wydatki, jeśli chce być konkurencyjna na rynku globalnym

Konferencje / Szkolenia

Warszawa 4 listopada. Bezpłatne uczestnictwo dla banków spółdzielczych. Zarejestruj się.

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

Konferencji Asseco Banking Forum odbyła się 7 października w Warszawie. Spotkali się na niej przedstawiciele sektora banków komercyjnych i spółdzielczych, jak również branży IT. Przedstawiono najnowszy produkt Asseco CBP.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Porównanie wysokości prowizji i opłat związanych z rozliczeniami pieniężnymi w złotych w polskim sektorze bankowym w okresie grudzień 2014 r. – czerwiec 2015 r.