Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Aktualności

Allianz, PKO Życie, Open Life i Ergo Hestia znalazły się na celowniku klientów, którzy czują się oszukani na „polisolokatach” - pisze Puls Biznesu.
Koalicja ma zająć się badaniami polskiego potencjału innowacyjnego, rozwijaniem rynkowej inteligencji oraz warunków dogodnych do tworzenia nowoczesnych start-upów. Koalicja będzie wspierać dialog nauki z biznesem, przyciągać inwestorów, zachęcać młodzież do planowania kariery oraz wspierać budowy wiodących centrów nauki.
Kodeks wyborczy zawiera szereg różnorodnych ułatwień w głosowaniu, m.in. alternatywne procedury głosowania umożliwiające oddanie głosu poza lokalem wyborczym. Niestety, Polacy niewiele o nich wiedzą - wynika z badania CBOS
Moskwa wyraża żal z powodu podejmowanych przez polski Sejm prób przeniesienia świętowania Dnia Zwycięstwa z 9 na 8 maja. Uważa to za próbę rewizji historycznego wkładu narodów rosyjskiego i polskiego w zwycięstwo w II wojnie światowej
PKO BP zakłada, że oferta może objąć także około jednej trzeciej posiadanego pakietu akcji tego banku - napisano w komunikacie.
Za składki polskich organizacji rolniczych w unijnych strukturach w latach 2015-2020 ma płacić budżet - przewiduje ustawa uchwalona w piątek przez Sejm.
Słabnie zainteresowanie polskimi firmami za granicą. Wniosek taki płynie po analizie danych zamawianych raportów przez firmy z zagranicy a odnoszących się do polskich przedsiębiorców - podaje w swoim raporcie Bisnode Polska

  • W dniach 14-15 kwietnia 2015 w hotelu Villa Verde w Zawierciu, Asseco Poland S.A. wraz z firmą Cisco Systems Poland Sp. z o.o. zorganizowało trzecią edycję warsztatów merytorycznych dla służb IT oraz administratorów systemów informatycznych.
  • W dniu 23 kwietnia Komisja obradowała nad ustawą o bankach spółdzielczych. Teraz projekt ustawy został skierowany do II czytania. Zapraszamy do lektury notatki z posiedzenia.
  • Trwają prace nad projektem ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji. To wielka i skomplikowana ustawa. SGB-BANK zarejestrował się jako lobbysta.
  • Projekt ustawy po zmianach dokonanych w trakcie prac podskomisji ds. ustawy o bankach spółdzielczych
  • Banki Spółdzielcze płacą podatki, które poprzez US zasilają budżety samorządowe, wspierają również lokalną społeczność realizując po części zadania samorządów, dają zatrudnienie członkom lokalnej społeczności, inwestują na terenie lokalnych społeczności - mówi Prezes Zbigniew Wielgosz z GBS w Barlinku
  • Posiedzenie w dniu 21 kwietnia. Podział składki na BFG po wycofaniu poprawek przez PO, PSL i SLD. Obejrzyj.
  • Zarówno Bank BPS, jak i banki spółdzielcze, korzystały z Bankowego Tytułu Egzekucyjnego jako dostępnego instrumentu prawnego. Był on zawsze wykorzystywany w graniach prawa, tylko w sytuacjach koniecznych. Bank BPS i banki spółdzielcze nie posługiwały się nim niewspółmiernie
  • Analiza wstępnych wyników sektora BS za 2014 r. wskazuje, że banki spółdzielcze sukcesywnie rozwijają się, ale nie bez dużego wysiłku i problemów. Rozwój następuje pomimo spełnienia szeregu kosztownych wymogów KNF stawianych sektorowi.
  • RCL przedstawia stanowiska zainteresowanych i zaproszonych do konsultacji stron w sprawie ustawy o BFG i przymusowej restrukturyzacji. Wśród nich stanowisko KZBS, ZBP i SGB-BANKU

Aktualności zrzeszeń

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. przekazuje jednostkowy raport roczny zawierający dane finansowe za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2014 roku.
W dniu 23 kwietnia Komisja obradowała nad ustawą o bankach spółdzielczych. Teraz projekt ustawy został skierowany do II czytania. Zapraszamy do lektury notatki z posiedzenia.
Trwają prace nad projektem ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji. To wielka i skomplikowana ustawa. SGB-BANK zarejestrował się jako lobbysta.
Projekt ustawy po zmianach dokonanych w trakcie prac podskomisji ds. ustawy o bankach spółdzielczych

Aktualności banków spółdzielczych

Obligacje Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie o łącznej wartości 5,22 mln zł zadebiutują w poniedziałek, 27 kwietnia, na rynku Catalyst, podała Giełda w komunikacie.
W dniach 24-26 kwietnia br. w zgierskiej hali MOSIR przy ul. Wschodniej 2 odbędą się indywidualne mistrzostwa Polski seniorów w zapasach. W trzech stylach walczyć będą zarówno mężczyźni, jak i kobiety
Bank będzie oferował kredyty z dofinansowaniem na inwestycje w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej, polegających na częściowej spłacie kredytu lub dopłacie do oprocentowania.
Promowanie lokalnych firm oraz zachęcanie młodzieży do biznesowej aktywności. To główne idee przyświecające Radomszczańskiemu Konkursowi Przedsiębiorczości, którego szóstą edycję podsumowano 18 kwietnia podczas Gali Biznesu.

BS.NET newsletter

Bądź na bieżąco!

Subscribe to Kanał informacyjny BS.NET newsletter

Rankingi, wyniki finansowe sektora

Dane sektora bankowego - luty 2015 - pobierz
Dane miesięcznie sektora bankowego luty 2015 - pobierz xls

Rekomendacje i informacje KNF

w sprawie wskaźników dla funduszy własnych banków w okresie przejściowym wynikającym z rozporządzenia CRR
UKNF przesłał do publicznych konsultacji projekt Rekomendacji W dotyczącej zarządzania ryzykiem modeli w bankach.
Banki komercyjne planują stabilny rozwój akcji kredytowej w 2015 r., czego przejawem jest wzrost sumy bilansowej o 5,1%. Jednym z istotnych czynników wzrostu sumy bilansowej banków mają być kredyty sektora niefinansowego. - pobierz

Rada Ekspertów Spółdzielczych

Analiza wstępnych wyników sektora BS za 2014 r. wskazuje, że banki spółdzielcze sukcesywnie rozwijają się, ale nie bez dużego wysiłku i problemów. Rozwój następuje pomimo spełnienia szeregu kosztownych wymogów KNF stawianych sektorowi.
W dzisiejszych czasach, kiedy szpiegostwo gospodarcze staje się zjawiskiem równie powszechnym jak strajki, a podmioty gospodarcze w większości przypadków nie mają przygotowanych metod i procedur reakcji, ryzyko ataku przez konkurencję może okazać się tragiczne w skutkach.

ZBP - informacje, ekspertyzy

Rada Bankowości Elektronicznej ZBP przedstawia stanowisko dot. projektowanego dostępu dla podmiotów trzecich do rachunku bankowego w celu realizacji transakcji płatniczej zleconej przez klienta, za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego ww. podmiotów.
20 kwietnia b.r. przedstawiciele sektora bankowego rozmawiali o roli banków w realizacji Planu Junckera w trakcie specjalnego spotkania z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej

Z innej beczki

23 kwietnia to Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Skąd to przekonanie o tak gorącej przyjaźni obu narodów?
Legenda mówi, że był bardzo brzydki: olbrzymi wzrost, potężne ciało i niekształtna głowa przypominająca głowę psa. Tak jest przedstawiany na ikonach.

Ciekawe rzeczy w sieci

"Newsweek" zamieścił na swojej stronie ranking powiatów wraz z interaktywną mapą. Z rankingu wynika przede wszystkim, że nie ma wyraźnego podziału na Polskę „A” i „B”

Artykuły nie tylko dla informatyków

Jest ono jednym z głównych filarów całościowego systemu bezpieczeństwa umożliwiającego funkcjonowanie banku i wspierającego jego rozwój.
Chcemy przekonać spółdzielców, że samo obniżanie kosztów zakupu urządzeń potrzebnych w pracy oddziałów bankowych nie jest równoznaczne z uzyskaniem oszczędnośc

Fotoreportaże

Tegoroczne forum bankowe „Ekonomiczne i regulacyjne uwarunkowania rozwoju sektora bankowego w Polsce”, zdominowała tematyka kredytów hipotecznych.

Puls Parkietu - rynek akcji

Opracowanie z dnia - 24.04.2015 Informacje dnia USA PMI dla przemysłu w USA. Wskaźnik PMI dla przemysłu w kwietniu spadł do poziomu 54,2 pkt z 55,7 pkt miesiąc wcześniej. Konsensus rynkowy kształtował się na poziomie 55,0 pkt. DEWELOPERZY Wzrost cen gruntów. Według doniesień prasowych „Rzeczpospolitej” oraz portalu szybko.pl w ostatnim roku...

Prawo

Tabela zbieżności projektu ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji
Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie trybu zawiadamiania przez bank o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego

Parlament Europejski

Przewodniczący parlamentu nie ukrywał, że obecnie nie ma spójnej polityki migracyjnej, a w zamian zlepek 28 systemów narodowych. „Brak takiej polityki zamienia Morze Śródziemne w prawdziwy cmentarz” – ostrzegał.
Na podstawie prowadzonego postępowania Komisja wstępnie ocenia, że Gazprom narusza unijne zasady ochrony konkurencji, stosując ogólną strategię dążącą do podziału rynków gazu w Europie Środkowo-Wschodnie

Konferencje / Szkolenia

W trakcie warsztatu zostanie przedstawione aktualne orzecznictwo sądów polskich, zagranicznych oraz TSUE, a także stanowiska organów regulacyjnych. Dokonana zostanie również praktyczna analiza projektów realizowanych w różnych modelach

Oferta Asseco Poland dla banków spółdzielczych

W dniach 14-15 kwietnia 2015 w hotelu Villa Verde w Zawierciu, Asseco Poland S.A. wraz z firmą Cisco Systems Poland Sp. z o.o. zorganizowało trzecią edycję warsztatów merytorycznych dla służb IT oraz administratorów systemów informatycznych.

Analizy, raporty, projekty ustaw

Jakość i bezpieczeństwo żywności w sprzedaży bezpośredniej